Ankara Hava Limanı Transfer


Ankara Hava Limanı Transfer İletişim

Sinan Bey 0542 711 37 24 

Ankara, Türkiye’nin başkenti olarak bilinen ve ülkemiz için gerçek anlamda çok önemli bir yere sahip olan şehirlerimizden biridir. Her yıl binlerce insan ticari, siyasi, ekonomik ya da başka nedenler ile Ankara’yı ziyaret ediyor. Yurt dışından ve yurt içinden Ankara’ya gelmek isteyen binlerce kişi, daha hızlı olması nedeniyle havayolu ulaşımını tercih ediyor. Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra şehir merkezine ya da şehrin farklı konumlarına ulaşmak için farklı yollar kullanabilirsiniz. Her bir ulaşım yolunun kendi avantaj ve dezavantajları bulunur. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksi, HAVAŞ servisleri, belediye toplu taşıma otobüsleri, özel araç kiralama ya da özel transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Ankara şehir merkezine ya da Ankara’daki ilçelere ulaşım sağlanması için tercih edilecek olan bu ulaşım yolları kendi aralarında çeşitli avantajlara ve dezavantajlara da sahiptir. Fiyat, hız ve rahatlık anlamında birbirinden ayrılabilen bu ulaşım alternatifleri için kişiler kendilerine en uygun olanı tercih ederek gitmek istediği noktalara ulaşım sağlayabilirler.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz

Ankara Esenboğa Havaalanı transfer seçenekleri arasında en avantajlı olanı hangisidir? Şehir merkezine ulaşmak için en hızlı yol nedir? En ekonomik ve en konforlu ulaşım yöntemi hangisidir? Birçok sorunun cevabını ve ulaşım seçenekleri arasından tercih yapmanız için size yardımcı olabilecek bilgileri yazımızda devamında bulabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı Transfer Seçenekleri

ankara hava limanı transfer seçenekleri

Ankara Esenboğa Havaalanı üzerinden şehir merkezine ya da şehrin farklı konumlarına ulaşmak için kullanabileceğiniz birden fazla ulaşım yolu bulunuyor. Bununla birlikte bu ulaşım yollarının her birinin kendi avantajları ve dezavantajları da mevcuttur. Yolcular tarafından sıklıkla tercih edilen ve en konforlu ulaşım yollarından biri de özel transfer seçenekleridir. Güvenli, hızlı ve konforlu bir yolculuk ile uçak yolculuğu boyunca yaşadığınız yorgunluğu bir nebze olsun atabilir, yolculuk boyunca dinlenebilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için verilen özel transfer hizmetleri yolcuların taleplerine bağlı olarak çeşitlilik gösteriyor. Özel transfer hizmetlerinin her biri temelde yolcunun taleplerini karşılamayı hedefliyor. Özel transfer hizmetlerinden yararlanan yolcular konforlu ve hızlı bir yolculuk ile ulaşımını en kolay hale getirir. Verilen özel transfer hizmetlerine ilişkin bilgileri içeriğimizin devamını okuyarak ulaşabilirsiniz. Özel transfer hizmet seçenekleri aşağıdaki gibidir;

  • VIP Transfer Hizmeti,
  • Grup Transfer Hizmeti,
  • Ekonomik Transfer Hizmeti

Yukarıda yer alan transfer seçenekleri, içerisinde bulunan farklı konsept hizmetler ile çeşitlenir. Talebe bağlı olarak özel VIP transfer hizmetinden faydalanabilir ya da ekonomik transfer hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Seyahatiniz boyunca hali hazırda bir grup ile birlikte yolculuk yapıyorsanız grup transferi seçeneklerinden de faydalanmanız mümkün. Her koşula ve talebe uygun bir özel transfer hizmeti bulabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden transfer işlemlerini gerçekleştirmek için yukarıda bahsettiğimiz türde tercih edebileceğiniz üç farklı yol bulunuyor. Yazımızda bu transfer farklılıklarından ayrıntılı olarak bahsediyoruz. Bununla birlikte her transfer hizmetinin avantajları ve dezavantajlarını da yine yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Bütçe dostu, ayrıcalıklı, konforlu, güvenli ve hızlı bir yolculuğu tek bir hizmet ile elde etmek PlusFly özel transfer hizmetleri ile mümkün. Özel transfer hizmetleri almadan önce transfer rezervasyonu yaptırarak havalimanına inişinizden hemen sonra sizin için hazırlanmış özel araçlar ile yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Böylece beklemeden hızlı bir şekilde hizmet almanız olanaklı hale gelir.

Erken rezervasyon yaptırarak garantili ve hızlı hizmet almanın ayrıcalıklarından faydalanmak için PlusFly iletişim sayfası üzerinden transfer rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı VIP Transfer Hizmeti

ankara hava limanı vip transfer

Yurt içinden ya da yurt dışından havayolu ile Ankara’ya ulaşan yolcuların evlerine, otellerine ya da şehrin herhangi bir yerine daha rahat, konforlu, güvenli ve hızlı biçimde ulaşmaları için tercih edeceği ulaşım yöntemlerinden biri de özel VIP transfer hizmetidir. Ankara Esenboğa Havaalanı’na iniş yaptıktan sonra VIP transfer hizmeti alan yolcular birçok avantajdan faydalanır. Öncesinde rezervasyon ile talep edilen VIP transfer hizmetleri kapsamında havalimanına iniş yapan yolcular, yolcu çıkışına ulaştıklarında karşılarında doğrudan ulaşım aracını ve kendisini karşılayan şoförü görürler. Sonrasında ulaşım aracı ile varış noktasına hızlı, güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşımı sağlanan yolcular kalabalık olmadan sakin ve rahat bir şekilde varış noktasına ulaşabilirler.

PlusFly VIP transfer hizmetleri özellikle yolcuların taleplerine göre şekillenen hizmetler bütününe sahiptir. İniş sonrasında sizi havalimanı kapısında bekleyen araçlar ile beklemeden, yorulmadan, huzurlu bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Alanında deneyim kazanmış, güzergâhı iyi bilen profesyonel bir şoför ve konforlu yolcu kabini içerisinde hizmet almanın ayrıcalıklarından faydalanmak için PlusFly VIP transfer rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

PlusFly özel VIP transfer hizmetinden yararlanarak aynı zamanda yolculuk sırasında özel ikramlardan da yararlanacaksınız. Yolculuğunuz hiç bitmesin isteyecek ve alanında uzman kadromuz sizlere ekstra özel hizmetler sağlarken siz yolculuğun keyfini çıkaracaksınız. Eğitimli ve birden fazla yabancı dile sahip olan şoförlerimiz de yine özellikle yabancı yolcuların adaptasyon, iletişim sorunlarını ortadan kaldırıyor. Güvenilir ve rahat bir ulaşım için siz de PlusFly özel VIP transfer hizmetlerinden yararlanabilir, Ankara Havalimanı’ndan şehrin dilediğiniz yerine hızlı bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı Ekonomik Transfer Hizmeti

ankara hava limanı ekonomik transfer

Ankara Esenboğa Havaalanı üzerinden şehir merkezine ulaşım sağlamanın bir diğer konforlu ve ekonomik yolu da PlusFly ekonomik transfer hizmetidir. Bu ulaşım hizmeti, temelde yolcuların bütçe dostu ödemeler ile maksimum konfor ve avantajlı ulaşım seçeneklerine ulaşmasını sağlamak için verilmektedir.

Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için birçok yöntem bulunuyor. Ancak gece geç saatlerde havalimanına iniş yapan yolcular için aynı şeyi söylemek mümkün olmayabilir. Toplu taşıma araçları ve HAVAŞ servisleri gibi yolculuk araçları gece saatlerinde çok daha seyrek hizmet vermektedir. Bu durum beraberinde yolcuların ulaşım için alternatif ve güvenli yollar aramalarına neden oluyor. PlusFly ekonomik transfer hizmetleri bütçe dostu ve oldukça avantajlıdır. Gece saatlerinde iniş yapan yolcular taksi gibi araçları kullanmak konusunda tereddütlü olabilir. Bununla birlikte şehre ilk kez gelen ve güzergâh hakkında pek bilgisi olmayan birçok kişi de ekonomik transfer hizmetlerini tercih ediyor.

Ekonomik transfer hizmetlerinden faydalanmak için PlusFly müşteri temsilcileri ile görüşme sağlayabilirsiniz. Bu hizmetler kapsamında istediğiniz varış noktasına ekonomik olarak daha avantajlı biçimde ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabit fiyat tarifesi sayesinde yolculuk öncesinde varış noktasına ulaşım için ödemeniz gereken miktarı öğrenebilir ve güvenli yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ekonomik transfer hizmetleri ile sadece varış noktasını söyleyerek yolculuk boyunca rahat bir yolculuk yapmanız mümkün. Saat fark etmeksizin rezervasyon ile Ankara Havaalanı ekonomik transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı Grup Transferi

ankara hava limanı grup transferi

Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra grup ile yolculuk yapan yolcuların ulaşım sağlama konusunda fazla seçenekleri olmayabilir. Taksi gibi yöntemler grup ile ulaşımı olanaksız kılması nedeni ile tercih edilmez. Toplu taşıma araçlarını özellikle kalabalık gruplar ile yolculuk yaparken kullanmak da mümkün olmayabilir. Tüm grubun bir arada ve konforlu bir yolculuk yapabilmeleri için PlusFly grup transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Grup transfer hizmetleri yolcular için birçok ayrıcalık ile birlikte verilmektedir. Gerek iş gezileri gerekse sevdikleriniz ile gerçekleştirdiğiniz yolculuklarda yabancı kimse olmadan sadece sizin için tahsis edilmiş özel araçlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Geniş ve konforlu özel araçlar hem yolculuk boyunca dinlenmesine olanak tanırken hem de grubunuz ile birlikte rahat bir yolculuk yapmanızı mümkün hale getirir. Bununla birlikte oldukça ekonomik fiyat seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havaalanı’na iniş yaptıktan sonra grup transferi hizmeti almak için yolculuk öncesinde PlusFly iletişim sayfası üzerinden rezervasyon yaptırmanız gerekir. Grubunuz büyüklüğü ve talep edilen hizmetlere göre en uygun özel transfer araçları rezervasyon sonrasında hazırlanır. Yolcu çıkışında hazır olarak bekleyen transfer aracına hiç beklemeden binebilir ve hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı Transfer Rezervasyonu

ankara hava limanı transfer rezervasyonu

Ülkemizin en büyük şehirleri arasında yer alan ve aynı zamanda binlerce yolcuyu da havalimanında karşılayan Ankara, yüzölçümü ve nüfusu olarak da büyükşehirlerimizden biridir. Ankara’ya yurt içinden ya da yurt dışından eğitim, siyasi, tayin, gezi, iş kurma ya da çok farklı amaçlar için gelen binlerce kişi mevcuttur. Özellikle de ilk defa Ankara’ya tek ya da grup halinde gelen kişilerin Ankara’yı daha önce bilmemesinden de kaynaklı olarak istedikleri yere daha rahat ve güvenilir bir ulaşım sağlaması için Esenboğa Havaalanı özel transfer rezervasyonu yaptırarak istedikleri yere PlusFly güvencesi altında rahatlıkla ulaşım sağlayabilir.

Tercih edilebilecek diğer ulaşım tercihleri arasında taksi, araç kiralama, HAVAŞ servisleri ve belediye otobüsleri de bulunmaktadır. Ancak çok acelesi olan, şehre ilk defa gelmiş olan, havalimanında beklemek ya da aktarma yapmak istemeden hemen evine/oteline geçmek isteyen yolcular özel transfer hizmetleri kapsamında kendi bütçe ve isteklerine uygun transfer hizmetlerinden yararlanabilir.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan talep ettiğiniz herhangi bir noktaya özel transfer hizmeti alabilirsiniz. Özel transfer hizmeti almanın tüm avantajlarından faydalanırken aynı zamanda da bütçe dostu fiyatlardan faydalanmanız mümkün. PlusFly özel transfer hizmetleri Ankara Havalimanı’nda sürekli olarak verilen ve talep yoğunluğunun fazla olduğu hizmetlerinden biridir. Bu nedenle özel transfer hizmeti almadan önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız önerilir. Rezervasyon yaptırırken hizmetler hakkında detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Ankara Hava Limanı Transfer Fiyatları

ankara hava limanı transfer fiyatları

Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım Rehberi

Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra varış noktasına ulaşım sağlamanın birden fazla yolu bulunuyor. Varış noktanız toplu taşıma araçlarının güzergâhı içerisinde olduğu takdirde toplu taşıma araçlarını kullanabilir ya da ulaşmak istediğiniz yerlere ulaşım için taksi kullanabilirsiniz. Her ulaşım aracının kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunur. Toplu taşıma araçları en ucuz ulaşım yöntemlerinden biridir. Ancak kalabalık ve görece konforsuz bir yolculuk olması nedenleri ile birçokları tarafından tercih edilmiyor. Taksi ile ulaşım sağlamanın toplu taşıma araçlarına oranla daha konforlu olduğunu söylemek de mümkün. Ancak taksi ile ulaşım bir hayli maliyetli olabilmektedir. Varış noktasının uzaklığına göre kesin bir ödeme bulunmayan ve taksimetreye bağlı olarak yolculuk sonunda ortaya çıkan ödeme kimi zaman yolcuların bütçesine de uymayabilir.

Havalimanından varış noktasına ulaşım sağlamak için özel transfer hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Özel transfer hizmetlerinin en büyük avantajı talep ettiğiniz varış noktasına ulaşımınızı profesyonel sürücü ve güvenli sürüş eşliğinde ulaşımınızı sağlayabiliyor olmasıdır. Bununla birlikte özel transfer hizmetleri yolcunun talebine bağlı olarak VIP transfer, grup transferi ve ekonomik transfer olarak da PlusFly bünyesinde çeşitleniyor. Her talebe uygun bir transfer seçeneği bulabilirsiniz. Çok tercih edilen bir diğer ulaşım yöntemi de araç kiralama hizmetleridir. Araç kiralama hizmetleri yolcunun birden fazla rotaya ulaşım sağlaması, iş gezileri ya da benzeri nedenler ile tercih ettiği ulaşım yöntemlerden biridir. Özel araç kiralama yöntemleri hakkında merak edilenler için okumaya devam edebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı Özel Transfer İle Ulaşım

Özel transfer hizmetleri, yolculuk boyunca yorulan ve iniş yaptıktan sonra da ulaşımı dert edinmeden rahat bir yolculuk süreci geçirmek isteyen pek çok yolcu tarafından tercih edilen ulaşım yöntemlerinden biridir. Uçak yolculukları her ne kadar hızlı ve diğer ulaşım alternatiflerine göre güvenli olsa da yorucu bir yolculuk türüdür.

Yolculuk sonrasında havalimanına iniş yapan yolcuların varış noktasına ulaşmak için tercih edebileceği birden fazla seçenek bulunuyor. Ancak bu yöntemlerin her birinin farklı nitelikleri bulunduğunun da altının çizilmesi gerekir. Yurt içi ya da yurt dışı üzerinden Ankara Esenboğa Havaalanı’na indikten sonra özel araçlar ile karşılanan özel transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Özel transfer hizmetleri öncesinde rezervasyon yaptırıldığında yolcunun havalimanına inişinden itibaren kapıda karşılandığı ve varış noktasına kadar en konforlu şekilde ulaşımının sağlandığı hizmetlerdir. Konforlu, hızlı ve güvenli bir yolculuk için özel transfer hizmetlerini tercih edebilirisiniz. Bunun yanı sıra PlusFly tarafından verilen özel transfer hizmetleri yolcuların taleplerine göre de çeşitlenmektedir. Ekonomik transfer hizmeti, grup transferi hizmeti ya da VIP transfer hizmetleri ile doğrudan rahat bir yolculuk gerçekleştirmek mümkün.

Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama

Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra kendi güzergâhınızı kendiniz oluşturmak ve zaman kaybetmeden harekete geçmek istiyorsanız ulaşım için araç kiralama hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama hizmetleri genellikle Ankara’yı bilen, birden fazla gidilecek yeri bulunan ve iş ya da gezmek amaçlı seyahat eden insanlar tarafından tercih ediliyor. Neredeyse her bütçe ve tercihe uygun araç seçenekleri bulunmaktadır. Böylece kendi rotanızı kendiniz çizerken istediğiniz araç ile yolculuk etme imkânına da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma araçları belli güzergâhları olan ve yolculuk süresinin özel araçlar ile yolculuk yapmaya oranla daha uzun olduğu ulaşım türüdür. Hem zamanı daha verimli kullanmak için hem de ulaşım konusunda zorluklardan kaçmak için araç kiralama hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş ile birlikte bütçe dostu ve taleplerinize uygun bir araç kiralamak için PlusFly araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Düzenli olarak kontrolleri sağlanan konforlu araçlar ve uygun kiralama fiyatları sayesinde ulaşım taleplerinizi karşılamanız mümkün.

Ankara Esenboğa Havaalanı içerisinde hem iç hatlar hem de dış hatlar bölgesinde farklı araç kiralama firmalarına ait ofisler bulunuyor. PlusFly’ın bütçe dostu fiyat seçeneklerinden faydalanırken güvenilir ve konforlu araçlarını kullanmak için PlusFly iletişim sayfası üzerinden müşteri temsilcileri ile görüşme sağlayabilirsiniz. Erken rezervasyon ile araç bulamama sorunlarından sıyrılabilir ve iniş yaptıktan hemen sonra hazır bulunan aracınıza binerek yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kolay, hızlı ve taleplerinizi karşılayan bir yolculuk böylece mümkün hale gelebilir.

Ankara Esenboğa Havalimanı HAVAŞ Servisleri

Ankara Havalimanı HAVAŞ servisleri, havalimanı ile terminal arasında ulaşım hizmeti sağlayan araçlardan biridir. Toplu taşıma araçları arasında en konforlu olanlarından birinin HAVAŞ servisleri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Servislerin yolculuk süresi yaklaşık olarak 55 dakika civarında sürüyor. Havalimanına ulaşım ya da havalimanından ulaşım için tek yön yolculuk bileti ise 11 TL’dir. Bileti satın almak için yolculuk öncesinde şoför ile irtibat kurmanız yeterli olacaktır. Ankara HAVAŞ servisleri bagajlarınızı koymak ve sakin bir yolculuk yapmak için tercih edilen seçeneklerden biri. Sürekli olarak uçuşlara bağlı olarak kalkışları bulunan HAVAŞ servislerine havalimanına iniş yaptıktan sonra doğrudan yolcu çıkışlarında ulaşabilirsiniz.

HAVAŞ servisleri haftanın her günü düzenli hizmet veren araçlardır. Bu araçlar ile yolculuk yapmak için her yarım saatte bir ilk duraktan kalkan servislerin saatlerine göre hareket etmeniz gerekir. Her gün saat 02.30 ile 23.45 arasında 30 dakikada bir ilk duraktan hareket eden servisler bulunuyor. Uçuşunuzdan sonra yolcu çıkışında HAVAŞ servislerinden birini göremediğiniz takdirde bir sonrakinin kalkıştan yarım saat sonra hareket edeceğiniz unutmamalısınız. HAVAŞ servislerinin saatleri ve güzergâhı hakkında detaylı bilgi almak için 0850 222 0 487 numaralı iletişim hattını arayabilir, HAVAŞ resmi web sitesi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara Havalimanı – Otogar HAVAŞ Servis Güzergâhı:

Esenboğa Havalimanı – Özal Bulvarı – Pursaklar – Çevre Yolu – AŞTİ (HAVAŞ servis araçları havalimanından hareket ettikten sonra Pursaklar ve AŞTİ duraklarında yolcu indirmektedir). Farklı bir noktada iniş yapmak için öncesinde yetkililer ile görüşme sağlamanız önerilir. Güzergâh üzerinden havalimanına gitmek üzere HAVAŞ servislerine binmek için ise yolculuktan en az 1 saat önce HAVAŞ yetkilileri ile görüşme sağlayarak onay almanız gerekir.

Ankara Esenboğa Havalimanı Otobüs İle Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı’na otobüs ile ulaşım sağlamanız da seçenekler arasında yer alıyor. Ankara’da 442 numaralı EGO otobüsü ile havalimanına ulaşmak mümkün. Normal EGO seferlerine oranla farklı fiyat tarifesi uygulanmaktadır. EGO otobüsü ile havalimanına ulaşmak için 8 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Genellikle körüklü ya da kısa otobüsler ulaşımda kullanılmaktadır. Bu araçların minimum oturan yolcu kapasitesi 36’dır. 442 numaralı EGO otobüsünün ortalama yolculuk süresi 110 dakikadır. Toplamda 75 km yol kat eden otobüsün sefer saatleri de hafta içi ve hafta sonu değişiklik gösterebilmekte. EGO otobüsleri ile Esenboğa Havaalanı’na ulaşmak ve aynı şekilde havalimanından da otobüs güzergâhında bulunan duraklara ulaşım sağlayabilirsiniz. EGO otobüslerinin durakları ise aşağıdaki gibidir;

Durak No. Durak Adresleri
10996 Beştepeler Mh., AŞTİ Ankaray Geçidi/Yenimahalle
12218 Meşrutiyet Mh., Atatürk Blv., Çankaya
11555 Doğanbey Mh., Hipodrum Cd., Altındağ
11530 Doğanbey Mh., Kazım Karabekir Cd., Altındağ
40487 Aydınlıkevler Mh., İrfan Baştuğ Cd., Altındağ
40079 Altınpark Mh., İrfan Baştuğ Cd., Altındağ
40511 Doğu Mh., İrfan Baştuğ Cd., Altındağ
40625 Merkez Mh., Özal Blv., Pursaklar
40813
41214 Saracalar Mh., Özal Blv., Akyurt
40622 Merkez Mh., Özal Blv., Pursaklar
40510 Yeşilöz Mh., İrfan Baştuğ Cd., Keçiören
40078 Hasköy Mh., İrfan Baştuğ Cd., Keçiören
40174 Kavacık Subayevleri Mh., İrfan Baştuğ Cd., Keçiören
40133
41147 Doğanbey Mh., Çankırı Cd., Altındağ
11556 Doğanbey Mh., Talatpaşa Blv., Altındağ
12206 Devlet Mh., Atatürk Blv., Çankaya

Yukarıda yer alan adreslerde bulunan duraklardan ulaşım sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte durakları çok daha kolay bulabilmek için Ankara EGO mobil uygulamasına parantez içerisinde geçen durak numaralarını yazabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı Taksi İle Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ya da şehrin farklı noktalarına taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ile ulaşım sağlamanın bazı avantajları ve dezavantajları bulunur. Taksi kullanımı ile havalimanından şehrin farklı noktalarına hızlı ulaşım sağlayabilmek mümkündür. Ankara Esenboğa Havaalanı yolcu çıkışında haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren taksiler mevcuttur. Bekleme süresi olmadan taksiye binerek hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ile ulaşım sağlamanın en büyük dezavantajı ise bütçenizi etkiliyor olmasıdır. Taksilerin sabit fiyat tarifeleri bulunmamaktadır. Gece yolculuklarında ise farklı tarife uygulanmaktadır. Taksimetre açılış ücretinden sonra kilometre başına eklenen ücret ile yolculuk sonuna kadar ücretlendirme işlemi devam eder. Havalimanından şehrin farkı noktalarına taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bazı ortalama taksi ücretlerini aşağıdan okuyabilirsiniz.

  • Ankara Esenboğa Havalimanı – Kızılay 150 TL
  • Ankara Esenboğa Havalimanı – Ulus 110 TL
  • Ankara Esenboğa Havalimanı – Pursaklar 75 TL
  • Ankara Esenboğa Havalimanı – Otogar (AŞTİ) 130 TL

Yukarıda yer alan fiyatlar ortalama olarak hesaplanmaktadır. En güncel taksi ücretlerine ulaşmak için Ankara Havalimanı taksi durağının resmi web sitesini inceleyebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı

Ankara Esenboğa Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 28 km mesafede bulunan ve 1955 yılından beri hizmet veren uluslararası havaalanlarından biridir. Türkiye’nin başkenti Ankara’da havayolu ulaşımında kullanılan tek havalimanıdır. Havalimanını TAV Havalimanları tarafından işletilmektedir. Ancak Ankara Esenboğa Havalimanı’nın resmi sahibi Devlet Hava Meydanları İşletmesi’dir.

Ankara Esenboğa Havaalanı’nı ülkemiz için özel kılan birçok faktör bulunuyor. Bu havalimanı hem iç hatlar hem de dış hatlar olarak hizmet veren ilk havalimanımızdır. Sonrasında her iki hattı bir arada bulunduran birçok havalimanı inşa edilmiştir. Üstelik Esenboğa Havalimanı ülkemizin en fazla yolcu trafiği olan havalimanlarından biridir. Gerek büyüklüğü gerekse uçak seferlerinin sıklığı gibi nedenler bir hayli fazla yolcu trafiğine olanak tanımaktadır. Havalimanının toplam yolcu kapasitesi her yıl artış göstermektedir. 2017 yılındaki toplam yolcu kapasitesi 15.845. 875 olarak biliniyor. Her geçen yıl artış gösteren yolcu trafiği havalimanının çok daha fazla kullanıldığının işaretlerinden biridir.

Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden yapılan uçuşlarda Anadolu Jet, Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları ve Azerbaycan Hava Yolları gibi markalar düzenli olarak hizmet veriyor. Bu havayolu şirketleri tarafından gerçekleştirilen uçuşlar ile dünyanın birçok farklı yerine, ülkemizin neredeyse havalimanı bulunan her şehrine ulaşım sağlamanız mümkün. Havalimanını iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere toplam terminal boyutu 182 bin metrekaredir. Havalimanı bünyesinde 9 adet bagaj bandı, 18 adet yolcu köprüsü ve 18 adet pasaport gişesi bulunuyor.

Yolcuların varış veya gidişlerinde kullandığı havalimanı otoparkı haftanın tüm günü 24 saat açık olarak hizmet vermektedir. Havalimanı otoparkını kullanacak olan yolcular için terminal içerisinde ve dışarısında yön tabelaları bulunmaktadır. İç hat ve dış harlarda olmak iki ayrı otoparka sahip olan Esenboğa Havalimanı açık ve kapalı otopark olarak hizmet vermektedir. Her iki otopark için güncel ücret tarifesini aşağıdan okuyabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı Otopark Ücretleri

Açık Otopark

Süre Otomobil Pikap, Minibüs Midibüs, Otobüs, Kamyon, Kamyonet Motor, Motorsiklet
0-1 Saat 14,00 TL 17,00 TL 20,00 TL 8,00 TL
1-3 Saat 21,00 TL 25,00 TL 29,00 TL 25,00 TL
3-6 Saat 29,00 TL 31,00 TL 34,00 TL 34,00 TL
6-12 Saat 33,00 TL 39,00 TL 46,00 TL 42,00 TL
12-24 Saat 48,00 TL 369,00 TL 62,00 TL 59,00 TL

Kapalı Otopark

Süre Otomobil Motor, Motorsiklet
0-1 Saat 17,00 TL 8,00 TL
1-3 Saat 25,00 TL 10,00 TL
3-6 Saat 34,00 TL 14,00 TL
6-12 Saat 42,00 TL 17,00 TL
12-24 Saat 59,00 TL 27,00 TL

Ankara Esenboğa Havalimanı İletişim Bilgileri

Haftanın her günü 24 saat düzenli olarak yurt içi ve yurt dışı uçuşların yapıldığı Ankara Esenboğa Havalimanı bu uçuşlara bağlı olarak günde on binlerce yolcu trafiğine ev sahipliği yapan uluslararası bir havaalanıdır. Havalimanına ulaşım, uçuşlarınız hakkında bilgi veya diğer tüm sorularınız için aşağıdaki telefon numarasını kullanarak Ankara Esenboğa Havalimanı yolcu danışman departmanına bağlanabilirsiniz.

Adres: Balıkhisar Mh., Özel Bulvarı, Akyurt/Ankara

Telefon: 0312 590 40 00 – 0850 222 98 28

Ankara Hakkında

Ankara her şeyden önce Türkiye’nin başkenti olarak bilinen, siyasi ve ekonomik bağlamda merkezi öneme sahip olan şehirlerimizden biridir. Şehir 1920 yılından bu yana ülkemize başkentlik yapmakta. Şehrin geçmişi başkent olması ile başlamıyor. Neredeyse 5000 yıllık bir tarihi olan Ankara’nın tarih boyunca birçok medeniyete toprak olduğu bilinmektedir. Hititler, Frigler, Persler, Lidyalılar, Romalılar, Osmanlı Devleti ve daha birçok farklı medeniyet için merkezi önem taşıyan bir şehir olarak anılmıştır. Bu denli köklü bir tarihi olması beraberinde her anlamda şehri daha özel kılıyor.

Tarihi mekânları, gezilecek yerleri, köyleri, yöresel lezzetleri ve çok daha fazlası ile insanların ziyaret ettiği şehirde günlerce gezebilirsiniz. Bunların yanı sıra ülkemizin başkenti olması nedeni ile de ayrıca bir öneme sahiptir. Ekonomik ve siyasi açıdan pek çok insanın her yıl ziyaret ettiği bir şehir olan Ankara’da yapılabilecek çok fazla şey var. Ankara’da yaşayan yaklaşık 6 milyon insan mevcut. Bu rakam aynı zamanda Ankara’yı İç Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık şehri de yapıyor.

Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Orta Doğu ve Teknik Üniversitesi gibi ülke çapında çok önemli yere ve tarihe sahip üniversiteler başta olmak üzere daha birçok özel üniversitenin de bulunması Ankara’nın Türkiye’nin her tarafındaki öğrenciler tarafından tercih edilmesinde de büyük rol oynuyor. Kalabalık öğrenci nüfusuna da sahip olmasıyla birlikte Ankara her geçen gün daha da değerleniyor ve gelişim açısından da en çok gelişen şehirlerimiz arasında yer alıyor.

Ankara çıkışlı turlar sayfasını ziyaret ederek Ankara’dan kalkışlı turlara göz atabilirsiniz.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir