Van Hava Limanı Transferi


Van Hava Limanı Transfer İletişim

Sinan Bey 0542 711 37 24 

Ülkemizin doğusunda kalan ve büyük şehirlerinden biri olan Van, meşhur Van Gölü başta olmak üzere pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan yerlerden biridir. Ferit Melen Havalimanı da bu güzide şehirde yer almaktadır. Van’a gelmek isteyen kişilerin çoğunluğu havayolu ulaşımını tercih ederek şehre ulaşmaktadır. Yurtiçi doğrudan ve yurtdışı aktarmalı uçuşlarla gelerek Van Havaalanı’na iniş yapan yolcular Van şehir merkezine çeşitli birçok ulaşım aracı yöntemiyle varabilir. Ancak genel anlamda Van Havalimanı’ndan şehir merkezine, otele veya şehrin farklı noktalarına özel transfer hizmetleri kapsamında PlusFly özel transfer hizmetlerinden yararlanarak hızlı bir şekilde gidebilmek mümkündür. Yolcuların şehir merkezine çok daha hızlı, güvenli ve rahat biçimde gitmeleri için tercih edilebilecek en kapsamlı ulaşım yöntemlerinden biri olan özel transfer hizmeti, çeşitli kategorilerde hizmet vermektedir.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz

Van’a iş için, gezi için ya da herhangi bir sebepten dolayı gelen yolcular şehir merkezine ulaşım için de yine tercihlerini içeriğimizin devamında yer alan diğer ulaşım yöntemlerini kullanarak da değerlendirebilir. Şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta yer alan Van Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım noktasında en avantajlı tercih ise PlusFly özel transfer hizmetidir. Bu yazımızda PlusFly özel transfer hizmetlerinin detaylarına yer vererek diğer ulaşım araçlarına göre avantajlarından bahsedeceğiz. PlusFly özel transfer hizmetlerinin detaylarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Van Havalimanı Transfer Seçenekleri

van hava limanı transfer seçenekleri

Van Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birçok ulaşım aracı tercih edilebilir. Yurtiçinden ya da aktarmalı uçuşlarla yurtdışından Van’a havayoluyla gelen kişiler havaalanına indikten sonra evine, şehir merkezine, oteline ya da Van bölgesindeki ilçelere ulaşım için araştırma yapmak zorunda kalabilir. Özellikle de Van’a ilk defa gelen kişiler bu noktada çeşitli zorluklar yaşayabilir. Ancak uçuş öncesinde özel transfer hizmeti için yapacağınız rezervasyon ile birlikte özel transfer hizmetlerinden son derece avantajlı biçimde yararlanabilirsiniz. Çünkü havalimanına ne zaman, kaçta ineceğinize bağlı kalınmaksızın PusFly özel transfer hizmeti sayesinde sizi havalimanı çıkış kapısında karşılayacak olan şoförünüz ile istediğiniz yere çok daha hızlı, güvenli ve rahat biçimde ulaşabileceksiniz. Dolmuş, otobüs bekleme derdi çekmeden, temiz araçlar ile birlikte sizler de gönül rahatlığıyla istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Van Havalimanı özel transfer hizmetleri üç ana konseptte yolculara sunulmaktadır;

 • VIP transfer hizmeti
 • Ekonomik transfer hizmeti
 • Grup transfer hizmeti

Bu üç ana transfer hizmetinin detaylarını, avantajlarını ve birbirine göre farklarını yazımızın devamında ele aldık. Sizler de bu bilgilerden yararlanmak için okumaya devam edebilirsiniz.

Van Havalimanı VIP Transfer Hizmeti

van hava limanı vip transfer

Van Havaalanı’na iniş yapan yolcuların şehir merkezine gitmesi için tercih edebileceği en avantajlı ulaşım yöntemlerinden ilki VIP özel transfer hizmetidir. Özel transfer hizmetleri kapsamında ise kişilere özel VIP transfer hizmeti daha çok tercih edilmektedir. Kişilere özel olarak hazırlanan araçlar ile birlikte istediğiniz noktalara ulaşmanız mümkün olan bu transfer hizmeti kapsamından çeşitli avantajlardan da yararlanmanız mümkündür. Sizi havalimanı kapısında karşılayacak olan şoför ile daha ilk dakikadan itibaren bu ulaşım aracına olan sıcaklığınız artacaktır. Misafirperver davranışlarıyla yolculara rahat bir hareket alanı sunan çalışanlar yol boyunca özel ikramlarda da bulunarak yolcuların kendisini çok rahat hissetmesini sağlayacaktır.

PlusFly VIP transfer hizmeti, diğer ulaşım seçeneklerine göre çok daha avantajlı olan bir ulaşım türüdür. Özellikle de dolmuş, otobüs ve HAVAŞ servislerine oranla çok daha sağlıklı bir yapıya sahip olan VIP transfer hizmetinin bu ulaşım seçeneklerine göre en avantajlı yönü ise hızlı olmasıdır. Kişileri istedikleri yere kadar bırakan şoförler aynı zamanda eğitimli, kültürlü ve alanında tecrübeye de sahiptir. Birden çok yabancı dil bilmesiyle de özellikle yabancı turistlerin iletişim noktasında sıkıntı çekmemesini sağlayan şoförler en hızlı ve rahat biçimde yolcuların ulaşımını sağlamaktadır.

Van Havalimanı Ekonomik Transfer Hizmeti

van hava limanı ekonomik transfer

PlusFly ekonomik transfer hizmetleri arasında değerlendirilebilecek bir diğer ulaşım hizmeti ise ekonomik transfer hizmetidir. Van Havaalanı’na iniş yaptıktan sonra şehir merkezine ulaşmak için daha uygun fiyatlara en kapsamlı fırsatlardan yararlanmak isteyenlerin ekonomik transfer hizmetini tercih etmeleri gerekmektedir. VIP transfer hizmetine göre daha sabit fiyatlara sahip olan ekonomik transfer hizmeti bütçe dostu bir ulaşım tercihi olarak değerlendirilebilir. VIP transfer hizmetinde olduğu gibi yolcuları kapıdan karşılayarak araca alan şoförler en hızlı ve rahat biçimde yolcuların istedikleri yerlere varmasını da sağlamaktadır. Yol boyunca yolcuların rahat olmasını sağlayacak olan şoförler hâkim oldukları çeşitli farklı yabancı diller ile birlikte özellikle yabancı yolcuların iletişim noktasında sıkıntı çekmemesini de sağlayacaktır.

Yol boyunca sunulacak olan ikramlar ile birlikte yolcunun tüm istekleri de yerine getirilen ekonomik transfer hizmetini kişiler aile olarak da tercih edebilir. Arkadaşıyla, ailesiyle ya da eşiyle yolculuk yapıp şehir merkezine daha hızlı ve uygun fiyatlarla ulaşmak isteyen kişilerin PlusFly ekonomik transfer hizmetini tercih etmesinde yarar vardır. Araçların tüm temizlik ve hijyen kontrolleri de yapılmaktadır. Kalabalık dolmuşlardan sıkılan, sürekli beklemekten nefret eden ve daha hızlı biçimde evlerine, şehir merkezine gitmek isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken bir ulaşım türüdür.

Van Havalimanı Grup Transferi

van hava limanı grup transfer

Van’a tek kişi olarak değil de grup olarak gelen insanlar da mevcuttur. Van’da bir gezi aktivitesinde bulunmak, iş seyahatlerine çıkmak ya da buna benzer aktiviteleri değerlendirmek adına toplu hareket eden kişiler yine PlusFly özel transfer hizmetlerinden yararlanarak Van şehir merkezine ulaşım sağlayabilir.

PlusFly özel transfer hizmetleri kapsamında değerlendirilebilen grup transfer hizmeti, kafile olarak hareket etmek isteyenlere kişi sayısına göre araç tahsis edilmektedir. VIP transfer hizmet ve ekonomik transfer hizmetinde olduğu gibi grup transfer hizmetinde de yine aynı avantajlar geçerli olup yolcular kendilerini yolculuk sırasında oldukça rahat hissetmektedir. Grup olarak hareket eden kişiler dolmuş ve otobüs servislerindeki kalabalıktan rahatsız olabilirler. Bekleme derdi olmadan direkt olarak grupların oteline, evlerine ya da şehir merkezine ulaşım sağlamaları için PlusFly özel grup transferinden yararlanmaları adına en iyi tercihlerden biri olacaktır. VIP transfer hizmeti ve ekonomik transfer hizmetlerinde olduğu gibi grup transfer hizmetinde de kişilerin uçuş öncesinde rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.

Van Havalimanı Transfer Rezervasyonu

van hava limanı transfer rezervasyonu

Van Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek için PlusFly özel transfer seçeneklerini tercih edecek olan kişilerin mutlaka önceden rezervasyon işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Rezervasyon işlemini gerçekleştirerek hareket eden kişiler havalimanında bekleme yapmadan kendisini kapıda bekleyen şoförler tarafından evlerine daha hızlı ulaştırılabilir. PlusFly özel transfer seçenekleriyle birlikte kişiler evlerine, şehir merkezine ve istedikleri noktalara daha hızlı biçimde gidebilmeleri bu ulaşım alternatifi sayesinde pekâlâ mümkündür. PlusFly’ın sunduğu bu hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin ise mutlaka uçuş öncesinde PluFly müşteri hizmetlerini arayarak ya da web sitesindeki iletişim sayfasından rezervasyon işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor.

PlusFly transfer hizmetini diğer ulaşım araçlarından ayıran en önemli özelliklerinden biri hızlı olmasıdır. Hızlı olmasının yanı sıra yolcuların bekleme yapmaksızın havalimanı kapısında hemen araçlara geçmesi de yine bu ulaşım aracının tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden biridir. Bunlar ve daha birçok avantaj için yolcuların uçuşları öncesinde PlusFly iletişim merkezi üzerinden rezervasyon işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Van Hava Limanı Transfer Fiyatları

van hava limanı transfer fiyatları

Destinasyon Transfer Ücreti
Van Hava limanı – Şehir Merkezi
Van Hava limanı – Akdamar/Gevaş
Van Hava limanı – Doğubayazıt
Van Hava limanı –  Muradiye
Van Havalimanı Transfer Rezervasyonu 0850 500 0 777 / 0542 711 37 24

Van Havalimanı Ulaşım Rehberi

Van Havalimanı’na iniş yapan yolcuların şehir merkezine ulaşmaları için tercih edeceği birçok ulaşım yöntemi vardır. Belediye toplu taşıma otobüsleri, taksi, araç kiralama ve özel transfer seçenekleri bu ulaşım tercihleri için verilecek örneklerdir. Her bir ulaşım aracının birbirine göre avantajları ve dezavantajları da bulunmaktadır. Ekonomik açıdan kişiler daha çok belediye toplu taşıma otobüslerini tercih etmektedir. Ancak istedikleri yerlere daha hızlı ulaşım sağlamak isteyen kişiler ise taksi, araç kiralama ve özel transfer hizmetlerinden birini tercih ederek ulaşımlarını gerçekleştirebilir.

Van Havaalanı’ndan şehir merkezine ya da şehrin belirli noktalarına ulaşım için tercih edebileceğiniz ulaşım yöntemleri ise genel olarak şu şekildedir;

 • Özel transfer ile ulaşım
 • Taksi ile ulaşım
 • Araç kiralama
 • Belediye toplu taşıma otobüsleri

Her bir ulaşım aracının ne gibi avantajları olduğuna, otobüslerin hangi saatler aralığında hareket ettiğine ve daha birçok detaya yer verdiğimiz bilgileri yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Van Havalimanı Özel Transfer İle Ulaşım

Van Havalimanı’na iniş yapan kişilerin şehir merkezine ulaşım için tercih edebilecekleri en iyi ve kapsamlı ulaşım alternatiflerinden ilki özel transfer ile ulaşım seçeneğidir. Diğer ulaşım seçeneklerine göre daha kompakt bir yapıya sahip olan PlusFly özel transfer ile ulaşım hizmeti birçok havalimanında olduğu gibi Van Havalimanı’nda da aktif olarak hizmetlerini sunmaktadır. Diğer ulaşım araçlarına göre oldukça avantajları olan PlusFly özel transfer hizmetinde yolcular yolculuk boyunca çeşitli özel ikramlardan yararlanacak, güvenlikleri oluşturulacak ve gitmek istedikleri yere de en hızlı biçimde gideceklerdir. Havalimanının çıkış kapısında yolcular PlusFly özel transfer hizmeti şoförü tarafından karşılanarak araca alınacaktır. Daha ilk dakikadan misafirperver bir tutum sergileyerek yolcuların memnuniyetini kazanan PlusFly özel transfer hizmetinde yararlanmak için uçuş öncesinde rezervasyon işlemlerinin yaptırılması gerekmektedir.

PlusFly özel transfer ile ulaşım VIP transfer hizmeti, ekonomik transfer hizmeti ve grup transfer hizmeti olarak üç kısma ayılmaktadır. Tekil olarak seyahat eden, çift kişi olarak seyahat eden ya da ailesiyle, arkadaş grubuyla birlikte toplu olarak seyahat eden herkes özel transfer hizmetlerinden yararlanabilir. Temizlik ve hijyen noktasında maksimum düzeyde olan, yolcuların güvenliğini sağlayan, özel ikramlar ile birlikte yolculara özel hizmetler sunan ve aynı zamanda varılacak yere çok hızlı biçimde ulaşım sağlayan özel transfer hizmetlerinden yararlanmak en doğru tercih olacaktır.

Van Havalimanı Araç Kiralama

Van Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edilecek bir diğer ulaşım yöntemi ise araç kiralama yöntemidir. Genellikle birden fazla kişi tarafından grup olarak tercih edilen araç kiralama yönteminin avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarını bekleyerek zaman kaybetmek istemeyen kişiler şehrin merkezine ya da civar bölgelere daha rahat ulaşım sağlaması amacıyla havalimanındaki çeşitli firmalar üzerinden araç kiralama taleplerinde bulunmaktadır. Araç kiralama hizmetinin en iyi yanlarından biri de Van’da birkaç gün kalacak olan kişilerin istediği süre zarfında araçları kullanabilecek olmasıdır. İstenilen yere daha hızlı ve kolay bir ulaşım sağlanması hem de daha az ücret ile bunların gerçekleşmesi için araç kiralama hizmetleri en iyi ulaşım yöntemlerinden biri olacaktır.

Van Havalimanı’nda araç kiralamak için PlusFly da tercih edilebilir. PlusFly araç kiralama hizmetleri ile birlikte kişiler son derece temiz, hijyeni yüksek, güvenli ve konforlu araçlar ile birlikte ulaşımlarını gerçekleştirebilir. Sadece Van şehir merkezine değil Van’ın ilçelerine ya da çevre illere de ulaşım için tercih edilecek olan PlusFly araçları daha çok uzun süreli kalacak kişiler tarafından tercih edilmektedir. Diğer ulaşım araçlarına göre oldukça rahat, ekonomik, güvenli ve uzun süreli kullanım sağlamasıyla tercih edilebilecek PlusFly araç kiralama hizmetleri birlikte Van gezisi daha da eğlenceli hale gelebilir.

Van Havalimanı Otobüs İle Ulaşım

Van Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en fazla tercih edilen yöntemlerden bir diğeri de belediye otobüsleridir. Van Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet verilen toplu taşıma otobüsleri kullanılarak 8 kilometre mesafedeki Van şehir merkezine güvenli bir ulaşım sağlanabilir. İç hat uçuş seferlerine göre hareket saatleri olan otobüsler özellikle de ekonomik olması nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir. Van Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcular 351 no’lu otobüsü tercih edebilir. Gelen yolcu salonunun çıkışında beklemekte olan 351 no’lu otobüsler trafiğe bağlı olarak 25 dakika süreyle şehir merkezine ulaşım sağlamaktadır. Tek yön ücreti yetişkinler için 2,5 TL olan otobüse öğrenciler ise 1,75 TL ücret ödemektedir.

351 no’lu belediye otobüsü şu güzergâhı takip ederek Van şehir merkezine gitmektedir;

 • Havalimanı Kavşağı
 • Havalimanı
 • İpekyolu Bulvarı
 • Şabaniye Caddesi
 • Sebze Hali Kavşağı
 • Hacıbekir Caddesi
 • Cumhuriyet Caddesi
 • Maraş Caddesi
 • Milli Egemenlik Caddesi
 • İkizler

Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerde Belvan Kart geçerlidir. Van’da uzun süre kalacak olan kişilerin şehir içi ulaşımda ekstra ücretler vermemeleri için Belvan Kart’ı edinmeleri de gerekiyor. Özel halk otobüslerinde ve belediyeye ait toplu taşıma araçlarında geçerli olan Belvan Kart şehir merkezindeki Kart işlem Merkezleri’nden ya da dolum bayilerinden satın alınabilir. Tek kullanımlık kartlar ise otobüs şoförlerinden temin edilebilir.

Belediye otobüslerinin yanı sıra şehir merkezine ulaşım için özel halk otobüsleri de tercih edilebilir. Her 30 dakikada bir hareket sağlayan özel halk otobüsleri Van Havaalanı terminal binası çıkışında yer almaktadır. Bununla birlikte havalimanı kavşağına 1 kilometre uzaklığında şehir merkezine ve Edremit tarafına hareket eden otobüsler ve minibüsler de bulunmaktadır. Bu otobüsler ile de yine şehir merkezine kolay biçimde ulaşım sağlanabilir.

Ayrıca Van Havaalanı’ndan Erçiş ilçesine ve Ağrı’nın Patnos ilçesine de otobüsler ile doğrudan gitmek mümkündür. Havalimanından geçen Naim Turizm araçları Erçiş’e ulaşım sağlarken Pinaşya Turizm araçları ise direkt olarak Patnos ilçesine ulaşım sağlamaktadır. Havalimanı çıkışında bekleyen bu otobüsler ile Erçiş’e yaklaşık bir buçuk saatte gidilirken, Patnos’a ise iki saatte varılmaktadır. Havalimanı ile Erçiş arası 13, Patnos ile 20 TL’dir.

Van Havalimanı Taksi İle Ulaşım

Van Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın sağlanması için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri de taksilerdir. Toplu taşıma araçlarına göre daha hızlı olan taksiler bireysel olarak yolculara özel hizmet verdiğinden ötürü fazlasıyla tercih edilmektedir. Özellikle de gece uçuşu gerçekleştirerek Van Havaalanı’na gece iniş yapan kişilerin taksi ile ulaşım sağlaması hem güvenlikleri açısından hem de ekstra beklememeleri açısından son derece önemlidir.

Van Havaalanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe ortalama 8 kilometredir. Bu mesafeyi ise taksiler trafiğe bağlı olarak 15 dakikada gitmektedir. Ortalama ücreti 50 TL olan taksilerin diğer bölgelere göre ise ücret tarifesi farklılık göstermektedir. Buna göre;

 • Van Havalimanı ile Cumhuriyet Caddesi arası 50 TL
 • Van Havalimanı ile Kahvaltıcılar Sokağı arası 45 TL
 • Van Havalimanı ile Otogar arası 40 TL
 • Van Havalimanı ile 100. Yıl Üniversitesi arası 40 TL
 • Van Havalimanı ile Edremit Belediyesi arası 55 TL
 • Van Havalimanı ile Akdamar Adası İskelesi 150 T

Taksiler belirttiğimiz üzere diğer toplu taşıma araçlarına göre daha hızlı olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilen bir ulaşım aracıdır. Toplu olarak ya da bireysel olarak tercih edilebilen taksilerin ücretleri de varılacak yere göre değişiklik göstermektedir. Van Havalimanı’ndan şehir merkezine en hızlı biçimde gitmek isteyen kişilerin taksi ile ulaşımı tercih etmesi yararlı bir tercih olacaktır.

Van Havalimanı

Van ilinde bulunan Ferit Melen Havalimanı 1943’ten beri yolculara hizmet vermeye devam etmektedir. 1660 metrekare alan ile birlikte 140 kapasite araçlı otoparka da sahip olan Van Havalimanı 2011 yılında uluslararası ulaşım için hizmete başlamıştır. 2012 yılında ise Türkiye’deki ilk uyduyla iniş sistemi Van Havaalanı’nda kurulmuştur. Van Havalimanı’nda aktif olarak Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus ve SunExpress havayolu şirketleri hizmet vermektedir. İstanbul, Ankara, Antalya, Adana ve İzmir üzerinden yurtiçi uçuşları kabul eden Van Havalimanı yıllık ortalama 2 milyona yakın yolcu kapasitesine sahiptir. Havalimanı içerisinde bekleme salonları, bilet check-in masaları, WC, mescit, bebek bakım odası, kafeterya ve çeşitli bankaların ATM yerleri mevcuttur.

Van Havalimanı Otopark Ücretleri

Van Ferit Melen Havalimanı, yaklaşık 300 araç kapasiteli açık otopark alanına sahiptir. Haftanın tüm günü 7/24 otopark hizmeti veren havalimanı, araçlı yolcuların Van Havalimanı kalkışlı veya varışlı uçuşları öncesi araçlarını park edebilmeleri adına büyük kolaylık sağlamaktadır. Havalimanı otoparkına ulaşım için nizamiye girişindeki tabelaları takip edebilir, havalimanına iniş yapan yolcular ise gelen yolcu terminalindeki yön tabelalarını takip ederek otopark alanına gelebilirler.

Aşağıda, Van Ferit Melen Havalimanı’nın 2021 yılı güncel otopark ücret tarifesini okuyabilirsiniz.

Süre Otomobil, Pikap ve Minibüs Midibüs, Otobüs, Kamyon ve Kamyonet Motor ve Motosiklet
0-1 Saat 9,25 TL 10,50 TL 4,50 TL
1-3 Saat 10,50 TL 12,75 TL 6,00 TL
3-6 Saat 13,25 TL 18,75 TL 6,50 TL
6-12 Saat 18,75 TL 26,50 TL 10,00 TL
12-24 Saat 26,50 TL 35,25 TL 12,75 TL

Van Havalimanı İletişim Bilgileri

Van Ferit Melen Havaalanı kalkışlı veya varışlı uçuşlarınız öncesi havalimanı hakkında bilgi sahibi olmak, otopark, uçuş bilgilerinizi öğrenmek veya şehir merkezine ulaşım noktasında detaylı sorularınız için aşağıdaki telefon numarasını arayarak havalimanı danışman hattına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adres: Eminpaşa Mahallesi, Van Ferin Melen Havaalanı, 65300 Edremit/Van

Tel:  0432 227 00 01-02-03-04-11-12-13-14 (8 Hat)

Van Hakkında

Türkiye’nin en kalabalık 19. şehri olan Van, Doğu Anadolu Bölgesi’nin de en kalabalık nüfusuna sahip ilidir. 1 milyondan fazla nüfusuyla ülkemizin doğusunda yer alan Van, İran ülkesiyle olan sınırı oluşturması bakımından oldukça önemli bir yere sahiptir. Anadolu’daki geniş kapalı havza olan Van Gölü, Van’ın ekonomisine fazlasıyla katkı sağlamaktadır. İklim koşulları da oldukça elverişli olan Van’da topraklar da bir o kadar verimlidir. Kışları oldukça çok sert geçen Van’da iklim olarak ise karasal iklim görülür. Bir gözü mavi diğer gözü ise yeşil renge sahip olan Van kedisi ise dünyaca tanınan bir kedi türüdür. Ekonomisi tarım, hayvancılık ve sanayiye dayanan Van’da yemek kültürü de fazlasıyla gelişmiştir. Türkiye’nin doğu illerini gezmek, doğu bölgesini keşfetmek isteyen kişilerin mutlaka Van’a gelerek buradaki zengin kültürel ve tarihi birikimi yerinde görebilirler.

Bir sonraki seyahatinizi planlamanız için Van hakkında yazdığımız diğer içeriklere göz atabilir, Van Havalimanı uçuşunuz öncesi özel transfer rezervasyonunuzu garanti altına alabilirsiniz.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir