Dalaman Hava Limanı Transferi


Dalaman Hava Limanı Transfer İletişim

Sinan Bey 0542 711 37 24 

Dalaman, ülkemizin turist çeken bölgelerinden biri olan Muğla’nın bir ilçesidir. Her yıl on binlerce turistin tatil ve iş gibi farklı amaçlar ile yolculuk ettiği Dalaman’da her ziyaretçi için ilgi çekici bir yer bulunduğunu söylemek mümkün. Özellikle Fethiye gibi turistik bölgelerde tatil yapmak isteyen ziyaretçilerin sürekli olarak kullandığı Dalaman Havalimanı da burada bulunuyor.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz

Dalaman Havaalanı üzerinden her yıl yüzlerce yolculuk gerçekleşmektedir. Dalaman Havalimanı’na iniş yapan yolcuların varış noktalarına ulaşmak için tercih edebilecekleri farklı niteliklere sahip transfer seçenekleri de bulunmaktadır. Alınan hizmet, ödenen ücret ve hizmet konsept şekli gibi birçok faktörün çeşitlendirdiği transfer seçenekleri hakkında detaylı bilgiyi yazımızda derledik. Özel transfer hizmetleri, araç kiralama seçenekleri, HAVAŞ servisi ulaşım saatleri, halk otobüsü ve taksi ile ulaşım gibi farklı alternatif ulaşım seçenekleri ve merak edilenler için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Dalaman Havalimanı Transfer Seçenekleri

dalaman hava limanı transfer seçenekleri

Dalaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ya da şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz birbirinden farklı birçok yol bulunuyor. Bu seçenekler arasında en konforlu ve rahat olanları ise özel transfer seçenekleridir. Özel transfer hizmetlerinin bütçeye ve taleplere göre de çeşitlendiği bilinmektedir. İster grup halinde isterseniz tek başınıza özel transfer hizmetlerinden faydalanmanız mümkün.

Konforuna ve rahatına düşkün, ekstra farklı hizmetler de talep eden yolcular için VIP transfer hizmetleri, bütçe dostu uygun maliyetli transfer seçeneklerinden faydalanmak isteyen yolcular için ekonomik transfer hizmetleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra grup transferleri ile iş ya da aile gezilerinizde grup halinde ulaşım hizmeti alabilirsiniz. Taleplerinize uygun, bütçe dostu özel transfer seçenekleri PlusFly tarafından profesyonel olarak hizmete sunulmaktadır.

Tercihinize göre çeşitli özel transfer seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Dalaman Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz transfer hizmetleri genel olarak şöyledir;

 • VIP transfer hizmeti
 • Ekonomik transfer hizmeti
 • Grup transfer hizmeti

PlusFly tarafından profesyonel biçimde verilmekte olan bu tarz transfer hizmetlerinden sizler de yararlanarak Dalaman Havalimanı’ndan istediğiniz yere çok daha hızlı, konforlu ve rahat biçimde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı VIP Transfer Hizmeti

dalaman hava limanı vip transfer

PlusFly VIP transfer hizmetleri yolcuların Dalaman’a iniş yapmalarından itibaren rahat ve konforlu bir yolculuk yapmalarını mümkün kılan hizmetlerdir. Sürekli olarak havayolu ulaşımını tercih eden yolcular için havalimanına iniş yaptıktan sonra varış noktasına ulaşma sorunsalı can sıkıcı olabilir. Havalimanından şehir merkezine ya da şehrin farklı noktalarına ulaşmak için tercih edilen VIP transfer hizmetleri yolcular için birden fazla avantaja sahiptir. Yolcunun konforlu bir şekilde yolculuk yapmasının yanı sıra, sorunsuz ve hızlı bir yolculuğu da mümkün hale getirmektedir. VIP transfer hizmetleri ile birden fazla dil bilen profesyonel sürücü eşliğinde yolculuk yapılmaktadır. Böylece herhangi bir sorun yaşanmadan hızlı bir yolculuk gerçekleştirilebilir.

VIP transfer hizmetleri beraberinde yolcu havalimanı çıkışında kendisini bekleyen araca binerek yolculuğa başlar. Yolculuk boyunca ekstra hizmetler verilerek yolcunun konforlu bir yolculuk gerçekleştirdiğinden emin olunur. Beraberinde varış noktasına ulaşılması ile birlikte hizmet sona erer. Yabancı bir şehre yolculuk eden birçok kişi için ulaşım büyük bir sorun olarak görülüyor. PlusFly VIP transfer hizmetleri ise yolcuların istedikleri varış noktasına belirtilen sürede ulaşılmasını mümkün kılar. VIP transfer hizmeti almak için uçuş öncesinde rezervasyon yaptırmanız yeterli olacaktır.

Uçuşunuzdan önce PlusFly müşteri temsilcilerini arayarak ya da PlusFly internet sitesini kullanarak rezervasyon işlemi yaptırmanız mümkündür. Rezervasyon alırken hangi tip transfer hizmetinden yararlanacağınızı da belirtmenizde yarar vardır. Ekonomik, VIP ve grup transferi olarak hizmet veren PlusFly çeşitli avantajları size sunmasıyla bilinmektedir. Avantajları ve sunduğu ekstra imkânlarına göre son derece uygun fiyat politikasına da sahip olan PlusFly hizmetlerinden sizler de dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Ekonomik Transfer Hizmeti

dalaman hava limanı ekonomik transfer

Ekonomik transfer hizmeti, özel transfer hizmetleri arasında sıkça tercih edilen bütçe dostu hizmetlerden biridir. Daha çok konforlu bir yolculuk gerçekleştirmeyi isteyen ve bütçesini korumak konusunda endişeleri olan yolcuların tercih ettiği ekonomik transfer hizmetleri için önceden rezervasyon yaptırarak ulaşım seçeneğini tercih etmek mümkündür.

Ekonomik transfer hizmetleri belli bir fiyat tarifesi olan sabit hizmetlerdir. Böylece bütçenizi koruyarak konforlu bir yolculuk yapmanız olanaklı hale gelir. Toplu taşıma araçlarının kalabalığından ve bekleme süresinden uzak, sizin için hazırlanmış araçlarda yolculuk yaparak uçuş sonrasında dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Dalaman Havalimanı ekonomik transfer hizmetlerini almak için doğrudan transfer rezervasyonu yaptırmanız yeterli olacaktır.

Dalaman, ülkemizin turizm açısından çok önemli bir yere sahip olan Muğla’nın bir ilçesidir. Dolayısıyla her yıl Muğla’ya gelmek için havayolunu tercih eden binlerce yerli ve yabancı turist Dalaman Havaalanı’na iniş yapmaktadır. Özellikle de Dalaman’a ilk defa gelen kişilerin ulaşımlarında herhangi bir sorun çekmemeleri adına PlusFly kapsamındaki ekonomik transfer hizmetlerinden yararlanması son derece önemlidir. Taksi, topu taşıma araçları ve diğer tüm ulaşım araçlarına göre daha hızlı ve en önemlisi de daha rahat olmasıyla bilinen özel transfer hizmetleri kişilerin fazlasıyla tercih etmesi gereken bir çeşit ulaşım yöntemidir.

Dalaman Havalimanı Grup Transferi

dalaman hava limanı grup transfer

Dalaman Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra varış noktasına ulaşmak için sıkça tercih edilen yöntemlerden biri de grup transferi hizmeti almaktır. Grupla yolculuk yapmak kimi zaman bir iş toplantısı kimi zaman da aile gezileri için gerekli hale gelebilir. Grup halinde uçuş yapıldıktan sonra varış noktasına ulaşmak için farklı araçlar tercih etmeniz gerekmez.

Toplu taşıma araçlarında yer kalmama sorunu yaşamamak ve grup halinde rahat bir yolculuk yapmak için PlusFly grup transferi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak grubunuzun kaç kişiden oluştuğunu ve grup ile yapılacak yolculuğun varış noktasını belirlemelisiniz. Sonrasında yolculuk hakkında detaylı bilgiyi müşteri temsilcileri ile paylaşarak grup transferi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bütçe dostu hizmet seçenekleri ile taksi gibi yüksek maliyetli ve az yolcu kapasitesine sahip ulaşım araçlarında zorluk çekmeden özel araçlar ile transfer sağlamanız mümkün.

Özellikle de kalabalık gruplar için çok daha fazla geniş imkânlara ve avantajlar sahip olan PlusFly grup transfer hizmeti, gruptaki kişi sayısına göre araç tahsis ederek ulaşım hizmetini sunar. Dalaman’a hemen her ülkeden gerek iş gerekse de gezi amacıyla binlerce turist gelmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin otellerine, evlerine ya da şehir merkezine daha hızlı ve ekonomik biçimde gitmesi için grup transfer hizmetleri son derece önemlidir. Diğer toplu taşıma araçlarına göre daha geniş, serbest, hızlı ve ekstra imkânlara sahip olmasıyla talep edilme oranları da oldukça yüksektir.

Dalaman Havalimanı Transfer Rezervasyonu

dalaman hava limanı transfer rezervasyonu

Dalaman Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra yolcuların tercih edebilecekleri birçok ulaşım seçeneği bulunuyor. Ancak bu ulaşım seçeneklerinden bazılarının dezavantajları nedeni ile pek tercih edilmediği bilinmekte. Özellikle gece inişi olan yolcular toplu taşıma aracı bulma konusunda zorluk çekebilir. Bu gibi durumlarda taksilerin gece tarifelerinin farklı olması da insanların özel transfer hizmetlerine yönelmelerine neden olmaktadır. Bütçe dostu fiyat seçenekleri ile özel transfer hizmetlerinden faydalanmak için öncelikli olarak transfer rezervasyonu yaptırmanız gerekir.

Transfer rezervasyonunu uçuşunuzdan önce yaptırarak yolculuk için herhangi bir aksilik olmadan hizmet alabilirsiniz. VIP transfer hizmeti, grup transferleri gibi ulaşım hizmetlerinde önceden rezervasyon yaptırılması büyük önem taşır. Yolcuları taşıyacak araçların hazırlanması, sürücülerin yolcular için hazır konuma gelmeleri gibi işlemler için gereken zaman transfer rezervasyonu ile yolcunun uçaktan inişi arasında geçen zaman dilimini kapsar. Daha sağlıklı ve konforlu bir yolculuk için doğrudan PlusFly iletişim sayfası üzerinden transfer rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Bodrum Hava Limanı Transfer Fiyatları

dalaman hava limanı transfer fiyatları

Destinasyon Transfer Ücreti
Havalimanı – Dalaman  
Havalimanı – Dalaman Otogar  
Havalimanı – Fethiye  
Havalimanı – Muğla  
Havalimanı – Marmaris  
Havalimanı – İçmeler  
Havalimanı – Ölüdeniz  
Havalimanı – Dalyan  
Havalimanı – Göcek  
Havalimanı – Sarıgerme  
Havalimanı – Kalkan  
Havalimanı – Kaş  
Havalimanı Datça  
Havalimanı – Palamutbükü  
Dalaman Havalimanı Transfer Rezervasyonu 0850 500 0 777 / 0542 711 37 24

Dalaman Havalimanı Ulaşım Rehberi

Dalaman Havaalanı’na ulaşım sağladıktan sonra şehir merkezine, şehrin farklı konumlarına ya da yakın şehirlere ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz birçok yol bulunuyor. Havalimanına iniş yapan yolcular ulaşım için tercih edecekleri yöntemi seçerken bazı hususları göz önünde bulundurur. Kimileri için konforlu bir yolculuk yapmak öncelikli tercih nedeni iken kimileri için de grup halinde yolculuk yapmak öncelikli olabilmektedir. Her koşulda havalimanına ulaştıktan sonra tercih edebileceğiniz taleplerinize uygun ulaşım seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Dalaman Havalimanı’na ulaştıktan sonra kullanabileceğiniz ulaşım yolları aşağıdaki gibidir;

 • Özel transfer
 • Araç kiralama
 • HAVAŞ servisleri
 • Belediye toplu taşıma otobüsleri
 • Taksi

Yukarıda yer alan ulaşım seçeneklerinin her birinin kendince avantajları ve dezavantajları bulunur. Otobüsler günün her saati uçuştan iner inmez kalkan araçlar değildir. Bu nedenle havalimanına gece varış yapacaksanız öncesinde şehir merkezine ulaşım için kullanacağınız ulaşım yöntemini belirlemiş olmanızda fayda var. Yazımızın devamında havalimanından şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz ulaşım seçeneklerini, taksi fiyat tarifelerini, HAVAŞ servis ücretlerini ve benzeri birçok bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Özel Transfer İle Ulaşım

Dalaman Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra araçları takip etmek, hangi servisin hedef konuma gittiğini bulmak, servis kalkış saatini beklemek gibi aşamalar toplu taşıma aracı kullanmayı tercih edenlerin mecburen takip ettiği aşamalardır. Dalaman Havaalanı özel transfer ile ulaşım hizmeti alan yolcular bu uygulamaların hiçbirini yapmak zorunda kalmaz. Doğrudan önceden rezerve edilmiş olan özel transfer hizmeti yolcunun iniş saatinde yolcu çıkış kapısında hazır konumda bekler. Böylece yolcu uçuş sonrasında hızlı bir şekilde aldığı hizmetten maksimum verim sağlayabilmektedir.

Dalaman Havalimanı’na ulaştıktan sonra ister VIP özel transfer hizmeti alabilir isterseniz ekonomik transfer hizmetleri ile özel ulaşımın keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra grup halinde gerçekleştirilen uçuşlardan sonra hedef konuma ulaşmak için özel transfer grup hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.  Hangi seçeneği seçerseniz seçin, sizin için özel olarak hazırlanmış araçlar ve birden fazla dil bilgisi olan profesyonel sürücü eşliğinde yolculuk yapmanız PlusFly özel transfer hizmetleri ile olanaklı olmaktadır.

Dalaman Havalimanı Araç Kiralama

Dalaman Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en sık tercih edilen ulaşım yöntemlerinden biri de araç kiralama yöntemidir. Araç kiralama yöntemi daha çok grup olarak gezi yapan kişiler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle de arkadaşlar arası yapılan gezilerde daha rahatça vakit geçirmek, istenilen yere istenildiği zamanlarda gidebilmek ve neticesinde zamanı da verimli kullanmak ön planda olabilir. Bunun için de istenilen süre kadar araç kiralama hizmetlerinden yararlanılarak hem uygun fiyatlı bir tercih yapmış olursunuz hem de zaman kaybı yaşamazsınız.

Dalaman Havalimanı’na aktarmalı olarak onlarca farklı destinasyondan uçuş yapılabilmektedir. Bununla birlikte havalimanına ulaştıktan sonra birden fazla varış noktasına ulaşmak için de araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Dalaman Havaalanı araç kiralama hizmetleri, yolcuların talep ettikleri süre boyunca konforlu araçlar ile ulaşım sağlayabilmelerine olanak tanır. Yolcu araç kiralama hizmeti rezervasyonu yaptırmalıdır. Rezervasyon yapılmış olan hizmetlerde kiralanan araç havalimanının yolcu çıkışında yolcuyu beklemek üzere belirtilen saatte hazır konumda olmaktadır. Böylece yolcunun beklemeden talep ettiği hizmete ulaşması mümkün hale gelir.

PlusFly araç kiralama hizmetleri daha çok şehirde uzun süre bulunacak ve ulaşması gereken birden fazla konumu bulunan yolcular tarafından tercih edilir. Bununla birlikte Fethiye gibi tatil bölgelerinde tatil yapmak için Dalaman Havalimanı’na iniş yapan yolcular da araç kiralama hizmetlerinden faydalanmaktadır. Araç kiralama hizmetleri sevdikleriniz ile birlikte vakit geçirirken ulaşım sorunu yaşamadan rahat bir şekilde tatil yapmanıza olanak tanır. Böylece tatilin tadını çıkarırken ulaşımı düşünmez, istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz.

Dalaman Havalimanı HAVAŞ Servisleri

Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye ve Marmaris güzergâhına gitmek isteyen yolcuların tercih ettikleri ulaşım araçlarından biri de HAVAŞ servisleridir. HAVAŞ servisleri düzenli olarak Marmaris ve Fethiye’ye seferler düzenlenen bir hattır. Bu nedenle de HAVAŞ servisleri aracılığı ile hızlı bir şekilde her iki bölgeye de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dalaman Havaalanı’ndan Fethiye’ye HAVAŞ servisleri ile ulaşım sağlamak için tek yön ücreti olarak 23 TL ödemeniz gerekir. Yolculuk süresi ise yaklaşık olarak 1 saat olarak biliniyor. Bu süre trafiğin yoğunluğuna ve araç durumuna göre değişiklik gösterebilir. Havalimanından hareket ettikten sonra araçtan ara duraklarda inmek isteyebilirsiniz. Bunun için araç şoförü ile yolculuk öncesinde iletişim kurarak inmek istediğiniz durağı belirtmeniz yeterli olacaktır. Servis saatleri ise havalimanına iniş yapan iç hat seferlerine göre belirlenmektedir. Dalaman havalimanı Fethiye seferleri hakkında detaylı bilgi almak için doğrudan 0850 222 0 487 numaralı iletişim hattını arayabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı ile Fethiye arasında hizmet veren HAVAŞ servislerinin güzergahı ise aşağıdaki gibidir;

 • Dalaman Havalimanı
 • Göcek
 • Günlükbaşı
 • Adnan Menderes Bulvarı
 • Fethiye Şehirlerarası Otobüs Terminali

Yukarıda yer alan noktalar dışında servisten inmek için doğrudan şoför ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e ulaşım sağlamak için de aynı şekilde HAVAŞ servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ servislerinin havalimanından kalkış saatleri iç hat uçuşlarına göre belirlenmektedir. Bu nedenle doğrudan HAVAŞ iletişim sayfası üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı ile Marmaris arasında HAVAŞ servis güzergâhı ise aşağıdaki gibidir;

 • Dalaman Havalimanı
 • Ortaca
 • Köyceğiz
 • Gökova
 • Marmaris

Yukarıda yer alan güzergâhı takip eden HAVAŞ servislerinin ulaşım süresi 90 dakika olarak biliniyor. HAVAŞ servisine bindiğinizde ödemeniz gereken yolculuk ücreti ise 25 TL’dir.

Dalaman Havalimanı Otobüs İle Ulaşım

Dalaman Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşımda kullanılan araçlardan biri de otobüslerdir. Muğla Belediyesi bünyesinde hizmet veren MUTTAŞ otobüsleri ile şehir merkezine, şehrin farklı noktalarına ve otogara ulaşım sağlamak mümkündür. Dalaman Havalimanı’ndan farklı otogarlara ulaşım için tercih edebileceğiniz otobüs seferleri bulunuyor.

Dalaman Havaalanı’ndan Fethiye Otogara giden MUTTAŞ otobüslerinden faydalanmak için doğrudan havalimanı yolcu çıkışına gitmeniz yeterli olacaktır. Burada bulunan otobüslerin hareket saatleri uçak iniş saatlerine göre güncelleniyor.

Dalaman havalimanına iniş yaptıktan sonra yolcu çıkışında hazır konumda bekleyen MUTTAŞ otobüsleri ile doğrudan Fethiye Otogar güzergâhına yolculuk yapabilirsiniz. Fethiye otogardan Dalaman Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz MUTTAŞ otobüs sefer saatlerine aşağıda yer alan tablodan ulaşabilirsiniz. Havalimanına iniş yaptıktan sonra otogara ulaşmak için ise yolcu çıkış noktasına gitmeniz ve MUTTAŞ servisine binmeniz yeterli olacaktır.

Fethiye Otogardan Dalaman Havalimanı’na giden MUTTAŞ sefer saatleri;

Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
04:30 04:30 04:30 04:30 04:30 04:30 04:30
06:30 07:30 07:30 07:15 07:30 06:30 07:15
11:15 11:15 11:15 11:15 11:15 10:00 11:15
15:00 19:30 17:30 18:30 16:15 10:30 16:15
17:30 20:00   19:00 17:30 17:30 17:30
18:45       18:15 18:00 18:15
        18:45   18:45

Marmaris Otogardan Dalaman Havalimanı’na ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz MUTTAŞ otobüslerinin saatlerine ise aşağıda yer alan tablodan ulaşabilirsiniz. Dalaman Havalimanı’na ulaştıktan sonra Marmaris otogarına gitmek için MUTTAŞ servislerinden faydalanmak için otobüs saati takip etmenize gerek yoktur. Otobüsler uçakların inişinden yaklaşık 20 dakika sonra hareket ederek güzergâhını takip eder. Bu nedenle uçuştan sonra yolcu çıkış bölümünde bulunan Marmaris otogar otobüslerine binmeniz yeterli olacaktır.

Otogardan havalimanına ulaşım sağlamak için aşağıda yer alan saatlerde otogardan kalkan otobüslere binebilirsiniz. Kalkışı olacak her uçak için kalkış saatinden 3,5 saat önce otogardan bir otobüs kalkmaktadır. Uçuşunuza yetişmek için bu otobüsleri kullanabilirsiniz.

Marmaris Otogardan Dalaman Havalimanı’na giden MUTTAŞ sefer saatleri;

Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
04:00 04:00 04:00 04:00 04:00 04:00 04:00
06:00 07:00 07:00 06:45 07:00 06:00 06:45
10:45 10:45 10:45 10:45 10:45 09:30 10:45
14:30 19:00 17:00 18:00 15:45 10:00 15:45
17:00 19:30   18:30 17:00 17:00 17:00
18:15       17:45 17:30 17:45
        18:15   18:15

Dalaman Havalimanı’na gerçekleşen otobüs seferleri hakkında detaylı bilgi almak ve seferleri takip etmek için MUTTAŞ resmi web sitesini ziyaret edebilir ya da 444 48 01 numaralı iletişim hattını arayabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Taksi İle Ulaşım

Dalaman Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz ulaşım seçeneklerinden biri de taksi ile ulaşımdır. Taksiler havalimanı yolcu çıkışında bekleyen ve yolcuları şehrin farklı noktalarına ulaşım için taşıyan araçlardır. Bu araçları kullanarak doğrudan ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ile ulaşım ücretleri varış noktasına göre değişiklik gösterir.

Dalaman Havalimanı’ndan şehrin farklı noktalarına ulaşımın sağlanmasında kullanılan taksilerin ortalama ücret listesini aşağıda yer alan listede paylaştık. Ancak taksi ücretleri dönemlere ve tarifeye göre değişiklik gösterebilir. Aşağıda yer alan ücretler gece tarifesinde yükselebilmektedir. Bu nedenle net fiyat bilgisi alabilmek için doğrudan Dalaman Havalimanı taksi iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. İşte Dalaman Havaalanı’ndan şehrin farklı noktalarına ulaşım ücretleri;

 • Dalaman İlçe merkezine ulaşım 35 TL,
 • Dalaman Otogara ulaşım 75 TL,
 • Ortaca ilçesine ulaşım 85 TL,
 • Sarıgerme’ye ulaşım 90 TL,
 • Köyceğiz’e ulaşım 100 TL,
 • Göcek’e ulaşım 100 TL,
 • Sarsala’ya ulaşım 90 TL,
 • Fethiye’ye ulaşım 170 TL,
 • Ölüdeniz’e ulaşım 260 TL,
 • Patara’ya ulaşım 320 TL,
 • Marmaris’e ulaşım 280 TL olarak biliniyor.

Dalaman Havalimanı’na iniş yapmadan önce çevrimiçi rezervasyon yaptırarak iniş saatinizde sizi bekleyen hazır bir taksi bulabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek beraberinde iniş yaptıktan sonra taksi bekleme süresini sıfıra indirmenize olanak tanır. Taksi beklemeden hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için taksi rezervasyon işlemlerini linke tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Dalaman Havaalanı taksi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak, farklı rotalara ulaşım maliyetlerini öğrenmek ve benzeri hususlar için doğrudan Dalaman Havalimanı Taksi durağı ulaşım numarasını arayabilirsiniz. Dalaman Havalimanı taksi iletişim numaralarını ise aşağıdan okuyabilirsiniz;

 • 0252 792 52 40,
 • 0252 792 52 41,
 • 0533 958 28 72.

Taksi güzergâh fiyat listesini öğrenmek için Dalaman Havalimanı Taksi fiyat listesi linkine doğrudan tıklayabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı

Dalaman Havalimanı, şehir merkezine 6 km uzaklıkta bulunan ve her yıl bir hayli fazla yolcusu olan uluslararası havalimanlarından biridir. İlk kez 1981 yılında kullanılmaya başlanan havalimanı tam olarak 1989 yılında havalimanı olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Havalimanını işleten firma ise YDA Havalimanı Yatırım ve İşletme A.Ş. olarak biliniyor.

Dalaman Havaalanı’nda hem sivil hem de askeri hava uçuşları gerçekleşmektedir. Havalimanında düzenli olarak uçuş yapan firmalar ise Pegasus, Thomas Cook ve Türk Hava Yolları olarak bilinmektedir. Farklı firmaların da sezonluk uçuşları olan havalimanında 2019 yılında toplam 4.798.353 yolcu taşınmıştır. İstatistiklere göre neredeyse her yıl yolcu taşıma oranı artan bir havalimanıdır. Havalimanı içerisinde bebek bakım odası, tuvaletler ve mescit bulunmaktadır. Bunun yanı sıra temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bazı mağazalar da düzenli olarak havalimanı içerisinde hizmet vermektedir.

Dalaman Havalimanı Otopark Ücretleri

Dalaman Havalimanı’nda iç hatlar ve dış hatlarda olmak üzere iki ayrı otopark alanı bulunmaktadır. Otopark alanı otomobil, otobüs ve minibüs gibi araçlarla gelen yolcuların araçlarını park edebilmeleri için haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir.

Aşağıda iç hatlar ve dış hatlar otoparkının 2021 yılı güncel ücretlerini okuyabilirsiniz.

İç Hatlar ve Dış Hatlar Otopark Ücretleri

Süre Otomobil Pikap ve Minibüs Midibüs, Otobüs, Kamyon ve Kamyonet Motor ve Motosiklet
0-1 Saat 14,00 TL 19,00 TL 23,00 TL 7,00 TL
1-3 Saat 20,00 TL 26,00 TL 32,00 TL 9,00 TL
3-6 Saat 29,00 TL 35,00 TL 41,00 TL 12,00 TL
6-12 Saat 33,00 TL 42,00 TL 51,00 TL 14,00 TL
12-24 Saat 46,00 TL 57,00 TL 68,00 TL 20,00 TL

Dalaman Havalimanı İletişim Bilgileri

Özellikle yaz aylarında turizm sezonunun yoğun olarak yaşandığı dönemlerde yolcu trafiği bakımından kalabalık olan Dalaman Havalimanı, haftanın 7 günü 24 saat yolcularına hizmet vermektedir. Dalaman Havalimanı hakkında bilgi almak, ulaşım, araç kiralama ofisleri, otopark, yeme içme mekânları ve havalimanında ihtiyacınız olabilecek diğer her şey hakkında bilgi almak için aşağıdaki telefon numarasını arayabilirsiniz.

Adres: YDA Dalaman Havalimanı, 48780 Dalaman/Muğla

Telefon: 0252 792 55 55

Dalaman Hakkında

Dalaman ülkemizin Ege bölgesinde bulunan ve Muğla’nın bir ilçesi olarak bilinen bölgedir. Civarında ise Ortaca, Fethiye gibi ilçeler bulunmaktadır. Bulunduğu konumu nedeni ile Muğla’nın güneyinde tatil beldeleri arasında yer alan Dalaman her yıl birçok turist tarafından sürekli ziyaret edilmektedir. İlçeye bağlı olan 26 adet mahalle bulunuyor. İlçenin nüfusu 2016 yılı verilerine göre toplam 37.364 kişi olarak bilinmektedir. Dalaman’da tipik Akdeniz iklimi yaşanmaktadır. İklimin şartları gereği kışın ılık geçen mevsim yazın ise sıcak geçmektedir.

Dalaman kelimenin tam anlamı ile yeşil ve mavinin birleştiği noktalardan biridir. Doğanın ve denizin insanı kendine çeken sakinliği, uçsuz bucaksız manzarası ve yöresellik kokan sokakları ile Dalaman tatil amaçlı oldukça fazla ziyaret edilen bölgelerden biridir. Dalaman’da bulunan birçok tarihi mekân ve doğal güzelliği ziyaret eden turistler için Dalaman tam bir tatil mekânı olarak görülüyor. Dalaman’a giden ziyaretçilerin en çok gittiği yerler arasında tarihi Akköprü, Batık Gemi, Kaya Mezarlığı, Şerefler Türbesi ve Cleopatra Hamamları bulunuyor.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir