Diyarbakır Hava Limanı Transferi


Diyarbakır Hava Limanı Transfer İletişim

Sinan Bey 0542 711 37 24 

Diyarbakır geçmişten günümüze kadar –tarih öncesi çağlardan bu yana- insanların kendilerine memleket edindikleri bir coğrafyadır. Geçmişte Anadolu ve Mezopotamya arasındaki önemli bir yol olarak da görüldüğünden insanlar için her zaman kıymetli bir coğrafya olarak değerlendirilmiştir. Günümüzde Diyarbakır 1.7 milyon nüfusu ile yaşamın sürdüğü kadim şehirlerden biridir.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz

Ülkemizde Diyarbakır’a ulaşım söz konusu olduğunda birçokları tarafından en çok tercih edilen yöntemlerden biri de havayolu ulaşımıdır. Havayolu ulaşımı ile her yıl Diyarbakır’a gelen kişilerin ortak sorunlarından biri de havalimanına iniş yaptıktan sonra şehir merkezine ulaşımdır. Şehir merkezine ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz birçok farklı yol bulunuyor. Her seçeneğin ise kendince avantajları ve dezavantajları bulunur. Bütçe dostu ve uygun fiyatlı özel transfer hizmetlerinden tutun da toplu taşıma hizmetlerine kadar (HAVAŞ servisleri, taksi ile ulaşım, otobüs ile ulaşım) birçok seçenek ve araç kiralama hizmetleri hakkında merak edilenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Transfer Seçenekleridiyarbakır hava limanı transfer seçenekleri

Diyarbakır Havalimanı’na ulaştıktan sonra şehir merkezine transferi sağlamak için kullanabileceğiniz birçok yol bulunduğundan bahsetmiştik. PlusFly özel transfer hizmetleri ile kalabalıktan uzak, konforlu ve hijyenik bir yolculuk yapabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti ön planda tutulan bu ulaşım hizmetleri ile hem bütçenizi koruyup hem de rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

Özel transfer hizmetleri toplu taşıma aracı beklemeden, hızlı ve konforlu bir şekilde varış noktasına ulaşmanızı olanaklı hale getirir. Havalimanında bekleme ve gideceğiniz rotaya uygun araç arama gibi sorunları yaşamadan doğrudan varış noktasına ulaşabilirsiniz. PlusFly özel transfer hizmetleri VIP transfer, grup transferi ve ekonomik transfer hizmetleri olarak yolculara sunulur. Bu hizmetlerden faydalanarak ister kendi başınıza ister grubunuzla rahat ve konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Yolculuk boyunca deneyimli bir sürücü ve araç içi hizmetler eşliğinde varış noktasına ulaşım hizmeti verilir. Tek kişi olarak, çift olarak ya da grup olarak tercih edeceğiniz PlusFly transfer hizmetleri genel olarak şu şekilde hizmet vermektedir;

 • VIP transfer hizmeti
 • Ekonomik transfer hizmeti
 • Grup transfer hizmeti

PlusFly özel transfer hizmetleri arasında seçim yapmak için aşağıda yer verdiğimiz hizmetleri detaylı inceleyebilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı VIP Transfer Hizmeti

diyarbakır hava limanı ı vip transfer

Diyarbakır Havaalanı’na ulaştıktan sonra şehrin farklı noktalarına ulaşım için tercih edebileceğiniz en konforlu ulaşım yolu VIP transfer hizmetidir. VIP transfer hizmetleri yolcuların en kısa sürede en konforlu şekilde istedikleri noktaya ulaşmalarını hedefler. Bu doğrultuda önceden rezervasyon yaptırılmış olan seferlerde yolcu için araç yolcu çıkışında hazır konumda bekler. Aracına binen yolcu yol boyunca hedef konuma konfor içinde ulaşır.

Ulaşım süresi boyunca verilen araç içi hizmetlerin yanı sıra iletişim sorunu olmaması adına birden fazla dil bilen bir sürücü ile yolculuk gerçekleştirilir. Sürücü aynı zamanda alanında profesyoneldir. Civar rotaları ve ulaşım boyunca kullanılacak rotayı en iyi şekilde bilir. Böylece hiçbir sorun yaşamadan havalimanına iniş yapar yapmaz beklemeden, araç aramadan hızlıca yolculuk edebilirsiniz. PlusFly VIP transfer hizmetleri bünyesinde kullanılan araçların her biri düzenli olarak dezenfekte edilir. Böylece yolcunun araç içinde hijyenik ve sağlıklı bir yolculuk yapması olanaklı hale gelir. PlusFly VIP transfer hizmetlerinden faydalanmak için öncesinde rezervasyon yaptırmanız yeterli olacaktır.

Diyarbakır Havalimanı Ekonomik Transfer Hizmeti

diyarbakır hava limanı ekonomik transfer

Diyarbakır Havalimanı’na iniş yapan yolcuların tercih ettiği özel transfer hizmetlerinden biri de ekonomik transfer hizmetleridir. PlusFly bünyesinde düzenli olarak verilen ekonomik transfer hizmetleri temelde yolcuların bütçe dostu sabit fiyat seçenekleri ile yolculuk yapmalarını mümkün hale getirmektir.

Çok uygun fiyatlar ile transfer işlemini gerçekleştirmek için PlusFly ekonomik transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ancak bu hizmetler oldukça sık tercih edilen hizmetler arasında yer alır. Bu durum da beraberinde yolcuların son anda bilet bulamaması gibi sorunları beraberinde getirebilir. Havalimanına iniş yaptıktan sonra ekstra beklemeden, yer sorunu yaşamadan transfer hizmeti almak için öncesinde rezervasyon yaptırmanız yeterli olacaktır.

Diyarbakır Havaalanı’ndan şehir merkezine, otele, eve varış için tercih edeceğiniz en ideal ulaşım yöntemlerinden biridir. Dolmuş bekleme, taksi bekleme, kalabalık ortamlarda yolculuk yapma gibi derdiniz olmadan en iyi biçimde hızlı ve kolay ulaşım gerçekleştirmeniz için PlusFly ekonomik transfer hizmetinin tercih edilmesi fazlasıyla yararlı olacaktır.

Diyarbakır Havalimanı Grup Transferi

diyarbakır hava limanı grup transferi

Diyarbakır Havalimanı’na iniş yapan yolcular bazı durumlarda grup halinde yolculuk yapar. Bu kimi zaman iş gezileri kimi zaman da aile gezileri nedeni ile olabilir. Diyarbakır’a havayolu ile ulaşan grup yolcuların havalimanına iniş yaptıktan sonraki en büyük sorunlarından biri de havalimanından gitmek istedikleri konuma ulaşmaktır. Birçok toplu taşıma aracı gruplar haline yolcu kabul etmeye uygun değildir. Bu durumun temel nedeni ise genellikle yer bulunamıyor olmasıdır.

PlusFly grup transfer hizmetleri ise grubunuz kaç kişilik olursa olsun size uygun bir araç ile hizmet vermektedir. Küçük ya da büyük fark etmeksizin kendi grubunuz ile yabancı insanlar olmadan yolculuk etmeniz böylece mümkün hale gelir. Grup transferi hizmetleri beraberinde yolculara birlik içerisinde ve bütçe dostu fiyatlar ile yolculuk etme imkânı verir. PlusFly grup transfer hizmetlerinden faydalanmak için doğrudan PlusFly resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Transfer Rezervasyonu

diyarbakır hava limanı transfer rezervasyonu

Diyarbakır Havalimanı’na her yıl 2 milyondan fazla yolcu gelmektedir. Bu yolcular arasında konforlu ve güvenli bir yolculuk talep eden birçok yolcu PlusFly özel transfer hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bu hizmetler temelde yolcunun memnuniyetini önceleyen ve yolculuk boyunca rahat bir seyahati mümkün kılan hizmetlerdir. İster VIP transfer hizmetleri ister ekonomik transfer hizmetleri olsun PlusFly tarafından verilen her hizmette yolcuların memnuniyetini kazanmak önceliklidir.

Diyarbakır Havaalanı’na geldikten sonra ulaşım için özel transfer seçeneklerinden faydalanmak mümkündür. Ancak bu durum beraberinde yolcunun havalimanında az da olsa beklemesini gerekli kılar. Yolcuların beklemeden hızlı bir şekilde yollarına devam etmelerini mümkün kılan en büyük ayrıcalık ise transfer rezervasyonu yaptırmaktır. Transfer rezervasyonu yaptırmak için PlusFly iletişim sayfası üzerinden müşteri temsilcileri ile görüşme gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Uçuş öncesinde yapılan transfer rezervasyonları ile birlikte yolcular için hazırlanan araçlar yolcunun uçaktan indiği andan itibaren yolcu çıkışında hazır olmaktadır. Böylece hızlı, konforlu ve güvenli bir yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.

Diyarbakır Hava Limanı Transfer Fiyatları

diyarbakır hava limanı transfer fiyatları

Destinasyon Transfer Ücreti
Havalimanı – Şehir Merkezi
Havalimanı – Adliye
Havalimanı Divan Otel
Havalimanı – Hilton Garen Inn
Havalimanı – Radisson Blu Otel
Havalimanı – Ergani
Havalimanı – Kulp
Havalimanı – Bismil
Diyarbakır Havalimanı Transfer 0850 500 0 777 / 0542 711 37 24

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım Rehberi

Diyarbakır Havalimanı’na ulaştıktan sonra tercih edebileceğiniz ulaşım seçenekleri temelde toplu taşıma araçları, özel transfer araçları, taksi ve araç kiralama hizmetlerinden oluşmaktadır. Bu hizmetler hakkında merak edilenler ve detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Havalimanından şehir merkezine en hızlı ulaşım yolu özel transfer hizmetleridir. Özel transfer hizmetlerinin yanı sıra tercih edilen hizmetlerden biri de araç kiralama hizmetleridir. Araç kiralama genellikle yolcuların birden fazla varış noktası olduğunda tercih ettiği ulaşım türüdür. Gün boyu gidilecek yerleri olan yolcuların tercih ettiği bu yol ile havalimanından istediğiniz yere ulaşmanız mümkün.

Taksi ile ulaşım sağlayacak yolcular için Diyarbakır Havalimanı taksilerini kullanma seçeneği bulunmaktadır. Bu taksiler tarife farklı olmaksızın günün her saati havalimanında bulunur. Eğer havalimanına ulaştıktan sonra yolunuza toplu taşıma araçları ile devam etmek isterseniz HAVAŞ servislerini ya da otobüsleri kullanabilirsiniz. Her bir ulaşım seçeneğinin ücreti birbirinden farklı olabilir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için size en uygun olan seçeneği tercih ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Diyarbakır Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edilecek olan ulaşım araçları genelde kişilerin acil durumu, rahat ulaşım gerçekleştirmesi, ekonomik sebep ya da buna benzer daha birçok etken ön plandadır. Ekonomisine, rahatlığına, hızlı olmasına ve buna bağlı olarak çeşitli sebeplere göre birçok ulaşım hizmetini sayabiliriz. Hangi ulaşım aracının ne gibi avantaj ve dezavantaja sahip olacağı konusunda bilgileri öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Özel Transfer İle Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı’na ulaştıktan sonra tercih edebileceğiniz en güvenli ve konforlu ulaşım türü özel transfer ile ulaşımdır. Özel transfer seçenekleri neredeyse her talebe uygun bir seçenek ile birlikte yolculara sunulur. İster tek başınıza konforlu bir yolculuk için VIP transfer hizmetlerinden faydalanın isterseniz ekonomik transfer hizmetleri ile bütçenizi koruyarak yolculuk edin. Bunların yanı sıra grup halinde yolculuk yapan yolcular için de grup transfer hizmetleri verilmektedir. Her duruma ve her talebe uygun bir özel transfer hizmeti ile size özel sürücü ve aracın keyfini çıkarabilirsiniz.

Diyarbakır Havaalanı kapısından sizleri karşılayacak olan PlusFly özel transfer hizmeti şoförleri size en kapsamlı ulaşım hizmetini verecektir. Yolculuk boyunca özel ikramlar, sağlıklı ve hijyenli araç ortamı, rahat koltuklar ve araç güvenliği fazlasıyla ön planda olacaktır. Birden çok yabancı dile de sahip olan şoförler, özellikle de yabancı turistlerin iletişimde sıkıntı çekmemesi noktasında da yardımcı olacaktır. İster grup olarak ister bireysel olarak isterse de çift kişi olarak tercih edeceğiniz PlusFly özel transfer hizmetleri kendi aralarında VIP transfer hizmeti, ekonomik transfer hizmeti ve grup transfer hizmeti olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Kişi sayısına, ekonominize ve rahatlığınıza en uygun transfer hizmetini tercih ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama

Diyarbakır Havalimanı’na ulaştıktan sonra araç kiralama hizmetlerini tercih etmek genellikle birden fazla varış noktası olan yolcuların tercih ettiği yollardan biridir. PlusFly araç kiralama hizmetleri beraberinde konforlu ve güvenli araçlar kiralayarak kendi rotanızı kendiniz çizebilirsiniz. Bu hizmet beraberinde yolcuya istediği süre kadar araç kiralamayı ve şehirde araç ile yolculuk etmeyi mümkün hale getirir. Ancak araç kiralama hizmetleri şehri bilen ve gideceği yerler hakkında bilgisi olan kişiler tarafından tercih edilmelidir.

Şehir hakkında pek bilginiz yoksa özel şoförlü araçlar kiralayabilir ve yolculuğunuzu o şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Diyarbakır Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden faydalanmak için uçuşunuzdan önce araç kiralama rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Tüm rezervasyon işlemleri için PlusFly müşteri temsilcilerinden faydalanmanız yeterli olacaktır.

Diyarbakır Havalimanı HAVAŞ Servisleri

Diyarbakır Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz bir başka yol da HAVAŞ servisleridir. Servislerin kalkış saatleri genel olarak uçuşlara göre belirleniyor. Her bir uçağın havalimanına varışından 20 dakika sonra HAVAŞ servisleri kalkmaktadır. HAVAŞ servislerinin yolcu başı tek yön ücreti 12 TL’dir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım ise yaklaşık 35 dakika kadar sürmektedir. Diğer otobüslerden beyaz rengi ile ayrılan bu servisler düzenli olarak havalimanından ve şehir merkezinden kalkış yapmaktadır.

Diyarbakır Havalimanı HAVAŞ servisleri sadece tek hat olarak çalışır. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından da şehir merkezine olmak üzere git gel seferler ile hizmet verir. HAVAŞ servislerinden faydalanmak için iç hatlar yolcu çıkışında bulunan beyaz renkli servis araçlarını kullanabilirsiniz. HAVAŞ servislerine binmek için ödenmesi gereken ücret otobüse binerken araç sürücüsüne ödenebilmektedir.

Diyarbakır Havalimanı Otobüs İle Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en ucuz yollarından biri de otobüs ile ulaşımdır. Diyarbakır Belediyesi tarafından sağlanan bu hizmet ile ulaşım sağlamanın en büyük dezavantajı ise bagajınız ile birlikte yolculuk yapmanın bir hayli zor olmasıdır.

Havalimanına iniş yaptıktan sonra otobüs ile şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz otobüs hatları farklı güzergâhlara göre ayrılıyor. Gideceğiniz yöne uygun olan otobüse binerek varış noktasına en uygun durakta araçtan inebilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için günlük olarak sürekli seferler düzenleniyor. Havalimanından kalkan otobüsler genellikle uçak iniş saatlerine göre hareket etmektedir. Otobüslerin bulunduğu konum ise iç hatlar yolcu çıkışı karşısıdır. Diyarbakır Havaalanı’ndan şehir merkezine giden 2 otobüs hattı bulunuyor. Bu hatlar ve hat güzergâhları aşağıdaki gibidir;

Z2 Havalimanı – Üniversite Otobüs Hattı: Bu hat doğrudan üniversiteye ulaşım sağlayan hattır. Hattın çalışma saatleri ise hafta içi ve hafta sonunda farklılık gösteriyor. Z2 Hattının yolcu taşıma güzergâhı ise şu şekildedir;

Havalimanı – Kamışlı Bulvarı – Nevruz Parkı – Zümrüt Kent – Göletli Park – Yeni Hal Toptancılar – Kantar Kavşağı – Migros – Urfa Yolu – Tesisler – Batıkent – Koşuyolu – Gevran Caddesi – Adliye – Dağ Kapı – Üniversite

Z3 Havalimanı- Dağ Kapı Otobüs Hattı: Bu hat ile Dağ Kapı güzergâhına yolculuk edebilirsiniz. Otobüs seferleri yine uçak iniş saatlerine göre belirlenir. Z3 Havalimanı otobüsü iç hatlar yolcu çıkışı karşısında bulunur. Hattın güzergâhı ise aşağıdaki gibidir;

Havalimanı – Kamışlı Bulvarı – Zümrüt Kent – Yeniköy Mezarlığı – Eski Havaalanı Caddesi – Kuruçeşme – Alay – Ali Pınar – İstasyon – Eğitim Köşesi – Ayhan Durağı – Ofis – Ekinciler Caddesi – Vilayet – Akkoyunlu Caddesi – Dağ Kapı – Hastane

Yolcuların otobüs bileti için ödemesi gereken miktar 2,5 TL’dir. Bu ücret tek yön gidiş için alınan bilet ücretidir. Bilet almak için havalimanı içerisinde yer alan kart merkezlerinden faydalanabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Taksi İle Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı’ndan şehrin farklı noktalarına ya da civar bölgelere ulaşım sağlamanın farklı bir yolu da taksi kullanmaktır. Taksiler havalimanı yolcu çıkışı bölümünde sürekli olarak bekleyen araçlardır. Bu araçlar yardımı ile tarifeli ücretlerden faydalanarak istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Diyarbakır Havaalanı taksi ile ulaşım ücretleri ise hesaplanırken km hesabı yapılır. Başlangıç bakiyesinin üzerine km ilerledikçe eklenen bu ücretler ise yolculuk sonunda tahsil edilir. Genellikle nakit ödeme alan taksilerde kartınız ile de ödeme yapabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için ödemeniz gereken miktar ortalama olarak 20 TL’dir. Bunun yanı sıra şehrin farklı noktalarına ulaşım için de ödemeniz gereken ücreti aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Taksilerin farklı tarifeleri bulunabilir. Taksiye bindiğiniz saate bağlı olarak da değişen tarifelere göre aşağıda yer alan fiyatlarda farklılık olabilir. Ancak Diyarbakır Havalimanı taksi ücretleri tek bir tarife ile hizmet verdiğinden bu konuda sıkıntı yaşamadan ulaşım sağlayabilirsiniz. Yine de taksi ile ulaşım sağlamak için varış noktasını bildirerek havalimanı taksi durağından detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Havalimanı – Dağkapı 40 TL
 • Havalimanı – Dişti (OTOGAR) 35 TL
 • Havalimanı – Dicle Üniversitesi 50 TL
 • Havalimanı – Tren Garı 35 TL
 • Havalimanı – Memorial Hastanesi 30 TL

Taksi ile ulaşım sağlamak için km başına ödemeniz gereken tutar 3 TL’dir. Taksi açılış ücreti ise 3,5 TL olarak biliniyor. Taksi ile ulaşım genellikle çok fazla bavulu olan ve acelesi olan yolcular tarafından tercih ediliyor. Taksi ile yolculuk yapmayı planlıyorsanız uçuşunuzdan önce merak ettiklerinizi ve taksi rezervasyonunuzu yaptırmak için 0532 760 30 32 veya 0412 236 61 61 iletişim numaralarından taksi durağına ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı

Diyarbakır Havalimanı 1952 yılından beri uçuşlara açık olan ülkemizin ortalama uçuş hacmine sahip havalimanlarından biridir. Hem iç hem de dış terminali bulunan havalimanında toplam 2 terminal bulunuyor. Bu havalimanından yılda 2 milyonu aşkın yolcu ulaşım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Genellikle Antalya, İzmir, Ankara ve İstanbul şehirlerinden düzenli uçuşların gerçekleştiği de biliniyor. Diyarbakır Havaalanı’nda düzenli olarak uçuş gerçekleştiren havayolu şirketleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Türk Hava Yolları
 • Anadolu Jet
 • Pegasus

Diyarbakır Havalimanı yolcuların birçok ihtiyacını karşılayabildikleri ve bekleme alanı bulunan konforlu bir havalimanıdır. Havaalanı içerisinde yolcular için ana bekleme salonu bulunur. Bekleme salonu içerisinde uçuşunuzu bekleyebilir ya da buluşma noktası olarak tercih edebilirsiniz. Havalimanı içerisinde kartınız ile işlem yapabilmeniz için ATM bulunur. Bunun yanı sıra Rent a Car acenteleri ve dinlenme alanları bulunmaktadır. Havalimanı içerisinde bulunan kafeden yemek ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Otopark Ücretleri

Diyarbakır Havalimanı, 1100 araç kapasiteli otopark alanı ile haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir. Aşağıda, Diyarbakır Havaalanı güncel otopark ücretlerini okuyabilirsiniz.

Süre Otomobil, Pikap ve Minibüs Midibüs, Otobüs, Kamyon ve Kamyonet Motor ve Motosiklet
0-1 Saat 9,25 TL 10,50 TL 4,50 TL
1-3 Saat 10,50 TL 12,75 TL 6,00 TL
3-6 Saat 13,25 TL 18,75 TL 6,50 TL
6-12 Saat 18,75 TL 26,50 TL 10,00 TL
12-24 Saat 26,50 TL 35,25 TL 12,75 TL

Diyarbakır Havalimanı İletişim Bilgileri

Havalimanına ulaşım sağlamak için aşağıdaki adrese gitmeniz gerekir. Bununla birlikte havalimanı hakkında daha fazla bilgi almak için resmi web sitesini ziyaret edebilir veya telefon numarasını arayarak havalimanı danışmanına bağlayabilirsiniz.

Adres: Ağaçgeçit Mah., Diyarbakır Yeni Havalimanı, Bağlar

Tel: 0412 233 27 19

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır, ülkemizin en kalabalık on ikinci şehridir. Büyükşehirler arasında da gösterilen Diyarbakır’da iki milyona yakın insan yaşamaktadır. İlin toplam yüzölçümü 15.272 kilometrekare olup Güneydoğu Anadolu bölgesinin en birincil şehirlerinden de biridir.

Diyarbakır, Anadolu’nun kültürünü yansıtan en önemli şehirlerimiz arasındadır. Yemek kültürü bakımından çok geniş olan Diyarbakır’da daha çok yöresel baharatlar, pirinç, sakatat çeşitleri, bulgur ve tereyağı ön plana çıkmaktadır. Diyarbakır Kalesi, Diyarbakır Surları, Malabadi Köprüsü ve Zerzevan Kalesi gibi tarihe ışık tutmuş, günümüze kadar gelmiş olan eserleri ise Diyarbakır’ın ülkemize kazandırdığı en önemli yapıtlardır.

Tarihi bir mirasa sahip olan Diyarbakır’da tarihin kalıntılarını fazlasıyla görmek mümkündür. Havayolu, demir yolu ve karayolu işe ulaşımın sağlandığı Diyarbakır her yıl yerli ve yabancı turist akınına da uğramaktadır. Diyarbakır hakkında yazdığımız diğer içeriklere göz atabilir ve bir sonraki Diyarbakır seyahatinizi planlayabilirsiniz.

 • Diyarbakır Gezilecek Yerler
 • Diyarbakır Tarihi Yerleri
 • Diyarbakır Yöresel Yemekleri
,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir