Adana Hava Limanı Transfer


Adana Hava Limanı Transfer İletişim

Sinan Bey 0542 711 37 24 

Adana ülkemizin turizm açısından önemli kentlerinden biridir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Adana, ülkemizin büyükşehirleri arasında da gösterilmektedir. Adana’ya gelen kişiler daha çok havayolu ulaşımını tercih ederek Adana Şakirpaşa Havalimanı’na iniş yapmaktadır. Adana Şakirpaşa Havaalanı şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 4 kilometre yakınlıkta bulunan Adana Şakirpaşa Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok farklı alternatif vardır. Adana Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, HAVAŞ otobüs servisleri, özel transfer hizmeti, taksi ve araç kiralama yöntemleri kullanılarak gidilebilir. Tüm ulaşım yöntemlerinin birbirine göre avantaj ve dezavantajı da bulunmaktadır.

Bu yazımızda Adana Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir üzerine ihtiyacınız olan tüm bilgileri sunmaya çalışacağız. Adana Şakirpaşa Havaalanı’na iniş yapan kişiler taksileri, otobüsler, özel transfer hizmetlerini, araç kiralama yöntemlerini ya da HAVAŞ otobüs servislerini kullanarak günün her saatinde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz

Adana Havalimanı Transfer Seçenekleri

adana hava limanı transfer seçenekleri

Adana Havaalanı’na iniş yapan yolcuların şehir merkezine, evlerine ya da otellerine gitmek için tercih edebilecekleri en avantajlı ulaşım yöntemlerinden biri özel transfer hizmetleridir. PlusFly tarafından sunulan ve kişilere yol boyunca ekstra rahatlık kazandıran özel transfer hizmeti kapsamında birçok avantajdan da yararlanabilirsiniz. Özel transfer seçenekleri olarak ise VIP transfer hizmeti, ekonomik transfer hizmeti ve grup transfer hizmeti ön plana çıkmaktadır.

Her bir transfer hizmet türü farklı avantajlara ve ekonomiye sahiptir. PlusFly VIP transfer hizmeti ile birlikte yolcular yolculuk esnasında çok rahat olacaktır. Özel ikramlar, ekstra temizlik ve hijyene sahip ortam ve daha fazlası VIP transfer seçeneğinde yer alan imkânlardır.

Ekonomik transfer seçenekleri ise daha uygun fiyatlara sahip olup yine kişilerin yolculuk esnasında kendilerini rahat hissedeceği bir transfer tercihi olacaktır.

Grup transfer hizmetleri ise yine PlusFly tarafından sunulan hizmetler arasında yer alıp daha çok aile gezileri, toplu geziler düzenleyen gruplar tarafından tercih edilmektedir.

Yazımızın devamında VIP transfer hizmeti, ekonomik transfer hizmeti ve grup transfer hizmetleriyle alakalı olarak tüm detaylara yer vereceğiz.

Adana Havalimanı VIP Transfer Hizmeti

adana hava limanı vip transfer

Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda özel bir şekilde VİP transfer hizmeti alabilmeniz mümkündür. Adana Havaalanı özellikle yaz aylarında yoğun olarak faaliyet göstermektedir ve binlerce kişiye kapılarını açmaktadır. Gastronomi açısından dünyaca ünlü bir şehir olan Adana, yabancı turistlerin de bir hayli ilgisini çekmektedir. Adana Havaalanı’na iniş yapan yolcuların evlerine, oteline ya da şehir merkezine daha hızlı biçimde ulaşması için tercih edeceği en özel ulaşım yöntemlerinden biri VIP transfer hizmetidir. PlusFly tarafından birçok şehirde ve havalimanında olduğu gibi Adana Havalimanı’nda da hizmet veren VIP transfer hizmetiyle yolcular hiç yabancılık çekmeden çok rahat biçimde istedikleri noktalara varacaktır.

PlusFly VIP transfer hizmetini tercih eden yolcular Adana Havaalanı çıkışında şoförler tarafından karşılanarak araca alınmaktadır. İletişim becerisi ve kültürü yüksek olan şoförler birden çok yabancı dile hâkim olmasıyla da özellikle yabancı misafirlerin kendilerini yabancı hissetmemesini sağlamaktadır. Yolculuk boyunca özel ikramların sunulacağı PlusFly VIP transfer hizmetinde evlerinize ya da şehir merkezine çok daha hızlı biçimde ulaşabileceksiniz. Yolculuk boyunca sağlık koşulları da ele alınarak temizlik ve hijyenin maksimum düzeyde olduğu VIP transfer hizmeti diğer ulaşım araçlarına göre daha da avantajlıdır.

PlusFly VIP transfer hizmetinde kişiler diğer ulaşım araçlarında olduğu gibi bekleme yapmadan ve sadece kendilerine özgü hazırlanan araçlar ile çok daha serbest biçimde evlerine varacaktır. PlusFly VIP transfer hizmetinden yararlanmadan önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Adana Havalimanı Ekonomik Transfer Hizmeti

adana hava limanı ekonomik transfer

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na iniş yapan yolcuların istedikleri yere çok daha hızlı ve rahat biçimde ulaşmaları için tercih edebilecekleri ulaşım türlerinden biri de PlusFly ekonomik transfer hizmetidir. Ekonomik transfer hizmeti, VIP transfer hizmetine göre daha uygun fiyatlara sahip olmakla birlikte yine aynı imkânları belirli ölçütlerde sunan bir ulaşım yöntemidir. Ekonomik transfer hizmetinin en önemli özelliklerinden biri tıpkı VIP transfer hizmetinde olduğu gibi kişilerin herhangi bir bekleme yapmadan direkt olarak karşılanması ve en hızlı biçimde evlerine, otele veya şehir merkezine ulaştırılmasıdır.

Özellikle de Adana’ya ilk defa gelen yerli ya da yabancı turistlerin gidecekleri yere daha güvenli gitmeleri için ekonomik transfer hizmeti tercih edilebilir. Bu hizmetin sunduğu avantajlı fırsatlarıyla birlikte yolcularına güvenli, sağlıklı ve daha hızlı bir yolculuk imkânı sunan ekonomik transfer hizmeti bireysel olarak da çift olarak da tercih edilebilir. Adana gezilerine çıkan kişiler özellikle de gece saatlerinde şehre iniş yapması neticesinde gidecekleri yere nasıl varabilecekleri konusunda şüpheye düşürebilir.

HAVAŞ servis otobüsleri, belediye otobüsleri ya da diğer toplu taşıma araçları gerek aktarma yaparak gerekse de duraklarda bekleyerek yolcuların evlerine daha geç gitmelerine sebep olacaktır. Bununla birlikte bu tarz ulaşım araçlarında yer alan onlarca yolcu ortamın sağlıksız olmasını da sağlayacaktır.

Taksiler ise yine günde onlarca kişinin bindiği, toplu taşıma araçlarına göre hızlı olmasına karşın ücretinin yüksek olduğu da düşünülürse en iyi ulaşım yöntemlerinden birinin PlusFly ile alacağınız ekonomik transfer hizmeti olduğunu söylemek mümkündür. Taksi ve diğer toplu taşıma araçlarına göre daha hızlı, güvenli, rahat ve konforlu olan transfer hizmetleri sunduğu avantajlarına göre de oldukça uygun fiyatlara sahiptir.

Adana çıkışlı turlar sayfasını ziyaret ederek Adana’dan kalkışlı turlara göz atabilirsiniz.

dana Havalimanı Grup Transferi

adana hava limanı grup transferi

Adana, turizm açısından ülkemizin en önemli şehirlerinden biridir. Akdeniz bölgesinde yer alması ve tarihi mimarileriyle de çok ön planda olması Adana’nın yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmesinde en önemli etkendir. Adana’ya ailesiyle, arkadaşlarıyla ya da bir kuruma ait toplulukla geziye gelen kişilerin Adana Havaalanı’ndan evlerine, otellerine, şehir merkezine ya da Adana’daki çevre ilçelere daha hızlı gitmesi için tercih edebilecekleri en makul yöntem PlusFly grup transfer hizmetidir.

PlusFly grup transfer hizmeti kapsamında kişi sayılarına orantılı biçimde araçlar tahsis edilmektedir. Yolculuk boyunca sizinle özel ilgilenen çalışanlarımız ile yolcuğunuzu daha rahat ve kendinizi yabancı hissetmeyecek biçimde geçirebileceksiniz.

Grup olarak hareket eden kişiler diğer ulaşım araçlarını tercih ederken çeşitli sıkıntılar yaşayabilir. Yolcu kapasitesi belli sayıda olan toplu taşıma araçlarında grup olarak yolculuk yapmak kişileri zora sokabilir. Aynı şekilde belli boyutlara sahip taksilerde de yine grup olarak yolculuk yapmak kişilere ekstra zararlar da katabilir. Belki iki ayrı taksi tutularak yapılabilecek yolculuklarda kişiler hem rahat olmayan bir yolculuk geçirecek hem de ekstra paralar da harcayacaktır. Tüm bu etkenler bir arada düşünüldüğü zaman PlusFly grup transfer hizmetinin en makul ve uygun ulaşım yöntemlerinden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Nitekim grup transfer hizmeti, yolculuk esnasında özel ikramların sizlere sunulacağı, hijyen ve temizliğin maksimum düzeyde sağlanacağı ve özellikle de yabancı turistlerin, yabancı dil eğitimi almış şoförlerimiz ile beraber iletişime sıkıntı çekmeyeceği özel bir ulaşım hizmetidir.

Adana Havalimanı Transfer Rezervasyonu

adana hava limanı transfer rezervasyonu

Adana Havalimanı’nda PlusFly ile VIP, ekonomik ya da grup transfer hizmeti alabilmek için rezervasyon yapılması gerekmektedir. PlusFly transfer hizmeti özellikle yurtdışından gelen grupların tercih ettiği bir yöntemdir. Aileler ile ulaşım sağlamak isteyenlerde bu hizmetten çoğunlukla faydalanmaktadır.

PlusFly özel transfer hizmetlerinden daha iyi ve sağlıklı biçimde faydalanmak için uçuş saatinizden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Adana Havaalanı’na iniş yaptıktan sonra şoförler tarafından kapıdan karşılanacak olan yolcular, özel transfer hizmetleriyle birlikte çok sağlıklı biçimde evlerine varacaktır. VIP transfer hizmeti, ekonomik transfer hizmeti ve grup transfer hizmeti faydalarından yararlanmanız için PlusFly müşteri hizmetlerini arayabilir ya da web sitesi üzerinden rezervasyon işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Adana Hava Limanı Transfer Fiyatları

adana hava limanı transfer fiyatları

Adana Havalimanı Ulaşım Rehberi

Adana Şakirpaşa Havalimanı 1956 yılında hizmete açılan ülkemizin en eski havalimanlarından biridir. Günlük uçuş sayısı oldukça yüksektir. Yurt içi uçuşların dışında yurt dışı uçuşlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Son dönemde gelişen hava teknolojilerinin havalimanına adapte edilmesi ile daha da genişleyen Adana Havaalanı yolcu sayısını ve kapasitesini arttırmaya devam etmektedir. Bu havalimanına ulaşım için birçok olanak bulunmaktadır. Adana Havalimanı Adana şehir merkezine son derece yakın bir mesafede bulunmaktadır. Bu durum havalimanına ulaşımı da bir hayli kolaylaştırmaktadır.

Adana Havalimanı’na ulaşım için belediye otobüsleri, metro, taksiler, HAVAŞ servis otobüsler ve özel transfer hizmetleri gibi seçenekler bulunmaktadır. Adana Havaalanı ulaşım rehberi özellikle Hatay ve Mersin gibi çevre şehirlerde yaşayıp bu havalimanını kullanacak olan yolcular için merak edilen bir konudur.

Adana Havaalanı’nı kullanacak olan yolcular ulaşım anlamında herhangi bir sorun yaşamadan oldukça kısa bir süre zarfında ekonomik olarak gitmek istedikleri yerlere ulaşabileceklerdir.

Adana Havalimanı’na iniş yapan yolcuların şehir merkezine gitmeleri için tercih edebilecekleri birçok ulaşım yöntemi vardır. Adana Havaalanı’ndan şehir merkezine gidebilmek için tercih edilebilecek ulaşım yöntemleri aşağıdaki gibidir;

 • Özel transfer ile ulaşım,
 • Araç kiralama hizmeti,
 • HAVAŞ servis otobüsleri,
 • Belediye toplu taşıma otobüsleri,

Adana Havalimanı Özel Transfer İle Ulaşım

Adana Havalimanı’nda tercih edebileceğiniz en kapsamlı ulaşım yöntemlerinden biri özel transfer hizmeti seçeneğidir. Adana Şakirpaşa Havalimanı şehir merkezinden 10 dakikalık bir mesafede bulunmaktadır. Adana Havaalanı’na iniş yapan kişiler şehir merkezine çok daha kolay ve hızlı biçimde ulaşmak için tercih edebileceği özel transfer hizmeti ile fazlasıyla donanımlı ve kişilere yolculuk boyunca rahatlık kazandıran bir ulaşım tercihidir.

Özel transfer hizmetinden yararlanan kişilerin yolculuk boyunca rahat olacakları garantidir. Nitekim evlerine, otellerine ya da şehir merkezine gitmek isteyen kişiler özel transfer hizmetleriyle birlikte daha hızlı bir yolculuk da yapacaktır. Bunun yanı sıra güvenli ve hijyen derecesi de yüksek bir yolculuk için en ideal tercihlerden biri olan özel transfer hizmetleri kendi arasında da üçe ayrılmaktadır.

Yazımızın genelinde bahsettiğimiz özel VIP transfer hizmeti, ekonomik transfer hizmeti ve grup transfer hizmeti olarak nitelendirebileceğiniz PlusFly ile sunulan transfer hizmetleri genel anlamda kişilere çok daha iyi kazanımlar verecek olan ulaşım yöntemleridir. Her bir transfer hizmetinin avantajları birbiriyle aynı olmakla birlikte özellikle de grup transfer hizmeti için araçların boyutu farklılık göstermektedir. Alanında deneyimli, eğitimli ve birden fazla yabancı dili de bilen şoförlerimiz yolculuk boyunca özellikle de yabancı turistler ile iyi iletişimler kurarak onların yabancılık çekmemesini sağlamaktadır.

Adana’ya iş gezisi, turistik gezi veya başka sebeplerden dolayı gelen kişiler daha çok havayolunu tercih ederek şehre ulaşmaktadır. Havalimanından sizi karşılayacak olan özel transfer hizmeti çalışanlarımız sizlere ekstra zaman kaybettirmeden sizleri istediğiniz noktalara ulaştıracaktır.

Adana Havalimanı Araç Kiralama

Adana Havalimanı’ndan şehir merkezine daha hızlı biçimde gitmek isteyen kişilerin tercih edebilecekleri ulaşım yöntemlerinden biri de araç kiralama yöntemidir. Özellikle de grup halinde gezilere katılarak havalimanına iniş yapan kişiler Adana Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak istedikleri noktalara daha hızlı biçimde varabilirler.

Adana Şakirpaşa Havalimanı bünyesinde birçok araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Araç kiralama şirketleri havalimanının bir bölümünde yer alan ofisleri ile hizmet vermektedir. Bu ofislere uğrayarak araç kiralayabilirsiniz. Ancak araç kiralama konusunda önceden rezervasyon yapmak daha doğru bir seçenek olacaktır. Adana Havaalanı araç kiralama öncesi rezervasyon yapmak, hem araç ile bilgi sahibi olmanızı sağlayacak, hem de aracın kiralama ücretlerini öğrenmenize olanak tanıyacaktır. Araç kiralama ofislerinden gerekli belgeleri imzalayarak araç kiralayabilirler. Adana Havalimanı araç kiralama hizmeti veren firmalar RentGo, Central, Çizgi, WindyCar ve FiloNova gibi firmalardır.

Araç kiralama yöntemleri diğer ulaşım araçlarına göre çeşitli avantajları da barındırıyor. Fiyat açısından belki daha fazla bir bütçe görülebilir ancak kişilerin herhangi bir bekleme derdi olmadan, kalabalığa da karışmadan kendi istedikleri gibi kullanacağı araçlarla birlikte istedikleri yerlere varabilirler. Araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak için önceden ilgili firmalar ile iletişime geçmeniz en doğrusu olacaktır.

Adana Havalimanı HAVAŞ Servisleri

HAVAŞ servis otobüsleri de yine Adana Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edilen bir diğer ulaşım yöntemidir. HAVAŞ servisleri belediye toplu taşıma otobüslerine göre çok daha konforlu ve rahat bir ulaşım sağlamaktadır.

Adana Havaalanı HAVAŞ otobüsleri havalimanına ve şehir merkezine ulaşım hizmeti sağlayan bir otobüs firmasıdır. HAVAŞ otobüsleri belirli saatlerde, belirli noktalardan Adana şehir merkezine hareket etmektedirler. HAVAŞ servis otobüsleri, Adana Havalimanı’na yoğunluklu olarak Mersin ve Osmaniye illerinden ulaşım sağlamaktadırlar. HAVAŞ otobüslerinin kalkış saatleri havalimanındaki uçakların kalkış ve iniş saatlerine göre ayarlanmaktadır. Bu sayede uçakları kaçırmak mümkün olmamaktadır. HAVAŞ haftanın her günü Mersin’den saat 01.00 ile 20.00 arasında hizmet vermektedir. Adana Havalimanı HAVAŞ servisleri ile ulaşım için belirlenen ücret ise Tarsus’tan 20, Mersin’den ise 25 TL olarak belirlenmiştir. HAVAŞ otobüslerinin en temel kolaylığı ise Adana Şakirpaşa Havalimanı’na yakın olan illere de ulaşım sağlayabiliyor olmasıdır.

Adana Havalimanı Otobüs İle Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım için belediye otobüsleri yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle Adana şehir içi ve ilçelerine ulaşım konusunda büyük kolaylık sağlayan otobüsler belediye hizmeti olarak sunulmaktadır.

Belediyenin havalimanı ulaşımı için sunduğu otobüslerin numaraları 135, 159, 250, 252 numaralı otobüslerdir. Bu otobüsler şehrin yoğun duraklarına uğrayarak, insanları mağdur etmemek adına sefer düzenlemektedirler. Otobüsler taksi ve HAVAŞ otobüslerine nazaran daha az ücrete tekabül etmektedir. Adana Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için otobüs ile ulaşım seçeneğinin yoğun olarak kullanılmasının ana sebebi Adana Şakirpaşa Havalimanı ile Adana şehir merkezi arasındaki mesafenin kısa olmasından dolayıdır.

Adana Havalimanı’ndan şehir merkezine ya da şehir merkezinden Adana Havaalanı’na doğru gitme eyleminde olan kişiler otobüs servislerini tercih ederek uygun fiyata ulaşım sağlayabilirler. Bu sayede insanların mağdur olması engellenmektedir. Belediye otobüsleri akşam saatlerine kadar belirli saat aralıklarıyla hizmet vermektedir.

125 numaralı otobüs ile Adana Havaalanı’ndan Beyceli bölgesine kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yolculuğun süresi yaklaşık 15 dakika olup ücreti ise 1,5 TL’dir.

135 numaralı otobüs ile Adana Havalimanı’ndan Balcalı Hastanesi bölgesine ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Bu yolculuğun süresi de 15 dakika olup fiyat yine 1,5 TL’dir.

Adana Havalimanı Taksi İle Ulaşım

Adana Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için en çok talep edilen ulaşım yöntemlerinden biri de taksidir. Taksiler ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler dolmuş, metro, otobüs servisleri ve HAVAŞ servislerine göre daha fazla ücret ödemek zorunda kalacaklardır. Ancak taksilerin yolculara bireysel olarak hizmet vermesi taksilerin en büyük avantajlarından biridir. Ayrıca yine Adana Havalimanı ile şehir merkezinin birbirine yakın olması da hız ve fiyat açısından taksileri daha cazip kılmaktadır.

En rahat ulaşım tercihlerinden biri olan taksiler, yurt dışı ya da yurt içinden gelen yolcuların da istedikleri yerlere ulaşmak için tercih ettikleri en güvenli ulaşım tercihlerinden biridir. Özellikle de gece uçuşu gerçekleştirerek gece geç saatlerde Adana Havalimanı’na iniş yapan yolcular taksileri tercih ederek herhangi bir bekleme yapmadan ya da kalabalık içinde durmadan ulaşımlarını en sağlıklı biçimde gerçekleştirebilirler.

Trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişen yolculuk süresi taksilerde genel olarak 15 dakikadır. Adana şehir merkezine ortalama 15 dakika süre ile varabileceğiniz taksilerde ücret ise yaklaşık 40 TL’dir.

Adana Havaalanı’ndan şehrin diğer noktalara varış için belirlenen ücretler ise şu şekildedir;

 • Adana Havalimanı – Otogar: 12 TL,
 • Adana Havalimanı – Tren istasyonu: 30 TL,
 • Adana Havalimanı – Mersin: 100 TL.

Taksiler, özellikle hızlı olmasından dolayı tercih edilebilen ulaşım araçlarıdır. Hızlı olmasıyla birlikte özellikle de otobüs servislerine göre çok daha rahat ve bireysel olması da yine taksilerin fazlasıyla tercih edilmesinin sebeplerindendir.

Adana Havalimanı

Adana Havalimanı Adana şehrinin bir nevi ulaşım ağının temelini oluşturmaktadır. Şehirle beraber iç içe geçmiş bir yapıda olan Adana Havaalanı özellikle son dönemde yoğun olarak kullanılmaktadır. Yurt içi uçuşlarının yoğun olarak yapıldığı havalimanında yurt dışı uçak seferleri de gerçekleştirilmektedir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı iç ve dış hat uçuşlara olanak sağlayacak şekilde inşa edilmiştir. 4729 metrekare genişliğine sahip iç hat ve 7031 metrekare genişliğine sahip dış hat terminalleri Adana Havalimanı içerisinde yer almaktadır. 19 check-in bankosuyla birlikte 2 tane de bagaj konveyörü bulunan Adana Havaalanı her yıl binlerce yolcu kapasitesine ulaşmakta olan geniş bir havalimanıdır.

Adana Havalimanı’nda aktif faaliyet gösteren birçok uçak firması da bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla;

 • Türk Hava Yolları
 • SunExpress
 • Pegasus Hava Yolları
 • Onur Air
 • AnadoluJet

Adana şehri gastronomi turizmi açısından oldukça önemlidir. Her yıl şehirde çeşitli festivaller ve organizasyonlar gerçekleştirilmektedir. Bu sayede birçok turist ve ziyaretçi Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı kullanmaktadır. Havalimanı şehre yakın olmasından dolayı ulaşım konusunda da misafirlerine birçok olanak tanımaktadır. Belediye otobüsleriyle, taksilerle, eğer çevre illerde yaşıyorsanız HAVAŞ ile Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşmak mümkündür. Adana Havaalanı’nda araç kiralamak için birçok olanak sunulmaktadır. Birçok firma bu talebe hizmet edebilmek için haftanın tüm günü belirli saatler aralığında hizmet vermektedir.

Adana Havaalanı’nda namaz kılmak için mescitler, bekleme salonları, bankaların ATM’leri, sınırsız ve ücretsiz internet hizmeti gibi seçenekler sunulmaktadır. Aynı zamanda Duty Free hizmeti verilen Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda alışveriş yapma imkânınız da bulunmaktadır.

Adana Havalimanı Otopark Ücretleri

Adana Havaalanı, yaklaşık 600 araç kapasitesine sahip otopark alanı ile havalimanını kullanacak olan araç sahiplerine haftanın tüm günü 24 saat hizmet vermektedir. Otopark alanı iç hatlar terminali ile dış hatlar terminalinin karşısında olup, otoparkı gösteren yön tabelaları mevcuttur.

Adana Havalimanı’nı kullanacak olan araç sahipleri havalimanına ulaşımlarında araçlarını park edebilecekleri otopark için 2021 yılı güncel ücret bilgisini ise aşağıdan okuyabilir;

Süre Otomobil, Pikap ve Minibüs Midibüs, Otobüs, Kamyon ve Kamyonet Motor ve Motosiklet
0-1 Saat 12,75₺ 18,75₺ 6,00₺
1-3 Saat 18,75₺ 26,50₺ 9,50₺
3-6 Saat 26,50₺ 33,00₺ 12,00₺
6-12 Saat 29,25₺ 40,75₺ 13,50₺
12-24 Saat 40,75₺ 55,50₺ 20,50₺

Adana Havalimanı İletişim Bilgileri

Adana Havalimanı başta Adana olmak üzere Mersin, Hatay ve Osmaniye gibi çevre şehirlere de ulaşım imkânı sağlayan ve bu nedenle kullanılan bir havaalanıdır. Adana’da veya çevre şehirlerde yaşayan insanlar başta olmak üzere Adana’ya olan ulaşımlarında da Adana Havaalanı’nı kullanacak olan yolcular ulaşım başta olmak üzere diğer tüm sorularını aşağıdaki telefon numarası üzerinden havaalanı müşteri hizmetlerine iletebilirler.

Adres: Turhan Cemal Beriker Blv., 01000 Seyhan/Adana

Tel: 0322 435 03 80

Adana Hakkında

Adana ülkemizin önemli ve nüfus olarak büyük illerinden biridir. Adana hakkında merak edilen konulara kısaca değinmek gerekirse; en kalabalık 6. nüfusa sahip olan şehir tarım, turizm ve gastronomi anlamında önde gelen yerleşim yerlerinin başında gelmektedir.

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu güzide şehir 14. yüzyılda Türklerin eline geçmiştir. Bu zamandan sonra Türk kültürüyle değişen ve dönüşen Adana, kendine has mimarisiyle de dikkat çekmektedir.

Adana ülkemizin en önemli sanayi şehirlerinden de biridir. Ekonomik açıdan Türkiye’nin lokomotiflerinden biri olan bu şehirde yoğun bir istihdam sağlanmaktadır.

Adana yıl boyunca milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bir bölgedir. Bölgede yapılan çeşitli etkinlikler, festivaller ve organizasyonlardan ötürü şehir yılın neredeyse tüm zamanı canlılığını korumaktadır.

Adana Havalimanı ise başta Adana’da olmak üzere ülkemizin en yoğun havalimanlarından biridir. Şehir merkezine olan yakın mesafesinden dolayı uçaktan indiğiniz an şehrin göbeğine ulaşmanız tam olarak 10 dakikalık bir zaman dilimine denk gelmektedir.

Adana gezilecek ve görülecek yerler kapsamında çok geniş bir listeye sahip olsa da, şehrin adını marka haline getiren tam anlamıyla sunmuş olduğu mutfak kültürüdür. Adana birçok lezzete ev sahipliği yapmaktadır. Kendine has ve özgü yapısıyla yoğun ilgi çekmektedir.

Tüm bu zenginliği ve daha fazlasını keşfetmek ve bir sonraki Adana seyahatinize hazırlık yapmak adına Adana hakkında yazdığımız diğer içeriklere de göz atabilirsiniz.

 • Adana Gezilecek Yerler
 • Adana Tarihi Yerleri
 • Adana Yöresel Yemekleri
,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir