Anadolu Jet Bagaj Hakkı
Bu yazıda aşağıdaki konuları bulabilirsiniz. Aşağıdaki linklere tıklayarak direk ulaşabilirsiniz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.Anadolu Jet İç Hatlar Bagaj Hakkı

Anadolu Jet bagaj hakkı iç hatlarda ekonomik serbest bagaj hakki 15 kg‘dır.

Bebek yolcuların 10 kg olarak bagaj hakları mevcuttur.

Anadolu Jet İç Hatlar Fazla Bagaj Ücreti

Anadolu jet Fazla bagaj ücreti ise tek yön uçuşlarda kilogram başına 8 TL, aktarmalı uçuşlarda kilogram başına 10 TL’dır.

Anadolu Jet Bagaj Hakkı Yurtdışı

Anadolu Jet yurt dışı bagaj hakkı 25 kg dir. Bazı hatlarda bagaj hakkı 20 kg dir. Aşağıdaki tablodan Bu ücret bazı hatlarda değişiklik gösterebilmektedir. Uçağa alınabilecek bagaj kg si tabi fazla bagaj ücretini ödemek koşulu ile kişi başı 50 kg dır.

Anadolu Jet Yurt Dışı Fazla Bagaj Ücreti

25 kg üzerinde olan bagajlarda kg başı 5 Euro ilave ücret alınır. Fazla kg ücreti Basel ve Cenevre uçuşlarında 9 Euro olarak tahsil edilmektedir.    Bu hatlar dışında bazı hatlarda bagaj hakkı ve fazla bagaj ücreti değişiklik gösterebilmektedir.

Anadolu Jet El Bagajı ( Kabin Bagajı )

Kabinde yanınızda bulundurmak istediğiniz el bagajınızın ağırlığının  4 kg ve boyutlarının 40*30*15  cm’yi geçmemesi gerektiğini lütfen unutmayınız. Bagajlarda akıcı (bal, reçel gibi), kırılabilecek veya yanıcı etki gösteren maddeler uçağa alınmaz. Kullanılmayan kabin bagaj hakkınız ise 8 kg’a kadar ek bir parça olarak veya uçuştaki kayıtlı bagaj hakkınıza ilave edilerek kullandırılacaktır.Anadolu jet Kabin İçine Alınmayan Şeyler

kayıp bagaj

 • -Yaralamada kullanılabilecek tabanca gibi malzemeler
 • -Bıçak makas gibi yaralayabilecek sivri şeyler
 • -Spor malzemesi olup aynı zamanda zararlı olabilecek maddeler
 • -Zehirli olabilecek şeyler ayrıca patlama ihtimali olan malzemeler.

Kabin içinde götürebileceğiniz sıkı miktarı havacılık kurallarına göre kısıtlanmıştır. Bunun sebebi ise 100 ml den fazla olan sıvılara patlayıcı düzenek kurulma riski dolayısıyla yolcu güvenliği için uygulanmaktadır. Bu kurallara göre kabin içine götüreceğiniz sıvı 100 ml yi geçmemeli 20*20 ölçülerinden büyük olmamalıdır. Ayrıca yanınızdaki sıvıların toplamı 1 litreyi geçmemelidir. Sıvıda kısıtlama aynı şekilde jel, losyon, sprey gibi maddelerde kısıtlamaya dahildir.

Kabin Bagajı hakkında detaylı bilgi için Kabin Bagajı Hakkı, Ölçüleri ve Kuralları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Anadolu jet Kabın İçi Sıvı Madde Kısıtlaması

el bagajı

Kabin içinde sıvı madde taşımanız bazı kısıtlamalarla birlikte mümkündür. Örneğin taşımak istenilen maddeleri (jel, macun, parfüm, reçel, bal, sıvıyağ vb.) 1 litrelik, yaklaşık olarak 20×20 cm boyutlarında kilitli poşetlerde iyi muhafaza ettiğiniz takdirde taşınabilir. Ayrıca her bir ürünün maksimum 100 ml olması gerekir. İstisnai Durumlar ” Bebek yolcular için yalnızca uçuştaki ihtiyacı kadar bebek maması taşınabilir. ” Kullanımı zorunlu olan ilaçların taşınabilmesi için doktor raporu şart olmakla birlikte ilaçlar orjinal ambalajı ile taşınabilir.

Spor ve Özel ekipmanlarının taşınması

Anadolu Jet uçuşlarında Spor Ekipmanları taşınmaktadır ancak bu hizmet ücretlidir. Paraşüt, dalgıç takımı, golf ya da kayak takımı gibi eşya türlerini arttırabiliriz. Her birinin kendine özel ücreti uygulanmaktadır. Ücretleri Anadolu Jet’ten kontrol edebilirsiniz. Ödemeleri hava limanında sağlanabilmektedir.

(Tekerlekli sandalye, oksijen tüpü..) yapılmaktadır. Tekerlekli sandalye ücretsiz olarak kabul edilir. Müzik aletleri ebatlar dahilinde kabine kabul edilebilir ya da ekstra koltuk satın almanız gerekebilir. Bebek arabaları ücretsiz olarak kabul edilir. Oksijen tüpü, soluma cihazı gibi ürünler ise farklı koşullar gerektirmektedir.Kayıp ve hasarlı bagajlar

Bagajınızı kaybettiğinizde uçuştan hemen sonra hava limanından ayrılmamanız gerektirir. Hava limanından ayrılmadan Kayıp bagaj ofisine gitmelisiniz. Bagajınız ile ilgili sizden kimlik ve uçuş belgeleri istenecektir. Rapor tutulduktan sonra ise size gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır. Gerekli incelemeler yapılıp bagajınız bulunduktan sonra yer hizmetleri görevlileri size telefonla ulaşacak ve bagajınızı size en kısa sürede ulaştıracaklardır.

Anadolu Jet Bagaj Taşıma ile İlgili Sorular

 • Anadolu Jet Ek Bagaj Ücreti Ne Kadar ?  
  Anadolu Jet Hava Yolları Ek Bagaj Ücreti direk uçuşlarda 8 TL aktarmalı uçuşlarda 10 TL dir.
 • Anadolu Jet Uçağa Kaç Kilo Eşya Alınır
  Anadolu Jet Uçuşlarında uçağa ücretsiz 15 kg kadar eşya alabilirsiniz.  Fazla bagaj ücreti ödeyerek 100 kg ye kadar eşya taşıyabilirsiniz.
 • Anadolu Jet Yurt dışı bagaj hakkı Nedir
  Anadolu Jet yurt dışı uçuşu bulunmamaktadır.
,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir