Thy Uçuş Takip


Türkiye’nin neredeyse 81 vilayetinde her gün uçuş gerçekleştiren ve dünyanın onlarca farklı ülkesine Türkiye’den uçuş imkanı sağlayan Türk Hava Yolları, her gün binlerce kişinin kullandığı firmalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle Türk Hava Yolları üzerinden uçuş gerçekleştiren kişiler veya sevdikleri bu uçuşlara katılan kişiler, THY uçuş takip işlemleri sayesinde uçuşun durumunu ve süreci net bir şekilde görmek istemektedir.Türk Hava Yolları’ndan verilen hizmet çerçevesinde bakıldığında bir uçuşun nasıl başladığı ve nasıl sonlandığına dair temel bilgiler kendi web sayfaları üzerinden sağlanmaktadır. Ancak çok daha kapsamlı ve tüm ayrıntıları içeren bir şekilde THY uçuş takip gerçekleştirmek için farklı platformlar üzerinde daha sağlıklı bir takip işlemi gerçekleştirilebilir.

Uçak Bileti satın almak için Thy Telefon Numarası sayfasına göz atabilirsiniz.

Bazen Türkçe desteği ile bazen sadece İngilizce olarak uluslararası şekilde hizmet veren web sayfaları, uçuş takip işlemini sağlamak için kullanılabilen platformlar sağlamaktadır. Bu platformlar sadece internet bağlantısının bulunduğu bir cihaz üzerinde anlık olarak kullanılabilir ve harita üzerinde kolaylıkla takip gerçekleştirmek mümkündür. Yani bu amaçla web sayfalarını ya da telefon uygulamalarını akıllı telefonlarınızda, bilgisayarlarınızda veya tablet bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

THY Uçuş Takip Nereden Yapılır?

thy uçuş takibi

Eğer Türk Hava Yolları tarafından düzenlenen bir seferde biletiniz bulunuyorsa veya ailenizden bir yakınınız bu uçuşlardan birine katılacak ise uçuşun öncesinden sonrasına kadar olan tüm süreci bahsedilen platformlar üzerinde takip edebilirsiniz. Bu web sayfaları THY uçuş takip işlemi gerçekleştirmek için sadece sayfaya giriş yapılması ile size bir dünya haritası sunulmakta ve lokasyon bilgileri ile takip imkanı sağlamaktadır.

Ülkemizde THY uçuş takip işlemi gerçekleştirmek için en çok kullanılan platformlardan birisini tr.flightware.com oluşturmaktadır. Benzer olarak kullanılabilecek farklı platformlar arasında da flightradar24.com veya yine uluslararası şekilde kullanılan casperflights.com gibi sayfalar yer almaktadır.Bahsedilen bu platformlar örnek olarak Türkiye içerisinde gerçekleştirecek bir Türk Hava Yolları seferi konusunda uçağın kalkışı, izlediği rota, inişi, uçuş süresi, irtifası ve hızı gibi noktalarda bilgiler sağlar. Aslında uçuş takip sistemlerini kullanmanız bu genel bilgilerden çok uçakta rötar olup olmadığını öğrenmeniz açısından fayda sağlayacaktır.

THY Uçuş Takibi Nasıl Yapılır?

thy uçak takibi

Canlı uçuş takibi gerçekleştirmek aslında insanlarda bir noktada güven tereddüdüne bağlı olarak bir ihtiyaç şeklinde ortaya çıkmaktadır. Özellikle birçok kişi aile üyelerinin katıldığı uçuşları anlık olarak ve canlı bir şekilde takip ederek, uçuşun güvenli bir şekilde tamamlanıp tamamlanmadığını bilmek istemektedir. Ayrıca uçuşun zamanında başlayıp başlamadığını ve inişin tam zamanında yapılıp yapılmayacağını görmek için de uçuş takip gerçekleştirilmektedir.

Örnek olarak askerliğini tamamlayan çocuğunuz Kars’tan Ankara’ya geri dönüş gerçekleştirmek istediğinde, Türk Hava Yolları üzerinden bir bilet satın alabilir. Bu durumda THY uçuş takip işlemi gerçekleştirebileceğiniz bir sayfa kullanılarak, oğlunuzun uçuş saatini, uçak bilgilerini ve tüm ayrıntılarını takip etmek isteyebilirsiniz.

İstenilen bu THY uçuş takip işlemini gerçekleştirmek için daha önce belirtilen web sayfalarından birini internet tarayıcınız üzerinden açabilir veya mobil uygulama üzerinde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede gerçekleştirilen işlem ile birlikte

  • Uçağın tipi
  • Hangi havalimanından kalkmış olduğu
  • İniş yapılacak havalimanı
  • Hangi irtifada uçuş gerçekleştirdiği
  • Ne kadar sürede varış yapılacağı
  • Hangi saatte kalkış yaptığı gibi tüm noktalar öğrenilebilir.THY Uçuş Takip Ücretli Midir?

Bahsedilen web sayfaları profesyonel bir şekilde THY uçuş takip işlemini gerçekleştirmeniz için sizlere hizmet verirken, bu sayfaların kullanılması açısından hiçbir ücret talep edilmemektedir. Bu sayfaları kullanmak için sahip olduğunuz internet paketi ve rahatlıkla uygulamayı kullanabileceğiniz bir cihaz sahibi olmanız yeterli olacaktır.

Bazı noktalarda çok daha profesyonel bir şekilde hizmet veren platformlar ücretli olarak uçuş takip hizmetleri sağlasa da bahsedilen bu sayfalar dünya genelinde binlerce kişinin kullandığı örnekler oluşturmaktadır. Bu nedenle bu sayfalarda hizmet almak için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmez. Gerçek radar verileri sayesinde uçuş takibi sağlayan bu uygulamalarda kullanıcı tek bir sefer hakkında özel bir şekilde bilgi alabilir.

Eğer THY uçuş takip işlemi gerçekleştirmek için bahsedilen ayrıntılar ile birlikte bir web sayfası kullanırsanız, bu web sayfası üzerinde işlem gerçekleştirmeniz için sadece uçuş numarasını, havalimanı bilgisini veya firma bilgisini bilmeniz yeterli olacaktır. Bu bilgileri sayfalar üzerinde girdikten sonra sizden hiçbir ücret talep edilmeyecek ve uçuş ile ilgili tüm ayrıntılar sunulacaktır.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir