Thy Eksik Mil İşleme Nasıl Yapılır
Thy Eksik Mil Nasıl İşlenir gibi bir çok soru alıyoruz. Thy ve Anadolu jet uçuşlarında kullanılan Miles&Smiles hesabınıza bazı uçuşlarda mil işletmeyi unutuyor ve daha sonra eksik mil işleme işlemlerini nasıl yapacağını bilmiyorsanız sizin için adım adım bu işlemi nasıl gerçekleştirmeniz konusu yanı sıra milin ne olduğunu ve nasıl kazanıldığı gibi detaylı bilgiler vermek istedik.

Telefon ile Thy ile ilgili herhangi bir konuda bilgi almak için plusfly.com/thy-iletisim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıda aşağıdaki konuları bulabilirsiniz. Aşağıdaki linklere tıklayarak direk ulaşabilirsiniz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Thy Miles Smiles Nedir

Türk Hava Yolları yolcu sadakat programı kapsamında bilet almak için kazanılan puana mil denilmektedir. Çeşitli yollar ile kazanılan mil puanlar ile uçak bileti satın alabilirsiniz. Mil puanlar ile sadece uçuş ücretini karşılayabilirsiniz. Vergi ücretleri mil puanlarla ödenememektedir. Mil düşümü yanında vergi ödemesi de yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Mil puanlarınızı uçak bileti almanın yanında alışverişlerde de kullanabilirsiniz. Millerinizi kullanarak alışveriş yapmak isterseniz shopandmiles sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Nasıl Mil Puan Kazanılır ?

Thy veya Anadolu jet hava yolları ile yaptığınız her ücretli uçuştan mil kazanırsınız. Ayrıca Garanti bankasının kredi kartı olan Miles and Smiles kredi kartı kullanarak ta yaptığınız alışverişlerden puan kazanabilirsiniz. Kazanılan mil puanları biriktirerek daha sonra bu puanlar ile ücretsiz olarak uçak bileti düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca son zamanlarda Garanti bankasına ek olarak QNB Finansbank tarafınca da THY ile anlaşılarak bu bankadan Alacağınız Miles And Smiles kredi kartı aracılığı ile de yapmış olduğunuz alışverişlerden mil puanı kazanma şansı elde edebilirsiniz.

Eksik Mil Nasıl İşlenir?

Uçuş yaparken ya da bilet satın alırken uçuşunuzu mil hesabına ekletmeniz gerekiyor. Eğer ekletmezseniz yaptığınız uçuştan mil kazanamıyorsunuz. Mil hesabınızı yeni açtıysanız geçmişe yönelik bir yıl süresinde yaptığınız tüm uçuşlarınızı eğer daha önceden işlenmedi ise mil hesabınıza işleyebilir mil kazanabilir ve kazanılan mil ler ile ücretsiz uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Peki nasıl yapılır eksik mil işleme işlemi ?

Eksik mil işlemek için öncelikle mil numaranızı ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Eğer mil şifrenizi ilk defa oluşturuyorsanız Miles & Smiles adresini ziyaret ederek şifrenizi oluşturabilirsiniz. Eğer daha önceden ilk üyeliğinizi oluşturdu ve şifrenizi hatırlamıyorsanız güvenlik sorusuna yanıt vererek yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Ya da bu işlemleri telefon aracılığı ile de yapabilirsiniz plusfly.com/thy-iletisim sayfasını ziyaret ederek çağrı merkezi numarasını öğrendikten sonra thy mil hattını arayabilir 1 i tuşlayarak yeni şifre oluşturulması için yardım isteyebilirsiniz.Telefon ya da online olarak şifrenizi aldıktan sonra. Bu bilgiler ile Thy resmi internet sitesinden miles&smiles hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra Mil işlemlerim sekmesine girerek eksik mil işleme talebi gönder butonuna tıklayarak bu talebinizi THY firmasına iletmeniz gerekmektedir.

Bu talebinizi iletirken Uçak biletinizi, boarding kartınızı ve miles&smiles üyeliğiniz uçuştan sonra açıldı ise geçerli kimlik kartı ya da pasaport görüntünüzü iletmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra gerekli birim tarafından talebiniz incelenir ve eksik olan mil tutarları mil hesabınıza işleme işlemi gerçekleştirilecektir.

Eğer bütün bu bilgilere rağmen sorun yaşamaya devam ediyorsunuz mil işlemenin bir yolu da Thy Geri Bildirim Formu Nasıl Doldurulur sayfamızı ziyaret ederek geri bildirim formu düzenleyebilirsiniz.

Thy Miles Smiles Mil Programı Hakkında Sorular

 • Thy Eksik Mil İşleme Süresi Nedir?
  Bir yıl öncesine kadar gerçekleştirdiğiniz uçuşları mil hesabınıza işleyebilirsiniz.
 • Eksik Mil İşleme Formu ?
  Hesabınızdaki “Mil işlemlerim” sekmesinde bulunan “eksik Millerinizi işleyin” bağlantısına tıklayarak talebinizi bildirebilirsiniz.
 • Eksik Mil İşleme Bilet Numarası ?
  Geçmiş uçuşunuzu mil hesabınıza eklemek için bilet numaranızı biliyor olmanız gerekiyor.
 • Thy Geçmiş Uçuş Mil İşleme?
  Thy geçmiş uçuşlarınızı 1 yıla geriye dönük olarak işleyebilirsiniz.
 • Thy Telefonla Mil İşleme
  Thy telefonla mil işleme işlemini gerçekleştirmek için 444 0 849 nolu numarayı aramanız gerekiyor.
,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir