Pegasus Hava yolları Bagaj Hakkı ve Bagaj Ücretleri
Bu yazıda aşağıdaki konuları bulabilirsiniz. Aşağıdaki linklere tıklayarak direk ulaşabilirsiniz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Pegasus Bagaj Hakkı

pegasus bagaj hakkı

 • Pegasus Bagaj hakkı iç hatlarda 15 kg’dır.
 • Pegasus dış hatlar bagaj hakkı, dış hatlarda uçuşun uzunluğuna göre 20-30 kilogram arasındadır.

Pegasus hava yolları İç ve dış hatlarda 2 Yaşından küçük Bebek yolcular için bagaj hakkı tüm paketler için 10 Kg’dir.Pegasus Bagaj Hakları Uçak bileti paketine göre değişiklik göstermektedir. Yazımızın devamında bu paketlere göre bagaj haklarını inceleyebilirsiniz.

Ancak uçuştan önce bagaj satın aldığınız taktirde daha uygun fiyatlara ekleyebilmeniz mümkündür. Pegasus İletişim 444  sayfasına giderek telefonda bagaj ekleme yapabilirsiniz.

Pegasus Uçak Bileti Paketleri Bagaj Hakkı

Pegasus Bagaj hakkı, uçak bileti satın almış ve Pegasus ile seyahat edecek her yolcunun uçuşuna ve satın aldığı bilet paketine göre belirlenen hakkı bulunmaktadır. Aşağıda belirtiğimiz haklar eğer sizin için yetersiz ise uçuş öncesinde ücretli olarak uygun fiyatlar ile Pegasus ek bagaj hakkı alabilmeniz mümkündür. Ayrıca tanımlanan bagajlar dışında 8 kg de el bagaj hakkı bulunmaktadır.

Dış hattan iç hata ya da tam tersi olarak iç hattan dış hata aktarmalı seferli olan yolculuklarda ise dış hat seferindeki bagaj hakkı baz alınır. Dış hat pegasus uçak biletinizde bagaj hakkınız ne ise iç hattada aynı hak geçerli olur. Uçağa bindiğiniz ilk lokasyondan bagajınızı verir aktarma yaptıktan sonra son iniş noktanızdan bagajınızı teslim alırsınız. Transit geçiş yaptığınız yerde bagajınız otomatik olarak bir sonraki seferinize geçiş yapılır. • Pegasus Süper Eko paket Bagaj Hakkı Var mı ?

  Yurt içi satışı yoktur, yurt dışı uçuşlarında da alt bagaj almayacak yolcular için bilet fiyatında büyük indirim sağlamaktadır. Alt bagaj hakkı yoktur. Sadece 8 kg el bagajı hakkı bulunur.

 • Pegasus Eko paket Bagaj Hakkı Ne Kadar ?

  İç hatlarda 15 Kg, Dış hatlarda ise 20 Kg alt bagaj hakkı olmaktadır. (El bagajı 8 Kg’dir.)

 • Pegasus Avantaj paket Bagaj Hakkı Ne Kadar ?

  İç hatlarda 20 Kg, Dış hatlarda 20 kg olarak belirtilmiştir. (El bagajı 8 Kg’dir.)

 • Pegasus Business Flex Bagaj Hakkı Ne Kadar ?

  İç hatlarda 15 kg dış hatlarda 20 Kg bagaj olmaktadır. Ama el bagajı 12 kg olarak tanımlanmıştır.

Pegasus Ek Bagaj Ücretleri

pegasus ek bagaj fiyatları

 • Pegasus İç hatlar Fazla bagaj ücreti, iç hatlarda hava limanında  10 TL dir.
 • Pegasus Fazla bagaj ücreti, dış hat uçuşlarda hava limanında kilogram başına  7 Euro dur.

Pegasus fazla bagaj fiyatı hava limanında ödediğinizde yukarıdaki fiyatlar tahsil edilmektedir. Ancak uçak bileti satın alırken farklı bir paket tercih ederek daha az fiyat farkı ile daha fazla bagaj hakkı elde edebilirsiniz. Eğer uçak bileti satın alırken paketli bir bilet satın almadıysanız, merak etmeyin, Pegasus sizin için uçuşa 12 saat kalasına kadar biletinize ek bagaj paketleri eklemenizi de mümkün kılıyor. Bagaj hakkını uçuştan 12 saat önce satın alırsanız fiyatlar önemli ölçüde düşmektedir.Yolcular belirli miktar bir ücret ödeyerek ek bagaj satın alabilirler. 5,10,15 kg gibi paketler bulunmaktadır. Paketin dışında kilo hakkı alamazsınız. İç hatlarda 5 kg’lik paket 20 TL olarak ücretlendirilir. Artan kilolarda aynı fiyatla artar. Dış hatlarda ise 5 Kg 63 TL olarak hesaplanır. Bu tutarlar değişiklik gösterebileceği için paketi alırken tekrar kontrol etmelisiniz. Ayrıca hava limanında fazla çıkan bagajlar cezalı olarak ücretlendirmeye tabiidir. Söylediğimiz paket fiyatlarından farklı bir ücretlendirme yapılmaktadır.

Bagajınızda taşıyabileceğiniz eşyalar konusunda şüpheniz var ise mutlaka bir yetkiliye danışmalısınız. Hava limanında bu sebeple birçok eşya uçuşa alınmamaktadır. En azından böyle bir sorunun hiç oluşmamasına zemin hazırlarsınız.

Pegasus biletinize ek bagaj satın almak için 0850 500 0 777 nolu numarayı arayarak destek alabilirsiniz.

Pegasus Hava Limanı Bagaj İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Check-in yapıldığı esnada yolcu bagaj bilgilerini sisteme girmemektedir, eğer bagajınız var ise istasyonlardaki yer hizmeti firmasına ait bagaj teslim kontuarlarına başvurarak check-in işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Uçuşa kabul edileceğiniz en son zaman dış hat uçak kalkış saatinden 90 dakika önce, iç hatlarda 45 dakika kala sona ermektedir. Belirtilen kilolardan daha fazla kiloda bagajınız olduğu taktir de firmanın uygulamış olduğu fazla bagaj ücretini ödemek zorunda kalabilirsiniz. Check in yaptırdıktan sonra biletiniz, koltuğunuz ve bagajınız kaydedilerek bagajınız taşıyıcı sorumluluğu altına girmektedir.Taşıma esnasında bagajınızın başına yer hizmetleri firmasının aksaklığından dolayı bir şey gelebilir örnek olarak kayıp olabilir. Bu sebepten dolayı bagajınızın genel olarak giysi eşyalarınız dan oluşmasına para , ziynet eşyası v.b gibi değerli eşyaları valizinizde bulundurmamanız önem taşımaktadır. Bagajınızın kaybolması durumunda Pegasus hava yolları değerli eşyalarınız ile ilgili sorumlu değildir.

Kayıp & Hasarlı Bagajlar

Kayıp ve hasarlı bagaj için belirli prosedürler uygulanmaktadır. Eğer uçuş sonrası bagajınızda hasar varsa hava limanında樂威壯
n ayrılmadan tutanak tutturmalısınız. Aynı durum kayıp bagajlar içinde geçerlidir. El bagajları yolcuların sorumluluğunda olduğu için hava limanı tarafından karşılanmaz. Burada bahsi geçen sadece alt bagaj için geçerlidir. Böyle bir durumda ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi almak için Yolculukta bagaj zarar görürse ne yapmalı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Uçak Kabinine Alınması Yasak Olan Maddeler

Tabanca, silah ve her türlü yaralayıcı maddeler. Kesici ve sivri alet edevatlar. Yanıcı ve parlayıcı kimyasal maddeler uçak içine alınması yasaklanmıştır. Silah taşımak önceden bildirmeniz durumunda yetkililer size nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini belirtecektir.

Sıvı Maddelerin Taşıma Kuralları

Bagajda sıvı taşıma işlemi 5 litreden az ve tehlike arz etmeyen maddelerden oluşabilir. Sıvıların akmayacak şekilde paketlenmesi gerekir. Sıvı bagajınız 5 litreden fazla ise Pegasus destek hattından taşıma talebiniz hakkında yardım alabilirsiniz.

Ayrıca bu konuda daha detaylı bilgi edinmek için Uçaklarda sıvı taşıma kuralları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Uçak Kabinine Sıvı Maddelerin Alınma Koşulları

Sıvı maddelerin 1 litreyi aşmaması sızdırma önleminin alınmış olması gerekir. o İlaç veya bebek mamaları gibi maddelerin belirli miktarda ve ambalajında taşınmasına izin verilir. Güvenlik personeli ilaçlar için kullanma zorunluluğunu belgeleyen raporu görmeyi talep edebilir.

Farklı ekipmanların taşınması

Uçuştan önce check-in esnasında yapılabilir. Yetkili kişi eşyayı belirli bir ücret karşılığında uçuşa kabul edebilir. Burada farklı ekipmanlar olarak bisiklet, snowboard, golf takımı gibi eşyalardan bahsetmekteyiz. Ama uçağın müsait olmaması durumunda uçuşa kabul edilmeyebilir. Bu konuda mağdur olmamanız için biletleme esnasında bu durumu konuşmanız olacaktır.

[WPSM_AC id=27087]

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir