Kapadokya Atv Turu


Kapadokya’da Atv turları, yerli ve yabancıların oldukça dikkatini çekmektedir. Kapadokya çok büyüm bir bölge olduğu için yürüyerek gezmek imkansızdır. Arabayla gezmek ise klasik bir fikirdik. Bu sebepten dolayı belirli bölgeleri gezerken aynı zamanda Kapadokya’da Atv’ye binme deneyimi edinebilirsiniz. Kapadakya’da Atv turları 1-2-3 saatlik çeşitli programlarla yapılıyor. Tur yapan bir çok seyahat acentesi mevcut ve programlar grubuna göre seyahat acentesine göre değişiklik gösterebiliyor.

Kapadokya Atv Turu için 0541 650 03 03 nolu numaradan rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Atv turları genellikle yoğun olarak Kapadokya’nın Göreme ilçesinde düzenlenmektedir. Göreme Atv Turları için gezilmeye müsait yerlerin bu bölgede daha fazla bulunmasından dolayıdır. Kapadokya’nın neresinde olursanız olun, hangi otelde konaklarsanız konaklayın ATV turlarımıza katılmak için bizi aramanız yeterli olacak çalışanlarımız sizi bulunduğunuz yerden alacak turu tamamladıktan sonrada sizi gitmek istediğiniz yere bırakacaklardır.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kapadokya Atv Turu Fiyatları 2020

kapadokya atv turu fiyatları

Kapadokya Atv turları fiyatları Türk ve yabancı müşterilere göre değişiklik göstermektedir. Euro ve doların kontrolsüz artması ile birlikte yabancıya verilen fiyatın Türklere verilmesi Kapadokya Atv Turu Fiyatlarının Türkler için oldukça pahalı bir hal almasına sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı da fiyatlar oldukça değişkendir. Seyahat acentesine göre Turistin ülkesine göre turun süresi ve gidilecek yerlere göre farklılıklar olabilmektedir.

Türk Turistler için 1 saatlik tur 110 TL den 150 TL arasında değişen fiyatlar ile karşılaşmanız mümkündür. Ancak bazı ATV turu yapan seyahat acentesinin ATV leri bakımsız ve eski olmaktadır ve bundan dolayı da ucuz fiyat vermektedir. Ancak 100-110 TL gibi fiyatları tercih etmemenizi öneriyoruz. Çünkü bu fiyatlara yapılan turlar güvenlik konusunda size sıkıntı çıkarabilir. Atv ile kaza yapmak oldukça riskli bir durum olacağından 150 TL gibi fiyatlara kaliteli ve güvenli bir tur yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

 • 1 Saatlik Kapadokya Atv Turu Fiyatı 150 TL dir.
 • 2 Saatlik Kapadokya Atv Turu Fiyatı 250 TL dir.
 • 3 Saatlik Kapadokya Turu Ücreti 400 TL dir.

Kapadokya ATV Tur Programları bölümünden 1-2-3 saatlik Kapadokya Atv turlarını inceleyebilirsiniz.

Kapadokya Atv Kiralama

kapadokya atv kiralama

Kapadokya’da tur yapan bir çok seyahat acentesi tur yapmaya uygun kayıtlı yaklaşık 500 tane atv bulunmaktadır. Ancak bu ATV ler Turizm Bakanlığı yönergelerine göre sadece turlarda kullanılabilmektedir. Bu sebepten dolayı Kapadokya ATV Kiralama hizmeti hiç bir firma tarafından verilmemektedir. Sadece grup olarak belirli programlar dahilinde ve tur liderinin gözetimi ile Atv turu için Kapadokya’da Atv Kiralama yapılabilmektedir. Kiralamadan kastınız tur ile Atv binmek ise Kapadokya Atv Turları bölümüne giderek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kapadokya Atv Turu Rezervasyonu

kapadokya atv rezervasyonu

Kapadokya Atv Turu Rezervasyonu yaptırmak için seyahat acentesi aramanıza gerek yok. Plusfly olarak anlaşmalı olduğumuz tedarikçiler ile rezervasyonunuzu yapıyoruz, cep telefonunuza gönderdiğimiz ilgili kişi telefon numarası ve konumu takip ederek Kapadokya Atv Acentesi ne sizi yönlendiriyoruz. Ödemenizi isterseniz rezervasyon anında plusfly çağrı merkezi yetkilisine ya da dilerseniz Kapadokya’da direk atv acentesine yapabilirsiniz.

Rezervasyon yaptırmak için yapmanız gereken tek şey 0541 650 03 03 nolu numaradan Atv Turları departmanı Murat bey ile görüşerek dilediğiniz saat ve tarih için Kapadokya Atv Turu Rezervasyonu yaptırmak olacaktır.

Kapadokya Atv Tur Programları

Kapadokya tur programları münferit misafirler için genellikle belirlenmiş olan sabit tur programları ile yapılır. Ancak grup halinde katılacak misafirler için tur programını ve buna bağlı olarakta tur fiyatlarını revize etmek mümkündür. Eğer grupça ATV turuna katılmak istiyor ve aklınızda belirli bir tur programı var ise özel program ve fiyat bilgisi için lütfen bize Kapadokya Atv Turu İletişim bilgileri bölümünden ulaşın.

Aşağıda sizler için belirlenmiş olduğumuz ve yoğun olarak satışını yaptığımız Göreme Atv Turları Programlarını inceleyebilirsiniz. Vadilerin üstlerine tıklayarak yeni pencerede açılan sayfada vadiler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

1 Saatlik Kapadokya Atv Tur Programı

 • Kılıçlar Vadisi
 • Gül Vadisi
 • Kızıl Vadi
 • Çavuşin Köyü

2 Saatlik Kapadokya Atv Tur Programı

 • Kılıçlar Vadisi
 • Gül Vadisi
 • Kızıl Vadi
 • Çavuşin Köyü
 • Aşk Vadisi

3 Saatlik Kapadokya Atv Tur Programı

 • Kılıçlar Vadisi
 • Gül Vadisi
 • Kızıl Vadi
 • Çavuşin Köyü
 • Aşk Vadisi
 • Paşa Bağları
 • Beyaz Vadi

Kapadokya Atv Tur saatleri

Kapadokya Atv Tur Saatleri, yoğunluğa göre günün her saatinde olabilmektedir. Turların sabit bir saati bulunmamaktadır. Tur yapmak istediğinizde eğer acente de bekleyen en az 2 kişi var ve siz 3. iseniz tur kalkışı için yeterlidir ve katılımınız ile birlikte tur kalkışı yapılır. Ancak Sabah balonların kalkış yaptığı ve akşam gün batımı saatlerinde ATV Turlarının en yoğun olduğu zamanlardır. Eğer bu saatlerde tur yapmak isterseniz önceden rezervasyonunuzu yaptırmanız sağlıklı olacaktır.

Kapadokya ATV tur saatleri konusuna takılmadan dilediğiniz zaman bizi arayabilir ve Atv Tur Rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Kapadokya’da Gün Batımı Atv Turu

kapadokya atv turu

Kapadokya’da turistin yoğunluğuna ve sezonuna göre değişkenlik göstermekle birlikte hemen hemen her zaman ATV turu bulabilmeniz mümkündür. Ancak en çok tercih edilen turların başında Kapadokya Gün Batımı Kapadokya turu gelmektedir. Bu turla beraber hem programda bulunan yerleri gezebilir hem de muhteşem gün batımı manzarasını izleyebilirsiniz. Ancak günbatımı turu en fazla tercih edilen tur olmasından dolayı oldukça yoğundur ve günler öncesinden tükenmektedir.

Bu tura kayıt olmak için mümkün olduğu kadar önceden Kapadokya atv turu rezervasyonunu yaptırmanız gerekmektedir.

Kapadokya Balon Uçuşları Atv Turu

kapadokya balonlu atv turu

Kapadokya’da hemen hemen herkesin hayranlıkla izlediği en güzel manzara balon uçuşlarının manzarasıdır. Kapadokya’da Atv Turu yapmak isteyen misafirlerinde şüphesiz ki güzel bir tur için en güzel manzaraları ve yerleri görmek isterler. Balon turları her ne kadarda sabahın 5 inde yapılsa da balonlar havada iken ATV turu yapmak Kapadokya bölgesinde ayrı bir keyiftir. Bu keyifi yaşamak isteyen misafirlerimiz Atv turu için balon uçuşları zamanını tercih edebilirler.

Ancak bu saatlerdeki Atv turlarına katılmak içinde önceden rezervasyon şarttır. Çünkü tıpkı gün batımındaki tur gibi bu turlara katılmak isteyen misafirler oldukça fazladır.

Kapadokya Atv Turları Nerede Yapılır ?

Kapadokya’da Atv Turları genellikle Göreme ilçesinde yapılmaktadır. Çünkü Göreme’nin arazi yapısı Atv Turları için daha elverişlidir. Tur kalkış noktası Göreme olsa da tur programında Çavuşin köyü gibi farklı yerlerde mevcuttur. Atv ile arazide tur rehberi eşliğinde giderek bir çok yer görmeniz mümkündür. Yazımızın devamında Göreme Atv Turları hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Göreme Atv Turları

göreme atv turu

Kapadokya’da Atv turlarının en yoğunlukla yapıldığı yer Göreme‘dir. Göreme’de bulunan onlarca seyahat acentesi kayıtlı yaklaşık 500 adet ATV ile günlük defalarca tur yaparlar. Direk kendilerine ulaşan misafirlerin dışında oteller ve rehberler anlaşmalı oldukları Göreme Atv şirketlerine misafir gönderirler. Göreme’nin düz yapısı ve gezilecek yerlere olan yakınlığı bu bölgeyi Atv turlarının merkezi haline getirmeyi başarmıştır.

Kapadokya’nın neresinde olursanız olun otelinizin ya da rehberinizin yönlendirmesi ile bulunduğunuz yerden acente sizi alarak turunuzu gerçekleştirir tur bitiminde de otelinize geri bırakmaktadır. Otel ve rehberler dışında genellikle konaklamalı olarak Kapadokya Turlarında da seyahat acenteleri tarafından Atv turları yapılmaktadır.

Göreme Atv Turu için direk kendiniz rezervasyon yaptırarak katılmak istiyorsanız 0541 650 03 03 nolu numaradan Göreme Atv Turları departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz. Ödemeyi ister telefonla şirketimize isterseniz de tur anında tur liderine ödeyebilirsiniz.

Göreme’den yapılan ATV turları eğer özel bir tur isteğiniz yok ise 1-2-3 saatlik programı önceden belirlenen tur programları ile uygulanır. Bu programlara Kapadokya Atv Tur Programları bölümünden ulaşabilirsiniz.

Göreme Atv Turları Rezervasyonu İletişim Telefon Numarası 0541 650 03 03 dir. Bu numaradan Atv turu rezervasyon ve satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Atv Safari Nedir Nasıl Yapılır ?

kapadokya atv safari

Atv safari inanılmaz bir deneyimdir. 4 Tekerli motorlar ile yapılan safari ile Kapadokya’nın bir çok noktasını görmüş olursunuz. Yazımızın bu bölümünde Kapadokya ATV safarinin tüm detaylarını sizinle paylaşacağız.

Göreme Atv safari yapmadan önce Göreme’deki bir acenteden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Hala rezervasyon yaptırmadıysanız 0541 650 03 03 nolu numaradan bize ulaşarak rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

İlk olarak rezervasyon yaptırdığınız acenteye giderek turun kalkış yapmasını bekliyorsunuz. Bu esnada tur lideri sizlere tur esnasında başınıza bir şey gelmesi durumunda sorumluluğu aldığınıza dair bir kağıt imzalatıyor. Daha sonra Kaskın acıtmaması için kafanıza geçirmeniz için bir bone veriliyor bu boneyi kafanıza taktıktan sonra üstüne de her hangi bir kaza olması durumunda daha az etkilenmeniz için verilen özel kaskı kafanıza takıyorsunuz.

Daha sonra tur rehberinin göstermiş olduğu ATV lere biniyorsunuz. Dilerseniz ATV ye 2 kişi olarak ta binebilirsiniz. Tur lideri tek tek misafirleri gezerek ATV nin nasıl çalıştığı, nasıl yavaşladığı ve nasıl durduğu ile ilgili bilgiler veriyor. Bu bilgilerden sonra en önceki tur rehberinin hareket etmesi ile birlikte tur misafirleri de rehberi takip ediyor.

Atv kullanmak kolay gibi görünse de ilk kullanışta insan kollarını ister istemez kasıyor buda direksiyonu sağlıklı bir şekilde kontrol etmenizi engelliyor, kum alanda çevirme zorluğuyla birlikte karışınca da malesef atv kullanmanın göründüğü kadar da kolay olmadığını anlıyorsunuz. Ancak acemiliği attıktan sonra daha kolay bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Ancak yine de ATV yi kullanırken kollarınızı çok kasmamanız gerektiğini unutmayın.

Atv kullanırken yapılan diğer bir hata da sağ tarafta bulunan ayak frenine istemeden ayağınızın basmasıdır. Bu konu hakkında rehberinizde bilgi verecektir ancak bizde ön bilgi olarak söyleyelim ki atv seyir halindeyken ATV nin aniden durması tehlikeli bir durumdur.

Atv safari yaparken yolda önünüzde giden atv nin tozu içinize çekmemek için maske kullanmak çok önemli maske kullanmazsanız tozu yutabilirsiniz buda sağlığınıza etkileyebilir.

Göreme atv turunu tamamladıktan sonra malesef kıyafetinizde biraz toz içinde kalacak ancak çoğu acente bu konuda çözüm olarak tanzikli hava üfleyen aletler ile üzerinizdeki tozları dikkatle temizliyorlar. Böylece Kapadokya Atv safari deneyiminiz tamamlanmış oluyor.

Kapadokya Atv Turu Yapılan Yerler

 • Kılıçlar Vadisi
 • Gül Vadisi
 • Kızıl Vadi
 • Çavuşin Köyü
 • Aşk Vadisi
 • Paşa Bağları
 • Beyaz Vadi

 

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir