Sivas Kangal Balıklı Kaplıca
Kangal Balıklı kaplıca Rezervasyon ve Bilgi (0346) 457 14 57Sivas Balıklı Kaplıca sedef başta olmak üzere bir çok cilt rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Balıklı kaplıcada 1 adet tesis bulunmaktadır.

Tesisimizde 300 yatak otel kapasitesinin yanında market, restoran, çay bahçesi ve günü birlik gelen misafirlerimiz için mesire alanı mevcuttur.

Balıklı kaplıca tesisimizde 2 adet yüzme havuzu, 4 adet tedavi havuzu ve 8 adet aile banyosu ile misafirlerine hizmet vermektedir.

Her zaman yiyecek ve içecek bulabilmeniz için otomatlarımız bulunmaktadır. Kaplıcamız 12 ay açık olarak kesintisiz hizmet vermektedir.

Odalarımızda kaplıca suyu bulunmaktadır ve taban ısıtmalıdır.

Tesisimiz Kangal’a 13 km Sivas’a 90 km uzaklıkta olup özel transferlerimiz mevcuttur.Sedef Hastalığı

sedef hastalığı sedef hastalığı

Sedef hastalığı daha çok açık tenli insanlarda oldukça fazla görünen bir deri rahatsızlığıdır. Hastalığın sebebi ile ilgili ön araştırma yapmak sureti ile bir çok yol ile tedavisi mevcuttur. Fakat bu tedavi yöntemlerinin malesef yan etkisi bulunmaktadır. Piyasada yan etkisi olmayan tek tedavi şekli sadece Balıklı Kaplıcada bulunan ve dünyada tek olma özelliği taşıyan selenyumlu suyu ve doktor balıklarla yapılmaktadır.

İngilizcesi Psoriasis olan Sedef hastalığı; deride, daha çok diz, dirsek ve sakrum denilen kuyruk sokumunda kızarıklık ve deride dökülme ile görülürüz. Fakat Sedef hastalığının görüldüğü farklı şekillerde bulunmaktadır.

Sedef hastalığının tedavisinde Kaplıca yöntemi uzun yıllardır uygulanan bir yöntemdir. Özellikle Kangal Balıklı kaplıca suyu, iklimi ve balıkları ile bu tedavi yönteminde Dünya’da tek olan ve en yaygın kullanılan kaplıca tedavi yöntemidir.

Kaplıcamızda tedavi 21 gün sürmektedir günlük en 3 saatte tedavi havuzlarımıza girilmesi gerekmektedir. 21 günlük tedavi sonrası aynı yıl içinde 10 ar günlük kurlar uygulanarak sedef hastalığının tekrarlanması için önemlidir.

Balıklı kaplıca su özellikleri

Kangal Balıklı Kaplıca Fiyatları

Kangal Balıklı Kaplıca Konaklama Fiyatları

Bir Kişilik oda ( Bir Hasta ) 65 $

İki Kişilik oda ( Bir Hasta, Bir refakatci) 80 $

İki Kişilik oda ( İki Hasta) 100 $

**ÜCRETLER KAHVALTI, HAVUZ(TEDAVİ) VE KONAKLAMA ÜCRETİ OLARAK BELİRLENMİŞTİR.

***ÖN TARAF ODALARDA 5 $ EK ÜCRET ALINIR.

Kangal balıklı Kaplıca YEMEK ÜCRETLERİ

Tam Pansiyon 25 $

Yarım Pansiyon 13 $

-YEMEK ÜCRETLERİ TEK KİŞİLİKTİR.

-YEMEK ÜCRETLERİ OTEL ÜCRETLERİNDEN HARİÇTİR.

Kangal Balıklı Kaplıca TRANSFER ÜCRETLERİ

Sivas – Kaplıca – Sivas    175 $

Malatya – Kaplıca – Malatya 260 $

Kayseri – Kaplıca – Kayseri 315 $

–GRUP REZERVASYONLARINDA TRANSFER ÜCRETLERİ BU KRİTERLER DIŞINDA BELİRLENİR.

–TRANSFERİMİZ İKİ YÖN (GELİŞ VE GİDİŞ)OLARAK HESAPLANMIŞTIR.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir