Business Class Uçak Bileti Fiyatları, Avantajları


Business Uçak Bileti İletişim (0544) 464 37 84

Hava yolunda business class deyiminin anlamı üst sınıf, özel sınıf anlamı taşımaktadır. Ekstra ücret ödeyerek daha iyi bir yolculuk yapılmasını sağlar. Business class farklı alanlarda hizmet ayrıcalığı olarak yolcuya yarar sağlıyor. Uçak biletlerinde, hava limanında, uçak içinde ve seyahat sonrasında avantajları var. Yazımızın devamında size bu avantajlardan bahsedeceğiz.

Bu yazıda aşağıdaki konuları bulabilirsiniz. Aşağıdaki linklere tıklayarak direk ulaşabilirsiniz.

Business Class Uçak Bileti Fiyatları

Business class uçak bileti fiyatları yurt içi, yurt dışı ve hava yolu firmasının business class kabininde sunduğu hizmetlere göre farklılık göstermektedir. Ülkemizdeki hava yollarından milli havayolumuz bayrak taşıyıcımız Türk Hava Yolları firmasının business class kabinleri bulunmaktadır. Thy dışındaki Pegasus, Onur air gibi hava yollarının business class uçak bileti satışı bulunmamaktadır.

Business Class Uçak Bileti İletişim sayfasındaki telefon numaralarını arayarak Business Uçak Bileti satın alabilirsiniz.

İç hat Business Class Fiyatları

Business Class Uçak Bileti fiyatları 600 TL den başlamakta ve kabin doluluğuna göre bu fiyat 900-1000 TL civarlarına kadar yükselebilmektedir.  İç hatlarda business kabinde yaklaşık olarak 16 tane koltuk bulunmaktadır. Ekonomi classta bir sırada 3 adet koltuk olurken business class biletli yolcular bir sırada 2 kişi için ayrılmış koltukta seyahat ederler. 600 TL den başlayan bilet fiyatları 16 kişilik kabindeki koltuklar azaldıkça artarak uçak gününde 1000 TL ye kadar yükselebilir, hatta uçakta yerde bulamayabilirsiniz. Bu fiyatlar kış ve yaz sezonuna göre de farklılık gösterebilir.

Dış Hat Business Class Fiyatları

Uzun yurt dışı uçuşlarında daha konforlu seyahat etmek isteyenlerin tercihi olan Business Class uçak bileti fiyatları ekonomi sınıfı uçuşlara göre oldukça yüksektir. Ancak sunulan hizmetler ve uçak içerisinde verilen ikramlar ile farkını ortaya koymaktadır.

Business Class uygulaması, ülkemizdeki hava yolu şirketlerinden sadece Türk Hava Yolları’nda vardır bu nedenle de Business Class uçak bileti bulmak zor olabilmektedir. Ancak ülkemizde hava trafiğinin en yoğun olduğu şehir olan İstanbul’dan birçok ülkenin hava yolu şirketi uçuş yapmaktadır ve bunların birçoğunda da Business Class kabinleri bulunmaktadır.

Dış Hat Business Class fiyatları 1000 TL den başlayarak uçulan ülkeye göre 50.000 TL ye kadar artış gösterebilmektedir. 

https://plusfly.com/ucak-bileti-faturasi-nasil-alinir/ sayfasını ziyaret ederek Uçak Bileti Faturalarını nasıl gider göstereceğinizi özetlediğimiz makaleye göz atabilirsiniz.

Business Class Uçak Bileti Ne Demek ?

business class uçak bileti

Business class uçak bileti, fiyat farkı ödeyerek kendileri için ayrılan, diğer yolculardan daha konforlu ve ayrıcalıklı koltukta, özel kabin görevlisi ile seyahat etmek demektir. Dış hatlarda özellikle uzun mesafeli yolculuklarda oldukça rahat seyahat etmenizde önemli rolü vardır.

Tüm havayolu şirketlerinin amacı yolculara konforlu bir uçuş sağlamaktır. Ancak Business Class uçak biletine sahip olan yolcular hem uçak içinde hem de havaalanında farklı imkânlara sahip olabiliyor. Bunun için yapılması gerekense fiyat farkı ödemek. Business Class Uçak bileti nedir?  Business Class Uçak bileti avantajları nedir? Bu ve daha birçok sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Business Class uçak biletine sahip olan yolcuların sahip olacağı avantajlar daha yolculuk başlamadan başlar. Yolcular, uçak kalkana kadar havaalanlarındaki özel Lounge salonlarında beklerler ve kendilerini özel hissetmeleri için gereken yiyecek, içecek ve özel koltuklarda sınırsız internetin keyfini çıkarmak gibi gereken her şeye sahip olurlar.

Uçakta kendileri için ayrılan özel koltuklarına yerleştikten sonra kendilerine özel olarak ayrılan kabin memurları tarafından ikramlar başlar. Öğün saatlerinde özel olarak hazırlanan yemek menüleri yolculara sunulur. Aynı zamanda yolculuğun eğlenceli geçmesi için film, müzik, dizi, sesli kitap ve daha birçok imkân Business Class yolcularına sunulur.  Özellikle dış hatlar yolculukları için oldukça avantajlı olan Business Class uçak bileti fiyatları için detaylı bilgiyi PlusFly.com adresinden ve 0850 500 0777 numaralı Business uçak bileti iletişim numarasından alabilirsiniz.

Business Class Avantajları ve Farkı Nedir ?

Uçak yolculukları günümüzde en sık kullanılan seyahat yöntemlerinden bir tanesidir. Bu yolculuklar uçakların modellerinden, seyahat edilecek mesafeye kadar birçok değişkeni içerisinde barındırmaktadır. Uçaklar biletleme işlemi yaparken 3 farklı kategoride bilet satmaktadırlar. Bu kategoriler yolculuklara havalimanında, uçak içerisinde ya da biletleme işlemlerinde farklı ayrıcalıklar ve imkânlar sunmaktadır. Business Class biletleri de en çok satılan bilet türlerinden bir tanesidir. Business Class avantajları ve farkı nedir konusuna bu yazımızda açıklık getireceğiz. Business Class biletlerinin ekonomi biletlerine göre çeşitli avantajları ve farkları bulunmaktadır.

 • İlk olarak Business Class kategorisinden bilet satın alan yolcular, satın almış oldukları biletleri uçuş saatine belirli bir süre kala iptal ettirebilirler, değiştirebilirler ve para iadesi alabilirler. Ekonomi biletlerinde iptal ve iade işlemleri kesintili olarak yapılmaktadır. Business Class biletlerinin en önemli avantajlarından bir tanesi de budur.
 • Bir diğer Business Class avantajı ise fazla bagaj hakkıdır. Hem standart hem de kabin bagajı hakkı, Business Class yolcularına daha fazla verilmiştir.
 • Business Class biletlerinin tanımış olduğu bir diğer ayrıcalık da özel kontuar ve check-in hizmetidir. Bu hizmet sayesinde Business Class biletli yolcular uzun kuyruklara ve sıralara girmeden, hızlı ve ayrıcalıklı bir şekilde bagaj ve check-in işlemlerini tamamlayarak uçağa ulaşabilir.
 • Business Class ayrıcalıkları havalimanında olduğu gibi, uçak içerisinde de görülebilmektedir. Uçak içerisinde en önemli avantajlardan bir tanesi de bu tür yolculara tahsis edilen koltuklardır. Bu koltuklar yolculara daha rahat, daha geniş ve daha özel bir alan sunmaktadır. Ekonomi biletlerinde bunu görmek pek mümkün değildir.
 • Business Class biletli yolcularının uçak içerisinde almış olduğu yemek hizmetleri de daha farklıdır. Zengin menüler ve çeşitli yiyecekler uçuş süresinde Business Class yolcularına sunulmaktadır. Tabi bu ayrıcalıklar biletlere ödenen ücretten kaynaklanmaktadır. Business Class biletleri ekonomi biletlerine göre daha pahalıdır.
 • CIP salon hizmeti de Business Class yolcularının faydalandığı bir diğer avantajdır. Bu salonlar Business Class ve First Class bilet sahipli yolculara hizmet vermektedir. Bu salonlarda ücretsiz olarak yeme içme hizmeti alabilir, geniş dinlenme alanlarında ücretsiz gazete, dergi ve internet hizmeti ile birlikte uçuş saatini bekleyebilirsiniz.

CIP salonu hakkında daha fazla bilgi almak için “CIP salonları nedir?” sayfamıza bakabilirsiniz.

Bu ayrıcalıklı bilet kategorisinden hemen bilet oluşturmak için ya da detaylı bilgi alabilmek için 0850 500 07 77 numaralı hattan iletişim kurabilirsiniz.

 

 • Business Class uçak biletleri, ekonomi sınıfına göre daha yüksek fiyatta satılır.
 • Bazı hava yolu şirketleri Business Class biletli yolcuları için hava limanına özel transfer de düzenlemektedir. Bu sayede yolcular evlerinden hava limanına kadar ulaşımını kolaylıkla yapmaktadır. Transfer işlemi her firmada yoktur bu yüzden bilet alırken sorabilirsiniz.
 • Business Class uçak bileti alanlar mil programlarından daha fazla puan kazanabilirler.
 • Business uçak bileti satın alanlar uçağın en önünde seyahat ederler.
 • Ekonomi biletli yolcular bir sırada 3 kişi otururken, Business Class bileti yolcular 2 kişi otururlar.

https://plusfly.com/banka-puanlari-ucak-bileti/ sayfasını ziyaret ederek mil programları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Vip Uçak Bileti Nedir ?

VIP açılım olarak çok önemli kişi anlamına gelmektedir. VIP uçak bileti hak sahibi olabilmek için First Class ta uçmak değil başbakanlık kanununca belirlenen VIP listesinde yer almak gerekir. Devlet büyükleri, emekli devlet büyüklerinin, emekli paşaların, devlet sanatçıları, elçiler VIP uçak bileti kullanım hakkına sahip olurlar. VIP uçak bileti hakkında daha fazla bilgiyi uçak biletleri ile ilgili tüm bilgileri alabileceğiniz PlusFly.com adresinde bulabilirsiniz.

VIP uçak bileti sahipleri havaalanlarında bulunan VIP salonlardan yararlanma hakkına sahiptir. Yurt içinden ve yurt dışından gelen bu kişiler Dışişleri Bakanlığı ya da Valilikler tarafından havaalanı yetkililerine bildirilir. Bu konukların karşılanmasından uğurlanmasına kadar her şeyleriyle Protokol Müdürlüğü ilgilenir. Bu yolcular havaalanlarında geçirdikleri süre boyunca özel salonlarda ağırlanırlar ve tüm uçuş işlemleri yer görevlileri tarafından gerçekleştirilir.

Thy Business Class Uçak Bileti

thy business class uçak bileti
Ülkemizde business class kabin ile uçan hava yolları Thy ile Atlas Global idi. Ancak Atlas Global uçuşlarını durdurması ile birlikte business kabin ile uçak bileti satan tek hava yolu Türk hava yolları kaldı. Ancak biletlerin oldukça pahalı olması sebebi ile THY de iç Anadoludaki bazı hatlarda tamamen ekonomi uçak bileti satıyor, bunun sebebi bu destinasyondaki yolcuların Business Class Uçak Biletini pahalı bulması ve bu sebepten dolayı verim alınamaması. Ancak İzmir, Antalya gibi hatlarda bu bedeli ödeyerek uçmak isteyen oldukça fazla yolcu bulunmaktadır.

Business class kabini olan başka hava yolu olmadığından dolayı iş insanları uçmak istedikleri yere, THY nin seferi var ve saati de uyuyor ise genellikle bu uçuşları tercih etmektedirler.

Thy Business Class Uçak Bileti İletişim sayfasını ziyaret ederek çağrı merkezinden ihtiyacınız olan tüm bilgileri edinebilir ve bilet satın alabilirsiniz.

Thy Business Class Bilet Fiyatları

Türk Hava Yolları, yalnızca ülkemizde değil, tüm dünyada birçok farklı bölgede havayolu ulaşım hizmeti veren dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden bir tanesidir. Hatta uçtuğu destinasyon olarak dünyanın en fazla havalimanına uçan havayolu şirketidir. Son derece modern ve yeni bir uçak filosuna sahip olan şirket, Business Class yolcu deneyimi anlamında müşterilerine oldukça farklı bir hizmet anlayışı sunmaktadır. THY Business Class uçak bileti fiyatları bu deneyimi yaşamak isteyen yolcular tarafından merak edilen bir konudur.

Business Class uçak bileti fiyatları, uçuşun mesafesine göre farklılıklar göstermektedir. Özellikler yurt dışı kıtalar arası uçuşlarda Business Class biletlerinin fiyatları 25.000 TL gibi fiyatlar alabilmektedir.  Ancak mesafe kısaldıkça Business Class yurtdışı uçuş biletleri 5.000 TL’na kadar düşmektedir.

Business Class biletleri yurt içinde de yoğun olarak kullanılmaktadır. Ancak yurt içinde Business Class bilet ile seyahat eden yolcular yukarıda bahsetmiş olduğumuz her ayrıcalıktan faydalanamayabilir. Örneğin her havalimanında CIP salonu bulunmadığı için bu hizmet yurt için uçuşlarında sekteye uğrayabilir. Bilet fiyatlandırması biletleme yapılacak olan tarihe göre, uçuş destinasyonuna göre, uçuş saatine göre bile değişiklik gösterebilir. Sürekli güncellenen fiyatları PlusFly.com internet sitesinden anlık olarak takip edebilirsiniz.

Pegasus Business Class Uçak Bileti Fiyatları

Pegasus firması havacılık sektörünün son dönemde parlayan yıldızlarından bir tanesidir. Geniş filosunu son dönemde yeni uçaklar ile güçlendiren Pegasus firması, birçok havalimanına yeni seferler eklemiştir. Pegasus firması bilet ücretleri anlamında uygun bir fiyat politikası anlayışına sahiptir. Her bütçeye hitap eden firma,  Pegasus Business Class uçak bileti fiyatları konusunda rakiplerine nazaran daha düşük bir fiyatlandırma anlayışı uygulamaktadır.

Business Class uçak biletleri Pegasus firmasında Business Flex paketi ile satılmaktadır. Business Flex ayrıcalıkları ise kısaca daha fazla bagaj hakkı, Business Flex paket bileti satın alan yolcuların istedikleri koltukları seçme hakkı, bu paket ile alınan biletlerin iadelerinde ve değişikliklerinde herhangi bir para kesintisi uygulanmaması ve uçak içi eğlence hakları Business Flex bilet paketi ile sunulan ayrıcalıklardandır. Bu ayrıcalıklara sahip olabilmek için ve konu ile alakalı daha detaylı bilgilere ulaşabilmek için PlussFly.com internet sitesini ziyaret edebilir ya da 0850 500 07 77 numaralı telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Anadolu Jet Business Class Uçak Bileti Fiyatları

Anadolu Jet havayolu firması Türk Hava Yolları’na bağlı bir alt marka olarak tanımlanabilir. Anadolu Jet firması özellikle yurt içi uçuşlarında uygun fiyat politikası ile faaliyet göstermektedir. “Uçmayan Kalmasın” sloganı ile birlikte yurt içinde aktif olarak faaliyet gösteren firma, Business Class bilet satmak yerine ekonomi bileti satmaya ağırlık vermektedir.

Anadolu Jet uçaklarının bakımı, servisi, uçak içi ikramları tamamen Türk Hava Yolları sorumluluğu altındadır. Anadolu Jet Business Class uçak bileti fiyatları uçuş yapacak olan yolcuların son derece merak ettiği bir konudur. Bunun temel sebebi Anadolu Jet havayolu firmasının uyguladığı uygun fiyat politikasıdır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz üzere Anadolu Jet kuruluş felsefesi gereği, uygun fiyata daha fazla yolcu taşıma stratejisi gütmektedir. Hatta Türk Hava Yolları’ndan teslim alınan uçakların koltuk aralıkları daraltılarak uçak kapasiteleri %10 arttırılmıştır.

Anadolu Jet firması, öğrencilere, yaşlılara, çocuklara ve engellilere yönelik düzenli olarak çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalarla bilet fiyatlarına ek olarak indirim alabilmek mümkündür. Anadolu Jet uygun fiyatlı biletlere sahip olabilmek için PlusFly.com adresinden detaylı bilgileri okuyabilir, merak ettiğiniz tüm soruları 0850 500 07 77 numaralı hattı arayarak öğrenebilirsiniz.

, ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir