Kapadokya Balon Turu


Kapadokya’nın bu eşsiz güzelliğini havadan izlemeye ne dersiniz. Uçsuz bucaksız bir manzaranın keyfini yükseklerden izlemek istemez misiniz?

Sıcak hava balonları sizi oldukça fantastik yolculuklara çıkaracak. Kapadokya balon turu esnasında gökyüzünden Kapadokya’yı izleyerek büyüleneceksiniz. Her şeyin düşünüldü balon turlarında otellerinden alınıyorsunuz ve alana getiriliyorsunuz. Sabah 5’te başlayan turlar ile gün doğumunu da izleyeceksiniz. Kahvaltılar yapıldıktan sonra balonlar teker teker havalanmaya başlar. Hava koşulları önemli olduğu için her havada uçuş yapılmamaktadır. Ayrıca balonlarda yön ayarlaması yoktur rüzgar nereye siz oraya 🙂 tabi pilot, rüzgarın gittiği yönü ayarlamak için yukarı aşağı yaparak bir nevi yönü de ayarlamış olur. Ayrıca uçuş sonunda da tatlı bir sürpriz bulunmaktadır. Uçuş sertifikası verilmektedir. Sertifikanıza her baktığınızda bu anı hatırlayacaksınız. Tekrar otellere bırakılarak günün yorgunluğunu da atabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Hakkında

Kapadokya, bundan milyonlarca yıl Erciyes, Hasandağ ve Güllüdağ’ın patlamalarından çıkan küllerden ve yumuşak tabakalardan oluşmuştur. Milyonlarca yıl yağmur, rüzgar gibi doğa olayları ile de günümüzdeki şekillerini almıştır. Şekiller belirginleştikçe daha da ilgi çekici hale gelmiştir. Günümüzde ise herkesin görmesi gereken harika bir turizm cenneti haline gelmiştir.

Kapadokya aynı zamanda çok eski bir yerleşim yeridir. Sadece doğal bir yapısı yok aynı zamanda insanların yaptığı tarihi eserlerde bulunmaktadır. Bölgede yapılan çalışmalarda birçok tarihi eser kültürümüze kazandırılmıştır. Kapadokya gezmek için tam ideal bir yer diyebiliriz. Peribacaları, yer altı dehlizleri, kuyular, kiliseler, capellalar, manastırlar ve keşiş hücreleri gibi birçok yapıyı göreceksiniz.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları

Kapadokya balon turu fiyatları 400 TL ile – 700 TL arasında değişmektedir. Yurt içi müşterilere uygun turist lere biraz daha fazla ücret politikası izlenmektedir.

plusFLY.com güvencesi ile 400 TL fiyatla Kapadokya Balon Turu satın alabilir ve bu güzel turu deneyimleyebilirsiniz. Rezervasyon için hemen 0850 500 0 777 nolu Balon Turu iletişim numaramızı arayabilirsiniz.

Kapadokya balon turuna katılmak için Nevşehir uçak bileti sayfamızdan uçak bileti satın alabilirsiniz.

, ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir