Sivas Hava Limanı Transfer


Sivas Hava Limanı Transfer İletişim

Sinan Bey 0542 711 37 24 
Sivas’a yapacağınız seyahatlerde geniş araç filomuz ile Sivas Otobüs Terminali, Sivas Nuri Demirağ hava limanı ya da Sivas şehrinin her hangi bir noktasından kalkış yaparak Sivas’ın merkezine, herhangi bir ilçesine ya da farklı bir şehre Sivas Vip Transfer hizmeti için Aymila Turizm’den destek alabilirsiniz.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz

Sivas Havalimanı’ndan şehir merkezine transfer birden fazla yol ile gerçekleştirilebilen işlemlerden biridir. Sivas Havaalanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık 23 km mesafe bulunmakta. Havalimanı hem dış hatlar hem de iç hatlar olarak hizmet vermektedir. Bu nedenle yerli ve yabancı turistlerin sıkça iniş yaptığı Sivas Havalimanı üzerinden şehir merkezine geçiş için transfer yolları sıkça araştırılıyor.

Sivas Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için kullanılan yollar; HAVAŞ servisleri, taksi hizmeti, özel transfer hizmetleri, araç kiralama hizmetleri ve toplu taşıma araçları olarak bilinmektedir. Bu yollar aracılığı ile şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür.

Sivas Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra şehir merkezine ya da farklı rotalara ulaşım sağlamak toplu taşıma araçları ile hem yorucu olurken hem de daha fazla zaman kaybetmenize neden olabilir. Bu gibi faktörler alternatif ulaşım yolları araştırılmasına neden olmaktadır. Sivas Havaalanı’ndan şehir merkezine transfer rehberi yazımızda birçok konuda merak edilenleri sizler için derledik. Bu hususlar ise Sivas hakkında merak edilenler, şehir merkezine ulaşım yolları, tercih edilen her bir ulaşım yolunun avantajları ve dezavantajları gibi ulaşım tercihi yaparken göz önünde bulundurulan hususlardır.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Sivas Havalimanı Transfer Seçenekleri

sivas hava limanı transfer

Sivas Havaalanı üzerinden şehrin birçok noktasına ulaşım sağlamak mümkündür. En kolay ve hızlı ulaşım yolu ise özel transfer hizmetleridir. Ulaşım sağlarken toplu taşıma araçlarını kullanmak hem daha uzun sürede varış noktasına ulaşmanıza neden olurken hem de konforsuz bir yolculuk yapmanıza neden olabilir. Transfer hizmetleri hem bütçe dostu olması, hem de konforlu ve sağlıklı bir yolculuğu olanaklı hale getirmesi nedeni ile sıkça tercih ediliyor. VIP transfer hizmetleri ile sadece size özel imkânlar dâhilinde ulaşım ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün. Bunların yanı sıra aşağıda yer alan transfer hizmetleri arasında bulunan transfer seçenekleri arasından da tercih yapabilirsiniz;

 • VIP transfer hizmeti
 • Ekonomik transfer hizmeti
 • Grup transfer hizmeti

Sivas Havalimanı üzerinden şehir merkezi ya da şehrin farklı bölgelerine ulaşım için transfer hizmeti alabilirsiniz. Talep edilen herhangi bir noktaya transfer gerçekleştirmek mümkündür. Transfer hizmetleri farklı seçenekler ile sunulmaktadır. Her bir hizmet farklı niteliklere sahiptir. Taleplerinizi karşılamak için en uygun olan transfer hizmetinden kolayca faydalanabilirsiniz.

Sivas seyahatinde turlara katılmak isterseniz Sivas Çıkışlı Turlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sivas Havalimanı VIP Transfer Hizmeti

sivas vip transfer

Sivas Havalimanı üzerinden transfer işlemi gerçekleştirirken alınabilecek en konforlu transfer hizmetlerinden biri de VIP Transfer hizmetidir. VIP transfer hizmeti bünyesinde hizmet alan kişilerin maksimum konfor ve standartlarda yolculuk yapması mümkün hale gelir. Yolculuk kapsamında verilen hizmetler, araç konforu, güvenlik ve çok daha fazlasına VIP transfer hizmetleri ile sahip olabilirsiniz.

Sivas Havaalanı ile varış noktası arasında transfer hizmeti alırken VIP transfer seçeneğini tercih etmeniz ile birlikte aşağıda yer alan birçok hizmeti de beraberinde alabilirsiniz. Transfer süreci boyunca yolcunun sağlığı için gerekli tüm tedbirler alınır. Yolculuk öncesinde dezenfekte edilen araçta maksimum sağlık tedbirleri uygulanır. Böylece hijyenik bir ortamda yolculuk etmek mümkün hale gelir. Bununla birlikte konforlu ve güvenli araçlar ile transfer hizmeti sağlandığından yolculuk çok daha huzurlu bir hale gelecektir.

Yolculuk boyunca kullanılan araç sürücüsü profesyonel olarak eğitim almış ve birden fazla dil bilgisine sahip kişiler arasında seçilir. Böylece yolculuk boyunca ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunda kolay iletişim ve güvenli yolculuk imkânına sahip olabilirsiniz. Yolculuk sırasında yapılan ikramlardan yolcu için alınan önlemlere kadar her anlamda üst düzey bir yolculuk imkânı VIP transfer ile sunulmaktadır.

Sivas Havalimanı Ekonomik Transfer Hizmeti

sivas hava limanı ekonomik transfer

Sivas Havalimanı üzerinden diğer bölgelere ulaşım sağlarken tercih edilen özel transfer hizmetleri farklı seçenekler ile yolculara sunulur. Bu seçeneklerden biri de ekonomik transfer hizmetidir. Ekonomik transfer hizmeti ile sabit fiyat tarifesinden faydalanabilirsiniz. Böylece hem size özel ulaşım imkânlarından faydalanırken hem de uygun fiyat seçenekler ile bütçenizi koruyabilirsiniz.

Alternatif ulaşım seçeneklerine oranla ekonomik transfer tarifesi daha sağlıklı ve hızlı bir yolculuk yapmanıza olanak tanır. Toplu taşıma araçlarının kalabalığından uzak, taksi gibi ulaşım araçlarının bekleme derdini çekmeden hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için tercih edilen yöntemlerden biridir.

Özel transfer seçenekleri toplu taşıma araçlarına oranla her yönden çok daha avantajlıdır. Toplu taşıma araçlarını her gün onlarca yolcu kullanır. Bu da hijyenik yolculuk yapma imkanını kısıtlayan faktörlerden biri olarak değerlendiriliyor. Sivas Havalimanı ekonomik transfer hizmeti hijyenik ve sağlıklı bir yolculuk yapmanıza imkan sağlar. Böylece içiniz rahat bir şekilde yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte özel transfer hizmeti avantajlarından bir diğeri de toplu taşıma araçlarının güzergâhı dâhilinde olmayan noktalara da ulaşım sağlanabiliyor olmasıdır.

Vasıta değiştirmeden tek bir araç ile varış noktasına ulaşabilirsiniz. Taksi gibi ulaşım araçları sabit bir fiyat tarifesine sahip değildir. Bu da yolculuk için yapacağınız ödemenin net olmamasına sebep olur. Ekonomik transfer hizmeti sabit fiyat tarifesi ile verilir. Böylece yapacağınız yolculuk boyunca gerçekleştirmeniz gereken ödeme tutarı yolculuk öncesinden belirlenir. Bütçe dostu ulaşım imkânları sağlaması nedeni ile de ekonomik transfer hizmeti sıkça tercih ediliyor.

Sivas Havalimanı Grup Transferi

sivas hava limanı grup transferi

Sivas Havaalanı üzerinden gerçekleştirilen transfer işlemlerinde sık tercih edilen transfer seçeneklerinden biri de grup transferleridir. Bu seçenek beraberinde birçok yönden yolcular için artılara sahiptir. Bireysel transfere oranla çok daha bütçe dostu olan grup transferleri aynı zamanda konforlu bir yolculuk türüdür. Grup transferleri hem grup halinde yolculuk yapan hem de yalnız yolculuk yapan yolcular için oldukça avantajlı olabilmekte.

Grup halinde yolculuk yapan yolcular için ayrı araçlar ile ulaşım sağlamak iletişim kopukluğuna neden olabilir.

Ayrıca grup halinde yapılan yolculuklarda da transfer araçlarımız yolculara konforlu bir ulaşım süreci yaşamaları için hazırlanmaktadır. Güvenli ve konforlu ulaşımı mümkün kılan PlusFly transfer araçları, profesyonel sürücü ve personelleri ile rahat bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Bütçenizi korurken maksimum hizmet almanın mutluluğunu yolculuğunuza katmak için PlusFly ayrıcalıklarını keşfedin.

Sivas Havalimanı Transfer Rezervasyonu

sivas hava limanı transfer rezervasyonu

Sivas Havalimanı üzerinden gerçekleştireceğiniz transfer işlemleri öncesinde rezervasyon yaptırmanız gerekir. Bu işlem beraberinde yolculuğunuzu garanti altına almanıza da olanak tanır. Yolcuların transferden sorumlu kurumlardan en büyük beklentisi varış noktasına zamanında ulaşılmasıdır. Yolculuk öncesinde Sivas Havalimanı transfer rezervasyonu yaptırarak varış zamanı konusunda net bir bilgiye sahip olunabilir.

Böylece transferinizi garanti altına alabilirsiniz. Transfer işlemlerinin önceden rezervasyon ile yapılmasının en büyük nedeni yolcunun mağduriyet yaşamamasıdır. Yolcular özel transfer hizmeti almadan önce rezervasyon yaptırmadığı takdirde yolcu kapasitesinin dolması gibi bir sorun ile karşı karşıya kalabilirler. Bu gibi durumların ortaya çıkmaması için mutlaka transfer rezervasyonu gerçekleştirilmelidir.

Sivas Havalimanı transfer rezervasyonu gerçekleştirirken Plusfly ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Bütçe dostu hizmet tarifeleri ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmetleri ile rahat ve taleplerinizi karşılayacak bir yolculuk geçirmeniz PlusFly ile mümkün! PlusFly özel transfer hizmetleri alanında deneyim kazanmış uzman çalışanlar tarafından verilmektedir. Yolcular için tercih edilen her araç maksimum güvenlik ve konfor için hazırlanır. Böylece yolcuların sağlıklı bir seyahat gerçekleştirmeleri de olanaklı hale gelir.

Sivas Havalimanı önceden transfer rezervasyonu yaptırmak ve bütçe dostu fiyat tarifelerinden faydalanmak için PlusFly müşteri temsilcileri ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Sivas Hava Limanı Şehir Merkezi Transfer Fiyatları

sivas hava limanı transfer fiyatları

Sivas hava limanından Sivas şehir merkezi mesafesi yaklaşık olarak 25 km’dir. Sivas, dağlık alanların arasında yer almasıyla ziyaretçilerine kazandırdığı doğa manzarası, tarihi yerleri, dillere destan köftesi ve daha birçok özelliğiyle keyif veren bir şehrimizdir.

Sivas Havalimanı Ulaşım Rehberi

sivas hava limanı ulaşım rehberi

Sivas Havalimanı üzerinden birçok farklı alternatif ile şehir merkezine ya da şehrin farklı bölgelerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasında ortalama 25 km kadar mesafe bulunmakta. Bu mesafeyi farklı araçlar vasıtası ile kat edebilirsiniz. Ancak yolculuk boyunca konforlu, güvenilir ve hijyenik bir yolculuk gerçekleştirmek tüm ulaşım yolları ile mümkün değildir. Özellikle otobüs ya da taksi gibi ulaşım seçenekleri ile hijyenik bir yolculuk gerçekleştiremeyebilirsiniz.

Yolculuk yaparken dikkat edilmesi gereken başka bir husus da gerekli güvenlik şartlarının sağlanmış olmasıdır. Araçlar ile yolculuk yaparken araç kalitesi, yolcu güvenliğini sağlama düzeyi gibi hususlarda tedbirli davranmak gerekebilir.

Sivas Havaalanı özel transfer hizmetleri tarafından ulaşımda kullanılan her bir araç güvenlik açısından test edilerek tercih edilir. Böylece ulaşım boyunca hızlı, konforlu ve güvenilir bir yolculuk yolculara sunulabilmektedir. Sivas Havalimanı üzerinden transfer sağlamak için kullanabileceğiniz yollar ise aşağıdaki gibidir;

 • Özel transfer hizmetleri
 • Araç kiralama hizmetleri
 • HAVAŞ servisleri
 • Otobüs ile ulaşım
 • Taksi ile ulaşım

Her bir ulaşım seçeneği beraberinde farklı özelliklere sahiptir. PlusFly özel transfer hizmetleri yolcularına bütçe dostu ulaşım imkânları sunar. Böylece yolcu bütçesini korurken güvenli ve hızlı bir yolculuk gerçekleştirilebilir. Sivas Havalimanı üzerinden tercih edilebilecek transfer seçeneklerini yazımızın devamında değerlendirebilirsiniz.

Sivas Havalimanı Özel Transfer İle Ulaşım

Sivas Havalimanı üzerinden ulaşım sağlamanın en konforlu ve güvenli yollarından biri özel transfer ile ulaşım sağlamaktır. Özel transfer hizmetleri kendi içerisinde çeşitlenen yolcunun tercihine göre belirlenen hizmetlerdir. Yolcunun talebine bağlı olarak VIP özel transfer ya da grup transferi hizmetleri tercih edilebilir. VIP özel transfer hizmetleri tamamen kişiye özel olan hizmetlerdir.

Grup transfer hizmeti ise aynı bölgeye yolculuk yapacak olan yolcuların özel araçlar ile ulaşımının sağlanması hizmetidir.

PlusFly tarafından sağlanan özel transfer ile ulaşım hizmetlerinin her birinde profesyonel sürücüler ile ulaşım sağlanır. Böylece güvenli sürüşün keyfini çıkarırken konforlu araçlarda yolculuk boyunca dinlenebilirsiniz. Tercihiniz hangi özel transfer hizmeti olursa olsun her biri konforlu, hijyenik ve güvenli hizmetler olmaları nedeni ile sıkça tercih edilmektedir.

Sivas Havalimanı Araç Kiralama

sivas hava limanı araç kiralama

Sivas Havalimanı ile belli bir konum arasında ulaşım sağlamanın farklı bir yolu da araç kiralama yöntemidir. Araç kiralama hizmetleri ile kendi aracınızı kendiniz kullanabilir, yolculuk boyunca rotanızı kendiniz çizebilirsiniz. Bu hizmet daha çok birden fazla varış noktası olan yolcular tarafından tercih ediliyor. Böylece ulaşım sağlanmak istenen her bir noktaya tek tek uğrayan yolcu taleplerini araç kiralama hizmetleri ile karşılayabilmekte. Sivas Havalimanı araç kiralama hizmetleri PlsFly tarafından verilmektedir.

Bu hizmet kapsamında sürekli olarak bakımı yapılan konforlu araçlar yolcular için temin edilmektedir. Araç kiralama fiyatlarının yolcular için bütçe dostu nitelik taşımaları da yolcuların bu hizmeti tercih etmelerinin nedenlerinden biridir.

Araç kiralama hizmetleri yolculuğun rotasını yolcunun kendisi belirlemesi nedeni ile tercih edilir. Bu hizmetin en büyük avantajı yolcu için varış noktasını kendisi seçiyor olmasıdır. Bununla birlikte yolculuk boyunca kişinin kendi aracını kendi kullanıyor olması beraberinde yorucu bir yolculuk gerçekleşeceğinin de habercisi olmakta. Sürücü olarak yolculuk gerçekleştirmek yolcu için bazı durumlarda oldukça yorucu olabilir. Ayrıca şehir içerisinde yolcunun rota belirlemek konusunda yalnız olduğu da dile getirilmelidir.

Özel transfer hizmetleri kapsamında araç sürücüleri şehri gerçek anlamda tanıyan ve rotasını iyi bilen sürücülerdir. Hangi yol üzerinde ne kadar trafik olacağından tutun da yolculuk boyunca karşınıza çıkabilecek tehlikelere kadar bilgi sahibi olan profesyonel sürücüler yolculuğunuzu çok daha güvenli hale getirir.

Sivas Havaalanı araç kiralama hizmetleri toplu taşıma araçları ile birden fazla rotaya ulaşım sağlamaktan çok daha kolaydır. Bununla birlikte yukarıda belirtildiği gibi farklı avantaj ve dezavantajları da bulunuyor. Bütçe dostu fiyat tarifeleri ve düzenli bakımı yapılan araçlar ile hizmet veren PlsFly araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Sivas Havalimanı HAVAŞ Servisleri

sivas havaş servisleri

Sivas Havalimanı HAVAŞ servisleri yolcuları belli bir güzergâha bırakan servislerdir. Bu servislerin kalkış saatleri genellikle uçuş saatlerine göre gerçekleşmektedir. Yolcuların gelen yolcu katından çıktıktan sonra karşılarında gördükleri HAVAŞ servisleri ile ulaşım sağlamak da mümkündür. Bu servislerin belli yolcu indirme güzergâhları bulunmaktadır. Araçlar ortalama olarak 60 km/h ile hareket etmekte. Bu hız beraberinde seyahat süresini de uzatabilir. Büyük yolcu otobüsleri ile yolculuğun sağlanması beraberinde hızın da düşmesine neden olabiliyor.

Ortalama bir konfor seçeneğine sahip olan HAVAŞ servisleri yolcuları belli güzergâhlarda indiren yolcu araçlarıdır. Bir çeşit toplu taşıma aracı olarak değerlendirilebilecek olan servislerin hareket saatleri bulunuyor. Bu saate kadar araç içerisinde beklemeniz gerekebilir.

HAVAŞ servisleri, özel olarak havalimanı ile şehir merkezi ve şehrin belli noktaları arasında ulaşımın sağlanmasında kullanılan servis araçlardır. Bu araçları kullanırken belli güzergâhlarda yolculuğunuzu sonlandırabilirsiniz. Sivas Havalimanı HAVAŞ servisleri güzergâhlarını sizler için derledik. Tüm HAVAŞ servisleri uçak iniş zamanından 25 dakika sonra şehir merkezine gitmek üzere yola çıkmaktadır. İniş yaptıktan sonra 25 dakika içerisinde servise ulaşarak HAVAŞ servislerini kullanabilirsiniz.

Servislerin yolculuk süresi yaklaşık 40 dakika olarak biliniyor. Bu süre hava durumu ya da trafiğin yoğunluğuna göre azalıp artabilmektedir. HAVAŞ servislerin yolcu başına aldığı ücret ise 12 TL olarak biliniyor. HAVAŞ servislerine bindiğinizde yolcu indirme noktalarında araçtan inebilirsiniz. Aşağıda yer alan listeden sizin için en uygun yolcu indirme noktasını bulabilirsiniz.

 • Büyük Otel
 • Eski Stadyum (4 Eylül Stadyumu)
 • Kümbet Halı Saha
 • Sabancı Lisesi
 • Özel Hareket Şube Müdürlüğü

Yukarıda yer alan duraklar HAVAŞ servislerinin yolcu indirdiği ve yolcu binişini sağladığı duraklardır. Bu duraklarda inebilir ya da servislere binebilirsiniz. HAVAŞ servisleri belli bir rotası olan servislerdir. Kişisel varış noktalarına yolculuk için tercih edilmez. Özel bir noktaya ulaşım sağlamak için PlusFly transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Şehir merkezinden HAVAŞ servislerine binmek için aşağıda yer alan saatlerde kalkan araçlara binebilirsiniz.

Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
06.30 11.15 06.30 11.15 06.30 11.15 06.10
11.15 11.15 18.00 11.15 13.30
14.30 14.30 19.30 14.30 17.00
18.00 18.00 18.00 20.00

Sivas şehir merkezinden havalimanına olan her bir HAVAŞ seferi var olan uçuş seferlerine göre düzenlenmektedir. Bu nedenle uçuşların iptal olması ya da ertelenmesi gibi durumlarda saatlerde değişiklik ortaya çıkabilir. Yolculuk yapmadan önce aşağıda yer alan iletişim numarası üzerinden uçak sefer ve HAVAŞ hareket saatini doğrulayabilirsiniz: 0850 222 0 487

Bununla birlikte HAVAŞ hareket saatleri hakkında detaylı bilgiye HAVAŞ servisleri resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. İletişim kurmak için 0539 585 86 70 numaralı iletişim hattını da arayabilirsiniz.

Sivas Havalimanı Belediye Otobüsü İle Ulaşım

sivas hava limanı belediye otobüsü

Sivas Havalimanı’na otobüs ile ulaşım söz konusu ise öncelikli olarak Kent Kart sahibi olmanız gerekir. Şehir içi ulaşımda kullanılan otobüsler kent kart ile kullanılmaktadır. Bu kartları kart dağıtım merkezlerinden temin edebilirsiniz. Ayrıca birçok dolum bayisi de bulunmakta. Eğer Kent Kart sahibi değilseniz otobüs şoföründen 5 TL ücret karşılığında tek binişlik kart satın alabilirsiniz.

Böylece ulaşım sağlamak için çok daha hızlı bir şekilde otobüsleri kullanabilirsiniz. Toplu taşıma araçları şehir içinde birçok durağı olan ve geniş bir güzergâh listesine sahip olan araçlardır. Mevcut varış noktasına ulaşmak için çok daha uzun süre yolculuk yapmanız gerekebilir.

Sivas Havalimanı-Şehir Merkezi Otobüs Güzergâhı: Havalimanı – İstasyon Caddesi, Hükümet Meydanı – Atatürk Caddesi, Kepçeli Caddesi, Yenişehir – Terminal

Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım hizmeti veren belediye otobüslerinin güncel hareket saatleri için 0346 226 12 17 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilmek mümkündür.

Sivas Havalimanı Taksi İle Ulaşım

sivas hava limanı taksi

Sivas Havalimanı’na ulaşım için tercih edilen yollardan biri de taksi kullanımıdır. Taksiler talebe bağlı olarak yolcunun bulunduğu noktaya gelen araçlardır. Taksilerin belli bir fiyat tarifesi bulunsa da trafiğin durumu, kat edilen yolun uzunluğu gibi faktörler ulaşım maliyeti üzerinde etkili olduğundan kesin bir fiyat listesi çıkarmak mümkün olmamaktadır.

Sivas Havaalanı üzerinden şehir merkezine ulaşım için ortalama fiyat listesini aşağıda bulabilirsiniz. Ancak bu fiyatların kesin ve net olmadığını dile getirmek gerekir. Sivas Havalimanı üzerinden şehrin farklı bölgelerine taksi ile ulaşım maliyetleri aşağıdaki gibidir;

 • Sivas Havalimanı ile Hükümet Meydanı arası yaklaşık 100 TL
 • Sivas Havalimanı ile Gök Medrese arası yaklaşık 100 TL,
 • Sivas Havalimanı ile Prime Mall AVM arası yaklaşık 110 TL
 • Sivas Havalimanı ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi arası yaklaşık 120 TL
 • Sivas Havalimanı ile Tren Garı arası yaklaşık 90 TL
 • Sivas Havalimanı ile Tokat arası yaklaşık 350 TL tutmaktadır

Havalimanına indikten sonra taksi çağırmak için taksi çağırma noktalarını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte varıştan önce taksi çağırmak ve bekleme süresini kısaltmak isterseniz havalimanı bölgesi ile ilgilenen taksi durağının numarası (0346 221 42 90) üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz.

Sivas Havalimanı

sivas nuri demirağ hava limanı

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ilk kez 1957 yılında açılmıştır. Havalimanının ilk kullanım alanı ise askeri amaçlı idi. Daha sonraları sivil hava trafiğine açılması düşünülmüş olan havalimanı verilen karar ile 1990 yılında sivil hava trafiğine açılarak ticari uçuşlara başlamıştır. Yolcuların kullanımına açılması için DHMİ tarafından yine 1990 yılında 2217 metre kare alan inşa edilmiştir. Havalimanının daha önceleri kısa bir süre kullanıma kapatıldığı biliniyor. 2002 ile 2003 yılları arasında kapanan ancak sonra tekrar açılan havalimanı düzenli olarak bakım ve onarım çalışmaları nedeni ile kısa süreli olarak hizmete ara vermiştir.

Günümüzde sürekli olarak hizmet veren havalimanı ülkemizin en uzun piste sahip havalimanlarından biridir. Hatta kendisinin en uzun ikinci piste sahip havalimanı olduğunu söylemek de mümkün. Havalimanının kendine özgü ve modern bir tasarımı bulunuyor. Yılda yaklaşık 3 milyon yolcuya ev sahipliği yapmaktadır. Havalimanı içerisinde hem iç hatlar hem de dış hatlar üzerinden uçuşlar gerçekleştiriliyor. Birçok farklı noktaya uçuş seferleri olan havalimanının modern bir çalışma sistemi olduğu söylenebilir.

İstanbul ve İzmir havalimanları üzerinden bağlantılı uçuşlar yapmak için Sivas Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Ayrıca AnadoluJet, Pegasus ve THY tarifeli uçuşları da Sivas Havaalanı üzerinden gerçekleştiriliyor. Sivas’ta yerel acenteden uçak bileti satın almak isterseniz https://aymilaturizm.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sivas Havalimanı Otopark Ücretleri

,sivas hava limanı otoparkı

Yaklaşık 700 araç kapasiteli Sivas Havalimanı otoparkı, uçuşları öncesi araçlarıyla gelen tüm yolculara haftanın 7 günü 24 saat otopark hizmeti vermektedir. Havalimanı otoparkı giden yolcu katına yaklaşık 2 dakikalık yürüme mesafesindedir. Yolcuların otoparka olan ulaşımları için havalimanında yön tabelaları mevcuttur. Sivas Havaalanı’nda 2020 yılı güncel otopark ücretleri aşağıdaki gibidir;

Süre Otomobil-Minibüs-Pikap Midibüs-Otobüs-Kamyon-Kamyonet Motor-Motosiklet
0-1 Saat 9,25₺ 10,50₺ 4,50₺
1-3 Saat 10,50₺ 12,75₺ 6,00₺
3-6 Saat 13,25₺ 18,75₺ 6,50₺
6-12 Saat 18,75₺ 26,50₺ 10,00₺
12-24 Saat 26,50₺ 35,25₺ 12,75₺

Sivas Havalimanı İletişim Bilgileri

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir. Haftanın tüm günü saat 08:30-17:00 arası aşağıdaki telefon numarasını arayarak uçuş operasyonları ve diğer konular hakkındaki sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Adres: DHMİ Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, 58024 Sivas

Telefon: 0346 224 86 87 – 0346 224 79 25

Sivas Hakkında

Sivas ülkemizin tarihten bugüne gelen değerli şehirlerinden biridir. Gerek geçmişte İpek Yolu üzerinde yer alması gerekse birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması nedeni ile tam bir kültür merkezi niteliğindedir. Şehrin gezilecek yerleri, kültürel öğeleri ve çok daha fazlası ile tarihimizde oldukça önem taşıyan bir yeri olduğu söylenebilir. Sivas nüfusu ise 2019 TÜİK verilerine göre 639.488 olarak biliniyor. Ülkemizin en büyük ikinci şehri olan Sivas’ta birçok yöresel lezzeti deneyimleyebilirsiniz.

Ortalama olarak 1000 metreden yüksekte bulunan şehir kangalı, yöresel lezzetleri, tarihi mekânları ile ünlenmiş bir şehirdir. Sivas kelime anlamı ile “yüce” anlamına geldiğine inanılıyor. Bununla birlikte şehrin tarihinin neredeyse Neolitik devre kadar gittiği biliniyor.

Şehirde yöresel lezzetleri deneyimleyebileceğiniz onlarca restoran bulunuyor. Bununla birlikte yöresel lezzetleri kendi mekânı olarak Sivas’ın köylerinde de tadabilirsiniz. Her yönü ile gezilecek ve tadılacak onlarca güzel şeyi olan şehirde vaktiniz varsa mutlaka Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası’nı ziyaret edin. Burası UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi içerisine alınmıştır. Sivas rengârenk evleri, doğal güzellikleri ve çok daha fazlası ile birkaç güne sığdırılamayacak şehirlerden biridir.

Sivas Havalimanı Transfer Rezervasyonu

Sivas Havalimanı ulaşım seçeneklerinin bir hayli geniş olduğu havayollarından biridir. Hem iç hatlar hem de dış hatlar için ulaşım imkânları olması nedeni ile yolcular tarafından sürekli tercih ediliyor. Yolculuğunuzun destinasyonlarından biri Sivas Havaalanı ise bu rotadan ulaşım sağlamak için birçok farklı seçeneğiniz bulunuyor. Sivas Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım seçenekleri olarak taksi, HAVAŞ, özel transfer hizmetleri, toplu taşıma araçları, araç kiralama hizmetleri gibi alternatifleri tercih edebilirsiniz.

Bununla birlikte PlusFly ile hızlı, güvenilir ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmeniz de mümkün. Havalimanına ulaştıktan sonra yolculuğunuza devam etmek için kullanabileceğiniz farklı yolları, özellikle de PlusFly ile özel transfer hizmetini deneyimleyebilirsiniz. PlusFly avantajlarından faydalanarak bütçe dostu hizmetler ve avantajlar hakkında bilgi almak için PlusFly web internet sitesini inceleyebilirsiniz.

Erken rezervasyon ile uygun fiyatlı transfer rezervasyonu fırsatlarından yararlanarak hem bütçenizi koruyabilir hem de konforlu bir ulaşımın keyfini çıkarabilirsiniz.

Sivas Havalimanı Transfer Rezervasyonu: 0542 711 37 24 (Sinan Bey)

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir