Kayseri Hava Limanı Transfer


Kayseri Hava Limanı Transfer İletişim

Sinan Bey 0542 711 37 24 

Kayseri‘ye tatil, gezi veya iş seyahatinde bulunmak isteyen kişiler yurtiçinden doğrudan ya da aktarmalı olarak yurtdışından havayolu ulaşımıyla daha kolay ve daha hızlı biçimde gelmeyi tercih ediyor. Yurtdışı ve yurtiçi birçok destinasyondan Kayseri’ye uçuşlar yapılmaktadır. Özellikle de Kayseri’ye ilk defa gelen kişilerin birçoğu Kayseri Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gideceği konusunda pek de bilgi sahibi değil. Şehir merkezine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan Kayseri Havalimanı’ndan kişiler çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak şehir merkezine gidebilir.

Kayseri Havalimanı‘ndan Kayseri şehir merkezine ve şehir merkezinden de Kayseri Havalimanı’na sürekli olarak yolcu taşımacılığı yapan belediyeye ait otobüsler, HAVAŞ otobüs servisleri ve havalimanı taksileri bulunuyor. Bunun haricinde özel transfer hizmetleri ve araç kiralama yaparak da her iki güzergâh için ulaşım sağlanabiliyor.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz

Uygun fiyatları ulaşım alternatifi olması nedeniyle havalimanına varışta yolcular tarafından daha çok belediye otobüsleri tercih edilse de uçak iniş ve kalkış saatlerine göre diğer ulaşım araçları da bir diğer tercih edilen ekonomik ve konforlu ulaşım türleridir. Özellikle de HAVAŞ servis otobüsleri bu noktada yolcuların işini fazlasıyla kolaylaştırıyor. Aynı zamanda işi çok acil olanlar için de bir diğer tercih Kayseri Havalimanı taksileri ve özel transfer hizmetleridir. Şehir merkezine, otele veya Kayseri’de belirli bir noktaya çok acil gitmesi gereken kişilerin taksiler veya özel transfer araçlarıyla birlikte sadece dakikalar içerisinde diledikleri yere ulaşımında önemli bir yere sahiptir.

Sizlere bu yazımızda Kayseri Havalimanı’ndan şehir merkezine veya otele nasıl gidebileceğiniz hakkında bilgiler veriyor, bütçenize göre en uygun ve en konforlu ulaşım alternatiflerini paylaşıyoruz.

Kayseri Havalimanı Transfer Seçenekleri

kayseri hava limanı transferi

Kayseri’ye yıl içerisinde yurtdışından ve yurtiçinden binlerce kişi geliyor. Öğrenci nüfusunun yoğun olması, turizm potansiyeli taşıması, gezilecek ve görülecek yerlerin çok olması sebebiyle fazla sayıda turistin gelmesi Kayseri’nin ülkemiz açısından da ne kadar değerli bir şehir olduğunu gösteriyor. Kayseri’ye gelenler de daha çok havayolu ulaşımını tercih etmekte olup Kayseri Havalimanı’na iniş yapıyor.

Kayseri Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen kişilerin bu noktada çeşitli alternatifleri değerlendirerek ulaşımlarını sağlıyor. Belediye otobüsleri, HAVAŞ otobüs servisleri, havalimanı taksileri, çeşitli araç kiralama acentelerinden kiralanan araçlar ya da özel transfer hizmeti sağlayan firmalar tarafından yolcular ulaşımlarını gerçekleştirebilir. Her bir ulaşım aracı farklı özelliklere sahip olup çeşitli kriterleri de barındırıyor.

Buna göre belediye otobüsleri çok daha uygun fiyatlara sahiptir. Özellikle de Kart38’e sahip olanlar çok daha uygun fiyatlar ile belediye otobüslerinden yararlanıyor. HAVAŞ otobüs servisleri de yine otobüsler gibi değerlendirilse de belediye otobüslerine göre daha rahat, konforlu ve hızlı özelliklere sahiptir. Tek yönlü gidiş için ücret 13 TL’dir. Ancak evine ya da şehir merkezine daha hızlı gitmek isteyenler daha fazla para ödeyerek taksileri de tercih edebilir. Trafik yoğunluğuna da bağlı olarak herhangi bir durakta durma sorunu ya da aktarma sorunu olmaksızın kişiler taksilerle çok daha hızlı ve güvenilir biçimde ulaşım gerçekleştirebilir.

Ancak özellikle bagajı çok olan kişilerin tercih ettiği özel transfer hizmetleri ulaşımda rahat, konforlu, hızlı ve güvenli bir ulaşım alternatifi olarak öne çıkıyor. Kayseri Havalimanı’nda özel transfer hizmeti PlusFly tarafından profesyonel olarak verilmektedir. PlusFly’ın eğitimli sürücüleri ve konforlu araçları ile havalimanından Kayseri’de dilediğiniz noktaya güvenli bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ev, otel ya da şehir merkezindeki belirli yerlere daha hızlı biçimde ve uygun fiyatlara ulaşmak için PlusFly’ın özel transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hızlı, kolay, rahat ve yolcuların beklentilerini fazlasıyla karşılayacak hizmetleri sunan PlusFly, müşteri memnuniyetini gözeterek Kayseri Havalimanı’na iniş yapan tüm yolcularına uygun fiyatlarla transfer hizmeti vermektedir. Kayseri uçuşundan önce özel transfer talebinde bulunmak isteyen kişiler telefon numarası, web sitesi iletişim sayfası ya da mail aracılığıyla PlusFly’a ulaşabilirler.

Kayseri Havalimanı VIP Transfer Hizmeti

kayseri hava limanı vip transfer

Özellikle iş amaçlı Kayseri’ye gelecek olanlar için yetişmeleri gereken toplantı veya güzergâha tam vaktinde gitmek için VIP transfer önem taşımaktadır. Kayseri Havalimanı’nda VIP transfer hizmeti alarak şehrin dilediğiniz noktasına trafiğe takılmadan hızlı ve aynı zamanda konforlu bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanına iner inmez sizi karşılayacak olan şoför valizlerinizle birlikte sizi araca kadar götürecek ve ardından vakit kaybı yaşamadan doğrudan varış yerinize gideceksinizdir. Kayseri Havalimanı’nda transfer hizmeti veren PlusFly yıllardır havalimanı kalkışlı Kayseri’nin tüm noktalarına konuklarını büyük bir özveri ve rahatlıkta ulaştırmaktadır. Sizler de Kayseri seyahatiniz öncesi PlusFly ile iletişime geçebilir ve uygun fiyatlı fırsatlarından faydalanarak transferinizi garanti altına alabilirsiniz.

Kayseri Havalimanı Ekonomik Transfer Hizmeti

kayseri hava limanı ekonomik transfer

Kayseri Havalimanı’nda shuttle ve belediye toplu taşıma otobüsleri belirli saatlerde hareket etmektedir. Bununla birlikte belli bir yolcu sayısına ulaştıktan sonra hareket eden otobüsler özellikle birkaç valiz ile birlikte gelen yolcular için pek kullanışlı olmayabilir. Öte yandan gece varışlı uçuşlarda taksilerin gece tarifeli ücretleri nedeniyle fazla para ödemek istemeyebilirsiniz. Bu gibi istenmeyen durumların önüne geçmek ve ötesinde rahat ve hızlı bir ulaşım deneyimi yaşamak için PlusFly’ın sunduğu ekonomik transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

PlusFly, Kayseri Havalimanı’nda yolculara uygun fiyatlarla son model araçlar ile sizlere transfer hizmeti sunmaktadır. Uçuşunuz öncesi iletişime geçerek transfer talebinizi iletebilir ve havalimanına varışta gelen yolcu salonunda adınız yazılı döviz ile şoför tarafından karşılanarak doğrudan aracınıza gidebilirsiniz. Bu sayede havalimanında bekleme yapmak ve doğrudan evinize, otelinize veya şehrin dilediğiniz noktasına hızlıca varış yapabilirsiniz.

Kayseri Havalimanı Grup Transferi

kayseri hava limanı grup transferi

Grup transferleri özellikle birden fazla kişi ile yapılan seyahatler başta olmak üzere çok fazla valiz sayısına sahip yolcuların tercih edebileceği ulaşım alternatiflerinden biridir. Kayseri’ye grup olarak gezi amaçlı gelebilir veya iş amaçlı bir kongre, fuar, seminere katılım gösterebilirsiniz. Bu türde kalabalık bir gruba sahip yolcuların Kayseri Havalimanı’nda toplu taşıma otobüsleri veya yüksek fiyatlı taksileri tercih etmektense konforlu 1-7 veya daha fazla yolcu kapasitesine sahip araçlar ile transfer hizmeti satın almaları daha iyi olacaktır. Böylece toplu yapılan transfer rezervasyonlarında daha uygun fiyata ulaşımınızı getirebilir, ayrıca varış yerinize vakit kaybı yaşamadan ulaşmış olursunuz.

PlusFly, Kayseri Havaalanı’nda diğer transfer konseptlerine ek olarak yolcu sayısı fazla kişilere de grup transfer hizmeti vermektedir. Son model araçlar, konforlu ve güvenli bir yolculuk imkânı sunmaktadır. Bir sonraki Kayseri seyahatiniz öncesi PlusFly ile iletişime geçerek transfer rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Kayseri kalkışlı turlar sayfasını ziyaret ederek Kayseri’den kalkışlı turlara göz atabilirsiniz.

Kayseri Havalimanı Transfer Rezervasyonu

kayseri hava limanı transfer rezervasyonu

PlusFly ile Kayseri Havalimanı varışlı uçuşlarınızda özel transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İçeriğimiz genelinde bahsettiğimiz diğer ulaşım alternatiflerine kıyasla PlusFly’ın sunduğu transfer hizmeti hem son model araçlarla yapılmakta hem de gitmek istediğiniz yere trafiğe takılmadan hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araçlar, yolculuk ve valiz taşıma yorgunluğunuzu üzerinizden atacak konfora ve kaliteye sahiptir. Şoförler alanında deneyimli ve size güvenli bir yolculuk yapma imkânı sunmaktadır. Kayseri Havaalanı varışlı uçuşunuz öncesi PlusFly ile iletişime geçerek kolay ve hızlı bir şekilde transfer rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Rezervasyon öncesi PlusFly danışmanlarına uçuş gün/saat gibi bilgileri verdiğinizden emin olunuz.

Kayseri Hava Limanı Transfer Fiyatları

kayseri hava limanı transfer fiyatları

Kayseri Havalimanı Ulaşım Rehberi

Yurtiçi ya da yurtdışı üzerinden uçak ile Kayseri’ye gelen kişilerin Kayseri şehir merkezine gitmeleri için çeşitli alternatifleri de bulunuyor. Buna göre Kayseri Havalimanı’na iniş yapan kişilerin indikleri saate göre tercih edeceği birçok yolcu taşıtı da mevcuttur. Uygun fiyat olması sebebiyle en çok belediye otobüsleri tercih edilse de HAVAŞ servis otobüsleri ve taksiler de tercih edilerek yine 5 kilometre uzaklıktaki şehir merkezine ulaşım hızlıca sağlanıyor.

Ayrıca bunlar dışında özel transfer hizmetlerini de kullanabilecek olan yolcular araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Şehir merkezinin havalimanına oldukça yakın olması yolcuları ulaşım açısından pek düşündürmüyor. Sürekli olarak ulaşım için çeşitli alternatiflerin bulunması da yine yolcuların şehir merkezine gidişini fazlasıyla kolaylaştırıyor.

Kayseri Havalimanı Özel Transfer İle Ulaşım

Kayseri Havalimanı’na iniş yapan kişilerin tercih ettiği bir diğer ulaşım alternatifi ise özel transferdir. Özel transfer ile birlikte özellikle de fazla bagaja sahip olan yolcular evlerine daha hızlı biçimde gidiyor. Özel transfer hizmeti satın alan kişiler havalimanında bir sürücü tarafından karşılanıyor. Kapıdan kapıya ulaşım noktasında en çok tercih edilen hızlı transfer hizmeti belirttiğimiz gibi özellikle fazla bagaja sahip olan yolcular için önemli bir avantajdır.

Kayseri’de farklı araç türlerine sahip olan çeşitli özel transfer hizmeti veren acenteler de yer alıyor. Bunların arasında PlusFly, profesyonel transfer ekibiyle birlikte yolculara en iyi hizmetlerini sunuyor. Kayseri’ye seyahat yapacak olan yolcular PlusFly ile birlikte istediği noktaya ulaşım sağlayabilir. Özellikle de Kayseri’ye ilk defa gelen ve Kayseri’yi tanımayanlar için önemli bir fırsat olan özel transfer hizmetleri için sizler de PlusFly’dan yararlanabilirsiniz.

Kayseri Havalimanı’ndan şehir merkezine, Erciyes Dağı’na, otogara, çevre il ya da ilçelere hızlı ulaşım için PlusFly transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Kayseri Havalimanı’ndan sizleri alarak istediğiniz noktalara ulaştıran ve dönüş yolculuklarınız için dilediğiniz takdirde sizlerden randevu alan PlusFly, çok hızlı biçimde sizleri istediğiniz yere hızlı ve konforlu araçlarla güvenli olarak ulaştırabilir.

Kayseri Havalimanı’ndan şehir merkezine ya da farklı noktalara gitmek için PlusFly özel transfer hizmetini satın alan kişiler oldukça rahat ve hızlı bir ulaşım ile birlikte istedikleri noktalara varabiliyor.

Kayseri Havalimanı Araç Kiralama

kayseri hava limanı araç kiralama

Kayseri Havalimanı’na inen yolcuların otel ya da evlerine çok daha hızlı biçimde gitmeleri için araç kiralama avantajlarından yararlanması da mümkündür. Otobüs ya da HAVAŞ servis otobüslerini beklemeden, aktarma yapmadan, trafiğe takılmadan ve süreyi de tasarruflu biçimde kullanarak kişilerin havalimanında ya da Kayseri’de yer alan araç kiralama acentelerinden araç kiralamaları daha da avantajlı bir durum olabilir. Kişi sayısıyla orantılı olarak kiralanan aracın boyutu da önemlidir. Kontenjana göre 4 ya da 8 kişilik araçlar kiralanarak ulaşım çok daha hızlı ve kolay biçimde yapılabilir.

Yolcuların Kayseri içinden araç kiralamak için tercih edebilecekleri bazı acenteler:

Bu acentelerden de yararlanarak daha önce rezervasyon verebilir ve havalimanına iniş yaptıktan sonra ilgili araca yönelerek ulaşımınızı daha hızlı, daha ekonomik biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Kayseri Havalimanı HAVAŞ Servisleri

kayseri hava limanı havaş servisleri

Kayseri Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için bir diğer alternatif ise HAVAŞ servis otobüsleridir. Uçakların iniş saatine göre hareket etmekte olan HAVAŞ servis otobüslerinin diğer belediye otobüslerine nazaran daha hızlı ve rahat olması dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor. HAVAŞ otobüsleri daha çok gelen yolcu terminal bina çıkışlarında bulunabilir. Uçağın inmesinin ardından 25 dakika sonra harekete başlayan HAVAŞ servisleri Kayseri şehir merkezine trafiğin de hesaba katılmasıyla 30 dakikada ulaşıyor. Tek yön bilet ücreti 13 TL olan HAVAŞ servis otobüsüne ödeme nakit olarak şoföre yapılıyor.

HAVAŞ Servis Güzergâhı: Kayseri Havalimanı, Kayseri Forum AVM, Anatamir Tramvay Durağı, Kadir Has Stadyumu, Şehirlerarası Otobüs Terminali Karşısı (BYZ AVM Otoparkı)

HAVAŞ Yolcu İndirme Durakları: Kayseri Forum AVM,  Tren Garı, Yeni Sanayi DSİ Kavşağı, Eski Şeker Karayolu, Şehirlerarası Otobüs Terminali (BYZ AVM Otoparkı)

Ayrıca havalimanından çıkan yolcular HAVAŞ ile birlikte Talas’a da gidebilirler. Gece yarısından sonra 00.00 ile 04.00 saatleri arasında Kayseri Havalimanı’na iniş yapan yolcuların HAVAŞ servis otobüsleriyle birlikte Sivas Caddesi, Talas Bulvarı ve Anayurt güzergâhı üzerinden ulaşımlarını sağlamaları mümkündür.

Kayseri Havalimanı Otobüs İle Ulaşım

Kayseri Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyenlerin en çok tercih ettiği ulaşım araçlarından ilki belediye otobüsleridir. Kayseri belediye otobüsleri ile ulaşım havalimanındaki iç hat uçak seferleri dikkate alınarak 3 hat üzerinden gerçekleşiyor. Kayseri Havalimanı’ndan hareket etmekte olan 100, 101 ve 271 numaralı otobüsler başta şehir merkezi olmak üzere şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlıyor.

– 100 no’lu Belediye Otobüs Güzergâhları: Kayseri Havalimanı, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Yunus Emre Camii, Alpaslan Okulu, Yeni Mahalle Meydanı, Mevlana Plevne Caddesi, Mevlana Veterinerlik Okulu, Kocasinan Sosyal Tesisler, Sümer Yüzme Havuzu, Barbaros, Eski Terminal, Hastane Caddesi, Hunat, Kayseri Lisesi, Seyyid Burhaneddin 2 Aktarma Durağı, Park Alanı

Hareket Saatleri: Hafta içi 06.55, 08.55, 10.55, 12.55, 14.55, 16.55, 18.55 ve 20.55, hafta sonu 07.55, 11.55, 15.55 ve 19.55.

– 101 no’lu Belediye Otobüs Güzergâhları: Kayseri Havalimanı, Havalimanı Yolu 3, Havalimanı Yolu 2, Havalimanı Yolu 1, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı 1, Yunus Emre Camii, Alpaslan Okulu, Yeni Mahalle Meydanı, Mevlana 2 Mit Binası, Mevlana Plevne 4, Mevlana Plevne Caddesi 3,  Mevlana Plevne Mahallesi. 260. Yıl Okulu, Mevlana Plevne 1 – Mevlana Çelik Bilek Apartmanı, Mevlana 1. Cadde Makro Market, Mevlana 1. Cadde Veterinerlik Okulu, Adliye 1, İstasyon Caddesi Çevreyol Kavşağı, İstasyon Cad. Hacı Kılıç Camii,  Medrese 1,  Hunat 1,  Yoğunburç Sur Dibi Aktarma Durağı, Şehir Merkezi Son Durak, Park Alanı

Hareket Saatleri: Hafta içi 06.00, 07.55, 09.55, 11.55, 13.55, 15.55, 17.55 ve 19.55, hafta sonu 06.00, 09.55, 13.35, 17.55 ve 21.55.

– 271 no’lu Belediye Otobüs Güzergâhları: Havalimanı, Kanal Boyu 1, Kanal Boyu 3, Kanal Boyu 7, Seyrani 5, Seyrani 7,  Seyrani 9, Köşe 1, Lokal, Lokal 1, Lokal 3, Halk Eğitim, Mevlana 2 Mit Binası, Opet 1, Doğumevi 1, Nato 3, Sivas Bulvarı Büyükşehir Belediye 7, Sivas Bulv. Ordu Evi 9, Hunat 1, Ahi Evran Zaviyesi 3 Aktarma Durağı

Hareket Saatleri: Hafta içi 06.30, 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 09.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00, 18.30, 19.00, 19.30, 20.00, 20.25, 21.25, 22.25 ve 23.25, hafta sonu  06.30, 08.00, 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00, 20.00 ve 22.00 şeklindedir.

Kayseri Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için belediye otobüslerini tercih eden kişilerin duraklara uğrama, duraklarda bekleme ve yolcu trafiği yoğunluğu gibi kriterler de hesaba katıldığı zaman ortalama 40 dakika yolculuk yaptığı söylenebilir. Yetişkinler için tek yön belediye otobüs fiyatı 3 TL, öğrenciler için ise 1.60 TL’dir. Kayseri toplu taşımalarında ayrıca Kart38 de geçerlidir. Ancak Kayseri’ye ilk defa gelen ve Kart38 sahibi olmayan kişiler ilk yolculuklarını nakit para ödeyerek yapmak durumundadır.

Kayseri’ye gelerek aynı gün geri dönmeyecek, uzun süreler için planlamalar yaparak Kayseri’de kalacak olan kişilerin gerek Kayseri Havalimanı’ndan şehir merkezine gerekse de şehir içi ulaşımında toplu taşıma araçlarını tercih etmesi daha da avantajlı olacaktır. Bunun için de kişilerin daha az ücret ödemesi için Kart38’i satın alabilirler. Kart38’i temin etmek için de Kart İşlem Merkezleri, Mini Bankolar ya da Dolum Bayileri tercih edilebilir. Bununla birlikte ilgili otobüsün şoföründen de tek binişlik kart satın alınabilir.

Kayseri Havalimanı Taksi İle Ulaşım

kayseri hava limanı taksi

Kayseri Havalimanı’na iniş yapan yolcular şehir merkezine daha hızlı ulaşım sağlamak istediğinde havalimanındaki taksilerden de yararlanabilir. Haftanın her günü 24 saat ulaşım hizmeti veren ticari taksiler özellikle de uçakların inişiyle birlikte daha da yoğun olarak ulaşım hizmeti veriyorlar. Havalimanına iniş yaparak çıkışa gelen yolcuların boş taksi bulması da yüksek ihtimaldir. Taksi ile Kayseri şehir merkezine ulaşım ortalama 10 dakika sürerken ücretleri ise 35 ila 40 TL arasında değişiyor.

Havalimanı taksileri ilk biniş olarak taksimetre açılış ücretini 5 TL olarak belirliyor. Yolcunun havalimanından istediği noktaya varması ile birlikte ücret de yol mesafesine göre belirleniyor. Bu sebepten dolayı taksiye binmeden ya da biner binmez gideceğiniz yeri söylemeniz en doğrusu olacaktır. Böylelikle taksi şoföründen ortalama bir ücret bilgisi de almış olursunuz. Bununla birlikte Kayseri’deki belli noktalara gitmek isteyen kişiler taksi ücret panosundan bu yerlere giderek ne kadar ödeyecekleri hakkında da bilgi alabilir. Bu gibi sabit yerler ise genellikle otogar ve Kayseri Forum AVM gibi yerlerdir.

Kayseri Havalimanı’ndan Kayseri şehir merkezinde sabit yerlere gidiş ücretleri ise şu şekildedir:

  • Havalimanı – Forum AVM: 45 TL
  • Havalimanı – Fakülte: 60 TL
  • Havalimanı – Otogar: 70 TL
  • Havalimanı – Şehir Merkezi: 35 – 40 TL
  • Havalimanı – Kayseri Park: 50 TL
  • Havalimanı – Meydan: 40 TL
  • Havalimanı – Erciyes Dağı: 150 TL
  • Havalimanı – Almer AVM: 40 TL
  • Havalimanı – Şehir Hastanesi: 60 TL

Kayseri Otobüs Terminali’nden Havalimanına Nasıl Gidilir?

Kayseri otogarından havalimanına gitmek isteyen kişiler doğrudan ulaşım için HAVAŞ servis otobüslerini tercih edebilir. Bununla birlikte toplu taşıma araçları da tercih edilerek yine şehir merkezi üzerinden havalimanına gitmekte olan otobüslere aktarma da yapılabilir.

Havalimanına doğrudan gitmek isteyen kişilerin daha çok tercih ettiği HAVAŞ servis otobüsleri, Kayseri otogarı karşısında yer alan BYZ AVM otoparkından hareket ederek havalimanına ulaşım sağlıyor. Otogardan havalimanına yolculuk ortalama 30 dakika sürüyor. Tek yön kişi başı ücret ise HAVAŞ servis otobüslerinde 13 TL’dir.

Otogar ile havalimanı arasında tek yön olarak giden HAVAŞ servis otobüslerinin güzergâhı şu şekildedir: Otogar (BYZ AVM Otoparkı), Kadir Has Stadyumu, Anatamir Tramvay Durağı, Kayseri Forum AVM, Havalimanı.

Ayrıca Kayseri otogardan yola çıkan HAVAŞ servis otobüsleri Kayseri Forum AVM’den yolcu alarak havalimanına devam ediyor.

İç hat uçuş seferlerine göre hareket saatlerini belirleyen HAVAŞ servislerinin hareket saatleri olası iptal edilen uçuşlarda ya da saatlerinde değişiklik gösterilen uçuşlarla birlikte güncelleniyor. Bu durumda seyahat engeline takılmak istemeyen kişilerin Çağrı Merkez Hattıyla iletişime geçerek bu gibi durumlarda bilgi alması da önemlidir.

Daha uygun fiyatlarla otogardan Kayseri Havalimanı’na gitmek isteyen kişilerin belediye otobüslerini kullanması gerekiyor. Belediye otobüslerini tercih eden kişiler iki aktarma yapmaları durumunda ancak havalimanına ulaşacaklardır. Otogardan havalimanına gitmek isteyen bir yolcu ilk olarak otogar üzerinden Kiçikapı yönüne hareket eden 405 numaralı otobüs hattına binmelidir. Son durakta indikten sonra ise 101 numaralı otobüse aktarma yapması gereken yolcu doğrudan havalimanına ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım türünü tercih etmek isteyen kişilerin uçuş saatinden 2 saat önce yola çıkmasında yarar vardır.

Otogardan havalimanına gitmek isteyen kişiler taksileri de tercih ederek daha hızlı ulaşım sağlayabilir. Havalimanı ile otogar arasında 14 kilometre mesafe vardır. Taksi ücreti ise bu mesafede 70 TL olup ortalama 15 dakika içerisinde havalimanına ulaşılır.

Kayseri Havalimanı

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri, hem turistik açıdan hem de iş seyahatleri bakımından sıkça gelinen şehirlerimizden biridir. Yılın neredeyse tüm ayı Kayseri’ye yapılan düzenli uçuşlar ile binlerce insan şehre varış yapıyor. Kimi turistik gezi için, kimi iş seyahati nedeniyle geliyor. Kayseri Havalimanı ise havayolunu kullanarak şehre varış yapanlar için ilk varış yeridir. Buradan şehrin farklı noktalarına ulaşımınızı sağlayabileceğiniz çeşitli ulaşım alternatifleri yer almaktadır. Bütçe ve ulaşım zamanınıza göre aralarından tercih edebileceğiniz HAVAŞ servisleri, belediye toplu taşıma otobüsleri, taksi, araç kiralama ve transfer hizmetleri bulunmaktadır.

Yine şehrin merkezi noktalarından Kayseri Havalimanı’na ulaşımınızı kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 5 km’dir. İç ve Dış hatlar olmak üzere iki ana terminalden oluşan Kayseri Havaalanı, yolcuların uçuş saatlerini beklerken yararlanabilecekleri bekleme salonu, lounge, bar, bebek bakım odası, büfe ve cafe gibi yerlere sahiptir.

Kayseri Havalimanı Otopark Ücretleri

kayseri hava limanı otoparkı

Kayseri Havalimanı yaklaşık 420 araç kapasitesine sahip oldukça geniş bir araç park yerine sahiptir. Otopark haftanın tüm günü 24 saat açık olup, farklı araç türlerinin gelerek uçuş öncesi veya yakınlarını karşılama esnasında kullanabilecekleri bir yerdir. Otopark alanı iç ve dış hatlar terminaline yaklaşık 2-3 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Hem havalimanı girişinde hem de gelen yolcu katında otoparkı gösteren yön tabelaları mevcuttur.

Aşağıda, Kayseri Havaalanı otopark ücretlerinin güncel 2021 yılı ücret tarifesini okuyabilirsiniz.

Süre Otomobil, Pikap, Minibüs Midibüs, Otobüs, Kamyon, Kamyonet Motor, Motosiklet
0-1 Saat 9,25 TL 10,50 TL 4,50 TL
1-3 Saat 10,50 TL 12,75 TL 6,00 TL
3-6 Saat 13,75 TL 18,75 TL 6,50 TL
6-12 Saat 18,75 26,50 10,00
12-24 Saat 26,50 TL 35,25 TL 12,75 TL

Kayseri Havalimanı İletişim Bilgileri

Kayseri Havalimanı, haftanın 7 günü 24 saat açık olup, tarifeli uçuşlar ile Ankara, İstanbul ve İzmir gibi şehirlere düzenli olarak uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Kayseri Havaalanı kalkışlı veya varışlı seyahatleriniz öncesi merak ettiğiniz tüm soruları aşağıda yer alan telefon numarasından havalimanı danışman birimini arayarak sorabilirsiniz.

Adres: DHMİ Kayseri Havalimanı, Yeşil Mahalle, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, No: 338

Tel: 0352 337 52 44

Kayseri Hakkında

Türkiye‘nin en kalabalık 15. şehri olan Kayseri, İç Anadolu bölgesinde Ankara ve Konya‘dan sonra gelen en büyük üçüncü şehridir. Sanayi merkezi ve Erciyes Dağı’ndan da kaynaklı olarak kış sporlarıyla öne çıkan Kayseri, tam bir Anadolu şehrinin profilini üzerinde taşıyor.

Tarım ve hayvancılığın çok fazla görüldüğü Kayseri’nin mutfağı da oldukça geniştir. Kayseri’ye gelen kişilerin mutlaka tatması gereken pek çok lezzet bulunuyor. Mantı başta olmak üzere pastırma ve sucuk konusunda da ülkemizde çok önemli bir yere sahip olan Kayseri’de Kayseri ketesi, Çemen ve yağlama gibi çeşitli lezzetlerden tadabilmeniz mümkün.

Bunların haricinde Kayseri turizm açısından da önemli bir yere sahiptir. Dünyaca ünlü olan toz karını üzerinde taşıyan ve şehir merkezine de oldukça yakın olan Erciyes Dağı, Türkiye’nin en büyük dağları arasında gösteriliyor. Özellikle de kayak severler yurdun her tarafından Kayseri’ye akın ederek keyifli vakitler geçiyor.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir