İzmir Hava Limanı Transfer


İzmir Hava Limanı Transfer İletişim

Sinan Bey 0542 711 37 24 

İzmir, ülkemizin, adını çokça duyurmuş olan, hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile büyüleyici şehirlerinden biridir. İş gezileri, tatiller ve başka birçok nedenle her yıl binlerce kişi İzmir’e gelmektedir. Söz konusu İzmir’e ulaşım olduğunda da en çok kullanılan yöntemlerden biri de havayolu ulaşımıdır. Havayolu ulaşımı beraberinde havalimanına iniş yaptıktan sonra şehrin farklı noktalarına ulaşım için de bir yolculuk gerçekleştirmeyi zorunlu kılıyor. İnsanların havalimanına iniş yaptıktan sonra en çok kullandığı ulaşım yolu ise özel transfer hizmetleridir. Bunun yanı sıra İzmir Havalimanı üzerinden bazı farklı ulaşım seçenekleri ile de şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Aşağıda İzmir Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek ulaşım alternatiflerini okuyabilirsiniz;

  • Taksi ile ulaşım,
  • HAVAŞ servisleri ile ulaşım,
  • Özel araç kiralama ile ulaşım,
  • Belediye toplu taşıma otobüsleri ile ulaşım,
  • Özel transfer ile ulaşım.

Yukarıda yer alan her bir ulaşım seçeneğinin kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Yazımızı okumaya devam ederek size en uygun ulaşım seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu ulaşım seçenekleri arasında en çok tercih edilenleri, en ekonomik ve en hızlı olanları, servis saatleri ve benzeri birçok sorunun cevabına yazımızın devamında yer verdik.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz

İzmir Havalimanı Transfer Seçenekleri

izmir hava limanı transfer seçenekleri

İzmir Havalimanı’na ulaştıktan sonra şehrin farklı konumlarına ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz en konforlu yöntem PlusFly ile yapacağınız bir özel transfer yolculuğudur.  Özel transfer hizmetleri temelde yolcunun olabilecek en konforlu ve hızlı şekilde varış noktasına ulaşmasını hedefler. Bununla birlikte yolcunun taleplerine uygun olarak farklı transfer seçenekleri sunulur. Sunulan her bir transfer seçeneği farklı avantajlar ile birlikte gelir.

Yolcunun bir ya da birden fazla kişi ile birlikte alabileceği VIP transfer hizmetleri konfor bakımından oldukça fazla tercih edilmektedir.  Bununla birlikte tüm özel transfer hizmetleri yolcuların konforlu, hızlı, güvenilir ve hijyenik bir yolculuk geçirmelerini olanaklı hale getirir. Yolda birden fazla durakta durmadan doğrudan yolcunun kendi varış noktasına ulaşmasına olanak tanıyan bu hizmetler ile çok daha hızlı bir yolculuk yapmak mümkün hale gelir. İzmir Havaalanı’na iniş yaptığınız andan itibaren sizi yolcu çıkışında bekleyen özel aracınıza binebilir ve yolculuk boyunca güvenli ulaşımın keyfini çıkarabilirsiniz.

PlusFly özel transfer hizmetlerinin her birinin kendi avantajları ve yolcular tarafından tercih edilme nedenleri bulunur. Bu hizmetler VIP transfer hizmeti, ekonomik transfer hizmeti ve grup transfer hizmetleridir. Yolculuğunuzu ister tek başınıza ister sevdikleriniz ile gerçekleştirin her durumda size uygun bir özel transfer hizmeti mevcut. PlusFly özel transfer hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edebilirsiniz.

İzmir Havalimanı VIP Transfer Hizmeti

izmir hava limanı vip transfer

İzmir Havaalanı’na iniş yapan binlerce kişi şehir merkezine, evlerine ya da otellerine ulaşım sağlamak için birçok farklı ulaşım aracını tercih edebilir. Ancak bu gibi yerlere ulaşımın daha hızlı, konforlu, rahat ve güvenilir olması açısından tercih edilebilecek en kaliteli, kapsamlı ulaşım alternatifi ise VIP transfer hizmetidir.

Uçak yolculukları çoğu zaman yolcuların bir hayli yorulduğu yolculuk türlerinden biri olarak biliniyor. Bu nedenle uçaktan iniş yapan yolcuların varış noktasına ulaşmak için sıkça tercih ettiği hizmetlerden biri de maksimum konfor seçeneği sunan VIP transfer hizmetleridir. VIP transfer hizmetleri yolcunun hiçbir şey düşünmeden rahat bir şekilde varış noktasına ulaşması için verilen hizmetlerdir. Böylece yolcunun güzergâh, varış zamanı ya da farklı hususları düşünmesi gerekmez.

VIP transfer kapsamında yolculuğu gerçekleştiren sürücüler alanında deneyim kazanmış, birden fazla dil bilgisi olan profesyonel çalışanlardır. Yolcuların sürücü ile kolayca iletişim kurabildiği, hızlı ve konforlu bir yolculuk yapmanın yanı sıra güvenlik tedbirlerinin de alındığı bir yolculuk böylece mümkün hale gelir. Araç içi ikramlardan tutun da yolcunun talep edebileceği başka birçok hizmet dâhil PlusFly tarafından sağlanan VIP transfer hizmetleri ile mümkün hale gelir.

İzmir Havalimanı Ekonomik Transfer Hizmeti

izmir hava limanı ekonomik transfer

PlusFly, VIP transfer hizmeti başta olmak üzere ekonomik transfer hizmeti ve grup transfer hizmeti seçenekleriyle de ön plana çıkmaktadır. Ekonomik transfer hizmeti, VIP transfere göre daha uygun fiyatlı olup özellikle de çift kişilik ulaşım tercihlerinde, kısa mesafeli ulaşımlarda daha fazla tercih edilen bir ulaşım yöntemidir.

İzmir Havalimanı’na ulaştıktan sonra tercih edebileceğiniz bir diğer özel transfer hizmeti de ekonomik transfer hizmetidir.  PlusFly ekonomik transfer hizmetleri ile yolcularına sabit fiyat tarifesi üzerinden konforlu ve hızlı bir yolculuk yapma imkânı sunar. Böylece yolcular toplu taşıma araçlarını beklemeden rahat ve hızlı şekilde talep ettikleri varış noktalarına ulaşım sağlayabilirler.

İzmir Havaalanı’na iniş yapmadan önce mutlaka ekonomik transfer hizmetleri için rezervasyon yaptırılmalıdır. Böylece yaptırılan rezervasyon ile birlikte herhangi bir sorun çıkmadan, yoğunluk ya da başka durumlardan etkilenmeden hızlı bir şekilde hizmet almanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

PlusFly ile rezervasyon yapılan ekonomik transfer hizmetleri bütçe dostu hizmet politikası ile müşterilerine sunulmaktadır. Böylece yolcunun bütçesini korurken aynı zamanda da özel transfer ayrıcalıklarından faydalanması olanaklı hale gelir. Ekonomik transfer hizmetleri hakkında merak ettikleriniz için PlusFly resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İzmir Havalimanı Grup Transferi

izmir hava limanı grup transferi

İzmir Havaalanı’nda verilen grup transfer hizmetleri daha çok birden fazla kişi ile yolculuk yapanlar tarafından tercih ediliyor. Aileniz, arkadaşlarınız ya da iş arkadaşlarınız ile yaptığınız yolcuklarda havalimanına iniş yaptıktan sonra yolculuğa beraber devam etmek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda toplu taşıma araçları taleplerinizi karşılamakta yetersiz kalabilir. İzmir Havalimanı grup transfer hizmetleri toplu olarak ulaşım ihtiyacınızı gidermenize olanak tanır.

PlusFly müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren kurumsal bir firmadır. Grup transfer hizmetleri için konforlu ve düzenli olarak bakımı yapılan araçlarda seyahat edebilir doğrudan varış noktasına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. İzmir Havalimanı’ndan istediğiniz noktaya ulaşım için doğrudan grup transfer hizmetlerini kullanmak için grup transfer rezervasyonu yaptırmalısınız. İster 3 kişi olun ister 30 kişi her talebe uygun özel transfer araçları bulunur. Rezervasyon sırasında kişi sayısı ve talep edilen hizmetleri belirterek almak istediğiniz hizmeti daha açık bir şekilde ifade edebilirsiniz. Bununla birlikte hizmet fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için de rezervasyon hattını kullanabilirsiniz.

İzmir Havalimanı Transfer Rezervasyonu

izmir hava limanı transfer rezervasyonu

İzmir Havalimanı’na iniş yapmadan önce özel transfer hizmetleri için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Erken rezervasyon işlemleri kelimenin her anlamı ile çok daha hızlı bir yolculuk yapmanıza olanak tanır. Rezervasyon yapılmayan durumlarda araçların hazırlanarak yolcu için havaalanına gelmesi belli bir süreci beraberinde getirir. Bu nedenle öncesinde rezervasyon yaptırarak havalimanına iniş yaptığınız andan itibaren sizi bekleyen özel araçlar ile yolculuk yapabilirsiniz.

Özel transfer hizmetleri alırken rezervasyon yaptırmayı gerekli kılan bir diğer faktör de dönemsel olarak yoğunlukların olmasıdır. Yolcu inişinde ve hizmet tercihinde yoğunluk olduğu dönemlerde özel transfer hizmetlerine son anda ulaşmak mümkün olmayabilir. Bu nedenle yolculuğunuzu garanti altına almak ve en konforlu şekilde ulaşım sağlamak için havalimanına inişinizden en az 24 saat önce rezervasyon yaptırmanız önerilir. Rezervasyon sonrasında yolcu taşımak üzere kullanılacak olan aracın hijyen ve konfor açısından gerekli tüm hazırlıkları yapılarak yolcu için hazır konuma getirilir. Böylece yolcunun maksimum memnuniyet ile varış noktasına ulaşması olanaklı hale gelmektedir. Özel transfer rezervasyonu yaptırmak ve bütçe dostu fiyat seçeneklerinden faydalanmak için PlusFly iletişim sayfası üzerinden müşteri temsilcileri ile görüşme sağlayabilirsiniz.

İzmir Hava Limanı Transfer Fiyatları

izmir hava limanı transfer fiyatları

İzmir Havalimanı Ulaşım Rehberi

İzmir Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra şehir merkezine ya da şehrin farklı bölgelerine ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz birçok yol bulunuyor. Havalimanından istediğiniz bir noktaya özel transfer hizmet ile ulaşım sağlayabilir, hızlı ve konforlu bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra toplu taşıma araçlarını, HAVAŞ servislerini ya da taksi gibi ulaşım araçlarını da tercih edebilirsiniz. İzmir’de bulunurken birden fazla varış noktasına ulaşması gereken ve sürekli araca ihtiyacı olan kişilerin tercih ettikleri yöntemlerden biri de özel araç kiralama hizmetleridir. Özel araç kiralama beraberinde kendi yolculuğunuzun kaptanı olmanızı da gerekli kılar. İstediğiniz her türlü varış noktasına tamamen kendi rotanızı çizerek ulaşabilirsiniz.

İzmir Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma araçlarını tercih edecekseniz mutlaka otobüslerin ya da HAVAŞ servislerinin kalkış saatlerine göre hareket etmelisiniz. Ayrıca araçların varış noktasına en yakın duraklarını da yolculuk öncesinde öğrenerek ineceğiniz noktayı takip etmelisiniz. Bekleme süresi olmadan, sizi yolcu çıkışında hazır halde bekleyen araçlar ile konforlu ve hızlı bir yolculuk yapmak için İzmir Havalimanı özel transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

İzmir Havalimanı Özel Transfer İle Ulaşım

İzmir Havaalanı’ndan şehir merkezine ya da şehrin diğer noktalarına ulaşım için tercih edilebilecek birçok ulaşım aracı mevcuttur. Ancak hız, fiyat, rahatlık gibi kriterler de baz alındığında kişilerin evlerine veya otellerine çok daha güvenli ve hızlı gitmesini aynı zamanda rahatça da bir yolculuk geçirmesini sağlayan en önemli ulaşım alternatifi olarak özel transfer ile ulaşım hizmeti ön planda yer almaktadır.

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz birçok yol bulunuyor. Ancak bu seçeneklerin birçoğu ulaşım konusunda bir hayli çaba göstermeniz gereken seçeneklerdir. İzmir Havalimanı özel transfer ile ulaşım seçeneği bütçe dostu fiyatlar ve talebe uygun hizmet politikası kapsamında verilen ulaşım hizmetleridir. Havalimanından istediğiniz noktaya en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz transfer yolu ise PlusFly özel transfer hizmetleridir.

Özel transfer seçenekleri arasından talebinize en uygun olanı seçebilir ve rezervasyon işlemleri ile hizmet alabilirsiniz. Yılın hangi döneminde ve günün hangi saatinde olursa olsun özel transfer hizmetleri yolcuların en hızlı ve konforlu şekilde yolculuk yapmalarına olanak tanıyan yöntemdir. PlusFly özel transfer ayrıcalıklarından faydalanarak yolculuğunuzu çok daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

İzmir Havalimanı Araç Kiralama

Araç kiralama hizmetleri daha çok şehirde uzun süre kalacak olan ve kendi güzergâhını kendi belirlemek isteyen yolcular tarafından tercih ediliyor. Yolculuk boyunca kişinin kendi aracını sürdüğü ve belli bir güzergâh olmadan istediği yere gidebildiği araç kiralama hizmetleri birçok yönden avantajlı görülmekte. İzmir Havalimanı’na iniş yapmadan önce PlusFly araç kiralama rezervasyonu yaptırarak hızlı bir hizmet alabilirsiniz. Özel aracınızı havalimanı yolcu çıkışında bulabilir ve yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Özel araç kiralama hizmetlerinin sürekli tercih edilen hizmetlerden biri olmasının ana nedeni iş ya da farklı amaçlar ile İzmir’e gelen kişilerin birden fazla yere yolculuk yapma ihtiyaçlarıdır. Toplu taşıma araçları yolculuğun en fazla vakit kaybedilen ve en az konforlu yollarından biri olması nedeni ile özel araç kiralama hizmetleri de sıkça tercih ediliyor.

Özel araç kiralama hizmeti satın alırken mutlaka tercih edebileceğiniz araç çeşitliliğine, araçların düzenli olarak bakımının yapılıp yapılmadığına ve fiyat seçeneklerine dikkat edin. PlusFly özel araç kiralama hizmetleri bünyesinde kiralanan her bir araç düzenli olarak dezenfekte edilip bakımları yapılan araçlardır. Böylece güvenli ve hijyenik bir yolculuk geçirebilirsiniz.

İzmir Havalimanı HAVAŞ Servisleri

İzmir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için kullanılabilecek yollardan bir diğeri de HAVAŞ servisleridir. İzmir Havaalanı HAVAŞ servisleri yolcuların bagajlarını alabilen ve şehir merkezine ulaşım sağlayan bir yöntemdir. Özellikle bir hayli fazla bagajı olan ve toplu taşıma kullanmayı tercih eden yolcular HAVAŞ servislerinden faydalanabilirler. Bu servisleri kullanarak şehrin birçok farklı noktasına ulaşabilirsiniz. Kuşadası, Aydın gibi tatil beldelerine dahi servisler ile ulaşım sağlanmaktadır. Hatta HAVAŞ servislerinin yılın beli dönemlerinde Çeşme’ye kadar ulaşım sağladığı da biliniyor.

HAVAŞ otobüslerinin kalkış saatlerini göz önünde bulundurarak bu servisler aracılığı ile varış noktasına ulaşmanız da mümkün. Ancak servisleri tercih etmeden önce mutlaka varış noktasına ulaşımın olup olmadığına ve varış noktanızda servis durağı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Servis ile ulaşım sağlamanın en büyük dezavantajı kalkış saatleridir. İniş yaptığınız saat aralığında araç bulamayabilirsiniz. Bu nedenle HAVAŞ servislerinin kalkış saatlerini ve güzergâhlarını detaylı öğrenmek için linke tıklayabilirsiniz.

İzmir Havalimanı Otobüs İle Ulaşım

İzmir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz bir başka yol da belediye toplu taşıma otobüsleridir. Otobüsler aracılığı ile yolculuk yapmak için otobüs kalkış saatlerine göre hareket etmeniz gerekir. Halk otobüslerini kullanarak şehir merkezine ya da merkezde bulunan farklı duraklarda iniş yapabilirsiniz. Bununla birlikte halk otobüslerinin en düşük bütçeli ulaşım aracı olduğunu da söylemek mümkündür.

Havalimanından gerçekleşen halk otobüsü seferleri için tercih edebileceğiniz otobüslerin numaraları; 200, 202 ve 204 olduğu biliniyor. Her bir hattın farklı güzergâhı bulunuyor. Mavişehir güzergâhına ulaşmak için 200 numaralı hat, Alsancak güzergâhına gitmek için 202 numaralı hat ve son olarak da Bornova güzergâhına ulaşmak için ise 204 numaralı hatta binebilirsiniz.

Otobüslerde ödemeler Kent Kart aracılığı ile yapılıyor. Bu nedenle otobüs ile ulaşım sağlamak için havalimanı içerisinde bulunan Kent Kart satış noktalarından kart satın alma zorunluluğu bulunuyor. Bu kartın içerisinde bulunan bakiye ile kartı hem şehir içinde hizmet veren trenlerde hem de metrolarda kullanabilirsiniz.  Ancak kartlar en fazla 5 kez kullanılabiliyor. İzmir’de bulunduğunuz süre boyunca toplu taşıma araçlarını kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka İzmirim Kart satın almalısınız. Bu kartlara sürekli bakiye yükleyerek toplu taşıma araçlarında istediğiniz kadar kullanmanız mümkün. İzmirim kart ücreti ise 6 TL olarak biliniyor.

İzmir Havalimanı İzban (Tren) ile Ulaşım

İzban tren seferleri şehir merkezine en hızlı ulaşım sağlayabileceğiniz toplu taşıma yöntemidir. Trenlerin bir hayli hızlı hareket etmesi ve trafik sorunu ile karşı karşıya kalmamaları toplu taşıma tercih eden yolcuların daha çok tren ile yolculuk yapmalarına neden oluyor. Tren ile şehir merkezine ulaşım sağlamak için havalimanından çıktıktan sonra birkaç dakikalık bir yürüme mesafesinin sonunda tren istasyonunu görebilirsiniz. Tren istasyonu girişinde bulunan büfeden birkaç kullanımlık kent kartlardan satın alarak da yolculuk yapmanız mümkün. Tren durakları ise aşağıdaki gibidir;

Aliağa – Biçerova – Hatundere – Menemen – Egekent 2 – Ulukent – Egekent – Ata Sanayi – Çiğli – Mavişehir – Şemikler – Demirköprü – Nergiz – Karşıyaka – Alaybey – Naldöken – Turan – Bayraklı – Salhane – Halkapınar – Alsancak – Hilal – Kemer – Şirinyer – Koşu – İnkılap – Semt Garajı – Esbaş – Gaziemir – Sarnıç – Adnan Menderes Havalimanı – Cumaovası – Develi – Tekeli – Pancar – Kuşçuburun – Torbalı – Tepeköy – Sağlık – Belevi – Selçuk

Trenlerin ilk duraktan son durağa kadar toplam hareket süresi 30 dakikadır. Şehir merkezine tren ile ulaşım sağlamak istiyorsanız mutlaka Kent Kart ya da İzmirim Kart satın almanız gerekir. Trenler yaklaşık 10 dakikada bir sefer yaptığı için bekleme süresi de bir hayli kısadır. Bununla birlikte trenlerin hareket saatleri hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

İzmir Havalimanı Taksi İle Ulaşım

İzmir Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra şehir merkezine ya da konaklama hizmeti aldığınız otele doğrudan taksi ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksilerin gece ve gündüz tarifeleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle varış noktasına taksi ile ulaşmak istediğinizde ödemeniz gereken ücret saat aralığına göre değişiklik gösterebilir. Havalimanına indikten sonra taksiye binmek için yolcu terminalinin dışına çıkmanız yeterli olacaktır. Genelde havalimanı için özellikle bekleyen taksiler bulunur. Bununla birlikte yoğunluk olduğu durumlarda hazırda taksi bulamayabilirsiniz. Bu gibi durumlar için doğrudan taksi çağırma butonunu kullanabilir ya da taksi merkezini arayabilirsiniz. İzmir Havaalanı taksi çağırma irtibat numarası: 0232 274 2075

İzmir Havaalanı’na ulaştıktan sonra civar şehirlere ya da şehir içinde farklı konumlara ulaşım sağlamak için uçuştan önce iniş saatinize göre yukarıda yer alan numarayı arayarak taksi rezervasyonu yapabilirsiniz. Bununla birlikte sık tercih edilen varış noktaları için taksi fiyat tarifelerini sizler için derledik.

Varış Noktası Mesafe Ücret (TL)
Yoncaköy 50 90
Ürkmez 55 95
Urla 70 120
Turgutlu 70 125
Tire 70 130
Seferihisar 70 125
Selçuk 60 115
Özdere 65 95
Menemen 55 110
Manisa 55 125
Kemalpaşa 50 100
Gümüldür 50 90
Kuşadası 85 130
Çeşmealtı 65 125
Didim 150 225
Bayındır 80 130
Aliağa 70 360
Aydın 100 175
Akhisar 110 190

Yukarıda yer alan fiyatlar dönemsel olarak farklılık gösterebilmektedir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi ve daha fazla varış noktası için fiyat bilgisine ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz.

İzmir Havalimanı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı şehrin yaklaşık 14 km kadar güneyinde bulunmaktadır. Türkiye’nin en kalabalık ve yoğun trafiğe sahip havalimanlarından biri olduğu da söylenebilir. Yılda yaklaşık 13 milyon kadar yolcu taşınan bu havalimanında 80.000’den fazla uçak trafiği olmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı hem konforlu hem de bir hayli fonksiyonel olan havalimanlarından biridir.

İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nın ilk adı Cumaovası Havaalanı idi. Havalimanı bu isimdeyken sivil uçuşlar da burada gerçekleşmiyordu. Bu nedenle tadilat ile birlikte yeniden inşa edilen havalimanının adı da inşaat süreci tamamlandıktan sonra değişti. 1984 yılında tekrar inşa edilmeye başlanan ve bittikten sonra Adnan Menderes’in adı konulan havalimanı inşaat sonrasında çok daha fonksiyonel ve işlevsel bir hale geldi.

Günümüzde yolcu trafiği bir hayli fazla olan havalimanlarından biri olarak hizmet veren Adnan Menderes Havalimanı ülkemizin en büyük üçüncü havalimanıdır. 8.230.945 metrekare büyüklüğe sahiptir. Havalimanı içerisinde hem iç hatlar hem de dış hatlar terminali bulunuyor. Bunların yanı sıra kargo trafiğinin sağlandığı bir de kargo terminali bulunmaktadır. Havalimanı içerisinde yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bebek emzirme odaları, WC, ücretsiz Wİ-Fİ bağlantısı, restoran, market ve benzeri birçok işletme de bulunmaktadır.

İzmir Havalimanı Otopark Ücretleri

İzmir Adnan Menderes Havalimanı 3.000’den fazla araç kapasitesi ile açık ve katlı otopark olmak üzere tüm terminallerinde haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir. Otopark alanı terminal binalarının alt katında ve girişte ayrı ayrı olarak yer almaktadır. Araç sahiplerinin otopark alanına ulaşımları için terminal binaları içerisinde ve dışarısında yön tabelaları mevcuttur.

İzmir Adnan Menderes Havaalanı otopark ücretlerinin güncel fiyatlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Açık (CIP) Otopark

Süre Ücret
0-1 Saat 14,00 TL
1-3 Saat 19,00 TL
3-6 Saat 29,00 TL
6-12 Saat 31,00 TL
12-24 Saat 47,00 TL

Katlı Otopark (Dış hat/İç hat)

Süre Otomobil Otobüs Motosiklet
0-1 Saat 16,00 TL 19,00 TL 8,00 TL
1-3 Saat 22,00 TL 28,00 TL 11,00 TL
3-6 Saat 33,00 TL 35,00 TL 15,00 TL
6-12 Saat 36,00 TL 47,00 TL 17,00 TL
12-24 Saat 52,00 TL 63,00 TL 26,00 TL

İzmir Havalimanı İletişim Bilgileri

Ege’nin incisi İzmir sahip olduğu birbirinden güzel koy ve plajları, tarihi yapıları, lezzetli mutfağı ve gece hayatıyla her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Çoğunlukla havayolu ile gelinen İzmir’de Adnan Menderes Havalimanı özellikle turizm sezonu olan yaz dönemlerinde pek çok havayolu markasının varış yaptığı yerdir. Haftanın 7 günü 24 saat açık bir şekilde yolcularına hizmet veren havalimanı hakkında daha fazla bilgi almak ve/veya soru sormak için aşağıdaki telefon numarasından havalimanı danışmanlık bürosuna ulaşabilirsiniz.

Adres: Adnan Menderes Havalimanı, Sarnıç Mevki, 35410 Gaziemir/İzmir

Telefon: 0232 274 2626

İzmir Hakkında

Ülkemizin en büyük üçüncü şehri olarak bilinen İzmir’in bir diğer adı da Ege’nin incisidir. 4.5 milyondan fazla nüfusu bulunmaktadır. Denize nazır bir şehir olarak İzmir tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve kültürel olarak oldukça büyük bir birikime sahiptir. İzmir birçokları tarafından sakin insanları ve huzur veren yemyeşil alanları ile biliniyor. İçerisinde bulunan üniversiteleri ile de öğrenciler tarafından sıkça ziyaret edilen şehirlerden biri olma özelliğini taşımaktadır.

Tarih boyunca sıcak iklimi, denize kıyısı olması ve daha başka birçok farklı neden ile insanların kendine ev edindiği İzmir’de uzun yıllardır yaşam sürüldüğü biliniyor. Tarihte ilk kez Hititler tarafından vatan kabul edilmiştir. Daha sonrasında ise Troya, Frigyalılar, İyonlar ve çok daha fazlası için yaşam alanı oldu. Verimli toprakları ve insanı cezbeden sakin yaşam seçenekleri ile İzmir her yıl oldukça fazla turist çekmektedir. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması aynı zamanda İzmir’de bulunan onlarca tarihi yapının da kaynağı olmakta. Yolunuz İzmir’e düşerse tarihi güzelliklerini, doğa harikalarını, kamp yapılabilecek sakin yeşilliklerini mutlaka görmelisiniz.

Bir sonraki İzmir tatilinizi planlamanıza yardımcı olacak diğer içeriklerimize de göz atabilirsiniz.

  • İzmir Gezilecek Yerler
  • İzmir Tarihi Yerleri
  • İzmir’de Nerede, Ne Yenir?
,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir