İstanbul Hava Limanı Transferi


İstanbul Hava Limanı Transfer İletişim

Sinan Bey 0542 711 37 24 

İstanbul Havalimanı her yıl binlerce kişinin yurt içi ve yurt dışı ulaşımları için kullandığı yerlerden biridir. Havayolu ulaşımının birbirinden farklı birçok ayrıcalığı olması beraberinde insanların da bu yöntemi tercih ederek ulaşım faaliyetlerini gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Havalimanına ulaştıktan sonra ise uçağınızın inişi ile birlikte şehrin farklı bölgelerine ulaşım için tekrar araç tercih etmeniz gerekir.

İstanbul Havaalanı transfer seçenekleri bakımından farklı birçok alternatifin değerlendirildiği yerlerden biridir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi, otobüs ya da servis gibi toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra çok daha konforlu olan özel transfer hizmetleri ile nasıl gideceğim sıkıntısı olmadan hızlı ve pratik bir şekilde istediğiniz varış noktasına ulaşmanız da mümkün. Yazımızın devamında İstanbul Havalimanı transfer seçenekleri hakkında merak edilenleri derledik.

İstanbul Havalimanı Transfer Seçenekleri

İstanbul Havaalanı, transfer seçenekleri bakımından yolculara alternatifi bol olan bir ulaşım olanağı sunmaktadır. Havayolu ulaşımı hızlı ve güvenli olması nedeni ile birçokları tarafından tercih edilir. Ancak birçok havalimanının şehirden uzak olması ve yolcunun iniş itibari ile araca ihtiyaç duyması havalimanına vardıktan sonra bazı soruları akıllara getirir. İstanbul Havalimanı’na ulaştıktan sonra tercih edebileceğiniz en konforlu ve bütçe dostu hizmetler özel transfer hizmetleridir.

İstanbul Havaalanı’na ulaştıktan sonra bu transfer hizmetlerinin ayrıcalıklarını deneyimleyebilirsiniz. Kalabalıktan uzak tek başınıza yolculuk yapmak isterseniz VIP transfer hizmetlerini, grubunuz ile birlikte yabancılar olmadan ulaşım sağlamak isterseniz grup transferi hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bütçenizi koruyan ve bir o kadar da konforlu olan ekonomik transfer ayrıcalıklarından da yararlanabilirsiniz.

            İstanbul Havalimanı VIP Transfer Hizmeti 

İstanbul Havalimanı VIP transfer hizmetleri birçok yönden tercih edilen hizmetlerdir. Size konforlu bir araç tahsis edilirken, profesyonel şoför ile varmak istediğiniz yeri söylemeniz yeterli olacak ve rahat bir seyahat deneyimi yaşayacaksınızdır. Havalimanından şehir merkezine ya da şehrin farklı noktalarına güzergâh araştırmadan, nerede inmeniz gerektiğini düşünmeden rahat bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

VIP transfer hizmetleri araç içi hizmetler ve birden fazla dil bilen şoför desteği ile sorunsuz ve konforlu bir şekilde verilir. Yolcunun iniş saatinde yolcu çıkışında bekleyen özel aracı ile istediği yöne yolculuk yapması mümkündür. Her yolculuk öncesinde temizlenerek yolcu için hazırlanan konforlu araçlar ile hizmet verilir. Böylece kafanızda herhangi bir soru kalmadan istediğiniz gibi yolculuk yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

            İstanbul Havalimanı Ekonomik Transfer Hizmeti 

İstanbul Havalimanı’na ulaştıktan sonra ekonomik transfer seçeneğini kullanarak yolculuğunuza devam edebilirsiniz. PlusFly ekonomik transfer hizmetleri bütçe dostu fiyat seçenekleri ile sunulur. Böylece kalabalıktan uzak konforlu bir yolculuk yaparken bütçenizi korumanız olanaklı hale gelir. Havalimanına iniş yapmadan önce rezervasyon yaptırarak ekonomik transfer hizmeti için yerinizi ayırtabilirsiniz. Erken rezervasyon ayrıcalıkları ve sabit fiyat garantisi ile yolculuğunuzu dert etmeyin.

Ekonomik transfer hizmetlerinin en büyük ayrıcalıklarından biri de sabit fiyat listesi ile hizmet veriliyor olmasıdır. Yolculuk boyunca ne kadar ödeme yapacağınızı düşünmeden uygun sabit fiyat listesi ile yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Şehrin farklı konumlarına ulaşım için tercih edebileceğiniz ekonomik transfer hizmetleri ile ilgili sorun yaşamamak adına rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir.

            İstanbul Havalimanı Grup Transferi

İstanbul Havalimanı grup transfer hizmetleri daha çok iş ya da eğlence amaçlı olsun yapılan grup gezilerinde karmaşa olmasını önlemek için tercih edilir. Uçaktan indikten sonra grubun birbirinden ayrılmak zorunda kalması çoğu toplu taşıma aracı kullanan gruplar tarafından yaşanan bir durumdur. Oysaki PlusFly grup transferi hizmetleri ile bu durum yaşanmaz. Grubunuz için en uygun araçları tercih etmeniz mümkündür. İster 9 kişilik ister 20 kişilik olsun grup transferi için size özel bir araçla hareket etmek çok daha sağlıklı olacaktır.

Grup transferi hizmetleri ile toplu taşıma araçları kullanırken grubun dağılma sorunu ortadan kaldırılır. Yanınızda yabancılar olmadan sadece kendi grubunuz ile istediğiniz varış noktasına kadar ulaştırılırsınız. Böylece grup halinde yolculuk yaparken endişe duymanızı gerektirecek herhangi bir durum olmadan rahat ve güvenli şekilde yolculuk yapmanız olanaklı hale gelir.

            İstanbul Havalimanı Transfer Rezervasyonu 

İstanbul Havaalanı’na iniş yaptıktan sonra hangi araç ile nasıl ulaşım gerçekleştireceğinizi düşünmek sizin için zaman kaybı olabilir. Havalimanında bekleme süresi ve hangi aracın ne kadar sürede ulaşım sağladığı gibi konuları araştırmanın zahmetini bir kenara bırakın. Özel transfer hizmetleri ile her talebe uygun bir transfer seçeneği bulmak mümkündür. Havalimanına iniş yapmadan önce yaptırdığınız rezervasyonlar ile uçaktan indikten sonrasını dert etmenize gerek kalmayacaktır.

İstanbul Havalimanı transfer rezervasyonu işlemlerinin genellikle yolculuğa başlamadan önce yaptırılması önerilmektedir. Yolculuğunuzu riske atmadan yerinizi güvence altına almak için PlusFly iletişim sayfası üzerinden transfer rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Kolay, hızlı ve güvenilir rezervasyon işlemleri ile yolculuklarınızı çok daha kolay tamamlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Ulaşım Rehberi 

İstanbul Havalimanı ulaşım rehberi ile yolculuğunuz boyunca tercih edebileceğiniz ulaşım seçeneklerini sizin için derledik. Havalimanına iniş yaptıktan sonra taksi kullanabilir, otobüs bekleyebilir ya da servis tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra birden fazla varış noktası söz konusu ise araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Havalimanına iniş yaptığınız andan itibaren sizin için verilen özel bir ulaşım hizmeti tercih ederseniz özel transfer hizmetleri tam olarak taleplerinizi karşılayacak seçenek olabilir.

Havalimanından şehir merkezine ya da şehrin farklı bölgelerine ulaşım için kullanabileceğiniz çeşitli birçok yol vardır. Bu seçeneklerin her biri hakkında mesafe, kalkış ve ücret bilgilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

            İstanbul Havalimanı Özel Transfer İle Ulaşım 

İstanbul Havalimanı özel transfer ile ulaşım hizmetleri, söz konusu ulaşım olduğunda tercih edebileceğiniz en konforlu yollardan biridir. Özel transfer beraberinde yolcu için özel olarak hazırlanmış bir araç ve şoför ile birlikte yolculuğu ifade eder.

Yolculuk boyunca otobüs beklemek ya da taksi ücretinin ne kadar tutacağını endişe etmeden yolculuk yapabilirsiniz. Konforlu ve lüks araçlar ile yapılan seyahatlerde bagajınız sizin için dert olmaz. İstediğiniz yere özel transfer seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. PlusFly tarafından çeşitli özel transfer hizmetleri verilmektedir. Aşağıda yer alan seçeneklerin her biri müşteri memnuniyeti odaklı hizmet politikası ile geliştirilmiştir.

 • VIP transfer hizmetleri
 • Grup transfer hizmetleri
 • Ekonomik transfer hizmetleri

Aşağıda, İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine, ilçelere ve şehrin bazı popüler turistik yerlerine olan transfer ücretlerini görebilirsiniz.

            İstanbul Havalimanı Araç Kiralama 

İstanbul Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra gidecek birden fazla yeriniz varsa ve şehri tanıyorsanız araç kiralama hizmetleri tam size göre olabilir. Araç kiralama genellikle şehirde geçireceği süre boyunca araca ihtiyacı olan kişiler tarafından tercih edilir. Ancak İstanbul’a ilk kez geliyorsanız araç kiralama seçeneği sizi biraz zorlayabilir. Yolların durumu ve güzergâhlar hakkında bilgi sahibi olmak İstanbul’da bir yere zamanında yetişmek için büyük önem taşır. Tüm metropol şehirlerde olduğu gibi İstanbul için de durum böyledir.

Araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak kendi rotanızı kendiniz çizebilirsiniz. Aracınızı kiraladığınız süre boyunca istediğiniz yerlere gidebilirsiniz. Araç kiralama hizmetleri genellikle şehri tanıyan insanlar tarafından tercih edilir. İstanbul’un yol güzergâhları hakkında fazla bilginiz yoksa özel transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

            İstanbul Havalimanı HAVAİST Servisleri 

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın başka bir yolu da HAVAİST servisleridir. Bu servisler otobüslere oranla biraz daha pahalıdır ancak durak sayısı da daha azdır. Daha hızlı ulaşım için HAVAİST servislerini tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte İETT otobüslerinin güzergâhı dışında bulunan Taksim ve Sultanahmet konumlarına da ulaşım gerçekleştirmektedir. Turistik bölgelere de ulaşım sağlanan servisler ile birçok yere gitmeniz mümkündür.

HAVAİST kapsamında her gün havalimanı ile varış bölgesi arasında 150 adet otobüs seferi gerçekleştirilmektedir. Servislerin seyahat süresi varış yerine bağlı olarak 45 dakika ile 1 saat 30 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Araçların içerisinde şarj ünitesi, Wi-Fi hizmeti gibi farklı hizmetler de bulunmaktadır. Her bir servis iç hat ve dış hat uçuşları göz önünde bulundurularak hizmet verilmektedir. İstanbul Havaalanı HAVAİST servisleri yolcu katı çıkışından hareket etmektedir. Otobüslere binebilmek için İstanbul Kart ya da kredi kartı ile bilet almanız mümkündür. Kredi kartı ile bilet alınması için QR Kod indirilmesi gerekir. Güzergâhlar ve araç numaralarına ulaşmak için aşağıda yer alan listesi inceleyebilirsiniz.

İST-1: Havalimanından Yenikapı güzergâhına doğru yol alır. Haftanın yer günü neredeyse 24 saat hizmet verir. Araçla seyahat süresi ise yaklaşık 1 saat 50 dakika kadardır. Kişi başı tek yön bilet ücreti 18 TL olarak biliniyor. Güzergâh ve durak bilgisi aşağıdaki gibidir;

İstanbul Havalimanı – Ayvansaray – Ulubatlı – Aksaray – Yenikapı Marmaray – Yenikapı İDO

İST-2: Havalimanından Beylikdüzü/Çatalca konumuna doğru yol alır. Haftanın her günü sabah 05.00’dan ertesi gün sabah 04.30’a kadar hizmet vermektedir. Yolculuk süresi yaklaşık 60 dakika kadardır. Yolculuk için ödemeniz gereken kişi başı ücret 21 TL’dir. Hattın güzergâhı ise aşağıdaki gibidir;

İstanbul Havalimanı – Çatalca Hastanesi – Büyükçekmece – TÜYAP – Cumhuriyet Mah. – Beylikdüzü

İST-3: Havalimanından Esenler Otogar konumuna doğru yol alır. Haftanın her günü 05.00 ile ertesi gün 03.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Yolculuk süresi 60 dakikadır. Kişi başı tek yön ücret ise 16 TL olarak biliniyor. Hattın güzergâhı ise aşağıdaki gibidir;

Havalimanı – Otogar Yolu – Esenler Otogarı

İST-4: Havalimanından Bakırköy konumuna yol alan servis aracıdır. Haftanın her günü 05.00 ile ertesi gün sabah 04.15 saatleri arasında hizmet vermektedir. Araçla seyahat süresi 1 saat 20 dakika kadardır. Kişi başı tek yön bilet ücreti ise 18 TL olarak biliniyor. Hattın güzergâhı ise aşağıdaki gibidir;

Havalimanı – Kuleli – Şirinevler – Ataköy 4. Kısım – Bakırköy İDO

İST-4G: Havalimanından Güneşli konumuna doğru yol alır. Haftanın her günü 05.00 ile ertesi gün 04.15 saatleri arasında hizmet vermektedir. Aracın seyahat süresi yaklaşık 80 dakika kadardır. Kişi başı tek yön bilet ücreti ise 18 TL’dir. Yolculuk boyunca sadece son durak olan Güneşli konumunda durak vardır.

İST-5: Havalimanından Beşiktaş konumuna doğru yol alır. Haftanın her günü 05.00 ile ertesi gün 03.30 arasında hizmet vermektedir. 90 dakika seyahat süresi bulunmaktadır. Kişi başı tek yön ücreti ise 18 TL’dir. Yolculuk güzergâhı aşağıdaki gibidir;

Havalimanı – 4. Levent – Zincirlikuyu Metrobüs – Beşiktaş Sahil

İST-7: Havalimanından Kadıköy konumuna doğru yol alır. Araçlar haftanın her günü sabah 05.00 ile ertesi gün 04.00 arasında hizmet vermektedir. Yaklaşık seyahat süresi 2 saate yakındır. Kişi başı tek yön bilet ücreti ise 25 TL olarak bilinir. Araç güzergâhı aşağıdaki gibidir;

Havalimanı – Kavacık Köprüsü – Yenisahra – Göztepe Köprüsü – Uzunçayır Metrobüs – Acıbadem Köprüsü – Kadıköy

İST-8: Havalimanından Pendik konumuna doğru yol alır. Haftanın her günü sabah 04.45 ile ertesi gün 02.24 arasında hizmet vermektedir. Aracın seyahat süresi 1 saat 40 dakika kadardır. Kişi başı tek yön ücreti ise 30 TL olarak bilinir. Araç güzergâhı aşağıdaki gibidir;

Havalimanı – Sabiha Gökçen Havalimanı – Tavşantepe Metro – Pendik YHT – Pendik İDO

İST-15: Havalimanından Bahçeşehir ve Avcılar Metrobüs konumuna doğru yol alır. Haftanın her günü sabah 05.00’dan ertesi gün 04.00’a kadar hizmet vermektedir. Aracın seyahat süresi yaklaşık 1 saat 40 dakika kadardır. Kişi başı tek yön bilet ücreti ise 16 TL’dir. Araç güzergâhı aşağıdaki gibidir;

Havalimanı – Ispartakule Evleri – Bahçeşehir – İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü

İST-17: Havalimanından Halkalı ve Bahçeşehir konumuna doğru yol alır. Servisler her gün sabah 05.00 ile ertesi gün saban 04.20 arasında hizmet vermektedir. Servis ile seyahat süresi 1 saat 40 dakika kadardır ve kişi başı tek yön ücreti de 16 TL’dir. Servis güzergâhı ise aşağıdaki gibidir;

Havalimanı – Başakşehir Metrokent – Demirciler Sitesi – Atatürk Mahallesi – Güneşpark Evleri – Halkalı Park – Halkalı Tren İstasyonu

İST-19: Havalimanından Taksim konumuna doğru yol alır. Haftanın her günü sabah 05.10 ile ertesi gün sabah 04.30 arasında hizmet vermektedir. Servisin yolculuk süresi 1 saat 20 dakika kadardır. Kişi başı alınan tek yön ücreti ise 18 TL’dir. Servis güzergâhı aşağıdaki gibidir;

Havalimanı – Nurtepe Viyadüğü – Taksim

İST-20: Havalimanından Sultanahmet konumuna doğru yol alır. Araçlar haftanın her günü sabah 05.00 ile ertesi gün 04.15 arasında hizmet vermektedir. Yolculuk süresi yaklaşık 1 saat 40 dakika kadar sürmektedir. Bu yöne yapacağınız yolculuklarda kişi başı tek yön ücreti 18 TL olarak biliniyor. Servis güzergâhı ise aşağıdaki gibidir;

Havalimanı – Nurtepe Viyadüğü – Piyalepaşa – Eminönü – Sultanahmet Meydanı

            İstanbul Havalimanı Otobüs İle Ulaşım 

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüsleri tercih edebilirsiniz. Toplu taşıma araçları olarak otobüsler Mahmutbey, Arnavutköy gibi birçok konuma ulaşım için hizmet vermektedir. İstanbul Havaalanı’ndan otobüse binerek aşağıda yer alan konumlara ulaşmanız mümkündür.

 • Mahmutbey,
 • Mecidiyeköy,
 • Halkalı,
 • Arnavutköy,
 • Alibeyköy,
 • Hacıosman,
 • Cevizlibağ.

Havalimanından yaklaşık 20 dakika ara ile kalkan otobüslerle yukarıda yer alan konumlara ulaşmanız mümkündür. Dikkat edilmesi gereken hususlardan biri ise otobüslerin şehrin turistik olmayan bölgelerine ulaşım sağlanmasında faaliyet göstermesidir. Beşiktaş, Taksim, Sultanahmet gibi yerlere gitmek için bu otobüsleri kullanmanız mümkün değildir.

İstanbul Havalimanı’ndan hareket eden otobüsler ile şehir merkezine ulaşım için ödemeniz gereken ücret 5.20 TL olarak biliniyor. Bu otobüsler ile şehrin 7 farklı bölgesine ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Otobüs hatları ve güzergâhlarını aşağıda yer alan listeden takip ederek ulaşmak istediğiniz bölgeye yol alan araçları bulabilirsiniz.

 

H1: Havalimanından Mahmutbey Metro konumuna giden otobüs hattıdır. Hat her gün öğleden sonra 13.30 ile akşam 20.40 saatleri arasında hizmet vermektedir. Araç ile yapılan seyahat süresi ise yaklaşık 60 dakika kadardır. Tek yön kişi başı bilet ücreti ise 7 TL’dir. Otobüs hareket güzergâhı aşağıdaki gibidir;

Havalimanı – İkitelli Köprüsü – Sanayi Mah. – 15 Temmuz Mah. – Pirireis – Halkalı Cad. – İnönü Cad. – Karacaoğlan İ.Ö.O. – Mahmutbey Metro

H2: Havalimanından Mecidiyeköy konumuna giden otobüs hattıdır. Bu hat ile yolculuk yapmak için sabah 07.00 ile akşam 19.30 saatleri arasında yolcu çıkışında yer alan otobüs durağında olmanız gerekir. Yolculuğun süresi ise yaklaşık 1 saat 45 dakika kadardır. Yolculuk için ödenmesi gereken tek yön bilet ücreti 7 TL olarak biliniyor. Otobüs hareket güzergâhı aşağıdaki gibidir;

Havalimanı – Kıyı Emniyeti – Hasdal – Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü – Afet Koordinasyon Merkezi – Nurtepe Viyadük – Çağlayan Yolu – Mecidiyeköy Metrobüs

H3: Havalimanından Halkalı konumuna giden otobüs hattıdır. Otobüs hattı haftanın her günü sabah 07.15 ile akşam 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Yolculuk süresi 1 saat 50 dakika kadardır. Kişi başı tek yön ücreti ise 7 TL olarak biliniyor. Otobüs hareket güzergâhı aşağıdaki gibidir;

Havalimanı – Demirciler Sitesi – Masko 1 – Masko 2 – İmsan – İETT İkitelli Garajı – Atatürk Mahallesi – İkitelli Cad. – Halkalı Yolu – Güneşpark Evleri – Koca Ali Sok. – Halkalı Park – Halkalı Polis Merkezi – Avrupa Konutları 3 – Sakarya Sok. – İstasyon Mah. Muhtarlığı – Toki Konutları – Bezirganbahçe Toki – Göl Konutları – Gültepe Mah. – Halkalı Marmaray – Gümrük

 

H4: Havalimanından Atatürk Havalimanı konumuna giden otobüs hattıdır. Ancak şu an hizmet vermemektedir.

H6: Havalimanından Mescid-i Selam/Arnavutköy konumuna giden otobüs hattıdır. Haftanın her günü 24 saat hizmet vermektedir. Otobüsün seyahat süresi ise 1 saat 25 dakika olarak biliniyor. Kişi başı tek yön ulaşım ücret 7 TL olarak alınmaktadır. Otobüs hattının güzergâhı ise aşağıdaki gibidir;

İstanbul Havalimanı – Mesire Yeri – Çamlıktepe – Terkos Yolu – Çamlık Mahallesi – Çangalçeşme Yolu – Taşoluk Belediyesi – Sancaktepe – Osmanlı Konakları – Nargül Sokağı – Çardaktepe – Y.Selim Mahallesi – Hasan Tahsin Cad. – Taşoluk Yolu – Taşoluk Yeşil Camii – Arnavutköy Belediyesi – Kiptaş Konutları – Hz. Ömer Camii – Kozlar – Cemal Reşit Rey İ.Ö.O. – Osmangazi Cad. – Redif Sokak – Arnavutköy – Necip Fazıl Caddesi – Gaziosmanpaşa Cad. – Fatih Cad. – Arnavutköy Devlet Hastanesi – Boğazköy Yolu – Yol Bakım, Çamlık – Balcılar, Orman İşletmesi – Kayabaşı Yolu – Fener Tepe – Fener Tepe Yolu – Sincanlar – Arnavutköy Yolu – Tepeüstü – Habibler – Mescid-i Selam Camii – Mescid-i Selam – Hayırlıoğlu Camii – Hükümet Konağı – Halk Ekmek Fab. – Mimar Sinan Bulvarı – Tuz Deposu – Yunus Emre Mah.

H7: Havalimanından Alibeyköy Cep Otogarı konumuna giden otobüs hattıdır. Haftanın her günü sabah 05.15 den ertesi gün sabah 06.30 saatine kadar hizmet vermektedir. Aracın ulaşım süresi ise yaklaşık 1 saat 30 dakika kadardır. Tek yön kişi başı ulaşım ücreti 7 TL’dir. Otobüs hattının güncel güzergâhı aşağıdaki gibidir;

İstanbul Havalimanı – Göktürk Emniyet Amirliği – İstanbul Cad. – Hisar Eğitim Okulları – Kartal Çeşme – Sur – Bahçeler – Selanik Bulvarı – Pirinçliköy Yolu – Cengiz Topel Cad. – Kemerburgaz – Ragıp Kutmangil İ.Ö.O. – Orman İşletmesi – Kemer Evleri – Lale – Kemer – Role İstasyonu – Şantiye Şefliği – Arıtma Tesisleri – Mandıralar – Kıyı Emniyeti – Hasdal – Nato Evleri – Bayramoğlu – F.S.M. Bulvarı – Alibeyköy Cep Otogarı HAVAİST

H8: Havalimanından Hacıosman/Sarıyer konumuna giden otobüs hattıdır. Haftanın her günü 24 saat hizmet vermektedir. Aracın yolculuk süresi 2 saattir. Tek yön kişi başı alınan ücret ise 7 TL olarak biliniyor. Otobüs hattının güzergâhı aşağıdaki gibidir;

İstanbul Havalimanı – Kilyos Mezarlığı – Aslan Fidanlığı – Uskumruköy Yolu/Şehitlik – Yeşil Vadi – Yeşil Vadi Fidanlığı – Kuzey Konakları – Ormanada – Demirciköy Yolu – Zekariyaköy Yolu – Bahçeköy Yolu – Zekariyaköy Trafo – Nalbanttepe – Gürgensu Sitesi – Nalbant Çeşme – Acarlar – Maden Üstü – Maden Mahallesi – Maden Kocataş – Köşebaşı – Hüseyin Kalkavan Lisesi – Yusuf Ziya Stadı – Sarıyer – Hacıosman Bayırı Cad. – Hacıosman – Hacıosman Metro

H9: Havalimanından Cevizlibağ konumuna giden otobüs hattıdır.  Haftanın her günü sabah 07.00 ile akşam 17.50 arasında hizmet vermektedir. Seyahat süresi 120 dakika kadardır. Kişi başı tek yön ücreti kişi başı olarak 7 TL’dir. Otobüs hattının güzergâhı aşağıdaki gibidir;

İstanbul Havalimanı – Kültür Üniversitesi – Şirinevler – Ataköy Geçit – Çocuk Sitesi – Bahçelievler – İncirli (E5) – Kocatepe – Tınaztepe – Nakliyeciler Sitesi – Cevizlibağ

            İstanbul Havalimanı Taksi İle Ulaşım

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için sık tercih edilen yöntemlerden biri de taksi ulaşımıdır. Taksi ile şehre ulaşım sağlamak için yolcu çıkışlarında bulunan taksileri kullanabilirsiniz. Taksi ile havalimanından şehir merkezine ulaşım için ödemeniz gereken ortalama ücret 120 ile 150 Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir. Taksi ücretleri trafiğin durumuna göre farklılık gösterebilmektedir.

Taksi ücreti hakkında bilgi almak için araca binmeden şoföre gideceğiniz güzergâhı söyleyerek ücret bilgisi alabilirsiniz. Bununla birlikte havalimanından şehrin en çok ziyaret edilen bölgelerine ulaşım ücretleri ortalama olarak aşağıdaki gibidir;

 • Havalimanından Avcılar konumuna ulaşım ücreti 130 TL,
 • Havalimanından Başakşehir konumuna ulaşım ücreti 110 TL,
 • Havalimanından Beşiktaş konumuna ulaşım ücreti 145 TL,
 • Havalimanından Beyoğlu konumuna ulaşım ücreti 145 TL,
 • Havalimanından Şişli konumuna ulaşım ücreti 147 TL,
 • Havalimanından Kadıköy konumuna ulaşım ücreti 168 TL,
 • Havalimanından Üsküdar konumuna ulaşım ücreti 160 TL olarak biliniyor.

İstanbul Havalimanı üzerinden şehrin farklı konumlarına ulaşmak için taksi kullanacaksanız 3 farklı taksi seçeneğiniz bulunmaktadır. Ekonomik, Lüks ve VIP taksi seçenekleri ile hizmet verilmektedir. Ekonomik taksiler bilinen sarı taksilerdir. Lüks taksiler ise turkuaz renkli taksi araçlarıdır. VIP taksi araçları ise diğerlerine oranla çok daha lüks olan siyah renkli taksilerdir. Turkuaz taksiler ile ulaşım maliyetleri sarı taksilere oranla yaklaşık %15 civarında daha yüksektir. Siyah taksilerin ulaşım maliyetleri ise sarı taksilere oranla %100 daha pahalıdır. Taksilerin ücret tarifelerinde gece ve gündüz ayrımı yapılmaksızın tek bir tarife uygulanmaktadır.

İstanbul Havalimanı 

İstanbul Havalimanı uluslararası bağlamda 2018 yılından bu yana hizmet veren bir havalimanıdır. Yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Daha önceleri İstanbul’da hizmet veren Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yoğunluğunu azaltma hedefi ile kuruldu. Havalimanından 2020 yılında toplam 23.409.132 yolcu seyahat etmiştir. Yolcu hacminin bir hayli fazla olması beraberinde şehirdeki ulaşım ihtiyacının bir kısmını karşılamasına olanak tanımaktadır.

Havalimanı içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz restoran ve yemek yeme alanları, tuvalet, bebek bakım odası gibi alanlar bulunmaktadır. İstanbul kart alabileceğiniz yerler de bulunmaktadır. Aynı zamanda havalimanı içinde bir de otel bulunmaktadır. 40.000 araç kapasiteli otoparkı ile geniş bir kullanım alanı sunmaktadır.

            İstanbul Havalimanı Otopark Ücretleri

İstanbul Havalimanı, 40.000 araç kapasiteli otopark alanı ile uçuşlarını bu havalimanından yapacak olan araç sahibi yolcularına veya yolcu yakınlarına hizmet veren bir yerdir. Otopark alanının 22.000’i açık ve 18.000’i kapalı olmak üzere iki ayrı alanda hizmet vermektedir. Havalimanı otopark alanı haftanın 7 günü 24 saat açıktır ve park yerinin yanı sıra araç yıkama, vale, araç bakımı ve benzin istasyonu gibi olanaklar da bulunmaktadır.

Aşağıda, İstanbul Havaalanı otopark ücretlerinin güncel fiyat listesini görebilirsiniz.

Süre Otomobil (Açık/Kapalı) Motorsiklet (Açık/Kapalı) Büyük Araç (Açık Otopark)
1 saate kadar 16 TL/21 TL 8 TL/9,50 TL 21 TL
1-3 Saat 19 TL/25 TL 9,50 TL/13 TL 28,50 TL
3,-6 Saat 29 TL/39,50 TL 13,50 TL/19,50 TL 35,50 TL
6-12 Saat 32 TL/47 TL 16 TL/24 TL 44,50 TL
12-24 Saat 44,50 TL/63 TL 22 TL/32 TL 66 TL
4 Günlük Abonman 182 TL 91,50 TL
7 Günlük Abonman 298 TL 149 TL
15 Aylık Abonman 407 TL 203,50 TL
1 Aylık Abonman 444 TL 222,50 TL

Abonman bilet sahipleri havalimanı kapalı otopark alanını kullanabilmektedir. Büyük araçlar ise kapalı otopark alanını kullanamamaktadır.

            İstanbul Havalimanı İletişim Bilgileri 

İstanbul Havalimanı, her yıl milyonlarca insanın şehre gelmek üzere varış yaptıkları ilk yerlerden biridir. Dünyanın pek çok noktasından farklı havayollarının doğrudan veya aktarmalı olarak seferler yaptığı İstanbul Havalimanı hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşları için sıklıkla kullanılmaktadır.

Yeni ve bir o kadar da büyük bir havalimanı olan İstanbul Havalimanı’nda bir yerden bir yere gitmek sizin için zor olabilir. İstanbul Havalimanı kalkışlı veya varışlı uçuşlarınızda havalimanı hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki numarayı arayabilirsiniz.

Adres: Tayakadın Mah., Terminal Cad., No: 1, Arnavutköy/İstanbul

Çağrı Merkezi: 444 1 442

WhatsApp İletişim Hattı: 444 1 442

İstanbul Hakkında 

İstanbul tarihi, coğrafyası ve uzun yıllar öncesine dayanan köklü kültürü ile görenlerin tek solukta gezemediği metropol şehirlerden biridir. Tarih boyunca birçok hükümdarın ele geçirmek için kuşattığı ve iki büyük imparatorluğun başkenti olan bu şehir içerisinde birçok gizem ve şaşırtıcı öğeyi barındırır. Adına şarkılar, sözler, hikâyeler yazdıran bir coğrafya olduğunu da söylemek gerekir. İstanbul’un köklü tarihi ve kültürel öğeleri ile görenleri şaşırttığı da bilinmektedir. Metropol bir kent olarak kalabalık nüfusu ve yoğun trafiğine rağmen şehirde yaşamak birçokları için vazgeçilemez olarak nitelendiriliyor.

Kimilerinin iş seyahatlerinin merkezi kimilerinin gezilecek yerler listesinde bulunan İstanbul insanların birbirinden farklı birçok amaçla ziyaret ettiği şehirlerden biridir. İstanbul’un en çok bilinen yerleri ise tarihi camileridir. Tarihi mekânlarının yanı sıra boğazda turlamak da şehrin yerlileri tarafından sıkça yapılan eylemler arasında yer alır. İstanbul hakkında merak edilen hususların öğrenilmesinin en güzel yolu hoş bir İstanbul turu yapmaktan geçmektedir. Metropol bir kent olarak kalabalık ve araç trafiği ise şehrin en çok sitem edilen yönleri arasında yer almaktadır.

İstanbul’da helikopter turu, İstanbul gezilecek yerler ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için diğer içeriklerimize de göz atabilirsiniz.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir