Antalya Hava Limanı Transfer


Antalya Hava Limanı Transfer İletişim

Sinan Bey 0542 711 37 24 

Antalya’ya yapacağınız tatil, iş seyahati gibi tüm seyahatleriniz için her türlü acaç, transfer talebinizde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yukarıdaki numarayı arayarak transfer departmanı yetkilimizle görüşebilirsiniz.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Antalya Hava Limanı Türkiye’nin en fazla yolcu ağırlayan en önemli hava alanlarından bir tanesidir. Yurt içinden ve yurt dışından milyonlarca turiste her yıl ev sahipliği yapar. Çoğu hava limanında transfer hizmeti çok fazla ihtiyaç olarak görülme de Antalya Hava Limanı Transfer hizmeti hava limanından otellere gitmenin rahat olması için oldukça önemli bir hizmettir. Antalya’da hava limanından ya da şehrin her hangi bir yerinden otellere ya da tatil bölgelerine transfer hizmeti satın alabilirsiniz. 1 kişiden 46 kişiye kadar transfer talepleriniz bizi arayabilirsiniz. 46 kişiyi geçen transfer taleplerinizde ise birden fazla araçla transferleriniz yapılır.

Antalya, dünya çapında bilinen ve gerek doğal güzellikleri gerekse popüler tatil mekânları ile her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan ülkemizin cazibe merkezlerinden biridir. Sıcak iklimi, denizi, kumsalı ve yemyeşil doğası ile insanı kendine hayran bırakan Antalya, her yaz oldukça kalabalık olmakla birlikte otelleri de fazlasıyla dolmaktadır. Ayrıca Antalya, turizm ve tarım alanında ülkemize çok büyük katkıları olan bir Akdeniz şehridir. Antalya’ya ulaşım söz konusu olduğunda da en çok tercih edilen ulaşım yöntemi hava ulaşımıdır. Havayolu aracılığı ile dünyanın dört bir yanından doğrudan ve aktarmalı olarak Antalya’ya gelebilmek mümkündür.

Antalya Havaalanı’na ulaştıktan sonra yolcuların şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlamak için de tercih edebileceği farklı ulaşım yolları mevcuttur. Havalimanından HAVAŞ servisleri, belediye toplu taşıma otobüsleri, taksi, özel araç kiralama ve özel transfer hizmetleri aracılığı ile varış noktasına ulaşabilirsiniz. Her bir ulaşım seçeneğinin kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Peki, en avantajlı ulaşım yolu hangisidir? Havalimanından en hızlı şekilde varış noktasına nasıl ulaşabilirsiniz? Antalya Havalimanı HAVAŞ servisleri hangi saatlerde hareket etmektedir? En ekonomik ve konforlu ulaşım aracı hangisi? Bu ve diğer ulaşım alternatifleri için merak ettiğiniz soruların yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Transfer Seçenekleri

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ya da şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlamak için tercih edilen en konforlu ve sağlıklı ulaşım yollarından biri özel transfer hizmetleridir. Bu ulaşım seçeneği havalimanının gelen yolcu katındaki kalabalık ve karmaşadan uzak, hijyenik ve aynı zamanda yolcuların dinlenmesine imkan sağlayacak kadar konforlu bir şekilde ulaşım hizmeti sunmaktadır. Özel transfer hizmetleri kapsamında yolcuların taleplerine bağlı olarak farklı hizmetler de verilmektedir. Talebe bağlı olarak grup transferi, ekonomik transfer hizmeti ya da VIP transfer hizmeti tercih edilebilir. Her bir transfer hizmetinin birbirinden farklı avantajları bulunuyor.

Antalya gibi tatil destinasyonlarına seyahat ettiğinizde gezilip görülmesi gereken onlarca yerden herhangi birine, otelinize, şehir merkezine ya da şehrin farklı bir noktasına ulaşmak için toplu taşıma araçları yeterli olmayabilir. Toplu taşıma araçlarının belli güzergâhları olması ve birçok farklı durağının olması yolculuk süresini uzatırken aynı zamanda konforsuz bir hale getirir. Antalya’nın sıcaklarını da düşündüğümüzde bu konforsuzluk yerini aşırı strese bırakabilir. Bu nedenle birçok transfer seçeneği arasında en konforlu olanları özel transfer hizmetidir. Yazımızın devamında Antalya Havaalanı’nda özel transfer hizmetleri ve transfer seçeneklerinin detaylarını ayrıntılı bir şekilde okuyabilirsiniz.

Antalya Havalimanı VIP Transfer Hizmeti

Antalya Havalimanı’ndan varış noktasına ulaşım sağlanması için tercih edilen en konforlu yol VIP transfer hizmetleridir. Sadece sizin için hazırlanan bir araçta ekstra hizmetler kapsamında ulaşım taleplerinizi karşılayabilirsiniz. PlusFly VIP Transfer hizmetleri yolcularının konforunu ve hızlı bir şekilde varış noktasına ulaşmalarını ön planda tutar. Bu hizmet ile birlikte havalimanına indiğiniz andan itibaren yolcu çıkışında hazır olarak bekleyen size özel araçta bekleme yapmadan yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

PlusFly transfer hizmetleri bünyesinde kullanılan araçların düzenli olarak bakımı yapılır ve yolcular için özel hizmetler ile donatılır. Böylece güvenli bir yolculuk geçirebilirsiniz. Araç sürücüsü alanında deneyim kazanmış ve uzman bir sürücüdür. Sürücüler birden fazla dil bilen eğitimli çalışanlar olup özellikle de Antalya’yı tercih eden binlerce yabancı turist ile iletişim anlamında zorluk çekmez. Sürücü ile iletişim sorunu yaşamadan hızlı ve konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz. İstediğiniz varış noktasına en hızlı ve en konforlu ulaşım için VIP transfer hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Taksi, HAVAŞ servisleri, belediye toplu taşıma otobüsleri ve özel araç kiralama gibi ulaşım tercihlerine göre çok daha avantajları bulunan özel transfer hizmetlerinden yararlanmak için de ayrıca daha öncesinden randevu almanızda yarar vardır.

Antalya Havalimanı Ekonomik Transfer Hizmeti

Antalya Havaalanı’na iniş yaptıktan sonra tercih etmek üzere rezervasyon yaptırabileceğiniz özel transfer hizmetlerinden bir diğeri de ekonomik transfer hizmetidir. PlusFly ekonomik transfer hizmetleri yolculara konforlu bir ulaşım sağlarken aynı zamanda bütçe dostu fiyat tarifesi ile de oldukça güvenilirdir. Şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz birçok hizmet bulunuyor. Ancak bu hizmetlerden birçoğu kalabalık ve bekleme süresi ile birlikte gelir. Taksi ile ulaşım hizmeti ise çoğu zaman belirsiz zamanda ulaşılabilen ve bütçenizi zorlayabilecek niteliklere sahip bir transfer seçeneğidir.

PlusFly ekonomik transfer hizmeti ile şehir merkezine hem hızlı hem de sabit fiyat garantisi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabit fiyat tarifesi ve bütçe dostu hizmet anlayışı ile daha az ödeme yaparken daha fazla hizmet almanız da mümkün. Ekonomik transfer hizmetlerinden faydalanmak için tek başınıza olmanız gerekmez. İster tek başınıza isterseniz grup halinde olun ekonomik transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Antalya Havalimanı’ndan otelinize, şehir merkezine ya da şehrin farklı noktalarına ekonomik transfer hizmetleri ile ulaşabilirsiniz. Konforlu bir yolculuğun en uygun fiyatlı hizmetlerinden biri olan ekonomik transfer hizmetleri Antalya Havaalanı’nda yıllardır pek çok yerli ve yabancı turiste PlusFly tarafından verilmektedir. Transfer hizmetleri hakkında detaylı bilgi ve tüm merak ettiklerinizi öğrenmek için PlusFly resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Müşteri temsilcileri ile görüşme sağlayarak transfer fiyatlarını öğrenebilir, uçuşunuz öncesi rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Grup Transferi

Antalya Havalimanı’na grup halinde iniş yapan yolcular taksi ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım yerine özel transfer hizmetlerini tercih etmekte. PlusFly grup transfer hizmetleri ile hem grubunuz ile birlikte yolculuk yaparken hem de özel transfer hizmetleri ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Havalimanına iniş yapmadan önce grubun kaç kişi olacağı ve talep edilen hizmetler müşteri temsilcileri ile paylaşılarak transfer rezervasyonu gerçekleştirilebilir.

İş gezileri, arkadaş gezileri ya da aile tatillerinde birden fazla kişinin birlikte hareket etmek istemesi birçok ulaşım aracını kullanmayı olanaksız kılar. Ancak özel transfer hizmetleri hem bütçe dostu olması hem de grubunuzla ayrılmadan konforlu bir yolculuk yapmanızı mümkün hale getirmektedir. Grup transferleri hem ekonomik olması hem de hızlı ve güvenli bir yolculuk yapmanıza olanak tanıması nedeni ile tercih ediliyor. Havalimanına iniş yapmadan önce grup transferi rezervasyonu yaptırarak yolcu çıkışının önünde sizi bekleyen aracınıza binebilir ve varış noktasına ulaşabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Transfer Rezervasyonu

Antalya her yıl birçok ziyaretçinin varış yeri olan tatil bakımından yoğun şehirlerimizden biridir. Bu nedenle özel transfer hizmetlerine de oldukça fazla talep bulunuyor. Transfer işlemi gerçekleştirmek için son anda yapılacak bir rezervasyon nedeniyle yolcuların talepleri karşılanamayabilir. Özellikle yoğun yolcu trafiğinin yaşandığı yaz dönemlerinde uçuşunuza birkaç gün kala transfer rezervasyonu yaptırmak daha doğru olacaktır.

Özel transfer hizmetleri yolcuların konfor ve taleplerini önceleyen hizmetlerdir. Her türlü ihtiyaca uygun araç ve hizmetlerin hazırlanması belli bir süreç dâhilinde ilerler. Antalya Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra transfer işlemleri için uçuştan önce rezervasyon işlemi yaptırmanız gerekir. Böylece havalimanına iniş yaptıktan hemen sonra yolcu çıkışında sizi bekleyen transfer aracını görebilirsiniz.

Havalimanında beklemeden hızlı hizmet almak için transfer rezervasyonu yaptırmak şarttır. PlusFly özel transfer hizmetleri ile bütçe dostu fiyat avantajlarından yararlanmak için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Transfer hizmetleri ve rezervasyon hakkında bilgi almak PlusFly ile iletişime geçebilir veya 0850 500 0 777 numaralı telefon numarasını arayarak doğrudan işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Antalya Hava Limanı Transfer Fiyatları

Antalya Hava Limanı Transferi satın almak için 0542 711 37 24 nolu telefonu ücretsiz arayabilirsiniz.

1-6 kişi ye kadar wolsvagen carevelle ya da mercedes vito araçları kullanılmaktadır. Aşağıda 1-6 kişiye kadar olan transfer fiyatlarını kontrol edebilirsiniz. Farklı transfer talepleriniz için lütfen telefon ile ulaşın.

Antalya Havalimanı Ulaşım Rehberi

Antalya Havaalanı’na iniş yaptıktan sonra birkaç farklı yol ile şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Ulaşım seçenekleri arasında tercih yapılırken ekonomik olma durumuna, havalimanında bekleme durumuna ya da seyahat süresi gibi farklı etkenlere dikkat edilmektedir. Antalya Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra tercih edebileceğiniz ulaşım yöntemleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Özel transfer hizmeti,
 • Belediye toplu taşıma otobüsleri,
 • HAVAŞ servisleri
 • Havalimanı taksileri,
 • Araç kiralama hizmetleri.

Havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşım sağlayabilir, HAVAŞ servislerini tercih edebilir ya da daha konforlu ve hızlı bir seçenek olan özel transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu seçeneklerin yanı sıra halk otobüsleri de şehir merkezine ulaşımda tercih edilebiliyor.

Bu ulaşım tercihlerinin hepsi birbirine göre avantajlara ve dezavantajlara da sahiptir. Özellikle de hız, rahatlık ve fiyat açısından değerlendirildiğinde kriterlerine göre hepsini değerlendirme durumu da olabilir. Nitekim hız ve rahatlık açısından özel transfer hizmetleri olabildiğince rağbet görmektedir. Aynı şekilde taksiler de ulaşılması gereken yere daha hızlı gidilmesi açısından öncelik sağlanan ulaşım türlerindendir. Ancak bu gibi ulaşım araçlarının otobüs ve HAVAŞ servislerine göre fiyatları da bir o kadar pahalıdır. Sizler de gerek fiyat gerekse de hız ya da rahatlık açısından kendinize uyan en iyi kritere öncelik vererek ulaşım aracı tercihinizi yapabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz diğer yöntemler hakkında detaylı bilgileri yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Özel Transfer İle Ulaşım

Antalya Havaalanı üzerinden özel transfer ile ulaşım sağlamak birçok yönden çok daha avantajlı olabilir. Bütçe dostu fiyatlar, konforlu ve güvenli ulaşım hizmetlerini bir arada bulabileceğiniz özel transfer hizmetleri aynı zamanda hızlı bir ulaşımı da mümkün kılar. Araç beklemeden, duraklarda zaman kaybetmeden taleplerinizi karşılayacak hizmetler alabilirsiniz. Özel transfer ile ulaşım günün her saatinde tercih edilmesinin yanı sıra gece saatlerinde çok daha tercih edilir. Toplu taşıma araç sayısının azlığı ve taksi gibi araçlar ile ulaşımın fazla güvenilir bulunmaması gibi nedenler özel transfer hizmetlerinin tercih edilmesini sağlıyor.

Özel transfer hizmetleri almak için uçağa binmeden önce transfer rezervasyonu yaptırılmalıdır. Böylece talep edilen hizmet hangisi olursa olsun yolcu havalimanına indikten sonra yolcu çıkışında aracınız hazır halde bulunur. Havalimanında bekleme yapmadan zamandan tasarruf ederek hızlı bir şekilde yolculuk gerçekleştirirken rahatlığın da tadını çıkarabilirsiniz. Verilen her bir özel transfer hizmeti bünyesinde profesyonel sürücüler dâhilinde yolculuk gerçekleştirilir. Birden fazla dil bilen ve eğitimli sürücüler, güzergâh ve olası durumlar hakkında bilgi sahibidirler. Böylece yolculuk boyunca herhangi bir sorun ve iletişim kopukluğu yaşanmadan varış noktasına ulaşabilirsiniz.

Antalya kalkışlı turlar sayfasını ziyaret ederek Antalya’dan kalkışlı turlara göz atabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Araç Kiralama

Antalya her yönüyle ziyaretçisine pek çok zenginlik sunan bir şehirdir. Yaz-kış senenin neredeyse tüm ayı yerli ve yabancı pek çok turistin varış yeri olan Antalya’da kimi tatil için gelirken kimi de iş amaçlı buraya seyahat etmektedir. Özellikle yaz ayları gibi turizmin yoğun yaşandığı dönemlerde havalimanına varışta aşırı bir yolcu kalabalığı yaşanmaktadır. Bu gibi yoğunluklar yolculuğunuz sonrası varış yerinize ulaşmakta yolculara güçlük çıkarmakta, stres yaşamalarına sebep olmaktadır.

Ancak uçuş öncesi yapılacak bir araç kiralama rezervasyonu ile havalimanına varışta hemen zamandan tasarruf etmek, hem şehir merkezine veya otele ulaşımda hızlı davranmak hem de diğer günlerde şehrin farklı noktalarına hızlıca ulaşım sağlamak için bir araç kiralaması yapmak akıllıca bir tercih olacaktır!

Antalya Havalimanı’nda birkaç yerel ve uluslararası araç kiralama hizmeti veren acentelerin ofisleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra PlusFly uzun yıllardır yerli ve yabancı müşteri portföyü ile Antalya Havalimanı’nda araç kiralama hizmeti vermektedir. Sahip olduğu son model araçlar, bakımı yapılmış ve tam dolu benzin ile müşterilerine araç kiralamada büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Diğer acente fiyatlarına kıyasla daha ekonomik bir araç kiralama hizmeti sunan PlusFly ile Antalya Havalimanı varışlı bir seyahatinizde aracınızı hazır bulabilir ve varış yerinize ulaşımınızı hızlıca sağlayabilirsiniz.

Antalya Havaalanı araç kiralama hizmeti satın almak için PlusFly ile resmi web sitesi veya 0850 500 0 777 no’lu iletişim kanalı yoluyla irtibata geçebilir, portföyümüzdeki araç modellerini, kiralama ücretlerini öğrenebilir ve rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Antalya Havalimanı HAVAŞ Servisleri

HAVAŞ servisleri, Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda sıkça tercih edilen yöntemlerden biri olarak biliniyor. Servislerin kalkış saatlerine göre hareket ederek havalimanına iniş yaptıktan sonra servise binerek varış noktasına ulaşabilirsiniz. Halk otobüslerine oranla daha kullanışlı olan HAVAŞ servislerinin güzergâhı ve kalkış saatleri bulunuyor. Yazımızın devamında HAVAŞ servisi kalkış saatleri ve güzergâhı hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Antalya Havaalanı HAVAŞ servisleri aşağıda yer alan güzergâhı takip etmektedir. Bu güzergâh içerisinde bazı duraklarda yolcu alınıp indirilebiliyor. Yolculuk boyunca inmek istediğiniz güzergâh kapsamında olan başka noktalarda araçtan inmek için servis şoförü ile önceden konuşmalısınız.  Antalya Havalimanı’ndan hareket eden HAVAŞ servis otobüslerinin güzergâhı aşağıdaki gibidir;

 • Antalya Havalimanı (Yolcu alma ve indirme noktası),
 • Serik Caddesi,
 • Gazi Bulvarı,
 • Hal Kavşağı (Yolcu alma ve indirme noktası),
 • Kepez Belediyesi (Yolcu alma ve indirme noktası),
 • Dumlupınar Bulvarı,
 • Antalya Otogar (Yolcu alma ve indirme noktası),
 • Akdeniz Üniversitesi (Yolcu alma ve indirme noktası),
 • Atatürk Bulvarı,
 • Migros AVM (Yolcu alma ve indirme noktası).

Bu güzergâhların yanı sıra yolcu inişi ve binişi şu noktalarda da gerçekleştirilebilmektedir;

 • Sanayi Kavşağı,
 • İstikbal,
 • Çallı,
 • Erasta,
 • Öğretmen Evi,
 • Mini City,
 • Kemer Otobüs Durağı.

Yukarıda yer alan noktalardan HAVAŞ servislerine binebilir ya da inebilirsiniz. Servislerin kalkış saatleri ise uçuş saatlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Havalimanından HAVAŞ servislerine binmek için iç hat yolcu çıkışı bölümüne yürümeniz gerekir. Tüm uçuşlar için servis kaldırıldığından uçuş sonrasında kalkış noktasına ulaşmanız yeterli olacaktır. Ancak uçuş saatlerinde değişmeler meydana gelmesine bağlı olarak değişiklik olabilir. HAVAŞ servis saatleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Otobüs İle Ulaşım

Antalya Havaalanı’ndan şehir merkezi noktasına, oteller bölgesine ya da şehrin herhangi bir başka yerine ulaşım için tercih edilen en popüler araçlardan biri de belediye otobüsleridir. Belediye otobüsleri ile birlikte sizler de duraklar dâhilinde Antalya şehir merkezine varabilir ve neticesinde sorunsuz, güvenli bir yolculuk geçirebilirsiniz. Belediye otobüslerini kaçırmamak ve dolayısıyla ulaşmak istediğiniz yere geç kalmamak için hem güzergâhları hem de yine belediye otobüslerinin hareket saatlerini de öğrenmeniz size avantaj sağlayacaktır.

Antalya Havalimanı ile Otogar arasında ulaşım sağlamak için otobüsleri kullanmanız mümkün. Tercih edebileceğiniz bu otobüs hattının numarası ise AntRay T1A olarak biliniyor. Bu tramvaylar aracılığı ile bir hayli hızlı bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Otobüs terminalinin çıkışında hizmet vermeye başlayan tramvaylar ile havalimanına kadar ulaşım sağlanmaktadır. Tramvay ile ulaşım sağlamak için ödemeniz gereken ücret 4 TL’dir. Bunun yanı sıra tramvaylar gece saatlerinde hizmet vermiyor. Bu nedenle gece uçuşlarınız için tramvay ile ulaşım sağlama fikri işlevsel olmayabilir. Sabah 06.00 ile gece 23.30 arasında hizmet veren tramvaylara Antalya Kart ile binebilirsiniz.

Antalya Havalimanı Taksi İle Ulaşım

Antalya Havaalanı’ndan şehir merkezine ya da şehrin farklı noktalarına ulaşımın bir başka yolu da taksi ile ulaşımdır. Taksi hizmeti almak için havalimanı yolcu çıkışı bölümünde bulunan taksilerden faydalanabilirsiniz. Günün 24 saati hizmet veren taksiler genellikle havalimanı içerisinde hazır konumda bekliyor. Ancak yaz aylarında yoğunluğun fazla olması gibi nedenler ile havalimanında hazır taksi bulamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda önceden hazırlıklı davranarak rezervasyon yaptırmanız mümkün.

Antalya Havalimanı’na indikten sonra taksi ile ulaşım sağlamak için uçuş öncesinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Rezervasyon işlemlerini yaptırırken ister telefon yardımı ile isterseniz de çevrimiçi olarak işlem gerçekleştirme seçeneği kullanılabilir. Antalya Havaalanı’na varış saatinizi bildirdikten sonra taksi rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşım ise yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir. Taksi rezervasyonu yaptırmak için linke tıklayabilir ya da 0539 488 16 16 numaralı telefon numarasını arayabilirsiniz. Antalya Havalimanı güncel taksi ulaşım ücretleri için aşağıda yer alan tabloyu inceleyebilirsiniz. Güncel fiyat bilgisi için yukarıda bilgisi verdiğimiz telefon numarasını arayarak bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Varış Noktası Ücret (USD) Mesafe
Alanya 100 USD 125 km
Beldibi 50 USD 50 km
Belek 40 USD 45 km
Boğazkent 50 USD 50 km
Bucak 90 USD 90 km
Geyikbayırı 70 USD 65 km
Kemer Club Med 60 USD 65 km
Side – Sorgun 70 USD 75 km
İncekum 85 USD 110 km

Taksi ulaşım ücretleri hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Antalya Havalimanı

Antalya Havalimanı, 1985 yılından bu yana tarifeli seferler ile hizmet veren ve oldukça işlek olan uluslararası bir havalimanıdır. İlk yapıldığında kullanım amacı askeri olsa da ilerleyen zamanlarda havalimanı için eklemeler yapılarak havalimanının sivil ulaşım için de kullanılması olanaklı hale getirilmiştir. Antalya Havaalanı özellikle yaz aylarında ülkemizin güney sahillerinde tatil yapmak isteyen on binlerce turistin varış yeri olarak hizmet vermektedir. Sık sık uçak seferlerinin yapıldığı ve ulaşımın da diğer birçok havalimanına oranla daha kolay olduğu Antalya Havalimanı üzerinden ülkemizin birçok noktasına ulaşabilirsiniz. Antalya Havaalanı ile şehir merkezi arasın ise 12 km mesafededir. Havalimanı bir iç hat ve iki adet dış hat ile hizmet vermektedir. Her bir hattın yıllık yolcu trafik sayısı ortalama 18 milyondan fazladır.

Antalya Havalimanı yolcuların taleplerini karşılama yönünden de oldukça başarılı bir havaalanıdır. Havalimanı içerisinde ATM, döviz ofisleri, yemek yiyebileceğiniz mekânlar hatta alışveriş yapmak için uygun yerler bile bulunuyor. Antalya Havaalanı ülkemizin en yoğun 3. havalimanıdır. Havalimanına ulaşmak için D400 karayolu üzerinden hızlı bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

Antalya Havalimanı Otopark Ücretleri

Antalya Havalimanı 2.000’den fazla araç kapasitesine sahip olan otopark alanı ile haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir. Otopark alanı terminal binalarında 3 dakikalık yürüme mesafesinde olup, terminal içerisi ve dışarısında yer alan yön tabelaları ile kolayca ulaşılabilirdir.  Havalimanı iç hatlar terminali otopark alanı 15 dakika ücretsiz olarak kullanılabilir. Antalya Havaalanı otopark ücretleri hakkında güncel fiyat bilgisi ise aşağıdaki gibidir;

İç Hatlar ve Dış Hatlar Otopark Ücreti

Süre Otomobil Pikap, Minibüs Midibüs, Otobüs, Kamyon, Kamyonet Motor, Motosiklet
0-1 Saat 14,00 TL 16,00 TL 19,00 TL 7,00 TL
1-3 Saat 19,00 TL 24,00 TL 29,00 TL 9,00 TL
3-6 Saat 29,00 TL 31,00 TL 35,00 TL 13,00 TL
6-12 Saat 31,00 TL 40,00 TL 47,00 TL 14,00 TL
12-24 Saat 47,00 TL 56,00 TL 63,00 TL 21,00 TL

Antalya Havalimanı İletişim Bilgileri

Her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turistin ilk varış yeri olan Antalya Havalimanı, haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Antalya Havaalanı varışlı veya kalkışlı uçuşlarınız öncesi havalimanı hakkında bilgi almak, hizmetler ve daha fazlası için aşağıdaki telefon numarası üzerinden havaalanı danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Yeşilköy Mahallesi, Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali, 072230 Muratpaşa/Antalya

Telefon: 0242 330 30 30 – 444 7 423

Antalya Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan ve ülkemizin en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Antalya her yönü ile cennetten bir köşe olarak biliniyor. Ülkemizin en kalabalık 5. şehri olması nedeniyle de bilinen şehrin hem doğal hem de tarihi güzellikleri insanları sürekli kendisine çekmekte. Antalya’da yaz aylarında şehrin nüfusunun ciddi anlamda arttığını da dile getirmek gerekir. Her yıl yüz binlerce turistin ziyaret ettiği Antalya’nın bir hayli fazla geçici göç aldığı da biliniyor. Şehirde geçim turizm, ticaret ve tarım faaliyetleri ile sürdürülmekte. Turizm sektörü şehrin gelir payında çok önemli bir role sahiptir. Bununla birlikte tükettiğimiz turunçgillerin de üretildiği merkezi yerlerinden biridir.

Antalya aynı zamanda köklü tarihiyle de bilinen bir şehrimizdir. Bu coğrafyada ilk yerleşim izlerinin Lidyalılara ait olduğu biliniyor. Şehrin bir hayli uzun bir geçmişinin olması aynı zamanda şehirdeki kalıntılardan da anlaşılabilir. Ülkemizde en çok antik kent bulunan şehir olması da ilgi çeken başka bir özelliğidir. Şehir içerisinde ulaşım bir hayli kolay sağlanıyor. Tatil yaparken tramvay, taksi ya da otobüs gibi araçları kullanabilirsiniz. Ancak ulaşım söz konusu olduğunda Antalya’nın yaz aylarında bir hayli kalabalık olduğunu da unutmamak gerekir.

Antalya hakkında yazdığımız diğer içeriklere göz atabilir, burada geçireceğiniz süre boyunca şehri daha fazla keşfetmek, plajlarında yüzmek, tarihi yerlerini adımlayıp gün sonunda Akdeniz manzaralı bir restoranında yemeğinizi yemek için daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

 • Antalya Gezilecek Yerler
 • Antalya Tarihi Yerleri
 • Antalya’da Nerede, Ne Yenir?

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir