Uçakta Evcil Hayvan Taşınması

Uçakta Evcil Hayvan Taşınması

Uçakta Evcil Hayvan Taşınması

Evcil hayvanlarınızı uçak içerisinde taşıyabilirsiniz. Hayvanınızın cinsi bu konuda önemlidir. Çünkü 8 kilo altı hayvanlar ile üstü hayvanlar arasında farklı prosedürler uygulanmaktadır. 8 kilo altı evcil hayvanlar, firmaların müsaade ettiği türler içerisinde kalınarak uçak içinde taşınabilir. Kafesiyle birlikte kabine almanıza müsaade etmektedirler. 8 kilo üzeri hayvanlar için alt kargo bölümünde taşıma gerçekleşmektedir. Hayvana ait belgelerin bulunması zorunludur. Zaten kafes, doğum tarihi, kilosu gibi bilgiler sizden istenecektir. Uçuşunuz dan 48 saat öncesinden bildirmeniz uygun olacaktır.

Not: Evcil hayvan taşıma kuralları hava yollarına göre değişiklik gösterebilir.Evcil hayvan taşıma ücreti

Evcil hayvan taşıma ücreti iç hat uçuşlarında kafes dahil 0-8 kg 60 tl, 8-15 kg 120 tl, 15kg ve üstü için 180 tl dır.

Evcil hayvan taşıma ücreti dış hat uçuşlarında kafes dahil 0-8 kg dolar kuruna bağlı olarak 180 tl dır.

8 kg üstünde evcil hayvanlar dış hatlarda uçuşa kabul edilmiyor.

Hava Yolları Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

  •  Uçak yolculuklarında sadece kedi, köpek ve kuşların taşınmasına izin verilmiştir. o Kabinde taşınmak istenen evcil hayvanlar kafesleriyle birlikte tartıldığında 8 kg’nin üstünde olmamalıdır.
  •  Bu kilonun üzerinde olan hayvanlarınızın uygun kafesler içinde, bagajda taşınmaları gerekmektedir.
  •  Kabin içinde evcil hayvanınızı taşımanız için gereken kafeslerin boyutu 55 x 40 x 20 cm’den daha fazla olmamalıdır.
  •  Aynı kafes içinde, toplam ağırlıkları kafesle birlikte 8 kg’dan fazla olmamak koşuluyla sadece aynı cins 2 hayvan taşınabilir.
  •  Evcil hayvanların sağlık belgeleri, aşı karneleri, kimlikleri ve Avrupa Birliği ülkelerine seyahat ediyorlarsa pasaportları mutlaka ibraz edilmelidir.
  •  Hamile hayvanlar ve doğumundan sonra 3 ayı doldurmamış hayvanlar uçuşa kabul edilmez.
  •  Bir uçuşta kabin içinde en fazla 3 hayvan taşınabilir. Bu nedenle önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
Önemli Not: American Pit Bull, Fila Brazileiros, Japanese Tosa, Pit Bull Terrier, Togo Argentinos, American Staffordshire Terrier, Presa Canario, Chow Chow, Rottweiler, Doberman, Mastiff, Bulldog, Caukasian, Mastino Napoletano cinsi köpekler hiçbir koşulda uçağa kabul edilmezler. Kangal cinsi köpekler ise 6 aydan büyükse uçakta taşınamazlar.

Evcil hayvan taşıma ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için İletişim sayfasından çağrı merkezi personellerimiz ile görüşebilirsiniz.