Pegasus İletişim

 

pegasus iletişim 444

Pegasus İletişim 444 Telefon Numaraları

Pegasus İletişim  numaraları 0850 500 0 777 yada 0850 500 23 11 nolu telefonu ücretsiz arayabilirsiniz. 

Pegasus numarası ile uçak bileti satın alma, bilet değiştirme, bagaj ekleme, yemek ekleme gibi tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca bu işlemler için operatörünüzün ücretlendireceği ücret dışında her hangi bir ücret ödemezsiniz. Sadece yaptığınız işlem için ödemenizi güvenli tuşlama sistemi ile yapabilirsiniz.

Pegasus İletişim Telefon Numarası Bilgileri

Pegasus İletişim 444 (0850) 500 07 77
Pegasus Uçak Bileti Telefon Numarası (0850) 500 07 77
Pegasus Müşteri Hizmetleri Numarası 444 (0850) 500 07 77
Pegasus Bilet Al İletişim (0850) 500 07 77
Pegasus Sabiha Gökcen İletişim (0850) 500 07 77

İşlemler Aymila Turizm Seyahat Acentesi üzerinden yapılmaktadır.

Bu yazıda aşağıdaki konuları bulabilirsiniz. Aşağıdaki linklere tıklayarak direk ulaşabilirsiniz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Pegasus İletişim Hattından Alınabilen Hizmetler

Pegasus iletişim 444, Her hangi ekstra bir ücretle karşı karşıya kalmadan uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Bilet hattımızın Türkiye’de tüm mobil ve sabit operatörler tarafından yerel araba ücretlendirmesi ile ücretlendirilir. Ekstra ücret almayan çağrı merkezimizi arayarak tüm bilet işlemlerinizi en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Uçak Bileti İletişim sayfamızı ziyaret ederek çağrı merkezimiz hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Bilet Hattımızdan alabileceğiniz hizmetler aşağıdaki gibidir.

 Uçak Bileti İletişim  : 0850 500 0 777

 • Uçak Bileti Satın Alabilirsiniz.
 • Bilet Fiyatları Sorgulayabilirsiniz.
 • Bilet değişikliği yapabilirsiniz.
 • Uçak Bileti iptali işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
 • Koltuk seçimi yapabilirsiniz.
 • Uçak içi ücretli ikram satın alabilirsiniz.

Pegasus Telefon Numarasından Uçak Bileti Nasıl Satın Alınır ?

pegasus uçak bileti nasıl satın alınır

Pegasus uçak bileti satın almak için çeşitli yollar bulunmaktadır. Bu yolların bir tanesi online olarak uçak bileti satın almaktır. İkincisi ise telefon ile arayarak telefon üzerinden kart numaranızı tuşlayarak uçak biletinizi satın almak olacaktır. Çoğu müşterinin tercihi çeşitli web sitelerinden online olarak bilet satın almaktır.

Fakat bazı müşterilerimiz de Pegasus iletişim hattı nı arayarak uçak bileti satın almaktır. Eğer çağrı merkezi numaramızı arayarak uçak biletinizi satın almak isterseniz sırasıyla aşağıda belirttiğimiz şekilde uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

 • 0850 500 0 777 nolu Uçak Bileti İletişim Numarasını Arayın.
 • Müşteri Temsilcimize Kalkış, varış, Uçuş Tarihi, Dönüş Tarihi, ve kişi sayısı gibi bilgileri verin.
 • Müşteri temsilcimiz sizin için en uygun uçuş seçeneklerini sizin için araştıracak ve bilginize sunacaktır.
 • Dilediğiniz uçuşu seçerek Yolcu isim, soy isim, doğum tarihi, tc numarası gibi bilgileri çağrı merkezi çalışanımıza vermelisiniz.
 • Kredi kartı numaranızı güvenli tuşlama sistemi ile telefonunuz ile girerek ödemeyi yapabilirsiniz.
 • Uçak bileti bilgileriniz çağrı merkezi çalışanımıza vereceğiniz telefon ve mail bilgilerine gönderilir.
 • Kimliğinizle hava limanına bir saat önce giderek uçuş kartınızı alarak uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İyi Yolculuklar…

Bu işlemlerin dışında bazı işlemler içinde Pegasus Müşteri Hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bizi aradığınızda eğer yetkili olduğumuz bir işlem olmadığını anlarsak sizi yetkili müşteri hizmetleri numarasına yönlendiririz. Pegasus Hava yolları resmi çağrı merkezi numarasını flypgs.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Pegasus Müşteri Hizmetleri Ücreti

pegasus musteri hizmetleri telefonu 444

2014-2015 ve 2015-2016 yılları verilerini kontrol ettiğimizde hava yolu taşımacılığının artmış olduğunu görmekteyiz. Yolcu oranlara baktığımızda daha az da olsa, problemlerinde aynı oran doğrusuna yakın bir eğim çizerek arttığını söylemek yanlış olmayacaktır. Oluşabilecek problemlere analitik ve ayrı ayrı spesifik yaklaşacak olursak  bu problemlerin başında yolcu hataları ve İnternet üzerinden oluşan problemler gelmektedir. Burada şunu söylemek istiyoruz;

Yolcular İnternet üzerinden yaptığı işlemlerde hataların oluşturulma ihtimali biraz yüksek oluyor. Bir hata oluştuğunda ,aksaklıkla karşılaştığınızda  ya da direk çağrı merkezi ile irtibat kurmak istediğinizde deneyimli ve bilgili temsilcilerimiz ile acentemizin aracılığı ile Pegasus Çağrı Merkezi 0850 500 0 777 arayabilirsiniz.
Flypgs Hava yolu müşterileri daha önce yoğunluk olarak bilet satın alma ve bilet işlemleri için Seyahat acentesi olan Pegasus satış noktalarına giderek gerçekleştirirler idi. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu alışkanlık yerini online ve çağrı merkezlerinden satın almaya yöneltti.
Bu alışkanlıkların değişmesi ile birlikte hava yolu şirketleri teknoloji ve çağrı merkezi birimlerini oldukça geliştirdi. Bu geliştirme ile birlikte hava yolu şirketleri çağrı merkezi hizmetini kendi bünyesinde yapmak yerine özel çağrı merkezi şirketleri anlaşarak Pegasus adına bu hizmeti onlara yaptırmayı tercih etti.

Pegasus İletişim hattı hizmetini dışardan alması ile birlikte çağrı merkezi firmalarına ödeme yapacağından dolayı müşterilerine bu hizmeti ücretli sunmaya başladı. Dakikası 1.5 TL ücretle verilen Pegasus Resmi Çağrı merkezi hizmetini aslında dışardan bir firmanın yaptığını iyi bilmek gerekiyor.
Bu firma yapılan işlemlerden aldığı komisyonun yanında birde dakika başı görüşme ücreti alıyor. Bu iletişim hatlarını arayan müşteriler işlemleri dışında birde konuşma için fazladan para ödemek zorunda kalıyorlar. Peki bu ücreti ödemeden de bu hizmetlerden faydalanmanın bir yolu var mı ? Yazımızın devamında bu konuyu inceleyebilirsiniz.

Pegasus Uçak Bileti Satış Noktaları

Her ne kadarda bilet satışlarının çoğu internet üzerinden ve telefon üzerinden olsa da hala Pegasus Bilet Satış noktalarından bilet satın almak isteyen müşterilerimiz bulunmakta.
Pegasus hava yollarının kendine ait hiç bir satış noktası bulunmamaktadır. Pegasus hava yolları Türsab üyesi seyahat acenteleri ile anlaşarak bilet satış bayiliği vermektedir.
Seyahat acenteleri Pegasus ile yaptıkları sözleşme ile bilet satış yetkisine sahip olurlar. Ancak Pegasus Acenteleri bir dükkan açmak zorunda oldukları ve bu dükkanda işlek bir yerde olduğunu öngörürsek fazladan masraf yaparak bayilik yapmaktadır. Böylelikle de ister istemez Pegasus bilet fiyatları çağrı merkezlerine göre daha fazla olabiliyor.
Eğer uçak biletinizi Türsab seyahat acentesinden almak istiyorsanız buraya tıklayarak ülkemizde bulunan tüm seyahat acentelerini görebilirsiniz.
Ancak daha fazla ödememek için ve acenteye kadar yorulmadan işlemlerinizi gerçekleştirmek için bizim size önerimiz hemen 0850 500 23 11 nolu numarayı arayarak bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek olacak.

Telefonda Pegasus Bilet Değiştirme

pegasus uçak bileti değişikliği
Pegasus İletişim numarası ile sadece uçak bileti satın almazsanız yapacağınız bunun dışında da bazı işlemler vardır. Bunların bilet satışından sonra en ön gelen işlem ise Pegasus uçak bileti değişikliği işlemidir. Peki telefonda Pegasus bilet değiştirme nasıl yapılır?
Pegasus Müşteri Hizmetleri Numarası 0850 500 0 737 nolu numarayı arayarak çağrı merkezi personelimize bağlanırsınız.
Daha sonra biletiniz ile ilgili PNR numarası ya da Bilet numarası gibi bilgileri vererek müşteri temsilcisinin biletinize ulaşmasını beklersiniz.
Biletinize ulaşan müşteri temsilcisi değiştirmek ya da açığa almak istediğiniz biletinizi kontrol ederek. Size bileti değiştirmeniz için ödemeniz gereken bilet değiştirme cezası ve eski biletiniz ile yeni biletiniz arasında fiyat farkı var ise hesaplayarak toplam ödemeniz gereken fiyatı bildirir.
Eğer kabul ederseniz 3d güvenli ödeme tuşlama sistemi ile ödemenizi kredi kartı ya da banka havalesi ile gerçekleştirerek yapabilirsiniz.
Ödeme tahsilinden sonra Pegasus müşteri hizmetleri temsilcimiz bilet değişiklik işlemlerinizi gerçekleştirerek yeni bilet bilgilerinizi telefonunuza ve mail adresinize göndermektedir. Bu aşamadan sonra yapacağınız tek şey uçuş saatinden en geç 1 saat önce hava limanında olarak özgürce havalarda uçmak olacaktır. İyi uçuşlar..

Pegasus Hava Yolları Bagaj Kuralları

 • Süper Eko paket:  Bu paket aslında bagaj için açılmış bir pakettir. Yurt içi satışı yoktur, yurt dışı uçuşlarında da alt bagaj almayacak yolcular için bilet fiyatında büyük indirim sağlamaktadır. Alt bagaj hakkı yoktur.
 • Eko paket: İç hatlarda 15 Kg, Dış hatlarda ise 20 Kg alt bagaj hakkı olmaktadır. (El bagajı 8 Kg’dir.)
 • Avantaj paket: İç hatlarda 20 Kg, Dış hatlarda 20 kg olarak belirtilmiştir. (El bagajı 8 Kg’dir.)
 • Business Flex: İç ve dış hatlarda 20 Kg bagaj olmaktadır. Ama el bagajı 12 kg olarak tanımlanmıştır.

Ek bagaj hakkı bulunmaktadır. Yolcular belirli miktar bir ücret ödeyerek ek bagaj satın alabilirler. 5,10,15 kg gibi paketler bulunmaktadır. Paketin dışında kilo hakkı alamazsınız. İç hatlarda 5 kg’lik paket 20 TL olarak ücretlendirilir. Artan kilolarda aynı fiyatla artar. Dış hatlarda ise 5 Kg 63 TL olarak hesaplanır. Bu tutarlar değişiklik gösterebileceği için paketi alırken tekrar kontrol etmelisiniz. Ayrıca hava limanında fazla çıkan bagajlar cezalı olarak ücretlendirmeye tabiidir. Söylediğimiz paket fiyatlarından farklı bir ücretlendirme yapılmaktadır.

Pegasus Hava yolu bagaj kuralları sayfasını ziyaret ederek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Pegasus Airlines Hakkında

Pegasus Hava yolları ülkemizde low cost olarak çalışan ve uygun fiyatları ile yolcularına ucuz seyahat etme şansı tanıyan en önemli firmalardan birisidir.  Low cost kavramı, Hava yolu bazı konularda tasarruf sağlayarak uçak bileti fiyatlarını daha ekonomik vermektedir. Hava yollarının fiyatlarını daha uygun hale getirmek için bagajsız seyahat alternatifi yanında uçak içi yiyecek gibi çeşitli hizmetleri extra olarak fiyatlandırmaktadır.

Türkiye’nin ilk özel hava yolu olması özelliğini de taşıyan Pegasus hava yolları, Sabiha Gökçen hava limanı merkezli iç ve dış hat hatlara zamanında kalkış politikası ile kısa ve orta uzaklıktaki hatlarda diğer hava yollarına nazaran uygun fiyatlı ulaşım sağlar. Pegasus Uçak bileti İnternet sitemizden online olarak kontrol edebilir dilerseniz telefon aracılığı ile bilet hattımızdan satın alabilirsiniz.

Hava yolunun filosunda bir çok uçak bulunmaktadır. Bunların adetini söyleyecek olursak 6 adeti İzair’in ve bir tanesi de Pegasus Asia firmasına ait olmak üzere farklı markalarda toplamda 58 adet uçağı bulunmaktadır. 1 tane b 737-400 52 tane b 737-800 5 tane a 320-21

Yaklaşık 5 yıl önceki dönemde çağrı merkezleri 444 ile başlardı. Fakat bu numaralar oldukça maliyetliydi bunun sebebi çağrı merkezi sistemleri henüz geliştirilmediğinden dolayı onlarca hat alınarak hepsini 444 lü numara yönlendirerek aynı anda 10–15 kişiye hizmet verilebiliyordu. Bu hatların maliyeti ve yönlendirme ücretleri ise hava yolu firmaları başta olmak üzere tüm çağrı merkezlerini oldukça zorluyordu.

Bu sebepten dolayı firmalar farklı arayış içerisine girmiş maliyeti oldukça düşük olan 444 lü numaraya geçiş yapılmıştır. Pegasus 444 lü numarasını kapatarak 0850 lü hatlarla çağrı merkezi alt yapısı ile hizmet vermeye başlamıştır.

Pegasus Koltuk Seçimi

Pegasus’ta koltuk seçimleri ücretli otomatik yapılığı zaman ücretsiz, el ile seçildiği zaman ücretli olarak yapılmaktadır. Koltuk Ücretleri değişiklik gösterebilmektedir. Uçuşunuzun güncel koltuk seçim ücretleri için lütfen bizi arayın.

İç hatlarda bir kişi fiyatları

 • Pencere yanı ve koridorlar 15 TL
 • Ön sırada bulunan koltuklar 17 TL
 • Ekstra diz mesafeli koltuklar ise 26 TL olarak ücretlendirilir.

Dış hatlarda bir kişi fiyatları

 • Pencere yanı ve koridorlar 87 TL
 • Ön sırada bulunan koltuklar 94 TL
 • Ekstra diz mesafeli koltuklar ise 126 TL olarak ücretlendirilir.