Pegasus İletişimpegasus iletişim 444

 Pegasus Uçak Bileti İletişim  : 0850 500 0 777

 

Pegasus İletişim Telefon Numaraları

Pegasus İletişim 444 (0850) 500 07 77
Pegasus Uçak Bileti Telefon (0850) 500 23 11
Pegasus Müşteri Hizmetleri (0850) 707 01 62
Pegasus Bilet Alma Telefon (0850) 707 03 78

Operatörünüzün Yurt içi arama tarifesi ile ücretlendirilir. Çağrı Merkezi aramalarınızda ekstra ücretlendirme yapılmamaktadır. İşlemler Aymila Turizm Seyahat Acentesi üzerinden yapılmaktadır.

Pegasus İletişim 444

Pegasus İletişim 444 Numarası 0850 500 0 777 dir. Uçak bileti, bilet değişikliği, bilet iptali, fazla bagaj, evcil hayvan gibi konularda Pegasus İletişim 444 a alternatif olan 0850 500 0 777 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Bu yazıda aşağıdaki konuları bulabilirsiniz. Aşağıdaki linklere tıklayarak direk ulaşabilirsiniz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Pegasus İletişim Alınabilen Hizmetler

Pegasus iletişim 444, Her hangi ekstra bir ücretle karşı karşıya kalmadan uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Bilet hattımızın Türkiye’de tüm mobil ve sabit operatörler tarafından yerel araba ücretlendirmesi ile ücretlendirilir. Ekstra ücret almayan çağrı merkezimizi arayarak tüm bilet işlemlerinizi en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Uçak Bileti İletişim sayfamızı ziyaret ederek çağrı merkezimiz hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Bilet Hattımızdan alabileceğiniz hizmetler aşağıdaki gibidir.

 • Uçak Bileti Satın Alabilirsiniz.
 • Bilet Fiyatları Sorgulayabilirsiniz.
 • Bilet değişikliği yapabilirsiniz.
 • Uçak Bileti iptali işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
 • Koltuk seçimi yapabilirsiniz.
 • Uçak içi ücretli ikram satın alabilirsiniz.

Pegasus Telefon Numarasından ile Uçak Bileti Nasıl Satın Alınır ?

Pegasus uçak bileti satın almak için çeşitli yollar bulunmaktadır. Bu yolların bir tanesi online olarak uçak bileti satın almaktır. İkincisi ise telefon ile arayarak telefon üzerinden kart numaranızı tuşlayarak uçak biletinizi satın almak olacaktır. Çoğu müşterinin tercihi çeşitli web sitelerinden online olarak bilet satın almaktır.

Fakat bazı müşterilerimiz de Pegasus iletişim hattı nı arayarak uçak bileti satın almaktır. Eğer çağrı merkezi numaramızı arayarak uçak biletinizi satın almak isterseniz sırasıyla aşağıda belirttiğimiz şekilde uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

 • 0850 500 0 777 nolu Uçak Bileti İletişim Numarasını Arayın.
 • Müşteri Temsilcimize Kalkış, varış, Uçuş Tarihi, Dönüş Tarihi, ve kişi sayısı gibi bilgileri verin.
 • Müşteri temsilcimiz sizin için en uygun uçuş seçeneklerini sizin için araştıracak ve bilginize sunacaktır.
 • Dilediğiniz uçuşu seçerek Yolcu isim, soy isim, doğum tarihi, tc numarası gibi bilgileri çağrı merkezi çalışanımıza vermelisiniz.
 • Kredi kartı numaranızı güvenli tuşlama sistemi ile telefonunuz ile girerek ödemeyi yapabilirsiniz.
 • Uçak bileti bilgileriniz çağrı merkezi çalışanımıza vereceğiniz telefon ve mail bilgilerine gönderilir.
 • Kimliğinizle hava limanına bir saat önce giderek uçuş kartınızı alarak uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İyi Yolculuklar…

Bu işlemlerin dışında bazı işlemler içinde Pegasus Müşteri Hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bizi aradığınızda eğer yetkili olduğumuz bir işlem olmadığını anlarsak sizi yetkili müşteri hizmetleri numarasına yönlendiririz. Pegasus Hava yolları resmi çağrı merkezi numarasını flypgs.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Pegasus Çağrı Merkezinden Bilet Alırken Dikkat

2014-2015 ve 2015-2016 yılları verilerini kontrol ettiğimizde hava yolu taşımacılığının artmış olduğunu görmekteyiz. Yolcu oranlara baktığımızda daha az da olsa, problemlerinde aynı oran doğrusuna yakın bir eğim çizerek arttığını söylemek yanlış olmayacaktır. Oluşabilecek problemlere analitik ve ayrı ayrı spesifik yaklaşacak olursak  bu problemlerin başında yolcu hataları ve İnternet üzerinden oluşan problemler gelmektedir. Burada şunu söylemek istiyoruz;

Yolcular İnternet üzerinden yaptığı işlemlerde hataların oluşturulma ihtimali biraz yüksek oluyor. Bir hata oluştuğunda ,aksaklıkla karşılaştığınızda  ya da direk çağrı merkezi ile irtibat kurmak istediğinizde deneyimli ve bilgili temsilcilerimiz ile acentemizin aracılığı ile Pegasus Çağrı Merkezi 0850 500 0 777 arayabilirsiniz.

Pegasus Müşteri Hizmetleri Ücretlendirme

Pegasus Hava yolu resmi maalesef ücretsiz değil çoğu firma gibi bu firma da bu hizmet için ücret talep ediyor.  Örneklendirecek olursam firmayı aradınız bilet değişiklik için 50 TL ödediniz ve bu görüşme tam 30 dk sürdü üzgünüz ama telefon faturanızda size bir süpriz var 1,5 TL den 45 TL aldığınız hizmet için para ödemeniz gerekecek.

Sabiha Gökcen İletişim hattını aramanızda malesef çözüm değil. Fakat Pegasus Çağrı merkezi anlamında ücretsiz hizmet sunan Çağrı Merkezimiz den bu hizmeti alsaydınız sadece bilet değişik ücreti olan 50 TL yi ödeyerek işleminizi bitirmiş olacaktınız. Acentamızın çağrı merkezi ise ekstra bir ücret talep etmemekle birlikte yerel ücretler ile ücretlendirilmektedir.

Pegasus Hava Yolları Bagaj Kuralları

 • Süper Eko paket:  Bu paket aslında bagaj için açılmış bir pakettir. Yurt içi satışı yoktur, yurt dışı uçuşlarında da alt bagaj almayacak yolcular için bilet fiyatında büyük indirim sağlamaktadır. Alt bagaj hakkı yoktur.
 • Eko paket: İç hatlarda 15 Kg, Dış hatlarda ise 20 Kg alt bagaj hakkı olmaktadır. (El bagajı 8 Kg’dir.)
 • Avantaj paket: İç hatlarda 20 Kg, Dış hatlarda 20 kg olarak belirtilmiştir. (El bagajı 8 Kg’dir.)
 • Business Flex: İç ve dış hatlarda 20 Kg bagaj olmaktadır. Ama el bagajı 12 kg olarak tanımlanmıştır.

Ek bagaj hakkı bulunmaktadır. Yolcular belirli miktar bir ücret ödeyerek ek bagaj satın alabilirler. 5,10,15 kg gibi paketler bulunmaktadır. Paketin dışında kilo hakkı alamazsınız. İç hatlarda 5 kg’lik paket 20 TL olarak ücretlendirilir. Artan kilolarda aynı fiyatla artar. Dış hatlarda ise 5 Kg 63 TL olarak hesaplanır. Bu tutarlar değişiklik gösterebileceği için paketi alırken tekrar kontrol etmelisiniz. Ayrıca hava limanında fazla çıkan bagajlar cezalı olarak ücretlendirmeye tabiidir. Söylediğimiz paket fiyatlarından farklı bir ücretlendirme yapılmaktadır.

Pegasus Hava yolu bagaj kuralları sayfasını ziyaret ederek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Pegasus Airlines Hakkında

Pegasus Hava yolları ülkemizde low cost olarak çalışan ve uygun fiyatları ile yolcularına ucuz seyahat etme şansı tanıyan en önemli firmalardan birisidir.  Low cost kavramı, Hava yolu bazı konularda tasarruf sağlayarak uçak bileti fiyatlarını daha ekonomik vermektedir. Hava yollarının fiyatlarını daha uygun hale getirmek için bagajsız seyahat alternatifi yanında uçak içi yiyecek gibi çeşitli hizmetleri extra olarak fiyatlandırmaktadır.

Türkiye’nin ilk özel hava yolu olması özelliğini de taşıyan Pegasus hava yolları, Sabiha Gökçen hava limanı merkezli iç ve dış hat hatlara zamanında kalkış politikası ile kısa ve orta uzaklıktaki hatlarda diğer hava yollarına nazaran uygun fiyatlı ulaşım sağlar. Pegasus Uçak bileti İnternet sitemizden online olarak kontrol edebilir dilerseniz telefon aracılığı ile bilet hattımızdan satın alabilirsiniz.

Hava yolunun filosunda bir çok uçak bulunmaktadır. Bunların adetini söyleyecek olursak 6 adeti İzair’in ve bir tanesi de Pegasus Asia firmasına ait olmak üzere farklı markalarda toplamda 58 adet uçağı bulunmaktadır. 1 tane b 737-400 52 tane b 737-800 5 tane a 320-21

Pegasus Koltuk Seçimi

Pegasus’ta koltuk seçimleri ücretli otomatik yapılığı zaman ücretsiz, el ile seçildiği zaman ücretli olarak yapılmaktadır. Koltuk Ücretleri değişiklik gösterebilmektedir. Uçuşunuzun güncel koltuk seçim ücretleri için lütfen bizi arayın.

İç hatlarda bir kişi fiyatları

 • Pencere yanı ve koridorlar 15 TL
 • Ön sırada bulunan koltuklar 17 TL
 • Ekstra diz mesafeli koltuklar ise 26 TL olarak ücretlendirilir.

Dış hatlarda bir kişi fiyatları

 • Pencere yanı ve koridorlar 87 TL
 • Ön sırada bulunan koltuklar 94 TL
 • Ekstra diz mesafeli koltuklar ise 126 TL olarak ücretlendirilir.