Anadolu Jet Bagaj Kuralları Hakkında

Anadolu Jet Bagaj Kuralları Hakkında

Anadolu Jet Bagaj Kuralları Hakkında

Anadolu Jet bagaj hakkı iç hatlarda ekonomik serbest bagaj hakki 15 kg‘dır.

Kabinde yanınızda bulundurmak istediğiniz el bagajınızın ağırlığının 8 kg ve boyutlarının 23 x 40 x 55 cm’yi geçmemesi gerektiğini lütfen unutmayınız. Bagajlarda akıcı (bal, reçel gibi), kırılabilecek veya yanıcı etki gösteren maddeler uçağa alınmaz. Bebek yolcuların 10 kg olarak bagaj hakları mevcuttur. Uçuş bitiminde hasarlı/kayıp bagajların tespitinde hava limanını terk etmeden kayıp eşya bölümüne başvurarak rapor tutturmanız gerekmektedir. Kabin içine bazı malzemelerinizi götüremezsiniz bunun önemli sebeplerinden birisi uçuş güvenliğidir.


Anadolu jet Uçak içine alınmayan şeyler

  • -Yaralamada kullanılabilecek tabanca gibi malzemeler
  • -Bıçak makas gibi yaralayabilecek sivri şeyler
  • -Spor malzemesi olup aynı zamanda zararlı olabilecek maddeler
  • -Zehirli olabilecek şeyler ayrıca patlama ihtimali olan malzemeler.

Kabin içine götürebileceğiniz sıkı miktarı havacılık kurallarına göre kısıtlanmıştır. Bunun sebebi ise 100 ml den fazla olan sıvılara patlayıcı düzenek kurulma riski dolayısıyla yolcu güvenliği için uygulanmaktadır. Bu kurallara göre kabin içine götüreceğiniz sıvı 100 ml yi geçmemeli 20*20 ölçülerinden büyük olmamalıdır. Ayrıca yanınızdaki sıvıların toplamı 1 litreyi geçmemelidir. Sıvıda kısıtlama aynı şekilde jel, losyon, sprey gibi maddelerde kısıtlamaya dahildir.

Anadolu Jet Bagaj hakkı ve Fazla Bagaj Ücretleri

Anadolu jet bagaj hakkı İç hatlarda iç hatlarda 15 kg, Kıbrıs uçuşlarında ise 20 Kg dır. Bebek yolcuların kilo hakkı ise 10 Kg‘dır.

Anadolu jet Fazla bagaj ücreti ise tek yön uçuşlarda kilogram başına 8 TL, aktarmalı uçuşlarda kilogram başına 10 TL’dır.


Anadolu jet El Bagajlarında Sıvı Madde Kısıtlaması

Kabin içinde sıvı madde taşımanız bazı kısıtlamalarla birlikte mümkündür. Örneğin taşımak istenilen maddeleri (jel, macun, parfüm, reçel, bal, sıvıyağ vb.) 1 litrelik, yaklaşık olarak 20×20 cm boyutlarında kilitli poşetlerde iyi muhafaza ettiğiniz takdirde taşınabilir. Ayrıca her bir ürünün maksimum 100 ml olması gerekir. İstisnai Durumlar ” Bebek yolcular için yalnızca uçuştaki ihtiyacı kadar bebek maması taşınabilir. ” Kullanımı zorunlu olan ilaçların taşınabilmesi için doktor raporu şart olmakla birlikte ilaçlar orjinal ambalajı ile taşınabilir.

Spor ekipman taşınması

Spor Ekipmanları yapılmaktadır ve ücretlidir. Paraşüt, dalgıç takımı, golf ya da kayak takımı gibi eşya türlerini arttırabiliriz. Her birinin kendine özel ücreti uygulanmaktadır. Ücretleri Anadolu Jet’ten kontrol edebilirsiniz. Ödemeleri hava limanında sağlanabilmektedir.

Özel ekipmanların taşınması

(Tekerlekli sandalye, oksijen tüpü..) yapılmaktadır. Tekerlekli sandalye ücretsiz olarak kabul edilir. Müzik aletleri ebatlar dahilinde kabine kabul edilebilir ya da ekstra koltuk satın almanız gerekebilir. Bebek arabaları ücretsiz olarak kabul edilir. Oksijen tüpü, soluma cihazı gibi ürünler ise farklı koşullar gerektirmektedir.


Kayıp ve hasarlı bagajlar

ise uçuştan hemen sonra hava limanından ayrılmamayı gerektirir. Hava limanından ayrılmadan Kayıp bagaj ofisine gitmelisiniz. Bagajınız ile ilgili sizden kimlik ve uçuş belgeleri istenecektir. Rapor tutulduktan sonra ise size gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır.

Daha fazla bilgi edinmek için Anadolujet iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.