Banka Puanları ile Uçak Bileti Satın alma

Banka Puanları ile Uçak Bileti Satın alma

Banka Puanları ile Uçak Bileti Satın almaGünümüzde pek çok banka, mil kazandıran kredi kartlarını kullanıma açmaktadır. Kullanıcılar, bu kredi kartları ile yaptıkları alışverişlerin karşılığında miller ve puanlar kazanabilmektedir. Ardından, bu milleri ve puanları pek çok hava yolu şirketinde uçak bileti olarak değerlendirebilmektedir. Bankalar, yıl sonunda ya da yılın farklı dönemlerinde kredi kartı puanlarını silebilir. Bu sebeple, biriktirilmiş olan puanların bu gibi dönemlerde kullanılması gerekecektir.

Bu sayfadaki aşağı konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Mil kazandıran kredi kartları aracılığı ile uçuş yapıldığı zamanlar da puan ve mil kazanmak mümkündür. Son zamanlarda oldukça yaygın olarak kullanılan bu sistem, özellikle çok sık seyahat eden kişiler tarafından talep görmektedir. Halihazırda kredi kartı kullanan ve çok sık seyahat eden kişiler, uçak biletlerini neredeyse bedavaya getirebilmektedir. Peki, hangi bankalar ve kartlar ile puan kazanmak mümkündür?
Bankaların uçak bileti puan sistemi, pek çok konuda benzerlik göstermektedir. Hemen hemen hepsi yapılan alışverişler karşılığında kullanıcılarına puan ve mil kazanma şansı tanımaktadır. Kazanılan puanlar ile uçak bileti satın almak da mümkündür. Uçak bileti puan sistemini kullanan çok sayıda banka bulunmaktadır. Garanti Bankası, bunlara örnek verilebilir. Garanti Bankası Miles & Smiles kartı, Türk Hava Yolları’nda kullanılmak üzere mil kazandırmaktadır.

İş Bankası Maximiles Puanları İle Uçak Bileti Alma

maximum kart uçak bileti

Bu kart ile yapılan alışverişler karşılığında kazanılan miller ile refakatçi ya da ödül bileti almak ya da uçuş sınıfını güncellemek mümkündür. İş Bankası Maximiles kartı ise, bölge ya da yolcu kotası bulunmaksızın uçak bileti fiyatının miktarı kadar mille ödeme şansı tanımaktadır. Kazanılan miller yurt içi uçuşlarında birebir, yurt dışı uçuşlarında ise 1.5 – 2 kat değerli bir şekilde kullanılabilmektedir.ING Pegasus Plus Kart ile Uçak Bileti

ing pegasus kart uçak bileti

ING Pegasus Plus Classis Kart, isminden de belli olacağı gibi Pegasus hava yolu şirketi ile çalışmaktadır. Bu kart ile yapılan alışverişlerden ve seyahat harcamalarından puan kazanmak mümkündür. Bir ekstre dönemi süresince kazanılacak olan maksimum uçuş puanı, kart limitinin %0.5’i kadar olacaktır.

Diğer Uçuş Puanı Veren Banka Kredi Kartları ile Uçak Bileti

Akbank Wings kredi kartı, Halkbank Parafly, YapıKredi Bankası Adios Kartı ve Teb Kartlar da uçuş puanı veren kartlar arasında yer almaktadır. Uçak bileti puan sistemini kullanan banka örnekleri elbette çoğaltılabilmektedir. Ancak en çok tercih edilen bankalar, yukarıda bahsi geçen bankalardır. Çok sayıda tercih edilmelerinin sebebi ise, diğer bankalara göre daha avantajlı seçenekler sunmalarıdır.
Alışveriş karşılığında mil ve puan kazandıran kredi kartlarının pek çok avantajı bulunmaktadır. Kazanılan puan ve miller ile yalnızca uçak bileti alışverişi değil, aynı zamanda başka ürün alışverişleri de gerçekleştirilebilir.

Uçak Bileti Ne Zaman Alınır sayfamızı ziyaret ederek konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hangi Kartların Mil Programı Daha Avantajlı ?

Bu sebeple, iki tip kredi kartı da avantaj sağlayacaktır. Ancak, mil ve puan kazandıran kartları kendi içlerinde karşılaştırabilmek de mümkündür. Örneğin; mil kazandıran kredi kartları, puan kazandıran kredi kartlarına kıyasla daha avantajlıdır. Kazanılan miller alışverişlerde de kullanılabilir durumda olsa dahi, milleri uçak bileti satın alma işlemlerinde kullanmak daha doğru ve avantajlı olacaktır.Buna ek olarak, pek çok hava yolu şirketi mil ile uçak bileti alındığı takdirde özel indirim ve kampanyalar da sunmaktadır. Yılda yalnızca bir kez bile seyahat ediyorsanız, mil kazandıran bir kredi kartı kullanmak puan kazandıran bir kredi kartı kullanmaya kıyasla daha fazla avantaj sağlayacaktır.
Kredi kartları aracılığıyla kazanılan puanlar ile uçak bileti satın alma oldukça kolaydır. Her hava yolu şirketi, kendi puanlama sistemine sahiptir. Hava yolu şirketlerinin resmi internet siteleri aracılığı ile gerçekleşen puan ile satın alma işlemleri herkes tarafından kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Kazanılan puanların kullanılabilmesi için hava yolu şirketlerinin resmi internet sitesinde üyelik girişi yapmak gerekir.Üyelik hesabına sahip olan kullanıcılar, kazandıkları puan ve milleri görüntüleyebilmekte ve hava yolu şirketinin veri tabanına iletebilmektedir. Üyelik girişi yapıldıktan sonra uçuş araması yapılmalıdır. Uçuş araması yapıldığında puan ile ödeme seçeneğine tıklamak gerekmektedir. Bu seçeneğe tıklandığında, uçuş fiyatları puan sistemi üzerinden hesaplanacaktır. Kullanıcılar, aynı zamanda kendi hesaplarında var olan puan miktarını da görüntüleyebilecektir. Puan sistemi ile tarifelendirilen uçak biletleri, yolcuların tercihine sunulmaktadır. Talep edilen uçuşlar seçilerek ödeme aşamasına geçilmesi gerekir.

Ödeme aşamasında, uçak biletini puan ile ödeme seçeneği tercih edilmelidir. Böylece, kazanılan puanlar ile uçak bileti satın alma işlemi tamamlanmış olur.
Kredi kartları aracılığı ile kazanılan puanlar, kontenjan sınırı olmaksızın alışveriş yapabilme imkanı tanımaktadır. Yolcuların talep ettikleri uçuşlarda boş yer olması halinde, kontenjana bağlı kalmaksızın uçak bileti satın alınabilmektedir. Yolcular, diledikleri takdirde birden fazla uçak bileti satın alabilmektedir. Hatta ve hatta, birden fazla uçak bileti satın alma işlemlerinde sıklıkla artı indirimler de uygulanabilmektedir.

Biriktirilen puan ve millerin kolay kullanımı, pek çok uçuşta geçerli oluşu, puan sisteminde bulunan ek indirimler gibi birçok olumlu özellik sebebi ile, günümüzde pek çok kişi bankaların puan ve mil kazandıran kredi kartlarına talep göstermektedir. Düzenli kullanımlarda kısa zamanda bile büyük kar sağlayabilen bu sistem hemen herkesin kullanımına açıktır.

Uçak Bileti Çocuk, bebek ve engelli indirimleri konusunda bilgi alabilirsiniz