Uçak Bileti Sınıfları


29Uçak bileti sınıf kodları; Promosyon, Ekonomi, Business ve First Class olmak üzere 4’e ayrılarak karşımıza çıkmaktadır. Yolculuk yapmak isteyen kişiler fiyatlara ve maddiyatınız doğrultusunda seçim yapma konusunda tercih sizlere bırakılmaktadır. Uçak bileti sınıf kodları maddi imkan ve öncelikler doğrultusunda değişiklik göstermektedir.Bu yazıda aşağıdaki konuları bulabilirsiniz. Aşağıdaki linklere tıklayarak direk ulaşabilirsiniz.Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Ancak hangi sınıf biletinden bilet alsanız da tek bir koltuğa oturma şansınız bulunmaktadır. Uçak bileti sınıf kodları hakkında detaylı araştırma yaparak sizlerle paylaşmak isteriz.Promosyon Sınıfı Uçak Bileti

Uçak biletinizi vaktinden önce satın aldığınızda daha az koltuk satışı olduğundan dolayı en ucuz sınıftan bilet satın alma imkanınız bulunmaktadır. Uçuş satışa açıldıktan sonra ilk bilet alanlar bu sınıftan faydalanabilirler. Promosyon Uçak Bileti Sınıfı bilet almanın ücret olarak avantajları olsa da malesef bazı dez avantajlarıda vardır. Bu dezavantajlar biletin iptal ve değişiklik durumunda esnek şartlara sahip olmamasıdır. Bir çok promosyon sınıfı uçak biletinde değişiklik ve iptal yapılamamaktadır. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi almanız için paragrafın sonuna link bıraktır.

Uçak Bileti İptali Nasıl Yapılır sayfamızı ziyaret ederek Tüm Hava Yollarının bilet iptal şartları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ( Economy Class)

online uçak bileti
En çok tercih edilen uçak bileti sınıf kodları arasında yer almaktadır. Bilet fiyatları ucuz ve kolay bulunabilmesi doğrultusunda birçok kişi tarafından ekonomi sınıfı tercih edilmektedir. Business Class ile arasında bulunan fark ise koltuk aralıkları ve koltuk sayıları olmaktadır. Diğer bir farkı ise bilet iptal ve değişiklik şartlarının promosyon sınıfa göre daha esnek olmasıdır.

Uçak Bileti Değişiklik sayfasını ziyaret ederek Tüm hava yollarının değişiklik şartları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz..

Günümüzdeki firmalar uçuş yoğunluğu yaşanmasından dolayı birçok havayolu şirketleri koltuk sayıları için bir çözüm arayışı içerisinde girmiş bulunmaktadırlar. Koltuk aralıkları firmalara göre değişiklik göstererek gündemimize gelmektedir.

Ancak genellikle araştırmalarımız doğrultusunda ortalama 28 ila 34 inç yani 71,1 – 86,3 cm koltuk aralığı ve koltuk genişliği ise 17 ila 33 inç yani 43,1 – 83 – 8 cm arasında değişkenlik gösteren faktörler arasında bulunmaktadır.Bu farklılıklar yolcular için her ne kadar önemsiz gibi gözükse de uzun yolculuklar için en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Unutmamalıdır ki rahat bir yolculuk yapmak sizin için en büyük avantajlar arasında bulunacaktır. Ekonomi sınıfı kısa mesafeli yolculuklar için ideal seçimler arasında yerini almaktadır.

Daha konforlu bir yolculuk isteyen kişiler diğer sınıfları da inceleme fırsatını yakalayabilirler. Ayrıca ekonomi sınıfında yeme içme ikramı ve fazla bagaj hakkı gibi birçok fırsat bulunmamaktadır.Ekonomi sınıfı, ucuz uçak biletleri ile seyahatinizi mümkün bir hale getiren uçuş sınıfları arasında yerini almaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı uçuşlarınız da ekonomi sınıfını kullanma hakkına sahipsiniz. Bütün hava yolu firmaları üzerinde ekonomi sınıfı bulunmaktadır.

Business Class Sınıfı Nedir ?

Business class ayrıcalıkları nelerdir ?

Business Class sayfasını ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilir ve Business Class bilet satın alabilirsiniz.

İş insanı sınıfı genellikle karşımıza Business Class sınıfı olarak çıkmaktadır. Bu sınıfta bazı firmalar da koltukların yatay pozisyona getirme imkânı bulunmaktadır. Ancak bu imkanı sağlayamayan firmaların da koltuklarının daha rahat ve konforlu olması dikkatleri çekmektedir. Ayrıca kaliteli yastık dahi bulunmaktadır. Business Class sınıfı perde ile ayrılmış bir bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yolculuk esnasında birbirinden farklı yiyecek ve içecek ikramı yapılmaktadır. Birçok kişi tarafından tercih edilmemektedir. Ancak uzun yolculuk yapacak kişilerin vazgeçilmezleri arasında bulunan sınıflar ile karşımıza çıkmaktadır. Konforu ve hizmetleriyle birlikte yolcuların rahatlığı hedeflenmektedir.Ayrıca havayolu seyahatlerinde, maddi durumuzun el vermesi durumunda konforlu Business Class sınıfından bilet satın almanız mümkündür. Özellikle uzun yolculuk yapacak olan kişiler tarafın tercih edilmesiyle birlikte yurt dışı uçuşlarında birçok yolcu daha fazla konforlu yolculuk yapmak için Business Class sınıfını tercih etmektedir.

Bu sınıf ekonomi sınıfından ücretleri daha yüksek olarak karşımıza çıkmasına rağmen uçak içerisinde bulunan ikramlar ve hizmetler farklı bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca daha fazla bagaj hakkına sahip olma imkânınız bulunmaktadır. Ekonomi sınıfında yer bulamayan kişiler genellikle Business Class sınıfını tercih etmektedir.

Birinci Sınıf Uçak Bileti( First Class )

Birinci sınıf genellikle First Class sınıfı olarak karşımıza çıkmaktadır. Uçak seyahatlerinizin en konforlu ve en üst noktası olabilecek sınıflar arasında yerini almaktadır. Bu sınıfta genellikle çok zenginler ve ünlüler bulunmaktadır. Hava yollarında bu hizmeti veren firmalar aklınıza gelebilecek her türlü imkanı sağlamaktadır. Kişisel televizyon, buzdolabı ve daha fazlası için First Class sınıfını tercih etmeniz gerekmektedir.

Uçak Bileti Sınıf Kodlarından Hangi Sınıfı Seçmeliyim?

Bütçenize göre kendinizi ayarlayabileceğiniz birçok sınıf ile seçiminizi yapabilirsiniz. Maddi açıdan kendini daha güvenli hisseden kişiler için ve konfor düşkünü olan kişiler için birinci sınıf en ideal seçimler arasında bulunmaktadır. Ancak bu sınıf için maddi durumunuzun en üst seviyede olması gerekmektedir.Ancak iş sınıfında bulunan kişiler için ve yine konfor düşkünü olan kişiler için maddi açıdan daha rahat olmayı hedeflemek adına Business Class sınıfını tercih etmeniz mümkündür. Maddi durumu çok iyi olmayan kişiler için ise en ideal tercihler arasında ekonomi sınıfı yer almaktadır.

[WPSM_AC id=27069]

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir