Sunexpress Hava yolları Bagaj Kuralları

Sunexpress Hava yolları Bagaj Kuralları

Sunexpress Hava yolları Bagaj Kuralları

Sun Express dış hat uçuşların da tarifelere göre 20 ila 40 kg arasında bagaj taşınmasına müsaade eder. İç hat uçuşlarında ise yine uçuş tarifesine göre 15 ila 25 kg olarak belirlenmiştir. Sun express uçak bileti kullanarak aktarmalı uçuş yapacaksanız, dış hat uçuşlar için geçerli olan bagaj limitleri geçerlidir.

Sun Express bagaj hakları farklılık göstermektir. Farklılıklar ise biletin dahil olduğu paket ve güzergah ile alakalıdır.Sun Express serbest bagaj hakları

 • SunEco : İç hat uçuşlarda 15 Kg dır.
 • SunClassic : İç hat uçuşlarda 20 Kg dır.
 • SunPremium: İç hat uçuşlarda 25 Kg dır.

bagaj hakları bulunmaktadır. Bagaj hakları güzergaha göre değişiklik gösterebilir.

Türkiye girişli/çıkışlı uçuşlarda bagaj hakkı

 • Antalya, Alanya/Gazipaşa, Bodrum, Dalaman hatları için  SunEco 20 kg, SunClassic 25 kg, SunPremium 30 kg olarak belirlenmiştir.
 • Türkiye’deki tüm diğer varış noktaları için ise SunEco 30 kg, SunClassic 35 kg, SunPremium 40 kg olarak bagaj kullanabilirsiniz.

Almanya çıkışlı girişli uçuşlarda bagaj hakkı

 • Mısır, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Kanarya Adaları, Fas, İspanya, Tunus, Kıbrıs‘ ın yanında ayrıca Türkiye: Antalya, Alanya/Gazipaşa, Bodrum, Dalaman hatları için SunEco 20 kg, SunClassic 25 kg ve SunPremium 30 kg olarak belirlenmiştir.
 • Türkiye’deki tüm diğer varış noktaları için ise SunEco 30 kg, SunClassic 35 kg, SunPremium 40 kg olarak bagaj kullanabilirsiniz.

Not: Aktarmalı uçuş kullandığınızda fazla olan bagaj hakkınız olan yani uluslararası uçuşun bagaj hakkı geçerli olur.

El Bagajı

Yanınıza alabileceğiniz bagaj maksimum 6 kg ağırlığında ve 55 x 40 x 20 cm boyutlarını aşmayan bagajlar taşınmasına izin verilmektedir.


Sun Express fazla bagaj ücretleri

Fazla Bagaj Bagaj limitlerinin dışında bir bagajınız varsa spor malzemelerini taşımak istiyorsanız, Rezervasyon yaptırılması veya Sun Express Hava Yolu şirketinin sunduğu ekstra bagaj paketlerinden birini satın alınması gerekmektedir. Ek bagajlarla ilgili detayları Sun Express sayfasından ulaşabilirsiniz.

 • Dış hatlarda fazla bagaj için alınan ücret  € 10 (Euro) ‘dur.
 • İç hatlarda fazla bagaj için alınan ücret 6 TL’dir.

İsterseniz fazla bagajı paket olarak alarak daha ucuza getirebilirsiniz. 5,10,15,20 Kg şeklinde paketler satılmaktadır.

 • İç hat uçuşlarında sırasıyla 15, 30, 45, 60 TL olarak ücretlendirilir.
 • Dış hat uçuşlarında ise sırasıyla 15, 30, 45, 60 € (Euro) olarak ücretlendirilir.

Spor Malzemeleri ve Özel Bagaj

Özel bagaj içerisine bisiklet, kayak, golf takımı, dalış malzemeleri, tenis ya da paten malzemeleri gibi eşyalar girmektedir. Bu madde içerisinde çok fazla ürün girmektedir. Taşımak istediğiniz ürün için ekstra bir ücret ödemeniz gerekir. Bazı ekipmanlarda önceden bilgi verilmesi gerektiği için Sun Express ile iletişime geçerek işlem yapmanız sağlıklı olacaktır.

Sun Express El Bagajlarında Sıvı Madde Kısıtlaması

Kabin içinde sıvı madde taşımanız bazı kısıtlamalarla birlikte mümkündür. Örneğin taşımak istenilen maddeleri (jel, macun, parfüm, reçel, bal, sıvıyağ vb.) 1 litrelik, yaklaşık olarak 20×20 cm boyutlarında kilitli poşetlerde iyi muhafaza ettiğiniz takdirde taşınabilir. Ayrıca her bir ürünün maksimum 100 ml olması gerekir. İstisnai Durumlar ” Bebek yolcular için yalnızca uçuştaki ihtiyacı kadar bebek maması taşınabilir. ” Kullanımı zorunlu olan ilaçların taşınabilmesi için doktor raporu şart olmakla birlikte ilaçlar orjinal ambalajı ile taşınabilir.

Sun Express Evcil hayvanların taşınması

Evcil hayvan için önceden (en az uçuştan 3 gün öncesi) rezervasyon yapılması gerekir. Her hayvan uçuşa kabul edilmemektedir. Kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızı taşıyabilirsiniz. 8 kg ve altı hayvanlar kabin içerisinde seyahat ederken 8 kilo üstü hayvanlar kafesiyle beraber hayvan kompartımanında seyahat edebilirler. Sahibi olmadan hayvan taşımacılığı yapılmamaktadır. Evcil hayvan rezervasyonu yapılırken sizden hayvana ait bazı bilgiler istenecektir. Cinsi, yaşı, ağırlığı, kafes ebatları gibi hayvana ait bütün bilgileri yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.

Kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Detaylı bilgiyi müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.

Kayıp ve Hasarlı Bagaj

Kayıp bagaj için de belirli uygulamalar yapılmaktadır. Bagajınızda herhangi bir hasar ya da bagajınızın kaybolma durumu mevcutsa “Kayıp Eşya Ofisine (Lost and Found)” gitmelisiniz. Bu işlemi hava limanından ayrılmadan yapmanız gerekmektedir. Rapor tutulacak ve gerekli işlemler yapılacaktır. Kayıp ve hasarlı bagaj durumunda kullanmak için bazı belgeler sizden istenecektir. Uçuş kartı ya da kimlik beyan ettiğiniz belgeleri yanınızdan ayırmamaya özen gösterin.NOT: Para, ziynet eşyalarınız gibi değerli malzemelerinizi el bagajında yanınızda bulundurmanız daha güvenli olacaktır. El bagajı ise sizin sorumluluğunuzdadır. Kaybolduğunda firma bunu karşılamamaktadır. Serbest bagaj içerisinde daha çok yanınıza alamayacağınız ve maddi olarak daha düşük değerde olan eşyaları bulundurmanız faydalı olacaktır. Ayrıca bagajınızı kendiniz hazırlamaya özen gösterin, farklı biri hazırlıyorsa da son bir kontrol yaparak hava limanında bulunmak yararlı olacaktır.

Daha fazla bilgi için Sun Express iletişim sayfamızı ziyaret ederek müşteri temsilcilerimiz ile temasa geçebilirsiniz.