Sun Express Uçak Bileti İletişim

Sun Express İletişim Telefon Numarası 0850 500 0 777 dir. Sun Express Telefon Numarasını arayarak uçak bileti satın alabilir, bilet değişikliği gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

sun uçak bileti iletişim

Sun Express İletişim Telefon Numaraları

Sun Express iletişim numarası 0850 500 0 777 dir. Sun Express Çağrı Merkezi üzerinden uçak bileti satın alma ve değişiklik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sun Express İletişim (0850) 500 07 77
Sun Express Uçak Bileti Telefon (0850) 500 23 11
SunExpress Müşteri Hizmetleri (0850) 500 0 737
Sun Express Telefon Numarası (0850) 707 03 78

Bilet İşlemleri 5502 Türsab Numarası ile Aymila Turizm Seyahat Acentesi Üzerinden Yapılmaktadır.

Bu Yazımızda aşağıdaki konularda detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Sun Ekspress İletişim ile Yapılabilen İşlemler

Sun Express Çağrı Merkezi hattımızdan aşağıdaki işlemleri yaptırabilirsiniz.

 • Sun Express Uçak Bileti Satın Alabilirsiniz.
 • Bilet Fiyatları Sorgulayabilirsiniz.
 • Bilet değişikliği yapabilirsiniz.
 • Bilet iptal işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
 • Koltuk seçimi yapabilirsiniz.
 • Uçak içi ücretli ikram satın alabilirsiniz.

Sun Express Fazla Bagaj sayfasını ziyaret ederek Bagaj konusunda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sun Express Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası 0850 500 0 777

İletişim numarasını arayarak telefon aracılığı ile Sun Express uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Sunexpress özellikle Akdeniz bölgesine ve Spesifik yurt dışı uçuşları ile markalaşmış bir firmadır. Özellikle Almaya – Türkiye arasında bir çok ilden aktarmasız olarak karşılıklı uçuşları bulunması ile de uçuş taleplerinin bir çoğunu karşılamıştır. Sun express iletişim size bu lokasyonların bilgilerini aktarmak ve biletleme işlemlerinizi pratik hale getirmek için kurulmuştur. Ücretsiz çağrı merkezimizi arayarak biletleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sun Express hava yolları İzmir merkezli ülkemizin önemli firmalarından bir tanesidir. Sun express uçuşları ile ilgili bilgi almak, uçak bileti satın almak ya da sahip olduğunuz uçak biletinin değişiklik ve iptal gibi konularda müşteri hizmetleri numaralarımızdan bize ulaşarak tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bilet hattımızda telefon ücreti olarak yerel ücretlerle ücretlendirilmektedir. Telefon ücreti olarak ekstra bir ücret tahsil edilmemektedir. Bilet hattından yapabileceğiniz tüm işlemler yazımızın devamında detaylı olarak bilgi verilmiştir.

Bu işlemlerin dışında bazı işlemler içinde Sun Express Müşteri Hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bizi aradığınızda eğer yetkili olduğumuz bir işlem olmadığını anlarsak sizi yetkili müşteri hizmetleri numarasına yönlendiririz ve işlemlerinizin yapılması için size elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışırız. Bu gibi durumlarda anlayışınız göstereceğinizi umuyoruz.

1989 yılında Türk Hava Yolları ve Alman merkezli Lufthansa şirketleri tarafından açılan SunExpress, 1990 yılında uçuş serüvenine başlamış ve ilk uçuşunu Almanya’ya gerçekleştirmiştir. Daha çok popüler tatil destinasyonlarına uçuş gerçekleştiren SunExpress, Türkiye’nin tatil havayolu şirketi olarak anılır. Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden ikisi tarafından kurulan SunExpress 2018 yılında dünyanın en iyi beşinci havayolu şirketi seçilmiştir.

Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere sayısız destinasyona uçuş gerçekleştiren SunExpress kaliteli ve güvenli hizmetiyle ülkemizin en çok tercih edilen havayolu şirketlerinin başında gelir. Türkiye’de merkezi Antalya olan şirket 86’sı dış hat ve 352’si iç hat olmak üzere haftada 838 tarifeli uçuş gerçekleştiriyor.

Uygun fiyatlı uçuş fırsatı sağlayan SunExpress, sizler için her an hizmet sağlıyor. 7/24 ulaşabileceğiniz SunExpress iletişim numarası ile SunExpress müşteri temsilcisine bağlanabilir, şikâyet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz. Aynı zamanda uçak bileti rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilir, uçuş öncesi biletinizle ilgili sorularınıza cevap alabilir, uçuş sonrası şikâyet ve önerilerinizi bildirebilirsiniz. Doğrudan bağlantı aracılığı ile işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebileceğiniz gibi, SunExpress mobil uygulamasını da telefonunuza indirerek kolay yoldan bilet satın alabilir veya rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan havayolu şirketi uçuş sırasında olduğu gibi öncesinde de aklınıza takılan sorular ve sonrasında yaşanılan sorunlarla da özel olarak ilgilenmekte ve sorunlarınıza en kısa sürede çözüm getirmektedir.

SunExpress İletişim Telefon Numaraları

Dünyanın en iyi beşinci tatil havayolu şirketi olan SunExpress, Türkiye’nin ise en uygun fiyatlı havayolu şirketlerinden biridir. Kuruluşundan bu yana müşterilerinin güvenini kazanıp cazip bir ulaşım imkânı sunan şirket, alanında sayısız ödüle layık görülmüştür. Uçuş sırasında müşterilerine gösterdiği özenin ve ilginin yanı sıra uçuş sonrası sorunlar ve öncesi sorularınıza en kısa sürede çözüm getirebilmek adına SunExpress iletişim yöntemlerine son derece önem vermektedir.

Müşterilere en iyi şekilde yardımcı olabilmek adına deneyimli müşteri temsilcileriyle çalışmayı ilke edinmiş olan şirket Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden ulaşabileceğiniz çağrı merkezi numarasıyla kesintisiz iletişimi mümkün kılar. Geniş iletişim ağı sayesinde hem WhatsApp hem de Facebook üzerinden rezervasyon yaptırabilme fırsatı sunar. Müşterilerine Amazons Alexa ile uçuş rezervasyonu olanağı sunan şirket bu alanda öncü olmanın gururunu yaşar.

Uçuş öncesi ve sonraki tüm sorunlarınıza kısa sürede çözüm üreten 0850 ve 444 ile başlayan SunExpress müşteri hizmetleri ile kesintisiz iletişim kurabilirsiniz.

SunExpress İletişim 444 Numarası Nedir?

Havacılık sektörünün en önemli temsilcilerinden biri olan SunExpress, yurtiçi ve yurtdışına gerçekleştirdiği aktarmasız uçuş seferleriyle müşterilerine hizmet vermektedir. Türk-Alman ortaklığında kurulan şirketin Türkiye’deki merkezi ülkemizin turizm başkenti Antalya’dır. Gün geçtikte Avrupa ve Türkiye arasındaki uçuş sayısını arttıran şirket 30 yılı aşkın süredir müşterilerine başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.

Müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına olumlu veya olumsuz tüm geri dönüşleri dikkate alarak kendini sürekli yenileyen şirket tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Bu bağlamda müşterileri ile olan iletişim kanallarına da son derece önem vermektedir. SunExpress iletişim 444 numarasını ve 0850 500 0 777 numarası üzerinden müşteri temsilcisine bağlanabilir, yapmak istediğiniz işlemi kısa sürede sonlandırabilirsiniz.

Geniş iletişim kanalları ile müşterileriyle doğrudan alakadar olabilmesi ve aynı zamanda sorunlarınıza kısa sürede çözüm getirebilmesi nedeniyle geniş bir müşteri potansiyeline sahiptir. Yolcuların sadece bir telefon uzağında olan 0850 500 0 777 numarası, SunExpress WhatsApp hattı ve Facebook iletişim kanallarıyla SunExpress iletişim sizlere en iyi şekilde hizmet verir.

SunExpress İletişim 0850 Numarası Nedir?

Akdeniz bölgesi ve spesifik yurtdışı uçuşları ile ön plana çıkmış bir firma olan SunExpress özellikle Almanya–Türkiye arasında gerçekleştirdiği aktarmasız uçuşlar nedeniyle çok fazla tercih edilir. Bu uçuşlar hakkında bilgi almak isteyenlere yardımcı olmak ve bilet işlemlerini pratik hale getirmek için kurulan SunExpress iletişim ücretsiz bir şekilde hizmet verir.

SunExpress uçuşları ile ilgili bilgi almak, bilet rezervasyon işlemlerini gerçekleştirmek, uçak bileti satın almak, sahip olduğunuz biletle ilgili iptal ve değişim işlemlerini gerçekleştirmek, görüş ve şikâyetlerinizi bildirmek için 0850 500 0 777 numaralı SunExpress çağrı merkezini arayarak SunExpress müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz. Bu görüşmeler sırasında operatörünüzün şebeke içi aramalarda belirlediği ücret dışında herhangi bir ücret talep edilmez.

Sadece bir telefon uzağınızda olan SunExpress iletişim 0850 numarasını arayarak uçuş işlemlerinizi en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

SunExpress İç Hatlar Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Emniyetli, hızlı ve kalitede öncü havayolu şirketlerinden biri olan SunExpress Avrupa standartlarında vermiş olduğu hizmetle müşterilerinin her yolculukta memnun bir şekilde ayrılmasını sağlar. Müşterilerinin uçuş öncesi ve sonrası her an memnun olmasını ön olanda tutan SunExpress iletişim kanallarına son derece önem verir.

Sadece bir telefon uzağınızda olan SunExpress müşteri hizmetleri numarasını arayarak uçuş hakkında bilgi alabilir, her türlü problemlerinizi dile getirebilir, bilet işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de Antalya merkezli havayolu şirketi olan SunExpress, Türkiye’nin her yerinden ulaşabileceğiniz 0850 500 0 777 telefon numarasıyla kesintisiz iletim kurabilmenizi sağlar.

Geniş iletişim ağı ve deneyimli personeli ile müşterilerini soru ve sorunlarına kısa sürede çözüm getiren SunExpress iletişim ile tüm işlemlerinizi gerçekleştirerek sorunsuz bir uçuşa hazır olabilirsiniz.

SunExpress Dış Hatlar Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Bir diğer ayağı Avrupa’da olan uygun fiyatlı havayolu şirketi SunExpress geniş bir müşteri potansiyeline sahiptir. Tıpkı iç hatlarda olduğu gibi dış hatlar müşteri hizmetleri ile de müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeyi ilke edinmiş olan SunExpress Avrupa’daki müşterilerine de en hızlı ve kaliteli hizmeti verebilmek için iletişim numarasına sahiptir.

Direkt bağlanabilme imkânı sunan SunExpress müşteri hizmetlerine doğrudan bağlanarak en kısa sürede bilgi edinebilir, bilet rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Avrupa’nın pek çok noktasına gerçekleştirmek istediğiniz uçuşların için arayabileceğiniz 0850’li SunExpress dış hatlar müşteri hizmetleri numarası yoğun talebe rağmen müşterilerinin sorunlarına en kısa sürede çözüm getirmektedir.

Uçuş öncesinde ve sonrasında 7/24 ulaşabileceğiniz SunExpress müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek rezervasyon işlemlerini gerçekleştirebilir, satın aldığınız bilet üzerinde değişiklik yapabilir, uçuş saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

SunExpress Ücretsiz İletişim Telefon Numarası

Almanya Frankfurt ve Antalya merkezli hem Avrupa’nın hem de Türkiye’nin önemli havayolu şirketlerinden biri olan SunExpress uçuşları ile ilgili bilgi almak, uçak bileti satın almak ya da sahip olduğunuz bilet ile ilgili değişiklik ve iptal gibi konularda 0850 500 0 777 numaralı Sun Express müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

SunExpress iletişim merkezi ile gerçekleştirdiğiniz görüşmeler sabit hat tarifeniz üzerinden ücretlendirilir ve ekstra ücret tahsil edilmez. Birçok havayolu firmasından farklı olarak ücretsiz iletişim hizmeti veren SunExpress yolcularını gidecekleri yere hem en ucuz ve konforlu şekilde götürür hem de uçuş öncesinde ve sonrasında karşılaşılan problemlere ve yapmak istenilen işlemlere en kısa sürede karşılık verir. Direkt bağlanma hattı ile bilet işlemlerinde büyük kolaylık sağlayan firma, keyifli bir seyahat deneyimi için de en doğru adrestir.

SunExpress Bilet Satış Noktaları Telefon Numarası

Türkiye’nin tatil destinasyonlarına en çok uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi SunExpress’in, Avrupa merkezi Almanya, Türkiye merkezi ise ülkemizin tatil başkenti Antalya’dır. Çoğunluğu Avrupa olmak üzere dünyanın birçok noktasına uçuş gerçekleştiren SunExpress, dünyanın en büyük havayolu şirketleri arasında yerini almıştır.

Merkezi Antalya olmak üzere yoğun olarak İstanbul Havalimanı ve İzmir Havalimanı olmak üzere birçok şehre ve ülkeye direkt uçuş gerçekleştiren SunExpress firmasının tüm havalimanlarında SunExpress bilet satış ofisleri bulunmaktadır. Bilet satın alma işlemlerinizi yüz yüze bilet satış ofislerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi, vakit kaybetmeden günün her saatinde ulaşabileceğiniz 0850 500 0 777 no’lu SunExpress müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Birçok işlemin internet ve telefon üzerinden gerçekleştirildiği günümüzde bilet işlemleri de bilet satış ofisleri yerine çoğunlukla 0850 500 0 777 numaralı SunExpress ücretsiz çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirilir. Ancak bu yolu tercih etmeyen ve direkt temsilciyle yüz yüze iletişime geçerek bilet işlemlerini gerçekleştirmek isteyen müşteriler bulunmaktadır. Bunun için yapılması gereken şehrinizde bulunan bilet satış ofisine gitmektir.

            İzmir SunExpress İletişim – İzmir SunExpress Şubesi Telefonu

Türkiye’nin yüksek turizm potansiyeline sahip kentlerinden biri İzmir, İstanbul ve Ankara’dan sonra ülkemizin üçüncü büyük kentidir. Hem sanayi hem de turizm açısından gelişmiş bir şehir olan İzmir’in havayolu trafiğinin yoğun olması da kaçınılmazdır. İzmir kalkışlı ve inişli birçok sefer düzenleyen SunExpress İzmir kentinde en çok tercih edilen havayolu firmalarının başında gelir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda bulunan SunExpress 0850 500 0 777 numaralı müşteri iletişim telefonunu arayarak İzmir kalkışlı ve inişli tüm uçuşlarla ilgili bilgi alabilir, rezervasyon yapabilir, bilet iptal ve değişiklik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

7/24 iletişime geçebileceğiniz 0850 500 0 777 numaralı İzmir SunExpress şubesini arayarak bilet satış ofisine gitmenize gerek kalmadan işleminizi kısa sürede gerçekleştirebilir; hem bütçenizden hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. Aynı zamanda SunExpress resmi sitesinden ve SunExpress WhatsApp hattından da aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ankara SunExpress İletişim – Ankara SunExpress Şubesi Telefonu

Türkiye’nin ikinci büyük şehri başkent Ankara, hem yurt içi hem de yurt dışı uçuş trafiğinin en yoğun olduğu şehirlerin başında gelir. Hem iş ziyaretleri hem bürokratik ziyaretler hem de turizm gezilerinin yoğunlukta olduğu Ankara’ya her gün on binlerce kişi hava yolu ile ulaşım sağlamaktadır. Bu ulaşım ağları içerisinde yer alan SunExpress firması Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerine düzenlenen direkt uçuş seferleriyle hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlamaktadır.

Gerçekleştireceğiniz uçuş seferleri hakkında bilgi almak ve işlem yapmak istiyorsanız Kolay bilet hattı üzerinden pratik bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 0850 500 0 777 numaralı Ankara SunExpress iletişim hattı ile sorunlarınıza en kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.

Yoğun bir uçuş trafiğine sahip olan Ankara Esenboğa Havalimanı iniş ve kalkışlı birçok firmanın uçuşlarını gerçekleştirdiği önemli bir üstür. Ülkemizin merkezi konumunda olması ve nüfus yoğunluğu nedeniyle yoğun bir uçuş trafiğine sahip olan Ankara, SunExpress firmasının da yoğun olarak niş ve kalkış yaptığı destinasyonlardan biridir. Ankara SunExpress şubesi telefonu ile firmanın Ankara üzerinden aktarmasız gerçekleştirdiği uçuşlar hakkında bilgi alabilir, bilet satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul SunExpress İletişim – İstanbul SunExpress Şubesi Telefonu

Türkiye’nin en yoğun hava trafiğine sahip olan kenti hiç şüphe yok ki İstanbul’dur. Aynı zamanda iki hava alanına sahip olan tek şehirdir. Hem iç hatlar hem de dış hatlar uçuşlarının yoğun bir şekilde gerçekleştiği İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı SunExpress tarafından gerçekleştirilen direkt uçuşların da merkezi konumundadır.

Hem kalabalık nüfus, hem de turist yoğunluğu nedeniyle SunExpress iletişim hattının en yoğun olduğu bölge İstanbul SunExpress şubesidir. Türkiye’nin her yerinden sadece bir telefonla ulaşabileceğiniz 0850 500 0 777 SunExpress telefonunu arayarak hem iç hem de dış hat uçuşları ile ilgili tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa ve Asya kıtasını birbirine bağlayan İstanbul, dünyanın en önemli şehirlerinden biridir. Hem turizm hem de ticaret açısından stratejik bir konumda olması nedeniyle yoğun yolcu trafiği görülür. İstanbul’da bulunan her iki havalimanı da ülkemize gerçekleştirilen uçuşların büyük bir bölümünü karşılar.

İstanbul Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı kalkış ve inişli tüm uçuşlarınız için 7/24 hizmet veren İstanbul SunExpress iletişim hattını arayabilirsiniz.

Antalya SunExpress İletişim – Antalya SunExpress Şubesi Telefonu

Doğal güzellikleri ve tarihiyle ülkemizin en önemli turizm kentlerinden biri olan Antalya yoğun bir şekilde yabancı turistler tarafından tercih edilir. Ülkemizin turizm başkenti Antalya’ya gerçekleştirilen uçuşların büyük bir bölümünü SunExpress firması gerçekleştirmektedir.

Antalya merkezli bir havayolu şirketi olan SunExpress, özellikle yurt dışı inişli ve kalkışlı uçuşlarda uygun fiyat alternatifleri, uçuş sırasında sağladığı konfor ve müşteri iletişim kanallarının üst düzey olması nedeniyle hem turistler hem de bölge halkının öncelikli tercihidir. Antalya kalkışlı ve inişli uçuşlarınız hakkında bilgi almak, var olan biletinizle ilgili değişiklik yapmak, görüş ve önerilerinizi bildirmek için Antalya SunExpress iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Antalya inişli veya kalkışlı uçuşlarınız için öncelikle eksiksiz bir şekilde bilet işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Bilet işlemlerinizi kolay bir şekilde tamamlayabilmek için, SunExpress Antalya bilet satış noktalarını ziyaret edebilirsiniz. Ancak bu işlem vakit kaybına neden olacağı için 0850 500 0 777 numaralı Antalya SunExpress müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz.

Tek bir numarayla ulaşabileceğiniz Kolay bilet hattından bilet alımı yapabilir, rezervasyon ya da bilet değişikliği gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon ile Nasıl Sun Express Uçak Bileti Satın Alınır ?

sun express iletişim

Yazımızda bahsettiğimiz üzere çağrı merkezimizden bir çok işlem yapılabiliyor. Bunlardan bir tanesi olan uçak bileti satın alma işlemi hakkında size daha detaylı bilgiler vereceğiz.

SunExpress ile dünyanın birçok ülkesine aktarmalı ve aktarmasız uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle yapmanız gereken bilet satın alma işlemini gerçekleştirmektir. SunExpress çağrı merkezinden yapılabilecek işlemlerden bir tanesi de bilet satın alma işlemidir.

SunExpress uçak bileti almak için SunExpress online sitesini kullanabilir, mobil uygulamadan giriş yapabilir, bilet satış ofislerine gidebilirsiniz. Tüm bunlardan daha hızlı ve daha kolay olan bir diğer yol SunExpress çağrı merkezini aramaktır. Uçuş sırasında vermiş olduğu hizmetlerle müşterilerin beğenisini kazanan SunExpress, SunExpress iletişim hattıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Sun express iletişim hattından uçak bileti satın alırken 0850 500 0 777 numaralı telefon numarasından bizi aramanız gerekmektedir. Bu numara telefonunuzun yerel ücretleri ile ücretlendirilmekte ve ekstra bir ücret talep edilmemektedir. Bilet hattını aradıktan sonra karşınıza çıkan müşteri temsilcisi sizi karşılayacak ve kalkış noktası, varış noktası uçuş tarihi ve kişi sayısı gibi bilgileri edindikten sonra sizin için tüm hava yollarını karşılaştıracak ve tercih ettiğiniz saat ve fiyata göre size uçuş alternatifleri hakkında gerekli bilgiyi iletecektir.

Uçuş alternatifleri içerisinden tercih edeceğiniz uçuşu seçerek isim, soyisim, telefon numarası ve tc kimlik numarası gibi bilgileri sizden talep ederek sisteme girişi yapılacaktır. Daha sonra son adımda kredi kartı numaranızı güvenli tuşlama sistemi ile girerek uçak biletinizi satın almış olursunuz. Dilerseniz uçak biletiniz mail adresinize ve telefonunuza Sun express iletişim çalışanlarında sms olarak gönderilecektir.

Telefon ile SunExpress Uçak Bileti Nasıl Değiştirilir?

SunExpress bilet değiştirme, bilet satın alma ve erteleme gibi işlemlerinizi SunExpress çağrı merkezi iletişim hattı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 7/24 hizmet veren SunExpress 0850 500 0 777 numaralı çağrı merkezi hattı müşterilerin memnuniyetini ön planda tutarak tüm soru ve görüşlere en kısa sürede çözüm getirmektedir. SunExpress uçak bileti değişim işlemleri yurt içi ve yurt dışı olmak üzere farklı yöntemlerle gerçekleştirilir.

Yapılacak olan değişiklik ya da iptal gibi işlemlerde uçak biletinin ait olduğu sınıf önemlidir. SunEco bilet uçuştan 6 saat öncesine kadar değiştirilir ancak 60 TL kesinti uygulanır. SunClassic bilet uçuştan bir hafta önceye kadar değiştirilir ve bilet tutarının % 50’si kesilir. SunPremium bilet ise yurt içi uçuşlarda 6 saat, yurt dışı uçuşlarda ise 1 hafta önceye kadar değiştirilebilir.

Bilet değişiklik işlemlerini gerçekleştirmek için istediğiniz an SunExpress çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilciniz sizden bilet numaranızı isteyecektir. Kodu verdikten sonra biletinizle ilgili yapmak istediğiniz işlemi temsilciye iletmeniz gerekir. SunExpress bilet değişim işlemleri ekstra ücret kapsamındadır ve belli kurallar dâhilinde gerçekleştirilir.

Yapacağınız işlemin uçuştan kaç saat ve kaç gün önce gerçekleştirildiği önemlidir. İşlem sırasında tahsil edilen ücret yurt içi ve yurt dışı olmak üzere farklılık gösterir. Ne kadar komisyon alınacağı hakkında bilgiye ve biletinizi uçuştan ne kadar zaman önce değiştirebileceğiniz bilgisine SunExpress müşteri iletişim merkezini arayarak ulaşabilirsiniz.

Telefon ile SunExpress Check-in Nasıl Yapılır?

Check-in işlemleri dış hat uçuşlarda uçuştan 2,5 saat önce başlayıp 45 dakika öncesine kadar devam ederken; iç hat uçuşlarında uçuştan 2 saat önce başlayıp son 30 dakikaya kadar devam eder. Bu sürelerin dışında check-in işlemi yapılması mümkün değildir.

Check-in işlemleri süresinde havalimanında olamayacak olan yolcular telefon ile SunExpress check-in nasıl yapılır sorusunu merak etektedir. İnternet ve mobil uygulamaların yaygın olmadığı zamanlar check-in işlemleri havalimanlarında yapılırken günümüzde online check-in işlemleri daha çok rağbet görmektedir. SunExpress online check-in işlemi için Türkiye’den kalkan uluslararası uçuşlarda uçuştan 36 saat öncesinden 1 saat öncesine kadar yapılabilir. İç hat uçuşlarında ise uçuşlardan 30 dakika öncesine kadar yapılabilir.

SunExpress online check-in işlemi SunExpress mobil uygulamasından gerçekleştirilir. Telefonunuza indireceğiniz uygulamaya girerek gereken yerlere rezervasyon/e-bilet numaranız, soyadınız ve adınızı giriş yaparak sadece birkaç dakikada check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşleminiz sonrasında size SMS ya da e-mail yolu ile onay mesajı gönderilecektir. Onay mesajının ardından check-in işleminiz tamamlanmış olur.

SunExpress Çağrı Merkezi Hizmetleri

SunExpress Türkiye çağrı merkezi numarası 0850 500 0 777’dir. SunExpress çağrı merkezi numarası ile müşteri temsilcisine bağlanabilir, işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Havacılık sektörünün önemli temsilcilerinden biri olan SunExpress, Türkiye’den birçok ülkeye gerçekleştirilen aktarmasız uçuşlar ile adından söz ettiriyor. 30 yılı aşkın süredir müşteri memnuniyetini ön planda tutarak daha iyi hizmet verme düşüncesiyle hareket eden SunExpress sürekli kendini yenilemektedir.

Uçuş sırasında müşterilerine gösterdiği ilgi ve hizmetin yanı sıra müşteri temsilciliğine de büyük önem vermektedir. SunExpress çağrı merkezi hizmetlerini arayarak; SunExpress uçak bileti satın alabilir, bilet fiyatlarını sorgulayabilir, bilet değişikliği yapabilir, bilet iptal işlemini yaptırabilir, koltuk seçimi yapabilir, uçak içi ücretli ikram satın alabilirsiniz.

Acil bilet almanız gerektiğinde ve bilet satış ofislerine gitme imkânınız olmadığında ise yapmanız gereken en doğru şey 0850 500 0 777 numaralı SunExpress çağrı merkezini aramaktır. Satış ofisine gitmeden uçak biletini alabileceğiniz gibi aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına da ulaşabilirsiniz. Üstelik tüm bu görüşmeler için tarifeniz dışında sizden herhangi bir ücret tahsil edilmez.

SunExpress Müşteri Hizmetleri Ücretli mi?

SunExpress müşteri hizmetleri 7/24 müşterilerin memnuniyetini sağlamaktadır. Uçuş sırasında müşterilerin güvenliğine ve konforuna son derece önem veren firma, hem çağrı merkezi hem de online iletişim kanalları ile her konuda müşterilerine destek sağlamaktadır. Birçok havayolu şirketi çağrı merkezi hizmetlerini ücretli verse de SunExpress müşteri hizmetleriyle yapacağınız görüşmelerde mevcut tarifeniz haricinde herhangi bir ücret tahsil edilmez.

SunExpress müşteri hizmetleri uzman personeli ile her türlü soru ve sorunlarınıza kısa sürede çözüm getirmektedir. Müşterilerini uçuş öncesinde, uçuş sırasında ve sonrasında mağdur etmemeyi ilke edinmiş olan firma bu nedenle müşteri ücretsiz iletişim kanallarına son derece önem vermektedir. Çağrı merkezi ile yapacağınız görüşmeler hattınıza tanımlanan bedava dakikadan düşer. Eğer bedava dakikanız yoksa sabit arama üzerinden ücretlendirilir.

SunExpress Uçak Bileti Rezervasyonu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Seyahatlerini SunExpress ile gerçekleştirmeyi planlayan kişilerin bilet satın alma işleminden önce veya biletlerini satın aldıktan sonra merak edip İnternet üzerinde sıklıkla aradığı bazı soruları sizler için aşağıda bir araya getirdik. İndirimli uçak biletleri, uçak bilet rezervasyonu, grup seyahatleri için uçak bileti rezervasyonu ve uçuş öncesi yararlı olacak diğer bazı soru ve yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için 0850 500 0 777 no’lu SunExpress müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

            Biletimi Satın Aldıktan Sonra İptal Etmem Mümkün mü?

SunExpress ile seyahat edecek olan yolcuların uçuşları öncesi seyahat takviminde yaşanabilecek olası bir değişiklik üzerine biletlerini iptal etmeleri pekâlâ mümkündür. SunExpress bilet iptali “Kurallar ve Koşullar” çerçevesinde ilgili tarife için belirlenen oran dâhilinde iptal edilebilmektedir. Söz konusu iptal bedelleri her yıl değişiklik göstermekte olup, 2021 yılı için dış hat ve iç hat uçuşları güncel bilet iptal oranları aşağıdaki gibidir;

Dış Hat Uçuşları

 • Kalkıştan 30 gün önce: SunEco için mevcut değil, SunClassic için %50*, SunPremium için %25*
 • Kalkıştan 29 ila 7 gün önce: SunEco için mevcut değil, SunClassic için %80*, SunPremium için %50*
 • Kalkıştan 6 gün önce ile son 48 saat arası: SunEco için mevcut değil, SunClassic için %90*, SunPremium için %80*
 • Kalkıştan önceki son 48 saatte: SunEco, SunClassic ve SunPremium için mevcut değildir.

* İadeler, rezervasyon yapılan ödeme yönteminin aynısı kullanılarak yapılır.

İç Hat Uçuşları

 • Kalkışa 6 saatten fazla süre varsa: SunEco, SunClassic ve SunPremium için 60 TL.
 • Kalkışa 6 saatten az süre kaldıysa: SunEco, SunClassic ve SunPremium için mevcut değil.

SunExpress rezervasyon/bilet iptali kuralları değişiklik gösterebilmektedir. Güncel bilgiler için Sunexpress’in resmi web sitesi “Kurallar ve Koşullar” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

            Çocuğum İçin Bilet Alırken İndirimli Bir Tarifeden Yararlanabilir miyim?

SunExpress yolcularına üç farklı uçuş tarifesi sunar. Bu tarifeler ile birlikte SunExpress çocuk bilet indirimi, bebek yolcu, bagaj hakkı vb. detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Dış Hat Uçuşları

 • Çocuk indirimi (2-11 yaş)

SunEco, SunClassic ve SunPremium tarifelerde net bilet tutarının %25’i.

 • Bebek yolcu (<2 yaş)

SunEco, SunClassic ve SunPremium tarifelerde 15,99€.

Bagaj hakkı SunEco için 20-30 kg, SunClassic için 20-35 kg ve SunPremium için 30-40 kg’dır. Ekstra bagaj ücreti her üç tarife için kilogram başına 10€’dur. Bagaj aşım ücreti her üç tarife için kilogram başına 3€’dur.

İç Hat Uçuşları

 • Çocuk İndirimi (2-11 yaş)

Her üç tarife için de mevcut değildir.

 • Bebek yolcu (<2 yaş)

SunEco, SunClassic ve SunPremium tarifelerde 25 TL.

Bagaj hakkı SunEco için 15 kg, SunClassic için 20 kg ve SunPremium için 25 kg’dır. Ekstra bagaj hakkı her üç tarife için de kilogram başına 20 TL’dir. Ekstra bagaj ücreti her üç tarife için 8 TL’dir.

SunExpress tarife bilgileri değişiklik gösterebilmektedir. Güncel tarife bilgiler için lütfen SunExpress’in resmi web sitesinde “Kurallar ve Koşullar” sayfasını ziyaret ediniz.

            Bilet Alırken Çocuğum (5-12 yaş) İçin Yararlanabileceğim İndirimli Bir Tarife Var mı?

Çocuklar, SunExpress için her zaman özel bir yere sahiptir. Onlara, uçuşlarında ne gerekiyorsa yapan Sunexpress uçuş takımı emniyetli ve güvenli bir yolculuk sunarak uçuş boyunca ilgiyi üst seviyede tutmaktadır. Söz konusu bu hizmet öncesi Sunexpress Havayolları, bebek ve çocuk yolcuları için indirimli tarife uygulamaktadır.

SunExpress ile uçuşlarını gerçekleştirecek olan 5-12 yaş arasında tek başına seyahat eden çocuk yolcular; dış hatlarda tek yön 44,99€, iç hatlarda ise tek yön 49,99 TL karşılığında biletlerini satın alabilirler. Küçük yolcular, check-in işlemleri tamamlandıktan sonra yer hizmeti personeli tarafından refakatçisinden teslim alınır.

Daha sonra ihtiyaç duyulabilecek tüm önemli bilgiler (seyahat dokümanları dâhil) zarf halinde boyunlarına asılır ve yer personeli ile kontrol noktalarından geçirildikten sonra uçaktaki görevliye teslim edilir. SunExpress kabin ekibi, uçuş boyunca küçük yolcular ile ilgilenmekte olup, varış yerine gelindiğinde yer personeli tarafından karşılanarak çocuk alınır ve refakatçisi (ebeveyn) tarafından belirtilmiş kişiye teslim edilir.

Yalnız seyahat eden çocuklar, çocuk ve ailelere özel hizmetler ve kabin içi çocuk koltuğu gibi bebekli/çocuklu aileleri ilgilendiren bir dizi detaylı bilgiyi SunExpress’in resmi web sitesinde “Yolcu Bilgilendirme” sayfasından öğrenebilirsiniz.

            Biletimi Kredi Kartımla Taksitli Satın Alabilir miyim?

Uçuşlarını SunExpress ile gerçekleştirecek olan yolcular uçak biletlerini American Express, VISA veya MasterCard logolu kredi kartları ile satın alabilirler. 128-bit SSL şifreleme teknolojisi ile banka verilerinizin güvenliği sağlanarak güvenli bilet satın alma işlem hizmeti verilmektedir. Ayrıca American Express’in “Safekey”, VISA’nın “Verified by VISA” veya MasterCard’ın “SecureCode” programı ile ikinci bir güvenlik katmanına dâhil olarak bilet satın alma aşamasında güvenliği arttırabilirsiniz.

Uçak biletinizi online satın alabilmek için kredi kartınızın İnternet alışverişine açık olması gerektiğini unutmayınız. Kredi kartı İnternet alışverişine kapalı olan yolcular banka müşteri hizmetlerini arayarak veya online işlemlerden kolayca işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Online Rezervasyon Yapınca, Biletimi Nereden Alacağım?

Seyahatlerini SunExpress ile gerçekleştirecek olan yolcular, biletlerini İnternet üzerinden veya 0850 500 0 700 no’lu müşteri hizmetlerinden haftanın 7 günü 24 saat kolayca rezervasyon yaptırabilir ve ardından satın alma işlemini tamamlayabilirler. Elektronik bilet hizmeti ile SunExpress uçuşunuz garanti altına alınır.

İlgili uçuş için yapılan rezervasyon sonrası havalimanında veya check-in kontuarından biniş kartı alabilmeniz için e-posta adresinize bir rezervasyon teyidi gönderilir. İlgili rezervasyon teyidinin size sorunsuz ulaşabilmesi için online rezervasyon aşamasında veya müşteri hizmetleri yetkilisine lütfen e-posta adresinizi doğru verdiğinizden emin olunuz.

Koltuk Rezervasyonumu Nereden Yaptırabilirim?

SunExpress uçakları daha fazla bacak mesafesi sunan konforlu koltuklardan oluşmaktadır. Bununla birlikte uçuş esnasında yolcularının ihtiyaçlarına cevap verebilecek ikramlıklarıyla da keyifli bir uçuş deneyimi yaşatır. SunExpress uçak bileti satın alma aşamasında standart ya da daha fazla bacak mesafesi içeren, konforlu koltuklardan tercih edebilirsiniz.

Koltuk rezervasyonunuzu online gerçekleştirebilirsiniz; online bilet alma aşamasında gidilecek destinasyon, tarih ve kişi sayısı gibi temel adımları geçtikten sonra ödeme ekranına gelmeden önce cam kenarı veya koridor tercihinizi yapmak için koltuk seçim aşamasına gelebilir ve dilediğiniz koltuğu bu kısımda seçebilirsiniz.

Dilerseniz 0850 500 0 700 no’lu müşteri hizmetlerini arayarak da koltuk seçiminizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Bana Bir Rezervasyon Teyidi Gönderilecek mi?

Uçuşlarını SunExpress ile gerçekleştirecek olan yolcular bilet rezervasyon aşamasında kendilerinden istenen e-posta adreslerine uçuşlarına dair rezervasyon teyidini içeren tüm bilgileri alırlar.

Uçuşlarımı Nerede Bir Kez Daha Teyit Ettirebilirim?

Gerçekleşmek üzere olan tüm SunExpress uçuşları için yolcular 0850 500 0 700 no’lu telefondan SunExpress çağrı merkezini arayarak teyit işlemlerini gerçekleştirebilirler.

SunExpress Hangi Tip Uçaklar Kullanıyor?

Bir sonraki seyahatini SunExpress ile planlayan yolcuların merak ettiği sorulardan biri de SunExpress Havayolları’nın uçuşlarda hangi tip uçaklar kullandığıdır. Türk Havayolları ve Alman devi Lufthansa’nın ortak kuruluşu olan SunExpress, Avrupa’nın en modern filosuna sahiptir. SunExpress uçuşlarında Boeing 737-800 ve Boeing 737-700 tipi uçaklar kullanır.

Sun Express On Kişiden Başlayan Grup Seyahatlerinin Uçak Bileti Rezervasyonunu Nasıl Yaptırabilirim?

Özellikle yaz aylarında grupça seyahat eden pek çok insan olur. Ya bir arkadaş grubu ya da bir iş seyahatine çıkarlar. İster Akdeniz’in muhteşem plajlarında kulaç atmak, ister Güneydoğu Anadolu’nun mutfağını tatmak, ister Karadeniz’in doğasında huzur bulmak ya da önemli bir iş seyahati için seyahat ediyor olun.

SunExpress, grup olarak seyahat edecek olan yolcularına birbirinden özel teklifler sunmaktadır. Gezi, iş seyahati, spor ve golf gruplarına özel uçak bileti kampanyaları için 0850 500 0 700 no’lu telefonu arayarak SunExpress yetkilisi ile görüşebilirsiniz. Görüşme esnasında tarih, gidilecek destinasyon, kişi sayısı ve iletişim numarası gibi bilgilerinizi iletebilir ve size özel cazip fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Evcil Hayvanımı da Götürmek İstiyorum; Kime Başvurmam Gerekir?

Uçuşlarını SunExpress ile gerçekleştirecek olan evcil hayvan sahipleri, uçuş tarihlerinden en az 3 gün önce müşteri hizmet merkezine başvurmaları gerekir. Başvuru öncesi; yetkilendirilmiş veterinerlerce evcil hayvanınızın sağlık belgeleri, aşıları, gümrük yönetmelikleri vb. tüm bilgiler ibraz edilmelidir.

SunExpress’in evcil hayvanların taşınması ile ilgili yönetmeliği hakkında daha fazla bilgi alın.

SunExpress Rezervasyon

SunExpress uçak bilet rezervasyon işlemi, 0850 500 0 777 numaralı SunExpress iletişim hattı üzerinden kısa sürede gerçekleştirilebilir. Online kanalların ve çağrı merkezi hizmetlerinin gelişmesiyle birlikte bilet rezervasyon işlemleri daha kolay hale gelmiştir. 7/24 ulaşabileceğiniz SunExpress çağrı merkezi, mobil uygulama ve internet siteleri üzerinden istediğiniz her an bilet rezervasyonu ve satın alma işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Bir telefon kadar uzağınızda olan SunExpress iletişim numarası ile zahmetsiz bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirerek keyifli bir yolculuğa hazırlanabilirsiniz.

Bilet rezervasyon işlemi için yapacağınız görüşmeler sırasında müşteri temsilciniz, seyahatinizle ilgili bazı sorular soracaktır. Bu sorulara cevap verdiğinizde işleminiz gerçekleştirilecek ve size onay masajı gönderilecektir. Verilen bilgileri onayladıktan sonra işleminiz gerçekleştirilmiş olacaktır.

İstediğiniz her an ulaşabileceğiniz 0850 500 0 777 numaralı SunExpress çağrı merkezi ile iletişime geçerek biletinizi satın alabilir veya rezerve ettirebilirsiniz.

El Bagajı Limitleri Ne kadar? Sayfamızı ziyaret ederek el bagajları konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Sun Express Hakkında

Hava Yolları 1989 yılında Antalya merkezli olarak kurulan ,Türkiye’nin yurt dışına ilk seferleri düzenleyen hava yoludur. SunExpress Lufthansa ve Türk Hava Yollarının ortak şirketi olup Türk Hava Yollarının yan kuruluşudur. SunExpress İkinci merkezini 2006 yılında İzmir’de açıp üçüncü merkezini’de Sabiha Gökçen Hava limanı olarak belirlemiştir. Avrupa’ya tarifeli veya charter uçuşlar düzenlemektedir.

Hava yolu bünyesinde yurt içi ve yurt dışı toplamda 2000 üzerinde kişiye istihdam sağlamaktadır. 2014 yılında 7 milyon 300 bin yolcu taşımıştır. 2010 yılında Türkiye’de ilk kez Anadolu şehirlerini Almanya’nın önemli yerlerine bağlayan tarifeli uçuşlara başlayan Hava Yollarının Sun Points özel yolcu programı, yolcularına özel avantajlar sunar. SunExpress toplam 54 adet Boeing 737-800, 5 adet de Boeing 737-700 model uçağa sahiptir. Sunexpress uçak bileti satışında toplam koltuk kapasitesi 10951 dir. Sun Express in resmi web sitesine sunexpress.com adresinden ulaşabilirsiniz.