Sun Express İletişim

Hemen Arayın : 0850 500 0 777

Türkiye için yalnız yerel ücretlere tabidir.

Online uçak bileti için Uçak bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu Yazımızda aşağıdaki konularda detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Sun Express Hakkında

Hava Yolları 1989 yılında Antalya merkezli olarak kurulan ,Türkiye’nin yurt dışına ilk seferleri düzenleyen hava yoludur. SunExpress Lufthansa ve Türk Hava Yollarının ortak şirketi olup Türk Hava Yollarının yan kuruluşudur. SunExpress İkinci merkezini 2006 yılında İzmir’de açıp üçüncü merkezini’de Sabiha Gökçen Hava limanı olarak belirlemiştir.Avrupa’ya tarifeli veya charter uçuşlar düzenlemektedir.

Hava yolu bünyesinde yurt içi ve yurt dışı toplamda 2000 üzerinde kişiye istihdam sağlamaktadır. 2014 yılında 7 milyon 300 bin yolcu taşımıştır. 2010 yılında Türkiye’de ilk kez Anadolu şehirlerini Almanya’nın önemli yerlerine bağlayan tarifeli uçuşlara başlayan Hava Yollarının Sun Points özel yolcu programı, yolcularına özel avantajlar sunar. SunExpress toplam 54 adet Boeing 737-800, 5 adet de Boeing 737-700 model uçağa sahiptir. Sunexpress uçak bileti satışında toplam koltuk kapasitesi 10951 dir.

Sun Express İletişim Numaraları

Sun Express yetkili satış acentesi olan şirketimizden Sun Express ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Sun Express Uçak Bileti İletişim :  (0850) 500 0 777

Sun Express Uçak Bileti Telefon : (0850) 500 23 11

Sun Express e-mail : info @ plusfly.com

Bilet İşlemleri 5502 Türsab Numarası ile Aymila Turizm Seyahat Acentesi Üzerinden Yapılmaktadır.

Sun Ekspress İletişim Hattından Hangi İşlemleri Yapabilirim?

İletişim numarasını arayarak telefon aracılığı ile Sun Express uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Sunexpress özellikle Akdeniz bölgesine ve Spesifik yurt dışı uçuşları ile markalaşmış bir firmadır. Özellikle Almaya – Türkiye arasında bir çok ilden aktarmasız olarak karşılıklı uçuşları bulunması ile de uçuş taleplerinin bir çoğunu karşılamıştır. Sun express iletişim size bu lokasyonların bilgilerini aktarmak ve biletleme işlemlerinizi pratik hale getirmek için kurulmuştur. Ücretsiz çağrı merkezimizi arayarak biletleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sun Express hava yolları İzmir merkezli ülkemizin önemli firmalarından bir tanesidir. Sun express uçuşları ile ilgili bilgi almak, uçak bileti satın almak ya da sahip olduğunuz uçak biletinin değişiklik ve iptal gibi konularda müşteri hizmetleri numaralarımızdan bize ulaşarak tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bilet hattımızda telefon ücreti olarak yerel ücretlerle ücretlendirilmektedir. Telefon ücreti olarak ekstra bir ücret tahsil edilmemektedir. Bilet hattından yapabileceğiniz tüm işlemler yazımızın devamında detaylı olarak bilgi verilmiştir.

Sunexpress belirli uçuş dönemlerinde yaptığı kampanyalar ile yolcuları oldukça memnun etmeye devam etmektedir. Yurt dışına olan bilet fiyatlarının yüksekliği bir çok birey için tedirginlik haline gelmiştir. Yolculardan aldığımız dönüşlerde ise yolcularımızın yadsınamayacak yüzdelik dilimi bilet fiyatlarını sormaya çekindiklerini belirtmiştir. Sebeplerini araştırdığımızda ise zaten bilet fiyatının yüksek olduğu ile ilgili düşüncelerini bizlerle paylaşmışlardır. Sun express iletişim olarak aradığınızda sizler için en uygun tarih ve fiyatlar hakkında bilgilere ulaşacaksınız. Hangi  uçuş noktasından hangi uçuş noktasına aktarmasız uçuşlar var? Bu bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Böyle bir sorunuz olduğunda buna bir çok yönden cevap verebiliriz. Şimdilik en öncelik yanıtlar vereceğiz. Sun Express iletişim üzerinde daha fazla detay bilgi isterseniz eğer bunun için çağrı merkezimizi aramanız gerekecek.  Çağrı merkezimizi yerel telefon ücretleri ile arayarak aşağıdaki işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 • Sun Express Uçak Bileti Satın Alabilirsiniz.
 • Bilet Fiyatları Sorgulayabilirsiniz.
 • Bilet değişikliği yapabilirsiniz.
 • Bilet iptal işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
 • Koltuk seçimi yapabilirsiniz.
 • Uçak içi ücretli ikram satın alabilirsiniz.

Bu işlemlerin dışında bazı işlemler içinde Sun Express Müşteri Hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bizi aradığınızda eğer yetkili olduğumuz bir işlem olmadığını anlarsak sizi yetkili müşteri hizmetleri numarasına yönlendiririz ve işlemlerinizin yapılması için size elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışırız. Bu gibi durumlarda anlayışınız göstereceğinizi umuyoruz.

Telefon ile Nasıl Sun Express Uçak Bileti Satın Alınır ?

Yazımızda bahsettiğimiz üzere çağrı merkezimizden bir çok işlem yapılabiliyor. Bunlardan bir tanesi olan uçak bileti satın alma işlemi hakkında size daha detaylı bilgiler vereceğiz.

Telefon ile Sun Express uçak bileti satın alırken 0850 500 0 777 numaralı telefon numarasından bizi aramanız gerekmektedir. Bu numara telefonunuzun yerel ücretleri ile ücretlendirilmekte ve ekstra bir ücret talep edilmemektedir. Bilet hattını aradıktan sonra karşınıza çıkan müşteri temsilcisi sizi karşılayacak ve kalkış noktası, varış noktası uçuş tarihi ve kişi sayısı gibi bilgileri edindikten sonra sizin için tüm hava yollarını karşılaştıracak ve tercih ettiğiniz saat ve fiyata göre size uçuş alternatifleri hakkında gerekli bilgiyi iletecektir.

Uçuş alternatifleri içerisinden tercih edeceğiniz uçuşu seçerek isim, soyisim, telefon numarası ve tc kimlik numarası gibi bilgileri sizden talep ederek sisteme girişi yapılacaktır. Daha sonra son adımda kredi kartı numaranızı güvenli tuşlama sistemi ile girerek uçak biletinizi satın almış olursunuz. Dilerseniz uçak biletiniz mail adresinize ve telefonunuza sms olarak gönderilecektir.

Sun Express Bilet Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Telefon ile aradığınızda nereyi aradığınızı göremediğiniz için aradığınız yerin bir seyahat acentası ya da hava yolunun yetkili çağrı merkezi olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Aradığınız çağrı merkezinin arama için yerel telefon ücretlerine ilave olarak telefon ücretleri uygulayıp uygulamadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı çağrı merkezleri 5-10 TL gibi dakikasına ücret yansıtmakta buda telefon faturanıza oldukça fazla bir ücretlendirme ile karşılamanıza neden olacaktır.
 • Aradığınız yer kredi kartı bilgilerinizi kopyalayan bir sahtekarlık girişimi olabilir. Günümüzde maalesef yetkisi olmamasına rağmen bir takım reklamlar vererek internetten bilet satışı sağlayan ve kart bilgilerinizi kopyalayan sahtekarlar vardır. Yetkisiz yerleri arayıp bilet almak istediğinizde bu tür olaylar başınıza gelebilmektedir.
 • Bilet almak istediğiniz çağrı merkezi her ne kadar acenta olsa dahi eğer uçak biletinin fiyatını daha önce araştırmadıysanız aradığınız çağrı merkezi hakkından fazla olarak biletinize hizmet bedeli ekleyebilmektedir. Hizmet bedeli bedelleri iç hatta 20 TL dış hatta 20 Euro standart olarak uygulanmaktadır. Bu Ücretler bizim çağrı merkezimizde 10 TL ve 10 Euro olarak uygulanmaktadır.

2014-2015 ve 2015-2016 yılları verilerini kontrol ettiğimizde hava yolu taşımacılığının artmış olduğunu görmekteyiz. Yolcu oranlara baktığımızda daha az da olsa, problemlerinde aynı oran doğrusuna yakın bir eğim çizerek arttığını söylemek yanlış olmayacaktır. Oluşabilecek problemlere analitik ve ayrı ayrı spesifik yaklaşacak olursak  bu problemlerin başında yolcu hataları ve İnternet üzerinden oluşan problemler gelmektedir. Burada şunu söylemek istiyoruz; Yolcular İnternet üzerinden yaptığı işlemlerde hataların oluşturulma ihtimali biraz yüksek oluyor. Bir hata oluştuğunda ,aksaklıkla karşılaştığınızda  ya da direk çağrı merkezi ile irtibat kurmak istediğinizde deneyimli ve bilgili temsilcilerimiz ile bizi arayabilirsiniz.

Sun Express Bagaj Kuralları

Sun Express dış hat uçuşların da tarifelere göre 20 ila 40 kg arasında bagaj taşınmasına müsaade eder. İç hat uçuşlarında ise yine uçuş tarifesine göre 15 ila 25 kg olarak belirlenmiştir. Sun express uçak bileti kullanarak aktarmalı uçuş yapacaksanız, dış hat uçuşlar için geçerli olan bagaj limitleri geçerlidir. Sun Express bagaj hakları farklılık göstermektir. Farklılıklar ise biletin dahil olduğu paket ve güzergah ile alakalıdır.

 • SunEco : İç hat uçuşlarda 15 Kg dır.
 • SunClassic : İç hat uçuşlarda 20 Kg dır.
 • SunPremium: İç hat uçuşlarda 25 Kg dır.

bagaj hakları bulunmaktadır. Bagaj hakları güzergaha göre değişiklik gösterebilir.

Türkiye girişli/çıkışlı uçuşlarda bagaj hakkı

 • Antalya, Alanya/Gazipaşa, Bodrum, Dalaman hatları için  SunEco 20 kg, SunClassic 25 kg, SunPremium 30 kg olarak belirlenmiştir.
 • Türkiye’deki tüm diğer varış noktaları için ise SunEco 30 kg, SunClassic 35 kg, SunPremium 40 kg olarak bagaj kullanabilirsiniz.

Almanya çıkışlı girişli uçuşlarda bagaj hakkı

 • Mısır, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Kanarya Adaları, Fas, İspanya, Tunus, Kıbrıs‘ ın yanında ayrıca Türkiye: Antalya, Alanya/Gazipaşa, Bodrum, Dalaman hatları için SunEco 20 kg, SunClassic 25 kg ve SunPremium 30 kg olarak belirlenmiştir.
 • Türkiye’deki tüm diğer varış noktaları için ise SunEco 30 kg, SunClassic 35 kg, SunPremium 40 kg olarak bagaj kullanabilirsiniz.

Sun Express Bagaj Kuralları sayfamızı ziyaret ederek bu konuda daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.