Business Class Uçak Bileti Fiyatları, Avantajları

Business Class Uçak Bileti Fiyatları, Avantajları

Business Class Uçak Bileti Fiyatları, Avantajları

Hava yolunda business class deyiminin anlamı üst sınıf, özel sınıf anlamı taşımaktadır. Ekstra ücret ödeyerek daha iyi bir yolculuk yapılmasını sağlar. Business class farklı alanlarda hizmet ayrıcalığı olarak yolcuya yarar sağlıyor. Uçak biletlerinde, hava limanında, uçak içinde ve seyahat sonrasında avantajları var. Yazımızın devamında size bu avantajlardan bahsedeceğiz.

Business Class Uçak Bileti İletişim sayfasındaki telefon numaralarını arayarak Business Uçak Bileti satın alabilirsiniz.

Bu yazıda aşağıdaki konuları bulabilirsiniz. Aşağıdaki linklere tıklayarak direk ulaşabilirsiniz.

Business Class Uçak Bileti Fiyatları

Business class uçak bileti fiyatları yurt içi, yurt dışı ve hava yolu firmasının business class kabininde sunduğu hizmetlere göre farklılık göstermektedir. Ülkemizdeki hava yollarından milli havayolumuz bayrak taşıyıcımız Türk Hava Yolları firmasının business class kabinleri bulunmaktadır. Thy dışındaki Pegasus, Onur air gibi hava yollarının business class uçak bileti satışı bulunmamaktadır.

İç hat Business Class Fiyatları

Business Class Uçak Bileti fiyatları 600 TL den başlamakta ve kabin doluluğuna göre bu fiyat 900-1000 TL civarlarına kadar yükselebilmektedir.  İç hatlarda business kabinde yaklaşık olarak 16 tane koltuk bulunmaktadır. Ekonomi classta bir sırada 3 adet koltuk olurken business class biletli yolcular bir sırada 2 kişi için ayrılmış koltukta seyahat ederler. 600 TL den başlayan bilet fiyatları 16 kişilik kabindeki koltuklar azaldıkça artarak uçak gününde 1000 TL ye kadar yükselebilir, hatta uçakta yerde bulamayabilirsiniz. Bu fiyatlar kış ve yaz sezonuna göre de farklılık gösterebilir.

Dış Hat Business Class Fiyatları

Ülkemizin en büyük şehirlerinden bir tanesi olan İstanbul’dan bir çok ülkenin hava yolları uçuş yapılmaktadır. Bu hava yollarının bir çoğunda business class uygulaması bulunmaktadır.

Dış Hat Business Class fiyatları 1000 TL den başlayarak uçulan ülkeye göre 50.000 TL ye kadar artış gösterebilmektedir. 

https://plusfly.com/ucak-bileti-faturasi-nasil-alinir/ sayfasını ziyaret ederek Uçak Bileti Faturalarını nasıl gider göstereceğinizi özetlediğimiz makaleye göz atabilirsiniz.

Business Class Uçak Bileti Nedir ?

business class uçak bileti

Business class uçak bileti, fiyat farkı ödeyerek kendileri için ayrılan, diğer yolculardan daha konforlu ve ayrıcalıklı koltukta, özel kabin görevlisi ile seyahat etmek demektir. Dış hatlarda özellikle uzun mesafeli yolculuklarda oldukça rahat seyahat etmenizde önemli rolü vardır.

Business Class Avantajları ve Farkı Nedir ?

  • Business class uçak biletleri, ekonomi sınıfına göre daha yüksek fiyatta satılır.
  • Business esnek, kesintisiz iptal, ücretsiz değişiklik, ücretsiz açığa alma gibi haklarınız vardır.
  • Business class bilete sahip yolcular bazı hava limanlarında firmaların CIP salonlarına ücretsiz olarak alınabilmektedir. Bunun için firmaya ait bir CIP salonu olup olmadığına bakılmalı ve salona giriş için hangi koşullar isteniyor bilinmelidir. Uçuşunuzu beklerken ikram edilen çorba, kahve gibi ikramlardan faydalanabilirsiniz.

CIP salonu hakkında daha fazla bilgi almak için “CIP salonları nedir?” sayfamıza bakabilirsiniz.

  • Bazı hava yolu şirketleri business class biletli yolcuları için hava limanına özel transfer de düzenlemektedir. Bu sayede yolcular evlerinden hava limanına kadar ulaşımını kolaylıkla yapmaktadır. Transfer işlemi her firmada yoktur bu yüzden bilet alırken sorabilirsiniz.
  • Uçak içinde, ikramlar ise özenle hazırlanmış yemekler, içecekler olarak sunulur. Hatta kaşıklar, bardaklar, tabaklar bile yolcu memnuniyeti sağlansın diye ayrıcalıklıdır.
  • Business class uçak bileti alanlar mil programlarından daha fazla puan kazanabilirler.

https://plusfly.com/banka-puanlari-ucak-bileti/ sayfasını ziyaret ederek mil programları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  • Business uçak bileti satın alanlar uçağın en önünde seyahat ederler.
  • Ekonomi biletli yolcular bir sırada 3 kişi otururken, business class bileti yolcular 2 kişi otururlar.

Thy Business Class Uçak Bileti

thy business class uçak bileti
Ülkemizde business class kabin ile uçan hava yolları Thy ile Atlas Global idi. Ancak Atlas Global uçuşlarını durdurması ile birlikte business kabin ile uçak bileti satan tek hava yolu Türk hava yolları kaldı. Ancak biletlerin oldukça pahalı olması sebebi ile THY de iç Anadoludaki bazı hatlarda tamamen ekonomi uçak bileti satıyor, bunun sebebi bu destinasyondaki yolcuların Business Class Uçak Biletini pahalı bulması ve bu sebepten dolayı verim alınamaması. Ancak İzmir, Antalya gibi hatlarda bu bedeli ödeyerek uçmak isteyen oldukça fazla yolcu bulunmaktadır.

Business class kabini olan başka hava yolu olmadığından dolayı iş insanları uçmak istedikleri yere, THY nin seferi var ve saati de uyuyor ise genellikle bu uçuşları tercih etmektedirler.

Thy Business Class Uçak Bileti İletişim sayfasını ziyaret ederek çağrı merkezinden ihtiyacınız olan tüm bilgileri edinebilir ve bilet satın alabilirsiniz.