En Uygun & Ucuz Malatya Uçak Bileti İletişim


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Malatya uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Malatya Şehrinde Gezilecek Yerler

Malatya şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Malatya Şehri Hakkında

Malatya şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kayısısı ile meşhur ilimiz Malatya, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Tarihi yapıları kadar doğası ve havası da cezbedici türdendir. Tarih boyunca birçok ünlü isim çıkarmış olan şehir 700 bin üzerinde nüfusa sahiptir.

Malatya ilçeleri; Akçadağ · Hekimhan · Arguvan · Kale · Arapgir · Kuluncak · Battalgazi · Pütürge · Darende · Yazıhan · Doğanşehir · Yeşilyurt · Doğanyol

İklim olarak birden fazla iklim türünü görebilirsiniz. Genel olarak karasal, step iklimin hakim olduğunu söylemek daha doğru olacaktır. Ayrıca eskilerden bu yana bir geçiş bir kavşak noktası olması özelliğini göstermektedir. İpek yolundan bu yana birçok ana yol buradan geçmektedir. Siz de hemen Malatya uçak bileti alarak bu güzel şehri görebilirsiniz.


En Ucuz Malatya Uçak Bileti

Malatya şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Malatya hava trafiğini yoğunlaştıran bir nüfusa sahip. Doğu Anadolu bölgesi içerisinde en çok uçuş alan hava limanlarından birisidir. Malatya uçuşları sadece iç hatta değil dış hatta da birçok noktaya gerçekleşmektedir.  Özellikle yaz dönemi gelmesiyle birlikte tatillerin artması uçuş için olan seferlerinde artması anlamına gelmektedir. Ankara, İzmir, İstanbul hava limanlarına direkt olarak karşılıklı uçuş bulabilirsiniz. Firmaların düzenlemelerine göre her gün uçuş bulabilmeniz mümkündür. Kış dönemlerinde seferler azaltıldığı için haftanın belirli günlerinde uçuş olabilir.En ucuz Malatya uçak bileti satın almak için yukarıdaki formu doldurarak uçuş sorgulayabilirsiniz.

Malatya Uçak Bileti İletişim

Malatya uçak bileti iletişim numarası 0850 500 0 777 dir. Malatya hava yolu bürosu ile Thy, Pegasus, Anadolu Jet, Sun Express uçak bileti satın işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

Malatya Pegasus Uçak Bileti Telefon (0850) 500 07 77
Malatya THY Uçak Bileti İletişim (0850) 500 23 11
Malatya Sun Express Uçak Bileti Telefonu (0850) 707 01 62
Malatya Bilet Alma Telefonu (0850) 707 03 78

Havalimanından Malatya Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Malatya havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Malatya havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 35 km uzaklıktadır. Bazı yolcular böyle durumlarda ulaşımı düşünmektedir. Ama dert edilecek bir durum yok çünkü ulaşımlar oldukça kolay ve anlaşılır bir düzen içerisinde gerçekleşmektedir. Şehir merkezine ulaşım Havaş servisleri, Taksi hizmetleri, araç kiralama ve özel araçlarla sağlanabilmektedir. Ayrıca Elbistan’a yolculuk içinde servisler düzenlenmektedir.

Malatya Hava Limanı Havaş servisleri

Şehir merkezine ve Elbistan’a Havaş ile servisler düzenlenmektedir. Şehir merkezine ulaşım uçuş sefer saatlerine göre yapılmaktadır. Yaklaşık yolculuk süresi 45 dakika olup, ücreti 10 TL dir. (Ücreti değişiklik gösterebilmektedir, kesin bilgi için Havaş’ın sitesini kontrol ediniz.) Elbistan için düzenlenen seferler ise günde iki sefer düzenlenmektedir. Yolculuk süresi yaklaşık 120 dakikadır ve ücreti ise 25 TL dir. (Ücreti değişiklik gösterebilmektedir, kesin bilgi için Havaş’ın sitesini kontrol ediniz.)

Malatya Hava limanı Taksi Hizmetleri

Hava limanından kullanabileceğiniz diğer bir ulaşım imkanı da taksidir. Taksi pratikliği ve hızlı taşıması ile size faydalı bir alternatif olabilir. Hamile, yaşlı, engelli ya da kalabalık yolcular için daha kolay olmaktadır.

Malatya Hava Limanı

Malatya hava limanı yıl içerisinde ortalamada seyreden bir uçuş trafiğine sahiptir. Doğu Anadolu bölgesinde bulunan ve İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi yerlere direkt uçuşlar bulunan bir hava limanıdır. Hava limanını kullanan firmalar Anadolu Jet, Onur Air, Pegasus, Sun Express ve Türk Hava Yollarıdır. İlerleyen zamanlarda bu durumlar değişiklik gösterebilir.

Hava limanının üçlü kodu “MLX” dir. Bazı uçak bileti aramalarında karşınıza çıkabilir. Hava limanının Malatyaşehir merkezi ile arası ise 30-40 km aralığındadır. Sivil/Askeri kategoride yer almaktadır. 1941 yılında hizmete açılan hava limanı yolcular tarafından halen sıkı bir yoğunlukla kullanılmaktadır.

Diğer şehirlerin uçuş bilgilerine göz atmak için Şehir Uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz.