En Uygun & Ucuz İstanbul Uçak Bileti İletişim


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak İstanbul uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


İstanbul Şehrinde Gezilecek Yerler

İstanbul şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


İstanbul Şehri Hakkında

İstanbul şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanından aldığı göçler ile nüfus oldukça yükselmiştir. Ama şehri şehir yapan sadece nüfusu değildir. Tarih kokan ve eşsiz manzarası olan bir şehirdir. 1453 yılında Fatih Sultan Mehmed’in fethiyle birlikte ise Türklere geçmiştir. M.Ö. ye dayanan tarihi ile birçok anıtı, tarihi eseri ve daha hala keşfedilmemiş birçok sırrı bünyesinde barındırmaktadır.

Günümüzde ise her anlamda Dünya sıralamasına giren bir şehir konunumuna gelmiştir. Şehirde 2 tane aktif bir tane de yapım aşamasında olan hava limanı bulunmaktadır. Dünyanın her noktasından ulaşım kolay olduğu için ekonomik yönüyle şehri daha ileri noktalara taşımaktadır. İstanbul uçak bileti birçok değişikliğinde önünü açmıştır. Birçok sanat gösterimi, eğitim imkanları, mimari ve yapı çalışmaları, kültür çalışmaları ve spor dalları gibi alanlarda da gelişmiş yönüyle karşımıza çıkmaktadır.


En Ucuz İstanbul Uçak Bileti

İstanbul şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İstanbul Uçak Bileti İletişim 0850 500 0 777

Uçak Bileti İletişim : 0850 500 0 777

İstanbul Uçak Bileti İletişim numarası 0850 500 0 777 dir. İstanbul Uçak Bileti Telefon Numarası ile Sun Express, Pegasus, Thy, Anadolu jet uçak biletlerini alabilir ve değiştirebilirsiniz.

İstanbul Pegasus Uçak Bileti Telefon (0850) 500 07 77
İstanbul THY Uçak Bileti İletişim (0850) 500 23 11
İstanbul Sun Express Uçak Bileti Telefonu (0850) 707 01 62
Taksim Bilet Alma Telefonu (0850) 707 03 78

 

İstanbul şehrinde 2 adet hava limanı bulunmaktadır. Hatta 3. hava limanı ise geliyor. İki hava limanı da birçok noktaya uçuş yapmaktadır. Atatürk hava limanını daha çok Atlas Global, Onur Air, Türk hava yolları kullanırken, Sabiha Gökçen hava limanını ise Pegasus, Anadolu Jet ve Sun Express hava yolları kullanmaktadır. İç hatlarda İstanbul uçuşları hemen her iki hava limanından aynı olmaktadır. Saatleri farklı olsa da çoğu şehre hem Atatürk hava limanından hem Sabiha Gökçen hava limanında uçuş bulunmaktadır. 2 yakada oturan yolcular ayrı ayrı uçuşlar kullanabilmekte rahat davranabilirler. Aslında uçuş farklılığı dış hatlarda ortaya çıkıyor. Atatürk hava limanı dış hatlarda çok daha fazla nokta ile karşılıklı uçuşlar yapmaktadır. Sabiha Gökçen hava limanı da dış hatlarda birçok yere uçsa da Atatürk hava limanı kadar çok olmayacaktır.

İstanbul Sabiha Gökçen hava limanı Anadolu yakasında bulunmaktadır. Sadece İstanbul için değil çevre şehirlere yolculuk yapmak isteyen yolcular bu hava limanını kullanmaktadır. Kocaeli, Sakarya, Bursa gibi illere hava limanından servisler hareket etmektedir. Bu sayede bu şehirlere direkt uçuş olmayan her yerle daha iyi bağlantı kurulabilir. Örneğin; Kocaeli’nin yurt dışı uçuşu henüz bulunmamaktadır. Yurt dışı uçuşlarını kullanmak isteyen yolcular ufak bir kara yolculuğu sonunda İstanbul uçak bileti için Sabiha Gökçen’den bu işlerini halledebilir.

İstanbul Atatürk hava limanı ise Dünya üzerinde en çok noktaya yapılan uçuşlar arasında yer almaktadır. Amerika, Avrupa, Asya, Afrika… kısacası tüm kıtalar için uçuş bulabilirsiniz. Eğer direkt olarak uçuş yoksa bile uygun bir aktarma yaparak dünyada gidemeyeceğiniz yer yok. Aynı zamanda İstanbul ötesi şehirler içinde kullanılabilir bir hava limanıdır. Her ne kadar daha ilerde Tekirdağ Çorlu hava limanı bulunsada Atatürk hava limanı uçuş trafiği zenginliğinden dolayı daha cazip gelebilmektedir. Örneğin, Edirne’den bir yolcu İstanbul uçak bileti kullanarak Kars’a ya da başka herhangi bir yere çok daha kolay ulaşabilir.


Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

İstanbul Sabiha Gökcen

İstanbul Sabiha Gökçen hava limanından Havabüs ile ulaşım

Havabüs servislerini kullanarak Taksim ve Kadıköy başta olmak üzere bir çok noktaya kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz, servis ücretleri 10 TL(Taksim) ve 15 TL(Kadıköy) olmakla birlikte farklı zamanlarda değişiklik gösterebilmektedir. Aynı şekilde hava limanından aynı noktalara yarım saatte bir sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Sabiha Gökçen hava limanından taksi ile ulaşım

Özel olarak taksi tutarak istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz fakat bu ulaşım şekli diğer seçeneklerden daha pahalı bir seçim olacaktır.

İstanbul Sabiha Gökçen hava limanından araba kiralama yöntemi ile ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen hava limanın dan gideceğiniz yer uzak ve toplu taşıma yönünden sıkıntılı ise araba kiralamak ta akıllıca bir alternatif olabilir. Hava limanından şehir merkezine yapacağınız ulaşımlarda da araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. İniş terminalindeki ofislerden yararlanabilirsiniz.

İstanbul Atatürk Hava Limanı

İstanbul Atatürk hava limanından Havabüs ile ulaşım

Havabüs hava limanı servislerini kullanarak şehir merkezlerdeki önemli noktalara ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Servis ücretleri ise 6 TL(Yenikapı) ve 12 TL(Taksim) olmakla birlikte ilerde değişiklik gösterebilir.

İstanbul Atatürk hava limanından metro ve belediye otobüsleri ile ulaşım

Metro ve Belediye otobüsle ile İstanbul şehrinin en önemli noktalarına ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır. Bu ekonomik açıdan en uygun seçenek olarak göze çarpmaktadır. Hava limanından indiğinizde de binadan çıkış sağlamadan direk metro istasyonuna giderek ulaşımınızı rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Atatürk hava limanından taksi ile ulaşım

Taksi ile istediğiniz her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat km bazlı ücret tahsil ettiği için diğer seçeneklerden çok pahalı bir yol olacaktır.

İstanbul Atatürk hava limanından araba kiralama yöntemi ile ulaşım

Hava limanından şehir merkezine yapacağınız ulaşımlarda da araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. İniş terminalindeki ofislerden yararlanabilirsiniz.

İstanbul Hava Limanları

İstanbul sınırlarında iki adet hava limanı barındırmaktadır. Bunlar İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Hava Limanı ‘dır. Bunlardan bir tanesi Sabiha Gökçen Hava Limanı İstanbul’un Pendik ilçe sınırlarında yer almakta olup İstanbul’un ikinci büyük hava limanıdır ve TEM otoyolu üzerinden ulaşım sağlanabiliyor.

İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Hava Limanı sınırları içerisinde bir çok fast food ve faydalanacağınız işletme bulunmaktadır. Kahve Dünyası, Popeyes, Starbucks, Center point bunlara örnek olarak verebileceğimiz fast food mağazalarıdır. Bunlara ilave olarak hava limanında faydalanabileceğiniz bir kapalı otopark, eşyalarınızı gönül rahatlığı ile emanet edebileceğiniz emanet bürosu, ve seyahat etmeden önce ürünleri kontrol ederek yakınlarınıza hediye alabileceğiniz bir hediyelik eşya bölümü sizler için hizmet vermektedir. İstanbul hakkında da bilgi edinmek isterseniz İstanbul Şehir Rehberi sayfamıza bir göz atın.

İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Hava Limanı içinden Atatürk Hava Limanı ile ilgili bilgi verecek olursak Türkiye’nin en eski hava limanı olarak bilinen Sivaslı havacı Nuri Demirağ’dan kiralanmıştır. Zaman geçtikçe büyüyerek günümüzdeki konumuna gelen Atatürk Hava Limanı içerisinde Greenport cakes, Starbucks, Sborro gibi dünyaca ünlü fast food mağazaları ile hizmet vermektedir. Bunların yanında yolculara her konuda daha iyi hizmet verebilmek için arabaların park ihtiyacı için bir otopark, sağlıkla ilgili ihtiyaçlar açısından bir sağlık ünitesi, eşyalarınızı güvenle emanet etmek için bir emanet ofisi ile araba kiralama hizmet sunan bir çok ofis bulunmaktadır.

 

Diğer şehirlerin uçuş bilgilerine göz atmak için Şehir Uçak Bileti sayfasına göz atabilirsiniz.