Uzun bir geçmişe sahip birçok medeniyete ev sahipliği yapmış iç Anadolu’nun gelişmiş şehirlerinden Kayseri. Et ve et ürünlerinde ön plana çıkan şehrimizde ne yenilir ne içilir sorusuna cevap vermek pek de zor olmayacak. Bu yazıyı oluştururken bile aklımdan ilk geçenler sucuk, pastırma ve mantı olduğunu belirtmek isterim. Eee hal böyleyken peki nerelerde bunları lezzetinin zirvesinde tadabiliriz? İsterseniz size fikir verebilecek birkaç yeri yazımızda paylaşalım.

Kayseri Restoranları :

1- Elmacıoğlu İskender

elmacıoğlu iskender

Gerek mekanın kalitesi olsun gerek etlerinin lezzeti olsun isminin hakkını vermiş ün salmış bir yer. Hem Kayserinin yerlileri tarafından hem de gelen yerli/yabancı turistler tarafından lezzet dokusunu görsel olarak yaşayabileceğiniz, aileniz ile hoş vakit geçirebileceğiniz bir mekan.
2- Gubate Restoran ve Kahvaltı Evi

gubate restaurant ve kahvaltı evi

Çok geniş bir çeşit yelpazesi ile güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Ayrıca Kayseri şehir mantısını merak ediyorsanız ve nerede güzel yiyebilirim diye düşünüyorsanız denemek için güzel bir mekan. Hem çalışanların nezaketi ve ilgisi hem de mekanın hoş ambiyansı gidilecek yer olmayı hak ettirecek türden.


3- Taş Mekan Et Lokantası

taş mekan et lokantası

Manzara ile lezzetin iç ısındıracak yeri. Kayseri şehir manzarasını Erciyes Dağı yolu üzerindeki bu mekanda izleyebilirsiniz. Gündüzleri lezzetli bir kahvaltı için, akşamları manzara ve temiz hava eşliğinde et yemekleri için uğrak noktanız olabilir. Yemekten sonra akşam güneşini çayını yudumlayarak huzurla izleyebilirsiniz.
4- SineMasal Bistro

sinemasal bistro

Farklı bir tarz arıyorsanız, yemeğin yanında eğlenmek ve sohbet etmek; Bunlar size göre ise burayı tavsiye edebiliriz size. Menüler, sunum ve iç mekan dizaynı görülmeye değer.


5- Hacı Steak House

hacı steak house

Et yemekleri vazgeçilmeziniz ise burayı denemelisiniz. Kayseri’de steak yiyebileceğiniz ender yerlerden. Sunumu ve lezzeti gayet başarılı. Bilgili, ilgili ve güler yüzlü çalışanları ile kendiniz rahat hissedeceğiniz bir durak noktası.
6- Kemal Koçak Et Lokantası

Kemal Koçak Et Lokantası

Şık ve güzel bir dekorasyon, ferah bir ortam. Çalışanların ilgisi ve geniş menüsü ile keyif alabilirsiniz. Gidenlerin ağırlıkla tavsiyesi kahvaltı, et çeşitleri ve yöresel lezzetler üzerine.

 

Uçak bileti satın almak için Kayseri Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.