BUDO bileti İletişim

BUDO bileti İletişim

BUDO bileti İletişim

Budo deniz otobüsü seferlerine bilet almanız gerektiğinde. Çağrı merkezi numaramızı arayarak biletinizi hemen satın alabilirsiniz. Budo bileti iletişim numarası : 0850 850 99 16.

Budo Nedir ?

BUDO, Bursa Deniz Otobüs İşletmesi anlamını taşımaktadır. Bursa ile İstanbul arasında Marmara denizi üzerinden seferler düzenlemektedir. Bursa belediyesi tarafından yolcular için daha kolay bir yolculuk amacıyla kurulmuştur.


BUDO seferleri nerelere yapılmaktadır?

BUDO, Bursa (Mudanya), İstanbul (Eminönü\Sirkeci), İstanbul (Büyükçekmece), Erdek, Avşa, Marmara Adası, Armutlu (İhlas) ve Budo+Teleferik(Uludağ)  hatlarını kullanmaktadır. Bu hatlar üzerinde Budo bileti alarak yolculuk sağlayabilirsiniz.

 

BUDO bileti fiyatları

BUDO, yolculuk yaptığı güzergahlar arasında fiyat farkı olmaktadır. En düşük fiyat 6 TL, en yüksek fiyat ise 56 TL’dir. Birçok güzergahın fiyatı ise genelde 10-30 TL arasında değişmektedir. 65 yaş üstü, basın, çocuk, engelli, gazi-şehit yakını, öğrenci gibi sınıflara indirim bulunabilmektedir. İndirim hakkınızı kontrol edip BUDO bileti alabilirsiniz.

BUDO bileti hakkında

Bu kısımda daha çok kısa bilgiler vereceğiz. • Bilet değişikliği

  Bilet iptali yaparak yeni bilet alabilirsiniz. Online biletler üzerinde bu işlemler yapılabilir. Bazı durumlarda ceza kesintisi olmaktadır. Yolculuğa 12 saatten fazla varsa %15 kesinti olur, 12 ila 1 saat arasın bir süre kalmışsa %35 kesinti olur, yolculuğa 1 saatten daha az bir süre varsa biletin iptali ya da değişikliği olmaz.

 • Çocuk indirimi

   0-6 yaş arası ücret alınmaz. 6 yaş üzerinde ise indirim uygulanmaktadır.

 • İptal seferler hakkında

  Sefer iptal olduğu zaman sms ile bilgilendirilirsiniz. Bunun dışında internet üzerinden seferler hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Ayrıca iptal seferlerin ücretlerini alabilirsiniz. Gidiş- Dönüş durumlarında ise ayrı ayrı işlem yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için çağrı merkezi ile iletişime geçmelisiniz.

 • Online işlemler

  Biletinizi online olarak görüntüleyebilir ve işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için PNR(Rezervasyon kodu) bilmeniz yeterli olacaktır.

 • Araçlar ile seyahat

  Yapılmamaktadır.

 • Otopark

  BUDO‘da araç kullanamıyorsunuz. BUDO’nun belirlediği herhangi bir otopark hizmeti henüz bulunmamaktadır. Aracınızı kendi imkanlarınız ile park etmek durumundasınız ya da araç kullanmadan BUDO’ya ulaşmalısınız.

BUDO, deniz otobüsü seferleridir. Yolculukların daha hızlı ve farklı boyutta yapmak isteyen yolcular için birebirdir. Yolculuk süreleri yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir. Bursa ile İstanbul arasında otobüs seferleri çok fazla tercih edilmektedir. Deniz üzerinden ise İDO ve BUDO yardımıyla yolculuk sağlayabilirsiniz.