En Uygun & Ucuz Kars Uçak Bileti İletişim


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Kars uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Kars Şehrinde Gezilecek Yerler

Kars şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Kars Şehri Hakkında

Kars şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kars şehri Türkiyenin en yüksek il merkezi olan bölge Kafkas üniversitesinin açılmasıyla birlikte hızla gelişmeye başlamış ve zaman ilerlemesiyle öğrenci kenti konumuna erişmiştir. Kentte 2004 yılından itibaren Azerbaycan Baş konsolosluğu yer almaktadır.

Kars’ta hava limanı şehir merkezine oldukça yakındır. Kars Hava limanı Kars şehir merkeze 7 km uzaklıktadır ve ulaşım oldukça kolaydır. Kars uçak bileti alarak Türkiye’deki bazı noktalara direk diğer noktalara da aktarmalı olarak dünyanın dört bir köşesine açılabilirsiniz.


En Ucuz Kars Uçak Bileti

Kars şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Kars, Türkiye’nin en doğusunda bulunan illerden birisidir. Önemli metropol şehirlere de uzaklığı ile hava yolu daha çok tercih edilmektedir. Şehir büyük bir kişi sayısına sahip olmadığı için hava trafiği de diğer illere nazaran daha az olmaktadır. Kars’a belirli yerlerden karşılıklı olarak direkt uçuşlar yapılmaktadır. Kars’a direk uçuş yapan İstanbul, Ankara, İzmir olarak sıralanabilir. Bu iller üzerinden aktarmalı Kars uçak bileti satın alarak Dünya’nın dört bir yanına açılabilirsiniz. Yolcuların göstereceği talebe göre ilerleyen zamanlarda farklı noktalara da Kars uçuşları olabilir. Kars uçak bileti için Türk hava yolları, Pegasus, Sun Express ve Anadolu Jet hava yollarını kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda Ardahan ve Artvin gibi komşu illerinde yolcu potansiyelini taşıyan bir hava limanıdır. Yoğunluk ve sefer sayılarına göre her zaman sefer bulamayabilirsiniz. Böyle durumlarda  da otobüs gibi alternatif seferleri tercih ederek oldukça uzun bir yolculuk yapmanız gerekecektir. Kars uçak bileti ni zamanında alarak sizlerde kolaylıkla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kars Uçak Bileti İletişim

Kars uçak bileti iletişim numarası 0850 500 0 777 dir. Kars hava yolu bürosu ile Thy, Pegasus, Anadolu Jet, Sun Express uçak bileti satın işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kars Pegasus Uçak Bileti Telefon (0850) 500 07 77
Kars THY Uçak Bileti İletişim (0850) 500 23 11
Kars Sun Express Uçak Bileti Telefonu (0850) 707 01 62
Kars Bilet Alma Telefonu (0850) 707 03 78

Havalimanından Kars Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Kars havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Hava limanı şehir merkezine en yakın olan hava limanları arasında yer almaktadır. Kars hava limanından şehir merkezine belediye seferleri, taksi ya da özel araç kullanabilirsiniz. Bunun dışında Ardahan’a gidecek yolcularda sefer saatlerine göre özel servis kullanabilirler.  Şehir merkezine yaklaşık 6 km uzaklıktadır. Güzel bir gündeyseniz ve bagajınızda hafif ya da yoksa yürüyüşü de tercih edebilirsiniz.

Kars Belediyesi Otobüs Seferleri

Uçuş saatlerine göre Kars belediyesine ait otobüs seferleri bulunmaktadır. Hava limanına indiğinizde bu seferleri kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Kars Hava limanı taksi ulaşımı

Hava limanı taksi hizmetlerini kullanarak hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Hava limanının hemen çıkışında bulunan taksiler sizlere gerekli ulaşımı kolaylaştıracaktır.

Kars Hava limanından Ardahan servisleri

Uçuş saatlerine göre hava limanının hemen çıkışında Ardahan için servisler bulunmaktadır. Yolcular bu servisleri kullanarak geriye kalan Kars- Ardahan arası seyahatlerini kara yolu ile gerçekleştirebilirler.

Özel araç kullanımı

Gideceğiniz yere ulaşım için kendinizin ya da tanıdıklarınızın özel araçlarını kullanabilirsiniz. Özellikle ilçe ulaşımlarında en pratik ulaşım yolu olacaktır.

Kars Hava Limanı

Kars Hava limanı Türkiye’nin en doğusunda bulunan hava limanlarından birisidir. Uçuşlar çok yoğun olmamakla birlikte Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya gibi şehirlere karşılıklı olarak direkt uçuş bulunmaktadır. Uçuşları sayfamızdan görüntüleyebilirsiniz. Kars hava limanı üzerinde olan bu uçuşların sefer saatleri, günleri farklı olabilir. Söylediğimiz uçuşlara ek uçuşlar olabilir ya da olan uçuşlar kaldırılabilir.

Kars hava limanı, Kars şehir merkezine 7 Km gibi yakın bir mesafede bulunmaktadır. Sayfanın devamında ulaşım bilgilerini görebilirsiniz. 1988 yılında hizmete giren hava limanı sivil hava limanı kategorisinde yer almaktadır. Hava limanına ait üçlü IATA kodu “KSY” dir, uçuşları aradığınızda karşınıza çıkabilir. Havalimanının tam adı ise “Kars Harakani hava limanıdır”.

Diğer şehirlerin uçuş bilgilerine göz atmak için Şehir Uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz.