En Uygun & Ucuz Zonguldak Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Zonguldak uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Zonguldak Şehrinde Gezilecek Yerler

Zonguldak şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Zonguldak Şehri Hakkında

Zonguldak şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Zonguldak, Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Limanlarıyla ile önemli bir konuma sahiptir. Zonguldak tarih içerisinde bir çok esere ilham kaynağı olmuştur. 200 bin üzerinde bir nüfusu bulunmaktadır. Karadeniz ikliminin hakim olduğu şehirde Bülent Ecevit üniversitesi yer almaktadır.

Zonguldak Çaycuma Hava alanı bulunduğu çevreyle de öne çıkmaktadır.Çaycuma ilçesi turistik açıdan insanların ilgisini çekecek özelliklere sahiptir.İnsanlarının sıcakkanlı tavırları, yöreye ait yemekler ( bazlama, mısır ekmeği, göçe çorbası ), doğanın kendine hayran bırakan güzellikleriyle gidilmesi gereken yerlerden birisidir. Zonguldak hava limanı 1991 de yapımına başlanmış olup 11 Mart 1999 tarihinde dönem başbakanı Bülent Ecevit tarafından açılışı yapılmıştır.Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) genel müdürlüğünce 2002 yılında mevcut yolcu potansiyeline sahip olmaması ve trafik akışının sık olmaması sebebiyle uçak inmeden kapatılmıştır.Yine DHMİ Genel müdürlüğünce 2006 yılında Zonguldak Hava alanının işletmesini ihale ile Zonguldak Özel Sivil havacılık A.Ş. 25 yıllığına işletme hakkı verildi.


En Ucuz Zonguldak Uçak Bileti

Zonguldak şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Zonguldak hava alanına iç hat seferler bulunmamaktadır. Bunun sebebini büyük şehirlere olan yakınlığı ve hava limanının yeterli seviyede olmadığı yorumunu getirebiliriz. Ancak Zonguldak şehrine Almanya’dan ilk olarak Öger Türk Tur firması Dusseldorf Zonguldak uçak seferlerine başlamış ve talep fazla olduğu için bu seferlere yaz sezonlarına devam etmiştir. Ancak Öger Türk Tur firmasının faaliyetlerini durdurmasıyla birlikte bir yıllık bir aranın ardından Fly Germania hava yolu firması seferlere halen devam etmektedir. Bu seferlere Zonguldak uçak bileti ya da çevre illerden seyahat etmek istediğinizde sayfamızdan uçuş arayabilir, online ya da çağrı merkezimiz aracılığı ile uçak biletinizi hemen satın alabilirsiniz.


Havalimanından Zonguldak Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Zonguldak havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Zonguldak hava limanı taksi ulaşımı

Kısa mesafe olmasından ötürü maliyetli olması göz ardı edilebilen taksiler bu anlamda uygun bir alternatif.

Zonguldak hava limanı otobüs ulaşımı

Taksiye göre daha hesaplı olan otobüsler, uçağınız havalimanına indiği andan itibaren hazır bekliyor. Hem hızlı hem de ekonomik bir seçenek olan otobüsler ile Çaycuma şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz.

Zonguldak hava limanına özel araçlar ile ulaşım

Hava limanında otopark bulunmaktadır.

Zonguldak Hava Limanı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bulunan Çaycuma Havalimanı, hem uluslararası hem şehirlerarası uçuşlarla şehre önem katıyor. 2007 yılından itibaren uluslararası olarak Almanya’nın Düsseldorf ve Dortmund şehirlerine uçuşlar ve şehirlerarası ise İstabul ve Trabzon seferlerine hizmet veriyor. Çaycuma Havalimanı’nda tek terminal binası bulunuyor.Terminal binasında ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere otopark alanı ve kayıp eşya bürosu gibi bölümler yer alır. Şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından hem şehirlerarası hemde uluslararası uçuşlar düzenlenirken yanı sıra Almanya’daki göçmenlerimiz için de seferler düzenleniyor.

Hava limanı bünyesinde özel araçlarla ulaşımı kolaylaştıracak 40 araçlık otopark bulunmaktadır.