Yat Turu ve Kiralama Hakkında Her Şey

Yat Turu ve Kiralama Hakkında Her Şey

Yat Turu ve Kiralama Hakkında Her Şey

Tatil planlarının yapılmaya başlandığı şu günlerde en çok tercih edilenlerden biri de yat turları. Masmavi suların üzerinde yüzünüzü okşayan rüzgarın eşliğinde keyif dolu vakitler geçirmek bu turlarla mümkün. Sevdiklerinizi yanınıza alıp her koyda bambaşka bir dünyanın kapısını aralayabilirsiniz.Yat Turları

yat kiralama

Yat turları günü birlik olabileceği gibi daha uzun sürelerde olacak şekilde de düzenleniyor. Burada tercih tamamen size ait. Eğer günü birlik yat turuna katılırsanız sabah belirli bir çıkış noktasından sonra akşam aynı noktaya dönüşünüz gerçekleşiyor ve yat turu paketlerinde öğle yemeği ve ikram gibi serviler bulunuyor. Daha uzun süreli yat turlarını tercih ederseniz eğer tatilinizin konaklama kısmını da yatlarda geçirebilirsiniz. Deniz üzerinde günlerce sürecek bir macera kulağa oldukça hoş geliyor. Eğer yat turunuz tamamen size ve sevdiklerinize özel olsun isterseniz yat kiralama seçeneğine başvurabilirsiniz. Bu seçenek sayesinde yatta yetkili personel dışında sizden başka kimse olmaz ve rotayı sizin istekleriniz belirler. Ayrıca yat turu boyunca sunulan hizmetler yalnızca size özel olur.Yat Turu Yapabileceğiniz Yerler

yat turları

Yaz aylarında denizleriyle görenleri kendine hayran bırakan Akdeniz ve Ege bölgesi yat turu yapılabilecek en güzel noktaların başında geliyor. Ege bölgesinde yat turu yapmak isterseniz Bodrum limanından birçok seçenek bulabilirsiniz. Ayrıca Kuşadası, Çeşme, Datça, Marmaris, Fethiye en çok tercih edilen diğer yerlerin arasında. Buradan kalkan teknelerin düzenlediği turlara rahatlık katılabilirsiniz. Eğer tercihinizi kendine has bir atmosfere sahip olan Akdeniz’den yana kullanacaksanız Antalya bu turlar için en ideal adres. Antalya yat limanından tekne turlarına çıkabileceğiniz gibi şehrin tatil noktalarından da turlara katılabilirsiniz. Kaş, Side, Manavgat, Alanya gibi noktalardan dilediğiniz tekne turuna katılabilirsiniz. Eğer turunuzu tekne kiralayarak gerçekleştirme amacınız var tüm Akdeniz’i boydan boya gezebilirsiniz.

Yat Kiralama ve Fiyatları

lüx yat kiralama

Klasik ahşap ve modern yatlar olmak üzere iki seçeneğe ayrılan gezi yatlarında ilk olarak hangisini tercih edeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Bunda karar kıldıktan sonra geziye çıkacağınız yatı kesinleştirip geri kalan işlemlere vakit ayırabilirsiniz. Yat kiralamak için güvendiğiniz ve isim yapmış markaları tercih edin. Bu şekilde yaşanması muhtemel olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz. Rotanıza göre yat seçimlerinde değişikliğe gidilebileceğini de hatırlatmak isteriz. Eğer uzun bir rotanız varsa yatınızı da uygun özellikli seçmelisiniz. Yat turuna çıkmadan önce kiralama yapmak için yaklaşık 1 hafta önceden rezervasyon yaptırmanız önemli.Rezervasyon şartları ve işlemleri her firmaya göre farklılık gösterebiliyor. Bunun ardından yat turunuz boyunca yemek listelerinden gidilecek yerlere kadar kapsamlı bir program hazırlanıyor. Sizin istekleriniz bu programın şekillenmesindeki en büyük etken elbette. Bu aşamada bir acenteyi tercih ederek daha güvenli sonuçlara ulaşabilirsiniz. Teken bakım ve sigortasını içeren belgeleri kiralama öncesinde görün ve yapacağınız sözleşmede tekne isminin yer almasını sağlayın.

Yat kiralama fiyatları her yatın özelliklerine göre farklılık gösteriyor. İçerisinde sunulan hizmetlerinde bu farklılıkta payı büyük. Günlük avro üzerinden fiyatlandırılan yatların en düşük fiyatı 250 – 300 avrodan başlıyor. Ancak kalabalık gruplar daha yüksek fiyatlı geniş yatları kiralayarak tatil boyunca rahat etme imkanı bulabilir. Çünkü yat özellikleri ve boyutu büyüdükçe fiyatlar da artıyor.

Eğer sizde tatilini bir yatta yapmak istiyorsanız Yat kiralama sayfamızı ziyaret ederek yat kiralama fiyatları hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.