Yamaç paraşütü, pek çok kişinin yapmak istediği ekstrem sporlardan biridir. İnsanlara özgürlük ve adrenalin vaat eden bu hava sporu, bazı yerleri kuşbakışı olarak görmek ve doğanın tüm renkleri ile heyecanlı dakikalar yaşamak için oldukça uygun. Ayrıca yamaç paraşütü yapmak için profesyonel olmanız zorunlu değildir. Havada süzülerek yamaç paraşütü yapmak için yapmanız gereken ilk şey bir süre boyunca yamaç paraşütü eğitimi almaktır. Sonra ise lisanslı pilotlar eşliğinde havada süzülürken anın tadını çıkarabilirsiniz. Yamaç paraşütü yapmak için anlaşmış olduğunuz bu lisanslı pilotlara yamaç paraşütü uçuşuna başlamadan önce istediğiniz her soruyu sorabilirsiniz. Böylece yamaç paraşütü çok daha güvenli bir hale getirilebiliyor.

Peki, çoğu kişinin sorduğu yamaç paraşütü nedir? Yamaç paraşütü nasıl yapılır? Yamaç paraşütü yapabileceğiniz yerler nelerdir? PlusFly yamaç paraşütü aktiviteleri ile hızlı, güvenilir ve bütçe dostu aktivite hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Alanında deneyim kazanmış uzman bir firma olarak yılların deneyimine güvenerek eğlenceli anlar geçirebilir, unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda yamaç paraşütü hakkında merak edilen tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Sorulardan bazıları ise aşağıdaki gibidir;

Yamaç paraşütü fiyatları ne kadardır? Yamaç paraşütü yaparken neler giyilmelidir? Yamaç paraşütü yapmak için profesyonel olmaya gerek var mıdır? Yamaç paraşütü yaparken kalkış ve iniş sırasında koşmak gerekiyor mu? Bu ve bunun gibi yamaç paraşütü hakkında merak edilen sorularla ilgili bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Nedir? 

“Yamaç paraşütü nedir?” sorusu pek çok kişi tarafından sorulan bir soru. Bu aktivite birçok kişinin tercih ettiği ekstrem sporlardan biridir. Yamaç paraşütü yapmak için özel bir pist ya da herhangi bir hava aracı gerekmez. İngilizce karşılığı “paragliding” olan spor, sadece rüzgâra eşlik edilerek yapılmaktadır. Birçok kişinin aklına yamaç paraşütü denince serbest paraşüt geliyor. Ancak serbest paraşüt ile yamaç paraşütü birbirinden farklı sporlardır.

Serbest paraşüt, yüksekten atlayıp havada süzülerek yapıldığı için hava aracı gerektiren bir spor türüdür. Yamaç paraşütünde ise herhangi bir hava aracına ya da piste gerek yoktur. Yamaç paraşütü uçuşları süresi, pilotun tecrübesine ve kullandığınız malzemelerin performansına göre değişebilir. Aynı zamanda siz de yamaç paraşütü uçuşunun ne kadar süreceğini belirleyebilirsiniz. Yamaç paraşütü satın alırken size ne kadar süreyle yamaç paraşütü yapmak istediğiniz sorulacaktır. Yamaç paraşütü uçuş süresi arttıkça yamaç paraşütü için ödemeniz gereken fiyat da artacaktır.

Yamaç paraşütünde tek kişilik kanatlar kullanabileceğiniz gibi iki kişilik kanatlar da kullanabilirsiniz. Bu sayede yamaç paraşütü uçuş süreniz de artış ya da azalış gösterebilir. Eğer bu sporu profesyonel olarak yapmak istiyorsanız yamaç paraşütü kursuna da katılabilmeniz mümkündür.

Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır? 

Yamaç paraşütünü tek başınıza yapmak için öncelikle yamaç paraşütü eğitimi almanız gerekiyor. Yamaç paraşütü eğitimi aldıktan sonra herhangi bir sorun yaşamadan yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Yamaç paraşütü eğitimi almak için ise bu sporun kurslarına katılabilirsiniz. Yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız öncelikli olarak yapmanız gereken ilk iş, kişiye göre 6 ila 15 kilogram arasında değişen paraşütünüzü taşıyarak bir tepeye çıkmak.

Yamaç paraşütü yapmadan önce lisanslı pilotlar ile yamaç paraşütü yapılacak olan tepenin güvenli olup olmadığı ve yamaç paraşütü yapmak için uygun olup olmadığı denetlenmelidir. Yamaç paraşütü yapmak için çıkacağınız tepe fazla uzak ise tepeye çıkmak için herhangi bir araç kullanabilirsiniz.

Yamaç paraşütü yaparken yanınızda deneyimli bir eğitmen olması da oldukça önemlidir. Yamaç paraşütü yapılmadan önce seçtiğiniz tepeden aşağıya doğru inerken kanadın takılıp zarar görmesine neden olacak herhangi bir ağaç, çalı ya da bunlara benzer engellerin olup olmadığı kontrol edilir. Herhangi bir engel yoksa yamaç paraşütü eğitiminde öğrendiğiniz gibi yamaçtan aşağıya doğru koşarak rüzgârın da yardımıyla kısa bir süre içerisinde havalanabilirsiniz.

Yamaç paraşütü eğitiminde öğrenmiş olduğunuz bilgilere göre paraşütünüzü kullanarak istediğiniz zaman inebilir ya da çöküş hızınızı ayarlayabilirsiniz. Tüm bunları kontrol etmek ve güvenli bir uçuş sağlanacağından emin olmak sizin için zor olabilir. PlusFly yamaç paraşütü hizmetleri ile alanında deneyimli ve uzman bir kadrodan hizmet alabilirsiniz. Böylece güvenliğinizden emin olmanız olanaklı hale gelir.

Türkiye’de Yamaç Paraşütü Yapabileceğiniz Yerler 

Pek çok kişinin deneyimlemek istediği yamaç paraşütü, Türkiye‘de de oldukça yaygın bir ekstrem spordur. Türkiye’de bulunan tatil beldelerinden büyükşehirlere kadar dağ ve yamaçların olduğu pek çok yerde yamaç paraşütü yapmak mümkündür. Ayrıca Türkiye’deki bazı bölgelerde yamaç paraşütü aracılığı ile 4000 metre ile 5000 metre yüksekliğe çıkılabiliyor. Türkiye’de yamaç paraşütü yapabileceğiniz en popüler yerleri aşağıda bulabilirsiniz.

            Babadağ, Fethiye 

Babadağ yamaç paraşütü, insanlar tarafından oldukça sevilen bir yamaç paraşütü yeridir. Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunmakta olan Babadağ, deniz kıyısından 7 kilometre içeride bulunuyor. Yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız ilk yamaç paraşütünün yapıldığı yerin Ölüdeniz olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Babadağ ise Ölüdeniz’e sadece 45 dakika uzaklıkta.

Fethiye, sadece yamaç paraşütü yapabileceğiniz bir yer değil aynı zamanda sakin bir şekilde kahvenizi yudumlarken tepedeki paraşütleri izleyebileceğiniz çok güzel bir yer. Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapmak ise insana ayrı keyif veriyor. Fethiye’den arabayla 22 dakika uzaklığında olan Ölüdeniz’de de oldukça hoş vakit geçirebilirsiniz.

Ölüdeniz’e gitmişken mükemmel bir manzara eşliğinde Ölüdeniz yamaç paraşütü fırsatını da kaçırmayın. Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz beldesi pek çok güzelliğe ve mükemmel bir manzaraya sahip. Fethiye ilçesine gitmişken Babadağ’ı ve Ölüdeniz’i görüp yamaç paraşütü yapmamanız büyük bir kayıp olacaktır.

            Kapadokya, Nevşehir 

Anadolu’nun tam ortasında bulunan Nevşehir şehrinde yer alan Kapadokya, turistler tarafından da oldukça sık ziyaret ediliyor. Bunun nedenlerinden biri ise Türkiye’deki en güzel manzaralardan birine sahip olan Kapadokya’da yamaç paraşütü yapmanın mümkün olması. Yamaç paraşütü yaparken kuşbakışı olarak Kapadokya’nın mükemmel manzarasını izleyebilir ve muhteşem bir deneyim kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey sadece birkaç adım koşmak.

Yamaç paraşütü yapmak için gerekli olan yamaç paraşütü eğitimini ve gerekli olan malzemeleri aldığınız zaman siz de Kapadokya’da yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Eğer Kapadokya’nın muhteşem manzarası ile yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız yanınıza yamaç paraşütü eğitimcisi bulunması da oldukça önemlidir.

            Uçmakdere, Tekirdağ 

Tekirdağ’da bulunmakta olan Uçmakdere, yamaç paraşütü yapmak için Türkiye’nin popüler noktalarından biridir. Aynı zamanda Türkiye’de bulunan pek çok yerden farklı olarak Uçmakdere’de, 1 hafta boyunca pilot eğitimleri ve tandem uçuşları Tekirdağ Yamaç Paraşütü Kulübü tarafından veriliyor. İstanbul’dan 2,5 saat içerisinde Tekirdağ’a ulaşıp Tekirdağ’ın muhteşem manzarasında Uçmakdere Yamaç Paraşütü Festivaline katılıp diğer yamaç paraşütü tutkunları ile tanışabilirsiniz. Aynı zamanda Uçmakdere’de yamaç paraşütü yaparak farklı bir deneyim daha kazanabilirsiniz.

            Munzur Dağları, Erzincan 

Türkiye coğrafi özellikleri bakımından yamaç paraşütü için oldukça uygun bölgelere sahip. Erzincan’da bulunmakta olan Munzur Dağları ise bu bölgelerden sadece biridir. Diğer Doğu Anadolu illerine göre daha fazla tercih edilmekte olan Erzincan’da yamaç paraşütü 1997 yılında yapılmaya başlanmıştır. Yıllar geçtikçe Erzincan’da yamaç paraşütü daha da gelişmiş ve artık yamaç paraşütü dersleri verilmeye başlanmıştır. Erzincan’da bulunmakta olan Keşiş ve Munzur dağlarında gerçekleştirilen yamaç paraşütleri için şu anda da yamaç paraşütü dersleri veriliyor. Eğer Erzincan’a yolunuz düşerse Keşiş ya da Munzur dağlarında yamaç paraşütü yapmak sizin için unutulmaz bir deneyim olacaktır.

            Nemrut Dağı, Adıyaman

Adıyaman’da bulunan Nemrut Dağı da turistler tarafından oldukça ilgi gören bir yer. Kültür turizmi ile de adını sıkça duyuran Nemrut Dağı Milli Parkı, 2200 metrelik yüksekliği ile yamaç paraşütü için tanınmaya başlayan hayranlık uyandırıcı mekânlardan biri haline dönüşüyor. Adıyaman’da bulunan maceraperest doğa sporları kulübü, her yıl birkaç kez Nemrut Dağlarında yamaç paraşütü kursu düzenlemektedir. Siz de Adıyaman’a gidip Nemrut Dağı’nın ve Atatürk Baraj Gölü’nün göz alıcı manzarasını yamaç paraşütü aracılığı ile kuş bakışı olarak görebilirsiniz.

            Asas Tepesi, Kaş 

Kaş ve sahili, dalış ve su sporlarına olan uygunluğu ile tanınmaktadır. Ayrıca Asas Tepesi yamaç paraşütü için de oldukça elverişli bir coğrafya sahiptir. Bu işte tecrübeli bir pilot ile beraber 1000 metreyi aşan bir yükseklikte kolaylıkla yamaç paraşütü yapmak mümkün. Assos tepesinin mükemmel kuşbakışı görünümünün tadını çıkarabilir, daha önceden yapmış olduğunuz tatillerden daha güzel bir tatil yapabilirsiniz. Ancak Asas tepesinde yamaç paraşütü fiyatları bir miktar yüksek olabilir. Bu nedenle Kaş, Asas Tepesi’ne yani Türkiye’de yamaç paraşütü yapılacak yerler listesinde 5. sırada bulunan bu yere gelmeden önce biraz araştırma yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

            Pamukkale Dinamit Tepesi, Denizli 

Türkiye’de eşsiz güzelliği ve manzarasıyla dikkat çeken bir diğer yer ise Denizli’de bulunan Pamukkale Dinamit Tepesi. Denizli’de bulunmakta olan Pamukkale Dinamit Tepesi’nin en önemli özelliği ise her mevsim bu yerde yamaç paraşütü yapılabiliyor olmasıdır. Şehir merkezine olan uzaklığı 20 kilometre kadar olan Dinamit Tepesi, üzerinde 300 metre yükseklikteki bir pisti bulunduruyor. Amatörler için gayet uygun olan bu pist, Denizli’de bulunan eşsiz güzelliği ve antik kentler ile birlikte Pamukkale travertenlerini de manzarası içerisine alıyor.

Türkiye’de yamaç paraşütü yapılacak yerler arasında 6. sırada yer alan Dinamit Tepesi, pek çok kişinin gidip görülmesi ve yamaç paraşütü gibi yeni deneyimler kazanması için harika bir yer.

            Gölbaşı, Ankara 

Şehir merkezine 27 kilometre uzaklıktaki Gölbaşı bölgesine ulaşım oldukça kolay sağlanıyor. Ayrıca Ankara’ya yakın olduğu için Ankara’da bulunan çoğu aktiviteden ve olanaktan faydalanmak mümkün. Şehir hayatından uzaklaşmak istiyorsanız kesinlikle gitmeniz gereken bir yer olan Gölbaşı, size değişik deneyimler yaşamanız için bir imkân sunuyor. Gölbaşı ve çevresini kuşbakışı olarak görmek istiyorsanız yamaç paraşütü kesinlikle kaçırmamanız gereken bir fırsat. Ayrıca üniversite havacılık kulüpleri tarafından da yamaç paraşütü eğitimleri verildiği için yamaç paraşütü eğitimlerine katılarak siz de yamaç paraşütü yapmayı öğrenebilirsiniz.

            Abant, Bolu 

Bolu şehri de Türkiye’de bulunan diğer şehirler gibi pek çok güzelliğe sahiptir. Bolu’da bulunan Abant’ın ise yaz-kış doğal manzarasını bilmeyen yok denecek kadar azdır. Kış sporları için vazgeçilmez bir yer olan Bolu, yazlık sporlarının da yapılabildiği harika bir tabiat alanına sahip. Bu muhteşem manzaranın üzerinden yamaç paraşütü yaparak geçebileceğinizi ve bu manzarayı kuşbakışı olarak görebileceğinizi daha önce hiç düşündünüz mü? Amatör yamaç paraşütçüleri ise Abant Örencik ve Çepni yaylasını yamaç paraşütü yapmak isteyen diğer kişilere tavsiye ediyor. Türk Hava Kurumu ise yamaç paraşütü uçuşları için Türkiye’nin en uygun alanı olarak Örencik ve Çepni yaylasını belirledi.        

            Bozdağ, İzmir 

İzmir, gezilecek oldukça fazla yere sahip. Ancak bunun dışında adrenalin meraklıları için de İzmir’de birtakım aktiviteler bulunuyor. İzmir’e gelenlerin yapabileceği sporlardan bir diğeri de yamaç paraşütü. Bozdağ oldukça güzel bir manzaraya sahip. Siz de bu manzarayı pek çok kişi gibi yamaç paraşütü yaparak bir de yukarıdan görmek istemez misiniz? Oldukça heyecan verici ve sıra dışı bir aktivite olan yamaç paraşütü, İzmir Bozdağ’a gitmişken yapılması gerekenler listesi içinde yer alıyor. Güvenli bir uçuş için gereken malzemeleri ve uçuş bilgisini ise yamaç paraşütü yapmanıza olanak veren kurumlardan alabilirsiniz.

              Ormanlı, İstanbul 

İstanbul’da yamaç paraşütü yaparak bu muhteşem şehri bir de yukarıdan izlemek şahane bir deneyim olacaktır. İstanbul’da bulunan tarihi yerleri kuşbakışı olarak yukarıdan görebilir, yapılacaklar listenize bir tik atmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Göreceğiniz mükemmel manzaranın yanı sıra yeni bir deneyim edinme fikri de yamaç paraşütü yapmak isteyenlere oldukça hoş görünüyor. İstanbul’un pek çok ilçesinde yamaç paraşütü yapmanız mümkün. İlk olarak İstanbul’un saklı bahçesi olan Ormanlı’da yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Oldukça güzel bir manzarası olan Ormanlı, birçok kişi tarafından yamaç paraşütü yapmak için tercih ediliyor. Fazlasıyla güzel görünen bu yerleri bir de kuşbakışı olarak yukarıdan görmek sizin için unutulmaz bir anı yaratacaktır.

Yamaç Paraşütü Hakkında Merak Edilenler 

Pek çok kişi, yamaç paraşütü yapmak istiyor ancak kafalarına takılan sorunlar nedeniyle yamaç paraşütü gibi güzel bir deneyimden mahrum kalıyor. Yamaç paraşütü hakkında merak edilen pek çok soru bulunmaktadır. Birçok kişi daha önce yamaç paraşütü yapmadığı ve nasıl yapıldığını öğrenmediği için bu konular hakkında birtakım sorular kafalarına takılabiliyor. Yamaç paraşütü hangi saatlerde yapılıyor? Yamaç paraşütü yaparken hangi kıyafetler giyilmelidir? Yamaç paraşütünde kalkış ve iniş nasıl yapılıyor? Kalkış ve iniş sırasında koşmak gerekiyor mu? Bu ve bunun gibi merak edilen soruların cevabını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

            Yamaç Paraşütü Hangi Saatlerde Yapılıyor? 

Yamaç paraşütünün yapılacağı saatler yamaç paraşütünün yapıldığı yerlere göre değişiklik gösterebiliyor. Yamaç paraşütü yapabileceğiniz pek çok yer mevcut. Ancak bu yerlerin açık olduğu belirli dönemler ve belirli saatler olabiliyor. Bu nedenle yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız ve belirli bir yere giderek yamaç paraşütü yapacaksanız öncelikle gideceğiniz şehrin hangi ilçelerinde yamaç paraşütü yapıldığını öğrenmeniz gerekiyor.

Gideceğiniz şehrin hangi ilçesinde yamaç paraşütü yapıldığını öğrendikten sonra o yerin hangi saatler aralığında ve hangi şartlarda yamaç paraşütü yaptığını öğrenerek herhangi bir sorun yaşamadan yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Yamaç paraşütü yapacağınız yer ile görüşme yapmanız sizin için iyi olacaktır.

            Yamaç Paraşütü Yaparken Ne Giyilmeli? 

Özellikle bu soru yamaç paraşütü yapmak isteyen pek çok kişi tarafından soruluyor. Yamaç paraşütü değişik bir spor olduğu için diğerlerinden farklı giysiler giymenizi gerektirebilir. Yamaç paraşütü yaparken giyilmesi gereken bu kıyafetleri giymemeniz ise sizin için büyük bir sorun teşkil eder. Yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin edinmesi gereken ilk malzeme, naylon ipek ve polyester karışımından yapılmakta olan kanatlardır. Oldukça hafif olan bu kanatlar tekli olabildiği gibi çiftli de olabilir. Bu kanada bağlı olan çok ince 100’den fazla askı ipi bulunur. Bu ipler ince olsa da 150 kilograma kadar ağırlık taşıyabilirler.

Uçuş esnasında kullanılması gereken bir diğer ekipman ise uçarken kanada bağlı olarak kullanılanı sert plastikten yapılan oturma yeridir. Bacak ve göğüsten bağlanmakta olan bu kuşam oturan kişinin ölçülerine göre ayarlanabilir. Bazı kuşamlarda hava yastığı, yedek cep ve yedek paraşüt koyma yeri de bulunabilir. Frenlerin bulunduğu ve ağırlık taşıyan ailelerin bulunduğu yer ise taşıyıcı kolonlardır. Yedek paraşüt, kask, telsiz ve rüzgâr ölçer ise kişinin yanında bulundurması ve kullanması gereken eşyalar arasında yer alır.

Yamaç paraşütüne katılacaksınız şort ve tişört gibi rahat kıyafetler giyebilirsiniz. Yamaçtan kalkış sırasında koşmanız gerekeceği için koşmanızı engelleyen ve hareket özgürlüğünü kısıtlamak da olan herhangi bir kıyafet ya da ayakkabı giymemeniz oldukça önemlidir. Eğer soğuk bir havada yamaç paraşütü yapacaksanız kazak ya da hırka gibi bir diğer rahat kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Son olarak ise yamaç paraşütü yaparken profesyonel bir gözlük kullanmanıza gerek yok. Ancak güneş ve rüzgârdan korunmak için basit bir güneş gözlüğü kullanmanız sağlığınız için daha iyi olacaktır.

            Kalkış Nasıl Olacak, Koşmak Gerekiyor Mu? 

Yamaç paraşütü yaparken herhangi bir pist kullanılmaz. Başka bir ifade ile olduğunuz yerden birkaç adım koştuktan sonra bulunduğunuz yamaçtan atlayarak yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Daha önce hiç yapmasanız bile yamaç paraşütünde kalkış yapmak oldukça kolay. Gerekli olan bütün kıyafetleri giydikten ve ekipmanları aldıktan sonra paraşütü havalandırıp birkaç adım attıktan sonra bulunduğunuz yamaçtan ileri doğru giderek yamaç paraşütü yapmaya başlayabilirsiniz.

            İniş Nasıl Olacak, Koşmak Gerekiyor Mu? 

Yamaç paraşütü kazası yaşanmaması için yamaç paraşütü üzerinde iniş ve kalkışa oldukça dikkat edilmesi gerekir. Yamaç başında iniş yaparken dikkat edilmesi gereken birtakım maddeler mevcuttur. Sona yaklaştığımız zaman 360° dönüşler yapmamanız gerekiyor. İniş yapacağınız için bu oldukça tehlikeli olacaktır. Ayrıca yine çok yaklaştığınız zaman ani ve keskin dönüşlerde yapmamanız sizin için daha iyi olacaktır.

Rüzgârın yönüne ve itme kuvvetine dikkat ederek güzel bir iniş gerçekleştirmelisiniz. Yere sert bir şekilde ineceğiniz zaman ise yuvarlanarak inmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Yamaç paraşütü eşyalarınızı nasıl ve ne zaman kullanılacağını ise yanınızdaki deneyimli eğitici size anlatacaktır.

            Yamaç Paraşütü Uçuşu Güvenli Midir?

Yamaç paraşütü uçuşlarının güvenli olup olmadığı sürekli olarak sorulan sorulardan biridir. Yamaç paraşütü için gerekli ekipmanlara sahipseniz ve bu ekipmanların çalışma şeklini kontrol ettiyseniz yamaç paraşütü uçuşu oldukça güvenlidir. Yamaç paraşütü eşyalarında herhangi bir sorun var ise bu sorunu gidererek yamaç paraşütü uçuşunu daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca yamaç paraşütü için kullanılan birçok malzeme sayesinde yamaç paraşütü oldukça güvenli hale gelmektedir.

            Yamaç Paraşütü Pilotum Ne Kadar Tecrübeli? 

Yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştirmeden önce pilotunuza bu soruyu sormaktan çekinmeyin. Pilotunuzun kaç yıldır uçtuğunu ve kaç uçuş yaptığını sorabilirsiniz. Ölüdeniz bölgesinde ticari yamaç paraşütü pilotu olabilmeniz için 7 seviyeli bir eğitimi atlatmanız gerekiyor. Geçilmesi gereken bu eğitimi başarı ile tamamlamak için uzun yıllar gereklidir.  Bunun dışında pilotunuz bu 7 seviyeli eğitimi geçebilmek için 500 ila 1000 sorti arasında uçuş yapar. Yamaç paraşütü ticari uçuş sertifikasını almış olan bir pilot, profesyonellik seviyesine ulaşmış olur. Bu nedenle Ölüdeniz’de hangi firmayla uçarsınız uçun güvende olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

            Yüksekten Korkuyorum, Yamaç Paraşütü Yapabilir Miyim?

Yamaç paraşüt yapmadan önce kafanıza takılan bütün soruları pilotunuza sorabilirsiniz. Pitotunuz yamaç paraşütü yapmadan önce size gerekli olan bütün bilgileri verecektir. Yamaç paraşütü ekipmanları arasında sizi güvende tutacak birçok bağlantıya sahip olan emniyet kemerleri bulunmaktadır. Aynı zamanda oturmuş olduğunuz harnes, pilot harnesi ile bağlantılıdır. Sizi taşıyan harneste de yedek bir paraşüt bulunuyor. Bu sayede herhangi bir sorun çıkmaması ve sizin kendinizi güvende hissetmeniz için tüm güvenlik önlemleri alınır.

Yamaç paraşütü yaparken herhangi bir tepeden aşağı atlamanıza gerek yoktur. Bu nedenle herhangi bir düşme hissine kapılmayacaksınız. Paraşüt ilerledikçe irtifa kaybedebilirsiniz ancak bu irtifa kaybı normaldir ve bunun için endişelenmenize gerek yoktur.

Yamaç Paraşüt Fiyatları 

Yamaç paraşütü fiyatları, yamaç paraşütünün yapıldığı yerlere, mevsimlere ve benzeri etkenlere göre değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle yamaç paraşütü fiyatları hakkında kesin bilgi vermek mümkün değil. Ancak yamaç paraşütü fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız öncelikle yamaç paraşütü yapacağınız yerle görüşmeniz gerekmektedir. Yamaç paraşütü yapacağınız yere göre de fiyatlar değişebiliyor.  Ayrıca gitmek istediğiniz yer ve yamaç paraşütü yapacağınız mevsim koşulları da yamaç paraşütü fiyatlarını etkilemektedir. Yamaç paraşütü yapmak istenilen süre arttıkça yamaç paraşütü fiyatı da aynı oranda artış gösterecektir.

Bütçe dostu bir yamaç paraşütü hizmeti için PlusFly ile iletişime geçebilir, güvenli ve uygun fiyatlara unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Yamaç paraşütü hakkında merak edilen sorular, yamaç paraşütü aktivitesi için gerekli olan şeyler ve çok daha fazlası hakkında sorularınızı PlusFly müşteri temsilcilerine danışarak bilgi öğrenebilirsiniz. Adrenalin ve eğlenceyi aynı anda yaşayabileceğiniz yamaç paraşütü ile siz de hayatınızda unutulmazlar arasına girecek bu deneyimi yaşayabilirsiniz.