Uzun Uçuşlarda Keyifli Vakit Geçirmek İçin Tavsiyeler

Uzun Uçuşlarda Keyifli Vakit Geçirmek İçin Tavsiyeler

Uzun Uçuşlarda Keyifli Vakit Geçirmek İçin Tavsiyeler

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz o yolculuğa çıkmak için uçağınız havalandığında artık hayalinize hiç olmadığınız kadar yakın olacaksınız. Fakat bazen bu havada geçireceğiniz 10 saatin üzerinde yolculuk fazlasıyla yorucu olabilir ve bu gibi uzun uçuşlarda ne yapılabilir diye düşünüyorsanız size harika önerilerimiz var:Kitap okuyun

uçakta kitap

Kitap okumak boş zamanı en güzel şekilde değerlendirmek için mükemmel bir aktivite. Özellikle uçak yolculuğunuzu daha renkli bir hale getirmek istiyorsanız mutlaka yanınıza sürükleyici bir gerilim ya da fantastik roman almayı unutmayın. Dikkat etmeniz gereken tek nokta ise kesinlikle yeni bir kitaba uçakta başlamamanız gerektiği. Çünkü okuyacağınız kitabın sizde nasıl bit etki yaratacağını bilmediğiniz için bekli de yolculuk esnasında yeterince ilginizi çekmeyebilir ve aslında kitap okuyarak harcarım dediğiniz zamanı da pek verimli geçiremeyebilirsiniz. Bu nedenle daha önce başladığınız ve hala okumaya devam ettiğiniz bir kitap yanınıza alırsanız, uçuşunuz boyunca zamanın nasıl akıp gittiğini fark etmeyeceksiniz.

Film izleyin

uçakta film

Uzun uçak yolculuklarının en zevkli aktivitelerinden bir diğeri de film izlemek. Uçakların birçoğunda önünüzdeki koltuğun arkasına yerleştirilen dokunmatik ekranlarda film izlemek, dizi seyretmek, müzik dinlemek, oyun oynamak, kısacası her şey mümkün. Yapmanız gereken sadece ilginizi çeken filmi veya çizgi filmini seçerek gökyüzünde mini bir sinema keyfi yaşamak. Ayrıca tabletinize indirdiğiniz ve uzun zamandır izlemeye fırsat bulamadığınız filme fırsat tanımak için de mükemmel bir zaman dilimi, bizden söylemesi.Müzik dinleyin

uçakta müzik

Genel olarak yolculukların vazgeçilmezi olan müzik dinlemek tabi ki uzun uçuşların olmazsa olmazlarından. Özellikle uçak yolcuğunda biraz gerginlik yaşayan yolcular için müzik dinleyerek sakinleşmeye çalışmak çok doğru olacaktır. Gece yapacağınız uçak yolculuğunda daha sakin ve lirik müzikler dinleyerek rahatlayabilir ve daha kolay bir şekilde uykuya dalabilirsiniz.

Bulmaca çözün

bulmaca

Bir sonraki sorunun cevabını bulayım derken uçakta zamanın nasıl akıp gittiğini bile fark etmeyeceksiniz.  Özellikle sudoku gibi bulmacalardan birkaç tane yanınıza alırsanız beyninizi yeterince meşgul edeceğiniz için sonrasında derin bir uyku bile çekebilirsiniz.

Bir şeyler yazın

uçakta yazı yazmak

Yolculuğunuza başladınız ve birçok harika anı biriktireceğiniz bir yolun ilk aşamasını tamamlamak üzeresiniz. Seyahatinizi fotoğraflarla zaten ölümsüzleştireceksiniz. Fakat gezilerinizi en güzel şekilde hatırlamak istiyorsanız kesinlikle bir seyahat defteri edinin ve yolculuğunuzun başından sonuna kadar her şeyi not edin. İsterseniz edebi bir dille, isterseniz küçük notlarla başlayın, ama ne yapın ne edin, mutlaka yazmaya çalışın. Uçak yolcuğunuzda da seyahatinizden beklentileriniz, hayalleriniz ve planlarınız hakkında yazabilir ve geri döndüğünüzde deneyimlediklerinizle beklentilerinizi kıyaslayabilirsiniz.Oyun oynayın

uçakta oyun

Plusfly ile harika bir fırsat yakaladınız ve uçak biletinizi aldınız. Şimdi sıra geldi, yolculuğun ta kendisine, yani maceranın ilk adımına. Upuzun bir uçuş sizi bekler! Ama sıkı durun, ister kendi akıllı telefonunuzda isterseniz de uçaklardaki dokunmatik ekranlarda sürükleyici oyunlar oynayarak yolculuğunuzu keyifli bir şekilde tamamlamanız mümkün. Birçok uçak içi akıllı ekranlarda yolcular için farklı çeşitlerde oyunlar var. Bu oyunlardan birini seçebilir ya da yine telefonunuzda veya tabletinizde bulunan ve normalde kendinizi kaptırınca zamanınızın ne kadar hızlı akıp gittiğinden şikâyet ettiğiniz bir oyunu bu sefer zaman çabuk geçsin diye oynayabilirsiniz.

Uçakta gezinin

uçak ayak

Özellikle uzun süren uçak yolculuklarında uçağın daha geniş olması daha rahat seyahat etmenize yardımcı olacak. Sürekli oturmak vücudun fazlasıyla gergin olmasına neden oluyor. Belli aralıklarla koltuğunuzdan kalkarak küçük yürüyüşler yapmanız hem vücudunuzda kan dolaşımını normale döndürecek hem de uzun süre hareketsiz kalmış bacaklarınızı hareketlendirecek. Ayrıca rahat kıyafetler giymek de oldukça önemli. Işıklı ortamlarda uyuyamıyorsanız, yanınıza karanlık bir ortam sağlamak için uyku bandı ve boynunuzun rahat etmesi için küçük yastık almayı da unutmayın.

Gazete ve uçak içi dergilerinden okuyun

uçakta gazate

Uçak kalkmadan, bazı yolculuklarda ise kalktıktan hemen sonra size birkaç dilde gazete ve uçak içi dergisi sunulacak. Bir veya birden fazla gazete alarak yolculuk boyunca ara ara okuyarak hem güncel haberleri takip etmiş olursunuz hem de sıkıldığınız zamanlarda dikkatinizi dağıtma fırsatı bulursunuz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise fazla şiddet veya negatiflik içeren, sizi kötü etkileyebilecek haberlerden mümkün olduğu kadar uzak durmak. Uçak seyahatiniz boyunca size negatif enerji yükleyebilecek potansiyeldeki haberleri okumamanızı tavsiye ediyoruz. Bu anlamda uçak içi dergilerini okumak daha keyifli olabilir. Çünkü uçak içi dergilerinin tamamına yakını seyahat yazılarından oluşuyor.Yanınızdakilerle sohbet edin

uçakta sohbet

Birçok insan yolculuk esnasında iletişime geçmeyi çok sevmese de aslında bir sohbet arkadaşı kadar zamanın hızlı geçmesini sağlayan başka bir şey yoktur herhalde. Yanınızda oturan insanlarla, hele ki gideceğiniz yerin yerlisiyse onlarla iletişime geçerek bilgi alabilir ve koyu bir sohbete dalabilirsiniz. Yalnız seyahat ediyorsanız belki de kendinize yepyeni bir arkadaş edinmiş olursunuz. Ya da iş gezisi için gidiyor ve ülkede sadece birkaç gün ya da saat kalacaksanız, o yer hakkında İnternet’te dahi bulamayacağınız bilgileri orayı daha iyi tanıyan birinden öğrenip, gezi planınızı bir daha gözden geçirebilirsiniz.