Ukrayna kimlikle seyahat ve Kiev, Odessa, Lviv Kharkiv Uçuşları

Ukrayna kimlikle seyahat ve Kiev, Odessa, Lviv Kharkiv Uçuşları

Ukrayna kimlikle seyahat ve Kiev, Odessa, Lviv Kharkiv Uçuşları

TÜRKİYE UKRAYNA VİZESİZ SEYAHAT

Bilindiği üzere Ukranya’na ülkemiz vatandaşlarına ucuz bir süredir vize uygulamamaktadır aynı şekilde de Türkiye’de Ukrayna vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Bundan dolayı Türkler Ukrayna’nın Kiev, Lviv, Odessa başta olmak üzere bir çok şehrine yoğun olarak seyahat etmektedirler. Ukrayna vatandaşları ise ülkemizde İstanbul, Antalya, İzmir başta olmak üzere bir çok şehrine seyahat ederek vizesiz seyahatin keyfini çıkarmaktadırlar. Böylelikle iki ülke arasında bir turizm hacmi oluşmaktadır.

Ukrayna’ya kimlikle SEYAHAT ETMEK

İki ülke arasında artan Turizm hacmi iki ülke yöneticilerini harekete geçirmiş ve bu hacmi daha büyütmek ve ticareti potansiyele yansıtmak için çalışmalar yapılmıştır. Bununla birlikte Türkiye Batum’da uygulandığı gibi Ukrayna’ya kimlikle seyahet etmek için gerekli girişimlerde bulunmuştur. Bununla birlikte iki ülkenin konuyla ilgili yaptığı anlaşma sonucu Türkiye’den Ukrayna’ya kimlikle seyahat dönemi başlamıştır. Sadece kimlik ve uçak bileti ile bu ülkeye seyahat etmek mümkün kılınmıştır. Bu uygulamanın başlamasıyla birlikte Pegasus, Onur air ve THY gibi firmalar Ukrayna uçuşlarını artırmış fiyatlarını tıpkı iç hat gibi daha makul fiyatlara getirmiş ve bunun sonucu olarak yüksek doluluk oranı ile uçuşlarını gerçekleştirmeyi başarmışlardır. Türkiye’deki İstanbul, Antalya, ve Ankara gibi noktalardam Kiev, Odessa ve Lviv gibi şehirlere 2017 yılı sezonu için uçuş yapabileceğiniz hava yolu firmalarını ve uçuşlarını sizin için derledik.

Pegasus Kiev, Lviv, Zaporijya ,Odessa ve Kharkiv uçuşları

Pegasus hava yollarının İstanbul’dan Kiev, Kharkiv, Zaporijya, Lviv ve Odessa şehirlerine direk uçuşları mevcuttur. Ayrıca firmanın yaptığı Ankara açılımı ile Ankara’dan da bir çok noktaya uçuşlar başlamıştır. Pegasus kiev uçuşları günleri ve saatleri aşağıdaki tabloda ayrıntılı olarak bilginize sunulmuştur.

Ankara – Kiev (Zhulyany) : Pazartesi (23:00), Çarşamba (00:35 ile 23:00), Perşembe (23:00), Cuma (23:00), Cumartesi (23:00), Pazar (23:00) uçuşları bulunmaktadır.

Ankara – Odessa : Pazartesi (01:10)  , Çarşamba (01:10) ,Cuma (01:10)  ve Cumartesi (01:10) günleri direkt uçuş bulunmaktadır.

İstanbul Sabiha Gökçen – Kharkiv : Pazar (15:30 ve 23:25), Salı (15:15), Çarşamba (15:15), Perşembe (15:15 ve 23:25) ve Cuma (23:25) günleri direkt uçuş bulunmaktadır.

İstanbul Sabiha Gökçen – Lviv : Pazar (00:10), Pazartesi (14:20), Çarşamba (14:20), Perşembe (14:30) ve Cuma (14:15) günleri gerçekleşmektedir.

İstanbul Sabiha Gökçen – Zaporijya : Pazartesi (22:25) , Perşembe (22:30) ve Cumartesi (22:30)günleri bulunmaktadır.

Not: Ankara uçuşlarının olduğu Kiev ve Odessa’ya İstanbul Sabiha Gökçen’den uçmak isterseniz Ankara aktarmalı olarak gerçekleşmektedir. Aynı şekilde Ankara’dan Harkov, Lviv ve Zaporijya uçuşları da İstanbul aktarmalı olarak gerçekleşmektedir.

Onur Air Odessa Uçuşları

Onur hava yolları uzun zamandır Odessa uçuşlarını gerçekleşiyor. Diğer firmalardan daha uygun verdiği fiyatlardan dolayı İstanbul Odessa uçak bileti alımlarında yolcular genelde Onur Hava Yolları nı kullanmaktadır. Ayrıca hava yolu Ukrayna kimlikle seyahat başlamasıyla birlikte İstanbul Odessa uçuşları da yapmaya başlamıştır. Onur air Ukrayna uçuşları gün ve saatlerine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Atatürk – Odessa : Pazartesi (10:55), Çarşamba (10:55) ve Cuma (10:55) günlerinde direkt uçuş bulabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Kiev, Odessa, Dnepropetrovsk, Kharkiv, Herson, Lviv, Zaporijya uçuşları

Türkiye üzerinde bildiğimiz en çok uçuş gerçekleştiren firma Türk hava yollarıdır. Sadece Türkiye’de bulunan firmalar içinde değil birçok dünya markasını da destinasyonları ile geride bırakmıştır. Ukrayna’ya en fazla uçuşu bulunan firmadır. Kiev, Lviv, Odessa, Dnepropetrovsk, Kharkiv, Herson ve Zaporijya’ya uçuşları bulunmaktadır. THY Ukrayna uçuşları için biletinizi sayfamızdan alabilirsiniz.

Türk Hava Yollarının İstanbul Atatürk hava limanından her gün Ukrayna ile karşılıklı uçuşu bulunmaktadır.

Atlas Global Kharkiv, Zaporijya, Lviv Uçuşları

Türkiye Ukrayna arası direkt uçuş gerçekleştiren diğer bir firmada Atlas Global hava yollarıdır. Firma bazı noktalar her gün uçuş düzenlemese de bu tarifelerle alakalı bir durumdur. İlerleyen günlerde daha fazla noktaya uçuş yapabilir. Her geçen gün uçuş yaptığı güzergahların sayısını arttıran Atlas Global Ukrayna uçuşları için en çok tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır.

İstanbul Atatürk – Kharkiv : Her gün uçuş bulunmaktadır. Saatleri ise; Pazartesi (10:10), Salı (15:00),  Çarşamba (10:15), Perşembe (10:10), Cuma (14:10), Cumartesi (10:10), Pazar (15:00) şeklindedir.

İstanbul Atatürk – Lviv : Pazartesi (15:00), Çarşamba (15:00), Cuma (10:00), Cumartesi (15:00) günleri uçuş bulunmaktadır.

İstanbul Atatürk – Zaporijya : Perşembe (15:00), Cuma (15:35), Pazar (10:00)

Not: Altas Global’in hareket ettiği diğer noktalardan ulaşmak için İstanbul aktarması yapmalısınız.