Ukrayna uçuş bilgilerinin eksiksiz girilmesi hakkında

Ukrayna uçuş bilgilerinin eksiksiz girilmesi hakkında

Ukrayna uçuş bilgilerinin eksiksiz girilmesi hakkında

Ukrayna sivil havacılık kapsamında  15 Mart 2017 tarihinde yürürlüğe giren uygulama dahilinde, seyahatin bir noktası Ukrayna’ya giden yada Ukrayna’dan geçecek tüm yolcular için. Yolcuların aşağıda belirtilen bilgilerin Ukrayna bileti alırken eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir.  Bilgiler girilmediği taktirde Ukrayna’ya girişte problem yaşanabilmektedir. Ukrayna’ya girişler her ne kadar da vizesiz olsa da son zamanlarda yoğunlaşan Türk misafirlere karşı Ukrayna sınır polisinin istekleri ve titizliği artmıştır. Sınır polisinin girişte sizden talep edeceği evraklar ve bilet alırken girmeniz gereken bilgileri dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Ukrayna’ya girişte bulunması gereken evraklar

 • Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Beyan edilen ziyaret amacı, istifade edilen vize rejimine uygun olmalıdır.
 • Seyahat için yeterli miktarda döviz bulunması ( Günlük 50 Dolar a ilave olarak ilave 5 gün hesaplanmaktadır yani 3 gün kalacaksanız 150 Dolar + 250 Dolar bulundurmanız gerekmektedir. Kredi kartı kabul edilmemektedir)
 • Ukrayna’ya ziyaret amacının belgelenmesi ( Turistik ise uçak bileti ve otel rezervasyonu )

Bununla birlikte bu evrakları tamamlasanız dahi Ukrayna Polisi sizi ülkeye almama hakkı bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda geldiğiniz hava yolunun ilk seferi ile ülkeye geri dönüşünüz istenmektedir. Belirttiğimiz hususlara dikkat etmeniz ülkeye girişinizde sıkıntı yaşama ihtimalinizi düşürecek ve rahat bir seyahat geçirmenize olanak sağlayacaktır. Bu evraklar dışında uçak bileti satın alırken de aşağıda belirttiğimiz konulara dikkat etmeniz gerekecektir. Dilerseniz 0850 500 0 777 nolu numaralı çağrı merkezimizi arayarak kurallar çerçevesinde Ukrayna uçak biletinizi satın alabilirsiniz.Ukrayna bileti alırken girilmesi gereken bilgiler

 • İsim ve soy isim
 • Cinsiyet
 • Hangi ülke vatandaşı olunduğu
 • Doğum tarihi
 • Pasaport seri numarası
 • Telefon Numarası
 • Email Adresi

Ukrayna’ya girişte Türkiye Vatandaşları için Önemli not :

1 Haziran 2017 tarihinde yürürlüğe giren Ukrayna’ya Türkiye vatandaşlarının çipli (yeni) kimliklerle girebilmesi anlaşması doğrultusunda. Çipli kimlik ile seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının Tc kimlik numarası, pasaport geçerlilik kısmına ise çipli kimliklerin arkasında yer alan Çipli kimlik geçerlilik tarihi kısmına yazılması gerekmektedir.Bazı yabancı hava yollarından bilet alımı yaptığınızda pasaport numarası girişmesini zorunlu tutmaktadır. Bu gibi bir durumla karşılaştığınızda pasaport numarası yerine kimlik numaranızı girmeniz yeterli olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Lviv Gezilecek yerler başlıklı yazımızda Lviv ile ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.