Uçaklarda ekipman taşınması

Uçaklarda ekipman taşınması

Uçaklarda ekipman taşınması

Uçakla yolculuk ekonomik olduğu zaman çok kullanışlı olduğu yadsınamaz. Ama her durum için maalesef kullanım sağlayamamaktayız. Hatta bazen tereddütler içerisinde kaldığımız için bile bilet almaktan vazgeçiyoruz.

Yolcular bazı durumlarda kendileri için değil beraberinde götürecekleri bagajdan dolayı uçak seyahatini kullanamamaktadır. Çünkü otobüsle seyahatte uçakla seyahatte olduğundan daha fazla çeşide sahip bagaj götürebilmekteyiz. Yolculardan gelen mesajlara baktığımızda bunun önemli bir durum olduğunu, biraz daha açık olunursa faydalı olabileceği konusunda bizden yardım istediler. Bizde biraz araştırma yaparak bu konuda size aydınlatacak pratik bilgilere sahip olduk ve bunları sizinle paylaşacağız.Uçakta ekipmanlarımı nasıl taşıyabilirim?

Uçakla yolculuk ekonomik olduğu zaman çok kullanışlı olduğu yadsınamaz. Ama her durum için maalesef kullanım sağlayamamaktayız. Hatta bazen tereddütler içerisinde kaldığımız için bile bilet almaktan vazgeçiyoruz.

Yolcular bazı durumlarda kendileri için değil beraberinde götürecekleri bagajdan dolayı uçak seyahatini kullanamamaktadır. Çünkü otobüsle seyahatte uçakla seyahatte olduğundan daha fazla çeşide sahip bagaj götürebilmekteyiz. Yolculardan gelen mesajlara baktığımızda bunun önemli bir durum olduğunu, biraz daha açık olunursa faydalı olabileceği konusunda bizden yardım istediler. Bizde biraz araştırma yaparak bu konuda size aydınlatacak pratik bilgilere sahip olduk ve bunları sizinle paylaşacağız.Uçak içerisinde götürülecek bazı eşyalar, ekipmanlar bulunmaktadır. Bazıları ise hiç alınmamaktadır.  Bunların ücrete tabi olup olmadığını birazdan açıklayacağız.

 • Evcil hayvan: Uçak içerisinden taşınıp taşınmayacağı en çok sorulan konulardan birisidir. Evet, evcil hayvan uçak içerisinde taşınmaktadır. Hayvanınızın cinsi bu konuda önemlidir. Çünkü 8 kilo altı hayvanlar ile üstü hayvanlar arasında farklı prosedürler uygulanmaktadır. 8 kilo altı evcil hayvanlar, firmaların müsaade ettiği türler içerisinde kalınarak uçak içinde taşınabilir. Kafesiyle birlikte kabine almanıza müsaade etmektedirler. 8 kilo üzeri hayvanlar için alt kargo bölümünde taşıma gerçekleşmektedir. Hayvana ait belgelerin bulunması zorunludur. Zaten kafes, doğum tarihi, kilosu gibi bilgiler sizden istenecektir. Uçuşunuzdan 48 saat öncesinden bildirmeniz uygun olacaktır. Ücretleri ise firmalar arasında değişiklik gösterebilmektedir.
 • Bisiklet: Profesyonel sporcular ile birlikte gidecekleri yerlerde bisiklet kullanmak isteyen spor severlerin yanında taşımak istedikleri bir araç. Yalnız bazı yolcular taşınmadığını düşünerek bilet almaktan vazgeçmektedir. Uçak içinde bisiklet taşıyabilirsiniz. Ücretleri firmalara bağlı olarak değişmektedir.
 • Golf Takımı: Uçak içinde taşınabilmektedir. Ücretleri firmalar tarafından belirlenmektedir.
 • Kayak takımı: Bagaj dahilinde taşınabilecek ekipmanlar arasında yer almaktadır. Ücretli olarak taşınmaktadır. Ücretleri ise firmalar tarafından belirlenmektedir. Firmanızı arayarak öğrenebilirsiniz.
 • Sörf takımı: Uçak içerisinde taşınabilmektedir. Aynı şekilde ücretleri firmalar arasında farklı olduğu için firmanız ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz.
 • Ruhsatlı silahlar: Bazı emniyet mensupları ve ruhsatlı silah taşıyan diğer yolcular için önemli bir detay sayılabilir. Her firma silah taşımamaktadır. Bunun için bilet alırken firmanıza danışmanız gerekmektedir. Silahın tipi ve özelliklerine ait bazı bilgiler kaydedildikten sonra biletinize eklenecektir. Silah taşıma sayfamıza giderek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 • Dalgıç takımı: Uçak içinde taşınabilir. Ücretleri firma tarafından belirli olmaktadır.

Yukarda saydıklarımızın dışında uçak içinde taşınabilecek farklı şeylerde bulunmaktadır. Bunlarda oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır.

 • Cenaze taşımacılığı: Firmalar cenaze de taşıyabilmektedir. Bunun için firmanız ile iletişim kurmanız gerekmektedir. Ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Çocuk cenazesi ile yetişkin cenazesi genelde farklı fiyatlara tabii olmaktadır. Uçakta cenaze taşınması sayfasından daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 • Bebek arabası: Uçakta taşınmaktadır.
 • Refakatsiz çocuk yolcu: Yanında yetişkin olmadan da çocuklar uçuş yapabilmektedir. Detayları firmamzdan öğrenebilirsiniz.

Diğer özel eşyalarınızı içinde taşınabilme imkanları olabilir. Bunun için en doğru ve sağlıklı yol firmanız ile iletişim kurmak olacaktır. Detaylar hakkında sizlere yol göstereceklerdir.

Uçak içerisinde götürülecek bazı eşyalar, ekipmanlar bulunmaktadır. Bazıları ise hiç alınmamaktadır.  Bunların ücrete tabi olup olmadığını birazdan açıklayacağız.

       Uçakta Bisiklet Taşınması fiyatları

 • Profesyonel sporcular ile birlikte gidecekleri yerlerde bisiklet kullanmak isteyen spor severlerin yanında taşımak istedikleri bir araç. Yalnız bazı yolcular taşınmadığını düşünerek bilet almaktan vazgeçmektedir. Uçak içinde bisiklet taşıyabilirsiniz. (Ücretler: Pegasus iç hat 45 TL, dış hat 45 USD.  Türk hava yolları iç hatlarda serbest bagaj kapsamındadır ve kilo aşımında ücretli, dış hatlar 30 – 60 Euro arasındadır. SunExpress iç hat 45 TL, dış hat 40 €. Anadolu Jet iç hat 50 TL)

  Uçakta Golf  Takımı Taşınması fiyatları

 • Uçak içinde taşınabilmektedir. (Ücretler: Pegasus iç hat 25 TL, dış hat 20 USD. SunExpress iç hat 80 TL, dış hat 40 €. Onur Air iç hat 30 TL, dış hat 30 €. Anadolu Jet iç hat 30 TL)

  Uçakta Kayak Takımı Taşınması fiyatları

 • Bagaj dahilinde taşınabilecek ekipmanlar arasında yer almaktadır. (Ücretler: Pegasus iç hat 25 TL, dış hat 20 USD. SunExpress iç hat 15 TL, dış hat 15 €. Onur Air iç hat 30 TL, dış hat 30 €. Anadolu Jet iç hat 10 TL.)

  Uçakta Sörf Takımı Taşınması fiyatları

 • Uçak içerisinde taşınabilmektedir. (Ücretler: Pegasus iç hat 45 TL, dış hat 45 USD.  SunExpress iç hat 45 TL, dış hat 40 €. Onur Air iç hat 30 TL, dış hat 30 €. Anadolu Jet iç hat 50 TL)

  Uçakta Dalgıç takımı Taşınması fiyatları

 • Uçak içinde taşınabilir. (Ücretler: Pegasus iç hat 25 TL, dış hat 20 USD.  SunExpress iç hat 30 TL, dış hat 20 €. Onur Air iç hat 30 TL, dış hat 30 €. Anadolu Jet iç hat 30 TL)

Yukarıda saydıklarımızın dışında uçak içinde taşınabilecek farklı şeylerde bulunmaktadır. Bunlarda oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır.

       Uçakta Bebek Arabası Taşınması fiyatları

 • Uçakta bebek arabası taşınmaktadır. (Ücretler: Pegasus iç hat 15 TL, dış hat 6 USD.  Türk Hava Yolları bebek yolcu ile olduğu zaman ücretsiz olarak taşınır. SunExpress iç hat ücretsiz. Onur Air yolcunun bagajına dahil edilir, artan kilolarda ücret alınır.)