Uçak Bileti İptal Sigortası Nedir?

Uçak Bileti İptal Sigortası Nedir?

Uçak Bileti İptal Sigortası Nedir?Birçok insan uçak bileti almak istemektedir. Ancak gideceği tarih tam olarak belli olmayan ya da sonradan herhangi bir durum ile karşılaşarak bileti iptal ettirememe riskine karşı olarak bilet almak istemeyen birçok kişi bulunmaktadır. Uçak bileti iptal sigortası, bilet iptal teminatı verme fırsatını oluşturmaktadır. Ayrıca uçak bileti iptal sigortası birçok avantajı da yanında getirerek ileri bir tarihte seyahat yapmanın keyfini sizlere vermektedir. Bu sigorta promosyonlu ya da promosyonsuz olan bütün biletler için geçerli olmaktadır.

Seyahat etmek istediğiniz yer için uygun fiyatlı bir bilet bulmanız doğrultusunda uçak bileti iptal sigortası dâhilinde biletinizi satın alabilir ve gönül rahatlığı içerisinde biletinizi satın alabilirsiniz. Hem seyahat sigortası hem de uçak biletlerinizin iptal etme hakkını kapsayan sigortası ne işe yarar?

>>> Bilet iptal sigortası da içeren ucuz uçak bileti alma yolları sayfamızı ziyaret ederek biletinizi ucuza getirebilirsiniz.

Sigorta sayesinde uçuşunuza 2 saat kalana kadar biletinizi iptal etme şansını yakalayabilirsiniz.

 • Ayrıca sigorta biletinin yüzde 90’ını geri almayı garantileme şansını yakalayabilirsiniz.
 • Tek bir sigorta sayesinde hem seyahat sırasında karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlar için önlem alabilirsiniz hem de bilet iptali hakkından faydalanabilirsiniz.
 • Sigorta sayesinde tıbbi tedavi ve acil tıbbi nakil hizmetlerinden faydalanma şansınız bulunmaktadır.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Uçak Bileti İptal Sigortası Koşulları

Uçak bileti iptal sigortası sayesinde uçuştan 2 saat öncesine kadar biletinizi iptal etme şansını yakalayabilir ve bilet tutarının yüzde 90’ını geri alma şansını yakalayabilirsiniz. Ayrıca vade farkı ödemeleri sigorta kapsamına girmektedir.>> Uçak biletinize sigorta yaptırmak plusfly.com/ucak-bileti-iletisim sayfasındaki numarayı arayabilirsiniz.

 1. Uçuşunuza 2 saat kalana kadar olan koşul biletini aldığınız saat için geçerli olmakla birlikte rötarlı uçuşlar için dahil olmamaktadır. Rötar yapılması durumunda sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.
 2. Uçuşunuza 2 saat kalana kadar bildirilmeyen bilet iptalleri sigorta kapsamı dışında kalarak ücret iadesi yapılmamasına maruz kalabilirsiniz.
 3. Sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu sigortadan faydalanma şansını yakalamaktadır.
 4. Yurt dışı iletişim numarasına sahip olan kişiler için sigorta kaydı yapılmamaktadır. İletişim bilgilerinizin Türkiye’ye ait operatör numarası olması zorunluluğu bulunmaktadır.
 5. Acil ve mücbir sebepler doğrultusunda gerekli olan belgeler sayesinde 0-2 saat arasında biletinizi iptal ettirme fırsatınız bulunmaktadır.
 6. Check-in yapılmış olan biletleriniz sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.
 7. Vize ile ilgili bir problem yaşayan ve temin edilmemesi durumunda bilet iptalinden meydana gelecek olan talepler teminat kapsamı dışında kalmaktadır. Böylelikle bilet iptaliniz doğrultusunda herhangi bir ödeme yapılması söz konusu olmamaktadır.
 8. Ayrıca uçak bileti iptal sigortası promosyonlu ve promosyonsuz biletleriniz için geçerli olmaktadır.
 9. Sigortadan faydalanmak isteyen kişiler sadece bilet satın alımı yaparken faydalanabilmektedir. Seyahat sigortası biletinizi aldıktan sonra yapmanız mümkün olmamaktadır.
 10. 18 yaş altında bulunan yolcular bilet sigortasında yararlanması için yanında en az 1 yetişkinle beraber sigorta yaptırma şartı bulunmaktadır.
 11. 69 yaş üstü olan yolcular bilet sigortasından faydalanabilmektedir. Ancak seyahat sigortası kapsamı dışında kalabilmektedir.
 12. Banka puanları ve UB puanları ile bilet alan kişiler sigorta kapsamı dışında kalacaklardır.
 13. Uçak bileti iptal sigortası seyahat sigortası paketine dahil edilerek karşımıza çıkmaktadır.
 14. Uçak bileti iptal sigortası tek yön ya da gidiş dönüş biletler için geçerli olarak gidiş dönüş için alınan biletin iptali için toplam bilet tutarı dahilinde sigorta kapsamına giren tutar iade yapılmaktadır. Ancak gidiş dönüş biletlerin tek yön bilet iptali sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.
 15. Ayrıca uçak bileti iptal sigortasını yıl içerisinde sınırsız sayıda kullanma şansını yakalayabilirsiniz.
 16. Bagaj kaybı, zarar görmesi ya da havalimanın da çalınması durumlarıyla karşı karşıya kalan kişiler kayıp eşya ofisine başvurması gerekmektedir. Aynı zamanda havayolu tarafından hazırlanan bagaj aksaklığı için ilgili formun havaalanında doldurulması zorunludur. Hasarın sigorta kapsamında sayılması için formun ibraz edilmesi durumunda 21 gün içerisinde bulunamaması ya da havayolu tarafından karşılanmaması durumlarında belirlenen limit dâhilinde ödeme yapılmaktadır.
 17. Uçak bileti iptal sigortasında faydalanmanız için öncelikle destek hattından bilet iptalinizin yapılması için işlemleri başlatmanız gerekmektedir.
 18. Aynı zamanda 0-2 saat arasında mücbir sebepler dolayısıyla bilet iptal etmek isteyen kişiler de destek hattı üzerinden bilet iptal işlemlerini bildirmeleri zorunludur.
 19. Sigorta iptal iptali 1 gün içerisinde sigortacı bildirilmesi gerekmektedir. Aksi durumda sigorta kapsamı dışında kalınması söz konusu olabilmektedir.