Thy Ucuz Uçak Bileti

Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Thy hava yolu firması ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Thy Kampanyaları

Thy ile ilgili kampanyaları takip edin, ucuz uçak bileti ile seyahat edin.

THY 55 TL Bilet Kampanyası 2019

THY 55 TL Bilet Kampanyası 2019

Türkiye’nin en eski ve milli hava yolu firması olan THY, ayni zamanda en iyi hava yolu firmalarının üyesi olduğu Star Alliance üyeliğine sahiptir. Hava yolunun Merkez binası İstanbul Atatürk Hava Limanında bulunmaktadır. Uçuş ağıyla dünya genelinde en fazla tercih edilen hava yolu firmalarının dan biri olan Türk Hava Yolu Uzak doğu, Avrupa, Orta doğu, Kuzey Afrika, […]

Kampanya Detayları

Thy Hakkında

Thy firması ile ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıda ki makalemizi okuyabilirsiniz.

Türkiye’nin en eski ve milli hava yolu firması olan THY, ayni zamanda en iyi hava yolu firmalarının üyesi olduğu Star Alliance üyeliğine sahiptir. Hava yolunun Merkez binası İstanbul Atatürk Hava Limanında bulunmaktadır. Uçuş ağıyla dünya genelinde en fazla tercih edilen hava yolu firmalarının dan biri olan Türk Hava Yolu Uzak doğu, Avrupa, Orta doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika ya kadar uçuşlarıyla ulaşmayı başarmış tır. Türk Hava Yolları yaklaşık 300 noktaya sefer düzenlemektedir.

2017 Paris’te düzenlenen Air Show’da 325 hava yolu içerisinde ilk 12 de yer aldı. Önceki senelerde ilk 5’te ve ilk 7’de yer almıştır.

Thy ilk seferini 1947 yılında Atina ya yapmıştır. Daha sonra sefer sayılarını hızla artırmaya başlayan firma Kahire, Beyrut ve daha sonra yavru vatan Lefkoşa ya uçuş düzenlemeye başlamıştır.

Hızla büyüyen firma dünyanın bir çok noktasına açılarak Dünyanın en iyi hava yolları arasında yer alarak kaliteli kadrosu, hizmet kalitesi ve teknolojik alt yapısı ile yolcularına en iyi hizmetle buluşturmaktadır. Dünyayı genişlet sloganı ile dünyayı keşfetmeye yönlendiren Dünya çapında reklamlara imza atan Thy Barcelona ve Manchester United gibi firmalara sponsorluk ile akıllarda yer etmeyi başarmıştır. Widen Your World yani Dünyayı genişlet sloganı ile dünyayı keşfetmeye yönlendiren reklamlar yapmıştır. Thy ile ilgili kampanyaları takip etmek ve Thy uçak bileti satın almak için sayfamızı takip edebilirsiniz.

Hava yoluna telefon ile irtibata geçmek için THY iletişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 


Thy check-in işlemleri Thy Check-In İşlemleri

Thy check-in işlemleri ile ilgili detayları öğrenmek için aşağıda ki yazımızı okuyunuz.

  • Check-in işlemi hem internet üzerinden hem de hava limanlarından yapılmaktadır.
  • Uçuşunuzdan 24 saat önce internet üzerinden check-in işlemleri açılmaktadır.
  • Check-in işlemlerinde koltuğunuzu seçebilirsiniz (acil çıkışlar hava limanlarından verilmektedir).
  • Check-in işlemi yapmayan yolcular ise uçuştan 1-2 saat önce hava limanlarından yapabilirler.
  • Check-in işlemi yapılmış olan bilet üzerinde değişiklik/iptal gibi işlemler yapılamaz. İşlem yapmak isterseniz THY’yi arayıp biletin üzerindeki check-in işleminin kaldırılmasını isteyiniz.

Thy check-in işlemleri Thy Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Thy bagaj hakkı ve ücretlendirme ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıda ki yazımızı okuyunuz.

  • İç hat uçuşlarında , Promosyon sınıf biletler 15 kg, Ekonomi sınıf biletler 20 kg ve Business sınıf biletler 30 kg serbest bagaj hakkına sahiptir.
  • Dış hat uçuşlarında, Ekonomi sınıf 20 kg, Business sınıf 30 kg olarak belirtilmiştir.

Bebeğin bagaj hakkı 10 kg.dır (puset, bebek arabası taşınmaktadır)

Ayrıca ücretsiz bagaj hakları rezervasyon sınıfı ve yönlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Thy uçak bileti satın alırken mutlaka serbest bagaj hakkı konusunda bilgi edinin.

Bagaj hakkında daha detaylı bilgilere ihtiyacınız var ise Thy Bagaj Kuralları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Thy check-in işlemleri Thy Koltuk Seçimi

Thy koltuk seçimi ile ilgili bilmeniz gerekenleri mutlaka okuyunuz.

Uçak seyahati öncesi Online Check-in işlemi sırasında acil çıkış ve business class dışında ki dilediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Koltuk seçimi uçuşa 24 saat önce online olarak başlar istediğiniz koltuğu seçebilmek için biraz erken davranmakta fayda var. Fakat New York, Houston, Los Angeles, Chicago, San Francisco, Toronto, Miami, Atlanta, Guangzhou, Hong Kong, Pekin, Şangay, Taipei, Malia ve Tokyo destinasyonlarına yapılacak uçuşlarda Thy ücretli koltuk seçimine izin vermektedir bu uçuşlarda sadece acil çıkış koltukları için 79 dolar ücret talep edilmektedir.

İç hat ve bu destinasyon dışındaki tüm uçuşlarda ücretsiz olarak 24 saat öncesinden koltuğunuzu seçebilirsiniz. Koltuk seçme işlemini yapmadığınız taktirde hava limanında check-in esnasında ilgili memur size en uygun koltuğu seçecektir.


Thy check-in işlemleri Thy Yiyecek İkram

Thy yiyecek ve ikram ile ilgili bilmeniz gerekenleri mutlaka okuyunuz.

Türk Hava Yolları ikramları ücretsizdir. İç hat uçuşlarında günlük özel menü seklindedir. Yurt dışında ise genelde sıcak yemek ikramı yapılır. Business class yolcular için özel sunum ve yemekler ikram edilir. Türk Hava Yolları A.Ş çatısı altında hizmet veren Turkish Do&Co şirketi tarafından üretilen ikramlar yolcular tarafından ilgi görmektedir. İç hatlarda ekmek arasında tavuk yada peynir şeklindedir. Bunların yanında ise barbunya ve benzeri meze çeşitleri ve çikolatalı yada muzlu mus sunulmaktadır. Dış hatlarda ise siz yolcuları için sıcak yemek sunumu yapan Türk hava yolları karnıyarık ve benzeri gibi lezzetli yemeklerini yolcularına ücretsiz olarak sunmaktadır.