Sun Express Yolcu taşıma kuralları

Sun Express Yolcu taşıma kuralları

Sun Express Yolcu taşıma kuralları

Sun Express yolcu taşımasında uyguladığı bazı kurallar vardır. Bu kuralları bu sayfamızdan detaylı olarak edinebilirsiniz. Uçak bileti satın almak için Sun Express uçak bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Evcil Havanların taşınması hakkında bilgiler

Uluslararası uçuşlarda evcil hayvan taşımak için 1 Ekim 2004 tarihinden itibaren geçerli olan yasa gereğince hayvan pasaportu( mavi ab belgesi ) ibraz edilmesi zorunludur. Belgeler tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olup, hayvanın tüm aşılarının yapılmış olduğu belgelerdir. Kabin içi taşınacak evcil hayvanlar 55x40x20 cm ölçülerinde hava alabilen ve su geçirmez bir kafes içinde bulundurmalıdır. Taşınacak havanın kilosu kafesiyle birlikte 6 kg olmalıdır. Kabin içinde kedi veya köpek taşınmak istenirse tek yönde 20€ , gidiş- dönüş uçuşlarda ise 40€ ücret ödenmesi gerekir. Muhabbet kuşları için ise bu ücret 10€ ve 20€ olarak belirlenmiştir.

Evcil hayvanların uçuş sırasında kafesleri içinden çıkartılmaması gerekmektedir. Evcil hayvanınız 6 kg üzerinde ise 14 kg’dan fazla olmamak kaydıyla uçağın alt bagaj kısmında seyahat edebilir. Ancak hava alabilen ve su sızdırmayan kafes içinde bulunmaları gerekmektedir.14 kg’ ye kadar olan evcil hayvanların bagaj ücreti, tek yönde 75€ ve gidiş-dönüş 150€’dur. Evcil hayvanları için uçuş öncesi rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Taşınmasına Kesinlikle Müsaade Edilmeyen Köpek Irkları Pitbull Terrier, Amerikan Pitbull, Amerikan Staffordshire Terrier, Staffordshire Bullterrier, Bullterrier Amerikan Bulldog Dogo Argentino, Fila Brasiliero, Kangal (Karabaş), Kafkas Çoban Köpeği, Mastiff, Mastino Napoleta, Bagajda Taşınması Kısıtlı Olan Maddeler, Sunexpress Hava Yolları‘nın bagajla ilgili kısıtlamaları sayfasından öğrenebilirsiniz.

En ucuz uçak bileti için plusFLY mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

plusfly google play        plusfly apple store

Sunexpress’in Özel Yolcularla ilgili Prosedürleri

Çocuk Yolcular

Sun Express Hava Yolları, 0-2 yas çocuk yolcuları içinde uluslararası uçuşlarda 20 kg, yurt içi uçuşlarda 15 kg bagaj imkanı sunar. Uçuş esnasında bebeğinizin mamasını ısıtabilir, altını değiştirebilirsiniz. Bunlar için tüm altyapı uçak içerisinde mevcuttur. 11 kg ye kadar olan çocuklarınız için de en ön sırada oturmak koşuluyla bebek yatağı servisinden yararlanabilirsiniz. Her uçakta sadece bir bebek yatağı imkanı bulunduğu için önceden rezervasyon yaptırmanızı gerekmektedir. Bu hizmetin ücreti tek yönde 20€ olarak belirlenmiştir. Uygun çocuk destek sistemine sahip özel modelli bir çocuk koltuğunuz varsa, bu koltuğu uçuşta beraberinizde getirebilirsiniz. Uçuş ekibi bu koltukların montajını sağlayacaktır.

Yalnız Seyahat Eden Çocuk Yolcular (UM)

6- 12 yaş arasında tek başına seyahat edecek çocuklarınız varsa uluslararası uçuşlar için tek yön 20€, yurt içi uçuşlar için ise 20 TL olarak servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. Çocuk yolcu check-in işleminden sonra Sun Express personelince teslim alınır ve gerekli bütün kontrollerden geçirildikten sonra uçuş personeline teslim edilir. Varış meydanında da yer personeli tarafından karşılayacak kişiye teslim edilir. Yalnız seyahat edecek çocuklar yolculuklarının hiçbir anında yalnız bırakılmaz. Bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız, uçuş saatinden en az 72 saat önce Sun Express Hava Yolları’na başvurunuzu iletmeniz gerekmektedir.

Hamile Yolcular

Hamile yolcularımız için 35. Haftasının bitimine kadar, doktor raporu olmadan uçuşa katılabilir. Ancak hamileliklerinin 35. haftasını dolduran yolcular uçak yolculuğu yapmalarına izin verilmemektedir.

Engelli Yolcular

Sun Express engelli yolcuların tüm ihtiyaçlarını uçuş süresince (uçuştan 48 saat öncesine kadar bildirildiği takdirde) karşılamaktadır. Engelli veya hareket kabiliyeti sınırlı olan yolcular Sun Express Hava Yolları‘nın fiziksel engelli yolcular sayfasını ziyaret ederek merak ettikleri her türlü konuyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirler.

Sun Express Uçuş Anında Elektronik cihazların kullanımı

Uçağın kalkış ve iniş zamanlarında her türlü elektronik aletin kullanılması yasaktır. Seyir yüksekliğine ulaşıldığında veya özel durumlarda kullanımına izin verilen elektronik aletlerle ilgili detaylı bilgi için Sun Express’in uçuşta elektronik cihazlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sun Express İletişim

Daha fazla bilgi edinmek için hemen Sun Express iletişim sayfamızı ziyaret ederek müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.