En Uygun & Ucuz Sivas Uçak Bileti İletişim


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Sivas uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Sivas Şehrinde Gezilecek Yerler

Sivas şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Sivas Şehri Hakkında

Sivas şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sivas, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış oldukça eski bir yerleşim yeridir. Kültür ve yapı bakımından oldukça zengin olan şehir İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. İklim olarak karasal iklim hakimdir. Yazları sıcak ve kurak geçerken kışları ise soğuk ve bol yağışlı olarak geçmektedir. Ülkede kışları en zor geçen soğuk geçen şehirlerimizin başında yer alır. Eğer Sivas’a kış aylarında gitmeyi düşünüyorsanız kalın giyinmeyi unutmayın 🙂

İnsanlar çeşitli sebeplerle doğdukları topraklardan koparak farklı şehirlere özellikle para kazanma amacıyla yerleşirler. Ekonomik kaygılarla ve eğitim durumundan yurdundan kopan insanlar senede bir kaç kez memleketlerine gelip sevdikleriyle hasret giderirler. Ülkemizde en çok göç veren illerin başında gelir Sivas. Sivas’tan farklı şehirlere göç etmek zorunda kalan her insanın dönüş yolunda kullandığı ulaşım şekli ise değişen şartlarla birlikte artık hava ulaşımı olmaktadır. En ekonomik uçak bilet seçeneklerinin sunulduğu site ile Sivas uçak bileti siteden kolayca temin edilebilir.


En Ucuz Sivas Uçak Bileti

Sivas şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Sivas uçak bileti iletişim numarası 0850 500 0 777 dir. Sivas hava yolu bürosu ile Thy, Pegasus, Anadolu Jet, Sun Express uçak bileti satın işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

 

Sivas hava limanı son zamanlarda uçuş açışından oldukça gelişim gösteren bir hava yoludur. 2017 yılında Sivas uçuşları karşılıklı olarak İzmir Adnan Menderes Hava limanı, İstanbul Atatürk hava limanı ve İstanbul Sabiha Gökçen hava limanına uçuşlar bulunmaktadır. Ayrıca bunun dışında yoğun olarak kullanılan aktarmalı seferler Antalya ve Ankara şehirlerine yapılmaktadır. Sivas çevresinde bulunan Tokat şehrinde uçuşların iptal olmasından dolayı bu şehirde yaşayan yolcular Sivas uçak seferlerini kullanmakta olup bu durum seferlerde yoğunluk yaratmakla birlikte Sivas uçak bileti fiyatlarının yükselmesine sebep olmaktadır.

Sivas Pegasus Uçak Bileti Telefon (0850) 500 07 77
Sivas THY Uçak Bileti İletişim (0850) 500 23 11
Sivas Anadolu Jet Uçak Bileti Telefonu (0850) 707 01 62
Sivas Bilet Alma Telefonu (0850) 707 03 78

Havalimanından Sivas Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Sivas havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Sivas hava limanı şehir merkezine biraz uzak bir hava limanıdır. Ulaşımlar belediye otobüs seferleri, Havaş servisleri, Taksi hizmetleri ya da özel araçlar ile sağlanmaktadır. Hava limanındaki uçuş sefer saatlerine göre ulaşımlar ayarlandığı için yolcular sıkıntı çekmemektedir. Sivas hava limanı sadece Sivas yolcuları tarafından değil, Tokat içinde kullanılmaktadır.

Sivas Belediyesi otobüs seferleri

Uçuş sefer saatlerine göre belediye otobüs seferleri düzenlemektedir. Düzenlenen seferler ile hava limanından iner inmez şehir merkezine kadar olan ulaşımı bu imkanla sağlayabilirsiniz.

Havaş otobüs seferleri

Havaş, şehir merkezine ve Tokat şehrine servis düzenlemektedir. Servisler uçuş saatlerine göre olup, sefer saatlerini İnternet sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Sivas şehir merkezine ulaşım yaklaşık 40 dk sürmektedir ve ücreti 6 TL dir. (Ulaşım ücretleri değişiklik gösterebilmektedir bunun için kesin bilgiyi Havaş’ın İnternet sitesi üzerinden alabilirsiniz.) Tokat’a olan ulaşımın süresi ise 90 dk ve ücreti 25 TL dir. (Ulaşım ücretleri değişiklik gösterebilmektedir bunun için kesin bilgiyi Havaş’ın İnternet sitesi üzerinden alabilirsiniz.)

Sivas Hava limanı taksi ulaşımı

Hava limanından kullanabileceğiniz diğer bir ulaşım imkanı da taksidir. Taksi pratikliği ve hızlı taşıması ile size faydalı bir alternatif olabilir. Hamile, yaşlı, engelli ya da kalabalık yolcular için daha kolay olmaktadır.

Sivas Hava limanı Araç Kiralama

Sivas’ta bulunacağınız süreye göre ya da kişi sayınıza göre araç kiralamak oldukça makul bir alternatif olabilir. İş için ya da özel sebepler ile araba kiralamakta olan birçok yolcu bulunmaktadır. Araç fiyatlarını ve özelliklerini araç kiralama şirketlerine danışarak öğrenebilirsiniz.

Sivas Nuri demirağ Hava Limanı

Sivas Hava Limanı

Sivas Hava limanı ile Sivas ve çevre illerin uçuşunu gerçekleştirebilirsiniz. Sivas hava limanı ile Sivas’ın ilçeleri, Tokat, Amasya gibi illere de ulaşım sağlanabilmektedir. Sivas’tan uçuş yapan firmalar; Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus’tur.

Sivas şehri ile ilgili de bilgi alabileceğiniz bir sayfa oluşturduk. “Sivas Şehir Rehberi” sayfası üzerinden Sivas ile ilgili daha geniş bilgiler elde edebilirsiniz.

Hava limanının teknik özelliklerine gelecek olursak 1957 yılında açılmıştır. Türkiye’nin en eski hava limanları arasında yer almaktadır. Ve sivil statüde yer almaktadır. Hava limanının IATA kodu VAS’dır. Sivas uçak bileti alırken bu bilgiye denk gelebilirsiniz.

Hava limanı şehir merkezine yakındır. Ama yürüyerek ulaşım zordur. Otobüs servisleriyle yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonunda hava limanına erişebilirsiniz. Hava limanının özel araçlar için 356 araçlık bir otoparkı bulunmaktadır.

Diğer şehirlerin uçuş bilgilerine göz atmak için Şehir Uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz.