Sivas Sıcak Çermik Otelleri

Sivas Sıcak Çermik Otelleri

Sivas Sıcak Çermik Otelleri

Sivas Sıcak Çermik, Sivas ilimizin vazgeçilmezleri arasında bulunan kaplıca alanı Sivas Yıldızeli ilçesinde bulunmaktadır. Sivas sıcak çermik olarak gündemimize gelen bu kaplıca birçok kişinin vazgeçilmezleri olarak muhakkak ziyaret edilmesi ve keyfini çıkarılması gereken yerler arasında yer almaktadır.Bu yazıda aşağıdaki konuları bulabilirsiniz. Aşağıdaki linklere tıklayarak direk ulaşabilirsiniz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Sivas ilimizin vazgeçilmezleri arasında bulunan kaplıca alanı Sivas Yıldızeli ilçesinde bulunmaktadır. Sivas sıcak çermik olarak gündemimize gelen bu kaplıca birçok kişinin vazgeçilmezleri olarak muhakkak ziyaret edilmesi ve keyfini çıkarılması gereken yerler arasında yer almaktadır.

Sivas il merkezine 35 km uzaklıkta bulunan ve Yıldızeli ilçesine ise 15 km uzaklıkta Sivas sıcak çermik bulunmaktadır. Aynı zamanda hava alanına ulaşımı ise 22 km olarak gündemimize gelmektedir. Demiryolu ulaşımını kullanmak isteyen kişiler için Sivas Sıcak Çermik’e gitmek isteyen kişilerin Sivas merkezden kaplıcaya 30 km mesafesi bulunmaktadır.

Kaplıcanın su sıcaklığı 46-50 derece arasında değişiklik göstermektedir. Kaplıca suyu birbirinden farklı hastalıklar için de tedavi edici özelliği bulunmasıyla ön plana çıkarak birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Romatizma rahatsızlığı başta olmak üzere, böbrek ve idrar yolu, ortopedik problemler, kısırlık ve kadın hastalığında strese bağlı olan sorunlar, mide ve bağırsak problemleri, saç dökülmesi ve cilt rahatsızlıkları, uykusuzluk, yorgunluk ve asabi olan kişiler ve birçok hastalık için tedavi edici özelliği bulunmaktadır.

Böylelikle birçok kişi tarafından tercih edilmesiyle birlikte ön plana çıkarak Sivas sıcak çermik vazgeçilmezler arasında bulunmaktadır.Turizm merkezi olarak ön planda olan Sivas sıcak çermik yakınında birçok konaklama hizmeti bulunmaktadır. Ayrıca kaplıca içerisinde Cumhuriyet üniversitesine bağlı olarak fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi de gündeme gelmektedir.

Sivas Gezilecek Yerler

Sivas sıcak çermik kaplıca suyunun özelliği;

Termal suyun romatizma hastalıklarına, kemik ve kireçlenme hastalığına, deri hastalığına, kadın hastalığına, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına banyo kürü uygulanması durumunda fayda görmenize imkan sağlama özelliği bulunarak ön plana çıkmaktadır. Sıcak çermik suyu 35-45 derece arasındadır. Kimyasal karakteristiği; Florür içeren kalsiyum, magnezyum sodyum ve karbonat klorürlü sudur.

Sivas Sıcak Çermik Otelleri

sivas sıcak çermik sivas termal

Sivas sıcak çermikte bir çok otel bulunmaktadır. Bu otellerin en sn yapılan ve tesisleşmiş olanları Sivas termal ve Bilici termaldir. Diğer oteller ise belediyenin işletmeciliğini yaptığı, fiyat ve konfor bakımından diğerlerinden biraz daha geride olan tesislerdir. Gelin bu tesisleri yakından inceleyelim.

Sivas Termal Otel

Sivas Termal Otel, Sivas ili Yıldızeli ilçesinde Sivas sıcak çermik kaplıcasına yakın olmasıyla birlikte konaklama hizmeti sağlamaktadır. Sivas termal otelde 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 3 daire tipinde daireler mevcut olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kadın ve erkekler için ayrı ayrı 2 tane açık, 2 tane kapalı olarak 4 tane yüzme havuzu bulundurmasıyla birlikte 4 tane termal havuz ve 2 adet tenis salonu bulunmaktadır. Ayrıca içerisinde güzellik merkezini de barındırmasıyla ön plana çıkmaktadır. Her yaş grubuna uygun olarak birçok alanı bulunmasıyla birlikte tatil yapmanız için en ideal projeler arasında yer almaktadır. Sivas termal Otel doğal ortam içerisinde bulunarak gündemimize gelmektedir. Çam ağaçları ve hafif rüzgar esintisiyle birlikte olağan üstü bir doğal ortamı sizlere sunmaktadır.

Termal Otel Özellikleri

  • Kadın ve erkeklere özel olarak iki adet kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır.
  • Kadın ve erkeklere özel olarak iki adet açık yüzme havuzu bulunmaktadır.
  • Aynı zamanda 4 adet kapalı Termal Havuz barındırmaktadır.
  • 228 adet tam donanımlı daireleri ile ön plana çıkmaktadır.
  • 45 adet termal banyo bulunmaktadır.
  • Cep sineması ve internet salonu ile gündemimize gelmektedir.
  • Bilardo, langırt gibi birçok çocuk oyun salonu bulunmaktadır.
  • Havuz başında birçok cafe vardır.
  • 24 saat güvenli hizmet vermektedir.Ayrıca Sivas sıcak çermik kaplıcasına gelen vatandaşlar için birçok Sivas Sıcak Çermik Otelleri de gündemimize gelmektedir. Sizler için birkaç otelden bahsetmek isteriz.

Sivas Sıcak Çermik Sefa Otel

Yılın her günü hizmet veren tesis olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tesiste toplam 29 oda ve 89 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Aynı zamanda tesisin içerisinde 27 adet termal sıra banyosundan da faydalanma şansınız bulunmaktadır. Sivas Sıcak Çermik kaplıcasına gelen kişiler bu konaklama hizmetinden faydalanma şansını yakalayabilmektedirler.

Sivas Sıcak Çermik Şifa Oteli

Yaz dönemi boyunca hizmet veren tesisler arasında bulunarak 42 oda ve 132 yatak kapasitesine sahip olmaktadır. Ayrıca 20 adet termal sıra banyosu bulunarak sizlere hizmet vermektedir.

Sivas Sıcak Çermik Çamlıca Oteli

Yaz dönemi kapsamında hizmet veren oteller arasında yerini almaktadır. Otelde 40 oda ve 142 yatak kapasitesine sahip olmaktadır. Aynı zamanda 20 adet termal sıra banyosu bulunmaktadır.

Sivas Sıcak Çermik Tek Oteli

Kaplıca alanı içerisinde yer alan TEK vakfına bağlı olarak özel bir şirket tarafından işletilmektedir. Tesisin içerisinde 20 adet oda mevcut olmasıyla birlikte 50 yatak kapasitesi bulunmaktadır.

Ayrıca bu konaklama hizmetlerinden yararlanmanız için aşağıda bulunan adres ve iletişimden faydalanabilirsiniz.

Adres: Sıcak Çermik Kaplıcası Sivas Ankara yolu 35. Km Yıldızeli/Sivas

İletişim: 0346 763 43 16 / 0346 763 43 98 / 0346 763 43 97