En Uygun & Ucuz Şırnak Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Şırnak uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Şırnak Şehrinde Gezilecek Yerler

Şırnak şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Şırnak Şehri Hakkında

Şırnak şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Şırnak ilinin köklü tarihinin Nuh Tufanının dan daha geriye kadar uzandığı rivayet edilir. Nuh’un Gemisinin yörede yer alan Cudi Dağı üzerine oturduğu, şehrin adının o dönemlerde Şehri Nuh olarak belirlendiği İleri sürülmektedir. Nuh Tufanı sonrası yeniden inşa edilen Cizre ilçesinin sıcak havasından korunmak ve kaçınmak amacı ile Şırnak ta serin bir yazlık yer olarak inşa edildiği bu rivayetlerde yer almaktadır.


En Ucuz Şırnak Uçak Bileti

Şırnak şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Şırnak, yıl içerisinde en az uçuş alan şehirlerimizden birisidir. Yöredeki hava limanı ihtiyaç doğrultusunda açılmıştır. Ankara ve İstanbul’a direkt olarak uçuş bulabilirsiniz. Türk hava yolları ve Anadolu Jet bu uçuşları karşılamaktadır. Diğer firmalar henüz Şırnak’tan uçuş gerçekleştirmiyorlar.

Şırnak’tan dış hat olarak henüz bir uçuş bulunmamaktadır. En güncel Şırnak uçak bileti satın almak için sayfamızı kullanabilirsiniz.

Şırnak ülkemizin en güneydoğusunda yer alan illerinden biridir. 2013 yılına kadar Şırnak’ta hava limanı bulunmamaktaydı. Büyük bir uğraş sonunda Şırnak’ta Şerafettin Elçi hava limanı 2013 yılında hizmete açıldı. Böylelikle Şırnaklı vatandaşlarımız çok büyük bir rahatlığa kavuştular.Hava yolu en hızlı ve en rahat ulaşım alanıdır. Eskiden insanlar günlerce bir yerden bir yere gitmek için uğraşırken günümüzde uçaklar sayesinde saatler içinde gidebilmektedirler. Şırnak a gitmek için tek yapmanız gereken Şırnak uçak bileti almaktır. Aynı şekilde Şırnak tan başka bir yere gitmek için de bilet alabilirsiniz. Bilet fiyatları gidilecek yere ve gidilecek tarihe göre değişiklik gösterir. Hemen şimdi bilet almak ile bir kaç ay sonrası için bilet almak arasında yarı yarıya fark vardır.

 

 

 


Havalimanından Şırnak Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Şırnak havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Şırnak hava limanından taksiler ile ulaşım

Şerafettin Elçi Hava limanından şehrin merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksidir.Terminal binasına yakın kalkan otobüsler özellikle günün erken saatlerinden akşam geç saatlere kadar yolculara hizmet veriyor.

Şırnak hava limanından özel araçlarla ulaşım

Hava limanında özel araçlar için otopark bulunmaktadır.

Şırnak hava limanından ulaşımda minibüsler

Hava limanı ile şehir merkezi arası minibüsler hareket etmektedir.

Şırnak Şerafettin Elçi Hava Limanı

Şerafettin Elçi Hava limanında, İç Hat uçuşlarıyla hizmet veriyor.2011 yılından beri hizmetini sürdüren Şerafettin Elçi Hava limanında, bankalar, sağlık servisleri ve diğer ihtiyaçlarınızı giderebileceğini bölümlerle sizlere hizmet veriyor. Şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta bulunan Şerafettin Elçi Hava limanından şehir merkezine toplu taşıma araçları ve taksi gibi olanaklarla ulaşabileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkündür.

Şırnak hava limanından Ankara, İstanbul Sabiha Gökçen ve İstanbul Atatürk hava limanlarına uçuşlar bulabilirsiniz. Uçuşları ise şimdilik Türk hava yolları ve Anadolu Jet hava yolları düzenlemektedir.

Şırnak Hava Durumu

Gün
Maks
Min

PlusFly Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

PlusFly Uygulama İndir
Şırnak Haritada Göster

Şırnak

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 2 saat 7 dakika
  • Ankara 1 saat 40 dakika
  • İzmir 2 saat 17 dakika
  • Antalya 1 saat 53 dakika
  • Adana 1 saat 20 dakika
  • Ardahan 1 saat 2 dakika
  • Kayseri 1 saat 20 dakika