Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı Ne Zaman?

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı Ne Zaman?

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı Ne Zaman?

Geri sayım başladı, ramazan ayının başlaması ile akıllarda ramazan bayramı ne zaman? Kurban bayramı ne zaman? Gibi sorular oluşmaya başladı. Bayram tarihleri yaklaştığında birçok insanın “ah ah nerede o eski bayramlar” dediğini duymanız mümkün. Bayram tarihleri birçok insan için tatile çıkmak demek olmaya başladı. Uzun süren çalışma temposundan, sıcaklardan ve iş stresinden kurtulmak için bayram tarihlerinde ki tatiller insanların kaçış yolu olmaya başladı. Özelliklede hafta sonu ya da başka bir resmi tatil ile birleşen bayram tarihleri, bayram tatilinin uzamasına da sebep olmaktadır.

Ramazan ayı başlangıcı ile ramazan bayramı ne zaman? Sorusunun cevabı 15 Haziran’dır. 14 Haziran bayram arifesi, 15, 16 Haziran ise bayramdır. 17 Haziran Pazar ile birleştiğinden tatil planı yapanlar için 3 günlük bir tatil yapma şansları mevcuttur.

Oruç sonrası zaten zorlanmış vücutları yormak istemeyenler. Dinlenmek ve aile ziyaretleri gibi planlar yapmaktadır. Ramazan bayramı ardından insanların merakla bekleyeceği diğer bayram kurban bayramıdır. Kurban bayramı ne zaman? Sorusuna cevap ise 21 Ağustos’tur. 20 Ağustos pazartesi gününe denk gelen arife günü sayesinde tatil planı yapanlar için oldukça uzun bir tatil yapabilme imkanı mevcuttur.Bayramlarda Dikkat Edilmesi Gereken Konular?

Ramazan bayramın esnasında tükettiğiniz besinlere dikkat etmeniz sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Oruç sebebi ile metabolizma yavaşlaması ve vücut dengesinde ki değişimler sebebi ile bir anda ağır tatlı ve besin tüketmek sağlığınıza zarar verebilmektedir. Kurban bayramı esnasında her öğün kırmızı et tüketmek metabolizmayı yoracaktır. Bu sebepten kırmızı et tüketimine dikkat edilmelidir.

Her 2 bayram için ise yolculuğa çıkacak kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Aile ziyareti ve ya tatil için çıktığınız yolda, yorgun ve uykusuz olmamalısınız. Yorgun ve uykusuz çıkılan yolda kaza yapma olasılığınız oldukça artmaktadır.

Trafikte oluşacak fazlalık ve maalesef ki insanların aceleci davranması ile birleşince ufak hatalar bile kazaya sebep olabilmektedir. Bu sebepten ötürü yola çıkmadan önce iyi bir uyku ile dinlenilmeli ya da önceden bir otobüs bileti alarak araç trafiğini azaltmakta katkı gösterilmelidir.