Pegasus Hava yolları Bagaj Kuralları

Pegasus Hava yolları Bagaj Kuralları

Pegasus Hava yolları Bagaj Kuralları

Pegasus Bagaj hakkı iç hatlarda 15 kg’dır.

Pegasus Fazla bagaj ücreti, iç hatlarda hava limanında  10 TL dir.Pegasus Fazla bagaj ücreti, dış hat uçuşlarda hava limanında kilogram başına  7 Euro dur.

Pegasus bagaj limitleri, dış hatlarda uçuşun uzunluğuna göre 20-30 kilogram arasındadır.

Bu yazıda aşağıdaki konuları bulabilirsiniz. Aşağıdaki linklere tıklayarak direk ulaşabilirsiniz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Bagaj hakkını uçuştan 12 saat önce satın alırsanız fiyatlar önemli ölçüde düşmektedir. Uçuş paketlerine göre değişen bagaj hakkı ve ücretleri aşağıdaki bagaj hakkı maddesinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca yazımızın devamında Kabine alınması yasak olan maddaler, sıvı maddelerin taşıma kuralları, farklı ekipmanların taşınması, ek bagaj ekleme ve Kayıp ve hasarlı bagajlar konularında bilgi alabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi edinmek için Pegasus İletişim sayfasından bizlere telefon aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Check-in yapıldığı esnada yolcu bagaj bilgilerini sisteme girmemektedir, eğer bagajınız var ise istasyonlardaki yer hizmeti firmasına ait bagaj teslim kontuarlarına başvurarak check-in işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Uçuşa kabul edileceğiniz en son zaman dış hat uçak kalkış saatinden 90 dakika önce, iç hatlarda 45 dakika kala sona ermektedir. Belirtilen kilolardan daha fazla kiloda bagajınız olduğu taktir de firmanın uygulamış olduğu fazla bagaj ücretini ödemek zorunda kalabilirsiniz. Check in yaptırdıktan sonra biletiniz, koltuğunuz ve bagajınız kaydedilerek bagajınız taşıyıcı sorumluluğu altına girmektedir.

Taşıma esnasında bagajınızın başına yer hizmetleri firmasının aksaklığından dolayı bir şey gelebilir örnek olarak kayıp olabilir. Bu sebepten dolayı bagajınızın genel olarak giysi eşyalarınız dan oluşmasına para , ziynet eşyası v.b gibi değerli eşyaları valizinizde bulundurmamanız önem taşımaktadır. Bagajınızın kaybolması durumunda Pegasus hava yolları değerli eşyalarınız ile ilgili sorumlu değildir.


 Uçak Kabinine Alınması Yasak Olan Maddeler

Tabanca, silah ve her türlü yaralayıcı maddeler. Kesici ve sivri alet edevatlar. Yanıcı ve parlayıcı kimyasal maddeler uçak içine alınması yasaklanmıştır. Silah taşımak önceden bildirmeniz durumunda yetkililer size nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini belirtecektir.

Sıvı Maddelerin Taşıma Kuralları

Bagajda sıvı taşıma işlemi 5 litreden az ve tehlike arz etmeyen maddelerden oluşabilir. Sıvıların akmayacak şekilde paketlenmesi gerekir. Sıvı bagajınız 5 litreden fazla ise Pegasus destek hattından taşıma talebiniz hakkında yardım alabilirsiniz. Ayrıca bu konuda daha detaylı bilgi edinmek için Uçaklarda sıvı taşıma kuralları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Uçak Kabinine Sıvı Maddelerin Alınma Koşulları

Sıvı maddelerin 1 litreyi aşmaması sızdırma önleminin alınmış olması gerekir. o İlaç veya bebek mamaları gibi maddelerin belirli miktarda ve ambalajında taşınmasına izin verilir. Güvenlik personeli ilaçlar için kullanma zorunluluğunu belgeleyen raporu görmeyi talep edebilir.

Farklı ekipmanların taşınması

Uçuştan önce check-in esnasında yapılabilir. Yetkili kişi eşyayı belirli bir ücret karşılığında uçuşa kabul edebilir. Burada farklı ekipmanlar olarak bisiklet, snowboard, golf takımı gibi eşyalardan bahsetmekteyiz. Ama uçağın müsait olmaması durumunda uçuşa kabul edilmeyebilir. Bu konuda mağdur olmamanız için biletleme esnasında bu durumu konuşmanız olacaktır. Bu konularda daha detaylı bilgi edinmek için Ekipman taşınması sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Pegasus Hava Yolları Bagaj Hakkı

Pegasus Bagaj hakkı Uçak bileti satın alma aşamasında farklı paketler sunularak müşteri tercihine göre değişmektedir.

Bagaj hakkı iç hatlarda minumum 15 Kg dır.

 • Süper Eko paket

  Bu paket aslında bagaj için açılmış bir pakettir. Yurt içi satışı yoktur, yurt dışı uçuşlarında da alt bagaj almayacak yolcular için bilet fiyatında büyük indirim sağlamaktadır. Alt bagaj hakkı yoktur.

 • Eko paket

  İç hatlarda 15 Kg, Dış hatlarda ise 20 Kg alt bagaj hakkı olmaktadır. (El bagajı 8 Kg’dir.)

 • Avantaj paket

  İç hatlarda 20 Kg, Dış hatlarda 20 kg olarak belirtilmiştir. (El bagajı 8 Kg’dir.)

 • Business Flex

  İç ve dış hatlarda 20 Kg bagaj olmaktadır. Ama el bagajı 12 kg olarak tanımlanmıştır.

Bebekler için bagaj hakkı 10 Kg’dir.

Pegasus Ek bagaj hakkı

Yolcular belirli miktar bir ücret ödeyerek ek bagaj satın alabilirler. 5,10,15 kg gibi paketler bulunmaktadır. Paketin dışında kilo hakkı alamazsınız. İç hatlarda 5 kg’lik paket 20 TL olarak ücretlendirilir. Artan kilolarda aynı fiyatla artar. Dış hatlarda ise 5 Kg 63 TL olarak hesaplanır. Bu tutarlar değişiklik gösterebileceği için paketi alırken tekrar kontrol etmelisiniz. Ayrıca hava limanında fazla çıkan bagajlar cezalı olarak ücretlendirmeye tabiidir. Söylediğimiz paket fiyatlarından farklı bir ücretlendirme yapılmaktadır.

Bagajınızda taşıyabileceğiniz eşyalar konusunda şüpheniz var ise mutlaka bir yetkiliye danışmalısınız. Hava limanında bu sebeple birçok eşya uçuşa alınmamaktadır. En azından böyle bir sorunun hiç oluşmamasına zemin hazırlarsınız.


Kayıp & Hasarlı Bagajlar

Kayıp ve hasarlı bagaj için belirli prosedürler uygulanmaktadır. Eğer uçuş sonrası bagajınızda hasar varsa hava limanından ayrılmadan tutanak tutturmalısınız. Aynı durum kayıp bagajlar içinde geçerlidir. El bagajları yolcuların sorumluluğunda olduğu için hava limanı tarafından karşılanmaz. Burada bahsi geçen sadece alt bagaj için geçerlidir. Böyle bir durumda ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi almak için Yolculukta bagaj zarar görürse ne yapmalı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.