Pegasus Check-in Nasıl Yapılır?

Pegasus Check-in Nasıl Yapılır?

Pegasus Check-in Nasıl Yapılır?

Online check-in hava yolu sayfasında ilgili bölüme pnr ve isim soy isim yazılarak yapılır.

Pegasus hava yolları web sitesi aracılığı ile online checkin yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan şey ise PNR(Rezervasyon kodu), yolcu ismi ve soy ismidir. Bu şekilde check-in işlemi yapabileceğiniz ekrana geçebilirsiniz. Gelen ekranlarda yolcular hakkında bazı doldurulması zorunlu bilgiler bulunur (T.C. kimlik numarası, üyeliğin olup olmadığı gibi). Farklılıklar buradan sonra başlıyor; bilgiler doldurulduktan sonra koltuk seçimi ekranını görebilirsiniz. Uçağın içini kuş bakışı görüp nerede oturmak istediğinize karar veriyorsunuz (Burası otobüs bileti satın alınırken yapılan iş gibi). Son olarak check-in kurallarını okuyup onayladığınıza dair onay verdikten sonra check-in işleminizi tamamlayabilirsiniz. Şimdi size adım adım Pegasus Online check-in nasıl yapılır sorunuza yanıt arayacağız.

pegasus check-in ana sayfa1- Flypgs.com internet sayfasına girerek Online check-in butonuna tıklayın.

 

pegasus check in ekranı

2 – İkinci aşama olarak gelen ekrana uçak bileti alırken bize verilen PNR numaramızı isim ve soy ismimizi bu ekrana girmek burada dikkat etmemiz gereken şey pnr, ad ve soyadı büyük harflerle yazmak olacaktır. Türkçe karakter yazdığınızda sistem kabul etmezse birde Türkçe karakter olmadan tekrar deneyin.

pegasus online check in

3- Pegasus Online check in yaparken yukarı ekranda görüldüğü gibi bazı bilgiler talep ediliyor. Fakat bu gözünüzü korkutmasın eğer uçuşunuz iç hat ise uyruk yazan bölümü Türkiye Cumhuriyeti yaptığınızda istenilen tüm bilgiler gidiyor girmeniz gereken bilgiler,

  • Pegasus plus numaranız bu numara kayıtlı iseniz telefon numarasıdır.  Bu bölüm zorunlu değildir.
  • Cinsiyet bölümü
  • Doğum tarihi
  • Uyruk
  • TC kimlik numarası. Bilet alımında girdiyseniz otomatik olarak gelecektir.

Bu bilgileri girdikten sonra aşağıda bulunan kuralları kabul ediyorum bölümünü tıklayarak check-in erkranına geçiş yapabilirsiniz.

pegasus check in sonuç ekranı

4- Pegasus check-in koltuk seçme aşamanız yukarıdaki gibidir. Fakat Pegasus hava yollarında malesef istediğiniz koltuğu seçmek ücretli yukarıda belirtildiği gibi

  • Ekstra diz mesafesi olan koltuklar 35 TL bu koltuklar acil çıkış ve en ön koltukları içerir.
  • Ön sıra keyfi 29 TL ücretle ön sıralarda 2 ile 7. sıralardaki koltukları içermekte.
  • Pencere yanı ve koridor koltukları 19 TL
  • Özelliği olmayan diğer koltukları seçmek ise 19 TL dir.

Fakat yukarıdaki ekranda görüldüğü gibi sistem otomatik olarak bizim check-in işlemimize 28D nolu koltuğu tahsis etmiştir. Eğer bu koltukta seyahat etmeyi kabul edersek her hangi bir ücret ödemeden check-in işlemimizi tamamlamış olacağız. Özellikli koltuk seçmek isterseniz koltuk seçimi sonucunda ödeme sayfasında ödeme yapmanız gerekecektir. Fakat sistemin bize tanımladığı koltuğu kabul ettiğimiz taktirde devam butonuna basarak check-in işlemimizi noktalamış oluruz.

İnternet üzerinden check-in yapmak zorunlu mudur?

İnternet üzerinden check-in yapmak zorunlu değildir. İsteyen yolcular hava limanlarından da check-in yapabilir. Bunun önemi sadece işlemlerin hava limanında daha hızlı olmasını sağlamak. Hava limanında check-in sırası bazen çok uzun olabiliyor. Check-in işleminizi hava limanında yapmak istiyorsanız mutlaka bir buçuk saat önce hava limanında bulunmanız gerekmektedir.

Bagajsız yolcularda check-in yapmalı mı?

Check-in herkes için geçerli bir kural. Ama bagajsız yolcular check-ini internet üzerinden yapıp akıllı telefonlarına barkodu mesaj olarak alabilirler. Böylelikle hava limanında uçuş kartı almakla uğraşmak yerine telefondaki barkodu okutması yeterli olur, direkt uçağa geçiş yapabilirler.

Pegasus Check-In nasıl kaldırılır?

Uçuşta bir değişiklik ya da iptal olması durumunda, yolcu check-in yapılmış bilete müdahale edemiyor. Bunun için ilgili firmanın çağrı merkezi aranarak check-in kaldırılabilir. Check-in kaldırıldıktan sonra ise bilet üzerinde iptal, değişiklik gibi işlemler yapılabilir.

Check-in nedir ?

Check-In aslında son kontrol anlamı taşıyan bir kelimedir. Hava limanında bu bagaj verme, koltuk seçimi yapılması ve barkodlu biletin yolcu tarafından alınması anlamı taşımaktadır. Hatta check-in en çok hava yollarında kullanılsa da, birçok bilet düzenlenen işte de check-in kullanılmaktadır. Tur seyahatleri, deniz otobüsleri, turnike geçişli bazı eğlence merkezleri de bu check-in olayını kullanmaktadır.

Pegasus chck in ile daha detaylı bilgi edinmek için Pegasus İletişim sayfasını ziyaret ederek bizi arayabilirsiniz.

 

En ucuz uçak bileti için plusFLY mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

plusfly google play        plusfly apple store