En Uygun & Ucuz Ordu Uçak Bileti Satış Noktaları İletişim 0850 500 0 777


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Ordu uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Ordu Şehrinde Gezilecek Yerler

Ordu şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Ordu Şehri Hakkında

Ordu şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ordu, Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Yeşili ve mavisiyle ünlü şehir aynı zamanda köklü bir tarihi de sahiptir. Karadeniz ikliminin hakim olduğu şehir yıllık yağış oranı diğer şehirlerimize göre daha yüksektir. Şehrin nüfusu 750 bin üzerindedir. Şehirde Ordu üniversitesi bulunmaktadır. Turizm açısından da önemli olan bu bölgelerimizde, yeşilliğiyle, deniziyle ve insanlarının güler yüzü ile harmanlaşmış bir tatil sağlayabilirsiniz.Yayla turizmi, çeşmeleri , cami ve kiliseleri , sahilleri bu bölgeye ilgi ve talebi arttırmıştır.


En Ucuz Ordu Uçak Bileti

Ordu şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Ordu hava limanı açılmadan önce yolcuların Samsun’a ya da Trabzon’a yönlendirilmesiyle uçuşlarını yapmaktaydı. Bölgenin bu açıdan hava limanına ihtiyacı vardı. Ordu uçuşları Türkiye’nin en önemli noktaları olan Ankara, İstanbul’a direkt olarak gerçekleşmektedir. Uçuşlar karşılıklı olarak sağlanmaktadır. Henüz dış hatlara bir uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden en yakın diğer hava limanlarını Trabzon/Samsun hava limanlarını kullanabilirsiniz. Çünkü Trabzon ve Samsun’a direkt uçuş bularak daha ekonomik bir yolculuk yapabilirsiniz.

Ordu uçak bileti için istediğinizi bulamazsanız alternatif olarak Trabzon uçak bileti kontrolü de yapabilirsiniz. Ordu Trabzon arası servisler bulunmaktadır.

 


Havalimanından Ordu Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Ordu havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Ordu Giresun hava limanından ulaşımda Havaş servisleri

Havaş servisleri ile Ordu şehir merkezi ile hava limanı arasındaki ulaşımı sağlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 1 buçuk saat civarında bir yolculuk süresi olacaktır. Güzergahlar ise Ünye- Fatsa- Kumbaşı- Ordu otogar ve hava limanı olarak işlemektedir.

Ordu Giresun hava limanından ulaşımda taksiler

Ordu-Giresun hava limanından şehir merkezine yaklaşık 16 kilometre uzaklık bulunmaktadır. Fiyat açısından çok uygun olabilir.

Ordu Giresun hava limanından ulaşımda araç kiralama

Hava limanından şehir merkezine araç kiralayarak da gidebilirsiniz. Şehir merkezinde kiraladığınız araçları hava limanına teslim edebilirsiniz.

Ordu Hava Limanı

Avrupa’da ve Türkiye’de ilk kez, dünyada ise üçüncü kez deniz üstüne kurulan hava limanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Hava limanı, Mayıs 2015’ten itibaren uçuşlarını sürdürüyor. Ordu-Giresun Hava limanı, 5 metreyi bulan dalgalarda bile zarar görmeyecek şekilde tasarlanmış. İç ve dış hatlar olarak hizmet veriyor.Ordu şehri ile Giresun şehri arasındaki orta noktada bulunan Ordu-Giresun Hava limanından İstanbul, Ankara ve diğer şehirlere direkt ve aktarmalı seferlerle ulaşmak mümkün. Ordu- Giresun hava limanı yörenin ihtiyaçları doğrultusunda açılmıştır. Bölgenin insanı Samsun, Trabzon ve Amasya Merzinfon hava limanlarını kullanmak yerine Ordu Giresun hava limanını kullanmaya başlamıştır.

Sivil hava limanı kategorisinde yer alan hava limanının üçlü kodu IATA kodu ise “OGU” dur. 2015 yılında hizmete giren hava limanı en yeni hava limanlarımızdan birisidir. Hava limanı Ordu’ya 16 Km, Giresun’a ise 28 Km uzaklıkta yer almaktadır. Hava limanı bünyesinde VIP, Cafe& Restaurant, banka hizmetleri, sağlık hizmetleri, rent a car (araç kiralama), CIP ve otopark bulunmaktadır.