Onur air Bagaj kuralları

Onur air Bagaj kuralları

Onur air Bagaj kuralları

 • Check-in kontuarlarında teslim edeceğiniz tüm bagajlarınız Onur Air firması ile güvence altındadır.
 • İç hat uçuşlarında maksimum 15 kg alt bagaj, 8 kg kabin içi bagajı hakkınız mevcut olup alt bagajda ekstra kg başına ödeme yapmanız gerekmektedir.
 • Bagaj aşımı ücretlerini öğrenmek için 0850 210 6687 numaralı müşteri hizmetlerimizden bilgi alabilirsiniz.
 • Bagaj kısmında tehlikeli madde (akıcı, yanıcı, kesici) veya kırılabilen maddeler taşınamamaktadır.
 • Spor malzemeleri (kayak takımı, bisiklet, kaykay vb) taşımak için bagaj teslimi esnasında ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir.
 • El bagajlarınız 8 kg’yi aşmamalı ve maksimum 25x45x56 cm boyutlarında olmalıdır.Onur air bagaj hakkı

Onur Air bagaj hakkı minumum 15 kg dır. Bileti alacağınız sırada herhangi bir ek işlem yapmazsanız otomatik olarak bu sınıftan yeriniz ayrılır. Bunun dışında Onur Air uçuşlarında iki paket daha bulunmaktadır. Bunlarda bagaj hakları da farklılık göstermektedir.

Onur Air Sade Paket bagaj hakkı iç hatlarda 15 kg, dış hatlarda 20 kg dır.

Onur Air Standart Paket bagaj hakkı iç hatlarda 20 kg, dış hatlarda 30 kg dır.

Onur Air Özel Paket bagaj hakkı iç hatlarda 25 kg, dış hatlarda ise 40 kg dır.

Onur air iç hatlar fazla bagaj ücretleri

 • 5 kg fazla bagaj ücreti 20  TL dir.
 • 10 kg fazla bagaj ücreti 40 TL dir.
 • 15 kg fazla bagaj ücreti 60 TL dir.
 • 20 kg fazla bagaj ücreti 80 TL dir.

Onur air dış hatlar fazla bagaj ücretleri

 • 5 kg fazla bagaj ücreti 60  TL dir.
 • 10 kg fazla bagaj ücreti 120 TL dir.
 • 15 kg fazla bagaj ücreti 180 TL dir.
 • 20 kg fazla bagaj ücreti 240 TL dir.

 

Bu fiyatlar uçuştan önce ek bagaj alındığı taktirde geçerlidir. Hava limanında yapılan ölçümlerde çıkan fazla kilolar için farklı bir fiyat tarifesi uygulanmaktadır. İç hatlar üzerinde alacağınız ek bagajlar paket olarak satılır.Onur Air El Bagajlarında Sıvı Madde Kısıtlaması

Kabin içinde sıvı madde taşımanız bazı kısıtlamalarla birlikte mümkündür. Örneğin taşımak istenilen maddeleri (jel, macun, parfüm, reçel, bal, sıvıyağ vb.) 1 litrelik, yaklaşık olarak 20×20 cm boyutlarında kilitli poşetlerde iyi muhafaza ettiğiniz takdirde taşınabilir. Ayrıca her bir ürünün maksimum 100 ml olması gerekir.

İstisnai Durumlar

Bebek yolcular için yalnızca uçuştaki ihtiyacı kadar bebek maması taşınabilir. ” Kullanımı zorunlu olan ilaçların taşınabilmesi için doktor raporu şart olmakla birlikte ilaçlar orjinal ambalajı ile taşınabilir.


Onur Air Kayıp ve hasarlı bagaj

Onur air kayıp ve hasarlı bagaj ile ilgili olarak da bazı prosedürler uygulanmaktadır. El bagajları için geçerli değildir sadece alt bagaj için geçerlidir. Herhangi bir hasar tespit ettiğiniz anda kayıp bagaj ofislerine başvurmanız gerekir. Bu işi hava limanını terketmeden hemen o an gerçekleştirmeniz gerekir. Sizden bazı belgeler istenerek tutanak tutulacak, hepsi bu kadar. Eğer bagaj kayıp ise o zaman durumlar biraz daha değişik olacaktır. Yine yukarıda bahsettiğimiz kayıp bagaj ofislerine başvurmanız gerekecek. Sizden 1. kimlik, ehliyet.. istenir  2. uçuş biniş kartı istenir  3. Bagaj etiketi istenir. Yani bu belgeleri uçuş sonuna kadar yanınızda bulundurmanızda fayda var. Kayıp bagaj raporu tutulacak. Sonra 60 günlük bir bagaj arama süresi var. Tabi siz belgelerinizi saklı tutmalısınız.

Onur Air Taşınabilecek ekipmanlar

Golf takımı , snowboard, bisiklet gibi malzemeler olabilir. Check-in işlemi sırasında sizden belirli bir ücret kesilir. Yalnız uçak müsait değilse eşyalarınız taşınmayabilir.

Onur Air Evcil hayvan taşınması

Onur Air hava yollarında da yapılmaktadır. Tek yapmanız gereken biletinizi aldığınız anda evcil hayvan rezervasyonu da yaptırmaktadır. Bu işlemi bir çağrı merkezinden ya da ofislerden yapmanız daha iyi olur. Evcil hayvanı rezervasyonu yapılırken sizden bazı bilgiler ve belgeler istenecektir. Hayvana ait doğum, aşı, kilo, kafes gibi bilgileri yanınızda bulundurun. Ve son olarak evcil hayvanı rezervasyonu yaptırmak ücretli bir işlemdir. Ve kiloya göre değişiklikte gösterebilmektedir.