Huzurlu bir tatil için Termal Tatil

Huzurlu bir tatil için Termal Tatil

Huzurlu bir tatil için Termal Tatil

Hayat şartlarının günden güne daha da ağırlaşması sebebiyle artık vücudumuz tepki vermeye başlıyor. Ağrılar, sızılar dinmek bilmiyor ve dinlenmemiz gerekiyor. Gelişen teknolojinin avantajları olduğu kadar dünyayı kirletmesi sebebiyle dezavantajları da doğuyor. Tüm bunların neticesinde tatile ihtiyaç duyuyoruz. Bu tatili kış aylarında planlıyorsak termal tatiller bunun için biçilmiş kaftan. Jeotermal kaynaklar sayesinde ülkemizde de bu tatiller için olanaklar oldukça fazla. Gelin, termal tatilleri nerelerde yapacağımıza birlikte bakalım.Termal Kaynaklar Bakımından Zengin Yerler

Doğal termal su kaynağı sebebiyle Türkiye, Avrupa’da birinci sırada yer alıyor. Sağlıklı olmak ve bu sağlıklı halin devamında büyük önem kazanan termal tatiller için de alternatifler çok fazla. İnsan sağlığına olumlu katkı sağlamak amacıyla hekimler denetimde uygulanan bu tatillerin yoğun olduğu bölgelere bir göz atalım.

Marmara Bölgesi: Cumhuriyetin ilk yıllarında termal tatillerin öncüsü olan Yalova ile birlikte İstanbul, Bursa ve Balıkesir’i de kapsayan geniş bir yelpazeye sahip. Doğal su kaynakları açısından zengin olmasıyla biliniyor. Bu sebeple bölgede çok fazla termal tesis mevcut.Ege Bölgesi: İzmir, Afyon, Kütahya ve Denizli’de sayıca çok fazla termal tesis bulunuyor. Buradaki tesislere ulaşımın kolaylığı sebebiyle çok fazla ziyaretçi çekiyor. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale’de ve termal kaynakların başkenti sayılan Afyon’da ise diğer şehirlere oranla daha fazla alternatif var.

İç Anadolu Bölgesi: Ankara, Sivas, Nevşehir ve Eskişehir’de termal kaynaklar sebebiyle oldukça rağbet gören tesisler bulunuyor. Daha çok günübirlik ziyaretler için tercih ediliyor.

Termal Tatil Yapabileceğiniz En Lüks Oteller

Marigold Termal Otel & Spa – Osmangazi/Bursa

Termal spa özelliğine sahip ilk şehir oteli olan Marigold Termal, Bursa’nın merkezinde bulunuyor. Beş yıldızıyla huzuru vadetmesinin yanında özgün tasarımıyla da göz dolduruyor. Termal havuz, jakuzi, Türk hamamı, fitness merkezinin yanında otelin Executive Suitleri de mevcut.

Limak Termal Butik Otel– Yalova

Termal butik olma özelliğine sahip ender otelden biri olan Limak Termal Butik Otel’in ilk ziyaretçisi Atatürk. Üstelik otel, Atatürk’ün kahve içtiği köşede ziyaretçilerine Türk Kahvesi keyfi sunuyor. Büyük şehirlere yakın olması sebebiyle de hafta sonları çok tercih ediliyor.

Çam Termal Otel Resort & Spa Convention Center – Kızılcahamam/Ankara

Odaların tamamının orman manzarasına baktığı otelde, lüksün sağlıkla buluşmasına tanıklık ediyorsunuz. Termal havuzlarla birlikte ailelere özel hamamlar da bulunuyor. Kendinizi evinizde hissetmeniz için ayrıcalıklar sunan Çam Termal Otel’e gittiğinize pişman olmayacaksınız.İkbal Termal Otel & Spa – Afyonkarahisar

Termal tatilin öncüsü olarak bilinen Afyonkarahisar’daki İkbal Termal, size yenilenmek için çok güzel bir fırsat yaratıyor. Hayatın stresinden uzak, sade ve ferah bir tatil vadeden otel; standart, deluxe, superior ve aile süitleriyle farklı oda alternatifleri sunuyor.

Neden Termal Tatil?Gelişen dünyayla birlikte hayatımızda çok fazla şey değişiyor. Tüm gün kapalı alanda çalışmak, teknolojik ürünlere çok fazla maruz kalmak, hava kirliliği gibi sebepler yüzünden vücudumuz da yorgun düşüyor. Onu dinlendirmek, gereken özeni göstermek ise bir zorunluluk haline geliyor. Bu sebeple temiz havada doğal tedavi yöntemlerini tercih ederek kendimizi sıfırlamamız gerekiyor.